Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přenosný DVD přehravač do auta

Lucca (14)|24.7.2010 00:03
Prosím poraďte laikovi,hodně cestujeme a chceme 3dcerám -2,4 a 9 let pořídit do auta DVD přehravač.Někdy je cesta dlouhá a děti se nudí,tak se spokojenosti všech jsem se poohlížela na netu.Určitě se 2obrazovkami.Našla jsem tento http://www.nakupka.cz/vyrobek/prenosny-dualni-prehravac-sencor-spv-7763dual-dvd/ ,ale vůbec se v tom nevyznám.Můžete mi poradit,zda tento by mohl vystačit na naše cesty ? Je upevnění obrazovek bezpečné a univerzální do všech aut? Děkuji moc,Lucka
Lucca (14)|24.7.2010 15:22
Prosím,to se nenajde nikdo z vás odborníků,kdo by mi poradil? Já vím, řešíte spíše složitější věci,ale nejsme všichni v této problematice znalí,proto se vás ptám...nevím,kde bych se ještě mohla na netu poradit,tvfreak mi přijde vhodný...díky moc,L.
Pitomec (10211)|24.7.2010 15:44
Zrovna u Sencora bych moc nesázel na vestavěnou optickou mechaniku, která při jízdě vykazuje problémy (chybí tam vyrovnávací paměť, anebo je nedostatečná). Z USB by to ovšem mělo přehrávat bezproblémů.
Lucca (14)|24.7.2010 16:27
Díky moc a jaký typ přehravače by byl vhodný a za slušnou cenou? Díky
Lucca (14)|24.7.2010 23:15
Pytkin (7947)|25.7.2010 16:41
podla mna je to viac menej jedno .. je to na jedno brdo .. ja mam daky noname a frci dobre .. mechanika uz blbne .. pise kazdu chvilu ze je otvorena .. ale z usb kluca to funguje v pohode .. myslim ze to je podstatnejsie ako DVDcka .. na 8G kluc som dal malemu 10 filmov a 50 dielov serialov , kere pozerava .. a dostacuje to ..
Pitomec (10211)|25.7.2010 18:42
Taky bych řekl, že je to jedno, stejně se to vyrábí na jedné lince kdesi v Číně a je to spotřebka za pár šupů...
Pavel_tempx2 (829)|26.7.2010 16:20
tam jde spíš o výstupní kontrolu, podíval bych se na značky Philips, Sony, Panasonic, žádný ECG, Sencor...člověk potom jenom běhá do obchodu vyměňovat za další kus, dokud mu nevrátí peníze, dřív jsem měl i DVD přehrávač Daewoo, ale potom co jsem na něm naměřil 230V, tak šel okamžitě do šrotu

jinak je celkem pravda, že se to vyrábí na "stejné" lince, třeba Sencor a ostatní levné značky používají díly ze Sony apod., mechaniky a různé další součástky, jen je rozdíl v tom, že v novém Sencoru je několik let starý díl Sony, ale za pár korun se to vyplatí ;)
Lucca (14)|26.7.2010 22:31
Díky moc za vaše rady,dnes jsem se byla podívat v Elektře v místě bydliště,aby je viděla live.Nakonec mi prodavač doporučil spíše jednu obrazovku než dvě a s DVB tunerem (TV),a s kloubem uprostřed,tak mám zase "brouka" v hlavě.Doporučil tento http://www.mall.cz/prenosne-dvd-prehravace/sencor-spv-8011t:ranks
Pavel_tempx2 (829)|27.7.2010 09:33
za stejnou cenu bych šel raději do Philipse, nevím jestli má cenu kupovat do auta DVB-T, budete signál chytat při jízdě nebo když budete stát, protože při jízdě to moc dobře nepůjde
Blue (62)|27.7.2010 23:28
Zdravím už som sem nechcel moc prispievat ale toto tema ma zaujalo pretože som podobný problém riešil pred štvrt rokom a nikde som sa nemohol dopracovat k poriadnej rade či recenzii.

Uvažoval som nasledovne mám dve deti takže o tom, že chcem dve obrazovky som mal jasno od začiatku. O tom že nechem DVBT som mal jasno od začiatku podla mna to je blbost na cesty autom z dovodu, že deti maju oblubene svoje rozpravky a na inete su ich stovky. Dalej vzhladom nato, že budem TV nosit do auta z auta manipulovat s tým niekedy aj nie moc šetrne chcel som niečo nie moc drahé a podla možností by bolo vhodné nejaké púzdro. Už spomínaná komplikovaná a častá manipulácia so zariadením znamenala moju nedoveru k pomerne chulostivej DVD mechanike v akomkolvek zariadení preto som potreboval aby tam bol k dispozícii ideálne USB slot a prípadne niečo iné. Toto bolu ako must takže výber sa rýchlo zúžil. Naviac mam kopu rozpravok a filmov v divx a xvid takže v tomto som mal jasno. Tiež som chcel aby to fungovalo na baterku a z klasickej siete pretože často TV využívam na dovolenkách ked je blbé počasie na zabavenie. Vybral som teda ECG DVP 7607 DUAL http://www.ecg.cz/productdetail.php?id=5713. Tým som vlastne aj popísal vlastnosti tochto DVD do auta.

Nákup ako taký som zvolil v jednom z najvačších pražských inet obchodov so sídlom v holešoviciach. Objednal zaplatil a prevzal. Výsledok bol ten, že som to doma vybalil a zistil som, že to pravdepodobne nie je originál zabalené (pár vecí bolo vybalených z origo igelitaku). Po zapojení som zistil, že mechanika z mojho pohladu brutálne vibruje, dalej sa mi zdalo, že obrozovka s mechanikov bliká a tiež taká blbost ale tlačítko uprostred smerového voliča sa hrial tak, že sa na neho nedalo šiahnut. Inak fungovalo všetko tak jak má. Neskúšal som nejaké testovacie divx DVD ale filmy čo mám doma a hrá ich moj DVD REC Pioneer mi prehal či už z USB alebo z SD karty. USB a SD karty som skúšal len do 2GB. Na základe tochto som to pekne zbalil a v rámci 14 dni pekne odniesol vrátit s tým, že som zase naletel (Už sa tak stalo s LG výrobkami). Obchodníci boli super závady si spísali a navrhli vrátenie penazí alebo ešte jeden pokus. Vzhladom k z mojho pohladu obmedzenému výberu som mu dal ešte šancu. Druhý pokus už naštastie vyšiel, chyby sa neprejavujú a DVD prehravač do auta mi slúži k mojej spokojnosti. Inak obraz je štandarný na takto malej obrazovke ho hodnotím nad moje očakávania. Zariadenie samozrejme funguje aj na jednu obrazovku.

Tod moja skúsenost a výber. Dopredu sa chcem ospravedlnit, ak budete žiadat nejaké testy a tak nemám na to čas sorry. Nejaké základné dotazy k tomu ECG pripadne zodpoviem.

Dufam, že to trochu pomože a prajem štastný výber pretože v tomto smera každá skúsenost a rada dobrá.
Lucca (14)|28.7.2010 00:00
Děkuji moc za vaše rady,jen bych chtěla vysvětlit,proč se spíše přikláníme k DVD přehravači s TV.Máme karavan a už nějakou dobu uvažujeme,že bychom tam nějakou TV pořídili a DVD přehravač s TV by to vyřešil.Určo neplánujeme,aby děti sledovaly TV za jízdy,ale pohádky,spíše až někde zaparkujeme,na místě.Měla jsem dnes půjčený DVD přehravač od kamarádky,kupovaný před 2lety,SIGMATek PDX-3220,s úhlopříčkou 23cm.Dcera měla přehravač uprostřed na klíně a i z úhlu viděly dobře obě dcery.Takže když bude ležet přehravač s úhlopříčkou 26cm,který máme zatím vybraný na stolečku v karavanu,bude na něj vidět i z větší dálky....jinak Phillip s výbavou jako je Sencor bude určo o 2tis.dražší...snažíme se najít nějaký kompromis,někdo doporučuje přehravač noname,někdo značkový a teď si vyberte....
Pavel_tempx2 (829)|28.7.2010 09:36
[quote=Lucca;290839]Děkuji moc za vaše rady,jen bych chtěla vysvětlit,proč se spíše přikláníme k DVD přehravači s TV.Máme karavan a už nějakou dobu uvažujeme,že bychom tam nějakou TV pořídili a DVD přehravač s TV by to vyřešil.Určo neplánujeme,aby děti sledovaly TV za jízdy,ale pohádky,spíše až někde zaparkujeme,na místě.Měla jsem dnes půjčený DVD přehravač od kamarádky,kupovaný před 2lety,SIGMATek PDX-3220,s úhlopříčkou 23cm.Dcera měla přehravač uprostřed na klíně a i z úhlu viděly dobře obě dcery.Takže když bude ležet přehravač s úhlopříčkou 26cm,který máme zatím vybraný na stolečku v karavanu,bude na něj vidět i z větší dálky....jinak Phillip s výbavou jako je Sencor bude určo o 2tis.dražší...snažíme se najít nějaký kompromis,někdo doporučuje přehravač noname,někdo značkový a teď si vyberte....[/quote]

osobně mám zkušenosti s
http://prenosne-dvd-prehravace.heureka.cz/philips-pet946/
http://prenosne-dvd-prehravace.heureka.cz/philips-pet721/

nic proti Sencoru, má určitě lepší poměr cena/výkon než Philips, Sony, Panasonic apod.
rozdíl v ceně záleží podle obchodu může to být klidně 300Kč nebo i 3000Kč

nakonec se stejně budete muset rozhodnout Vy ;)

PS: do karavanu bych možná přemýšlel o nějaké televizi s DVB-T a úhlopříčkou pod 80cm (třeba za 5000Kč), přenosné DVD se k ní dá taky připojit, velikost a kvalita obrazu bude o několik set % lepší
kornelius (170)|28.7.2010 15:51
toho philipse 721 mame uz taky 14 dni doma na dovolene poradne otestovano a pac jsem jej koupil v akci za 1500 nemam k nemu jedinou vyhradu :)
Pytkin (7947)|28.7.2010 18:27
[quote=Lucca;290743]Díky moc za vaše rady,dnes jsem se byla podívat v Elektře v místě bydliště,aby je viděla live.Nakonec mi prodavač doporučil spíše jednu obrazovku než dvě a s DVB tunerem (TV),a s kloubem uprostřed,tak mám zase "brouka" v hlavě.Doporučil tento http://www.mall.cz/prenosne-dvd-prehravace/sencor-spv-8011t:ranks[/quote]

klbu by som sa bal .. tak isto pred 3 deti je vhodnejsie 2 obrazovky .. s prehravacom vnutri .. paskou sa to prilepi o hlavove opierky .. hento co ti poradili je nahovno ..