Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avidemux: VOB/MPEG-PS/AC3 -> MP4/AVC/AAC rychly zaciatok a posunutie audia.

pyty (5)|21.7.2010 19:59
Prajem pekny den. Snazim sa skonvertovat subory z dvdecka do nejakeho rozumneho formatu, uvazoval som ze najlepsi bude asi MPEG AVC. Najprv som v Avidemuxe spojil vsetky VOB subory. Teraz sa to snazim skonvertovat, ale problem je ze ked nastavim kontajner MP4, video AVC a audio akekolvek, ked otvorim video najprv sa mi spusti video o dost zrychlene a potom sa postupne spomaluje, ale audio zostane posunute. Je mi jasne ze keby som pouzil v avidemuxe Shift tak by sa to dalo nastavit, ale bol by som vam vdacny keby ste mi mohli vysvetlit preco to robi, a co urobit s tym zrychlenym videom. Skusal som dat to iste (AVC/AAC) do MKV a tam to funguje bez problemov. Tiez som skusal tu istu konfiguraciu v programe SUPER a ten nastavil zvuk spravne, takze tipujem ze chyba bude v nastaveniach Avidemuxu. Tiez mi avidemux koduje to H264 video ako prekladane a to je dost neprijemne, ale to robi uz zo vstupnym videom, ze ho nejak zvlastne decoduje a v internom prehliadaci sa uz Input zobrazuje ako prekladane :(. Neviete co s tym? A este taka podotazka aky doporucujete format na ukladanie videa? Vopred pekne dakujem za pomoc.
StD (8612)|21.7.2010 20:24
Řešíš ptákoviny a snažíš se vyrobit cosi, čemu ty říkáš "rozumný formát" a já paskvil/patvar. Nemáš co dělat užitečnějšího?
pyty (5)|21.7.2010 20:36
Velmi pekne dakujem za pomoc. Snazim sa vyrobit nieco, aby som nemusel skladovat 3GB video ale len 800MB. Urcite lepsie viete ako to urobit, a urcite radsej privitam ked mi ho prezradite ako ked ma mate urazat.
vivid.sk (11472)|21.7.2010 20:51
[quote=pyty;290058]Velmi pekne dakujem za pomoc. Snazim sa vyrobit nieco, aby som nemusel skladovat 3GB video ale len 800MB. Urcite lepsie viete ako to urobit, a urcite radsej privitam ked mi ho prezradite ako ked ma mate urazat.[/quote]

StD ti sice nie velmi jemne naznacil ze nema zmysel konverzia v dobe, ked 1GB stoji menej ako 2SK (3GB=6SK=.20 centov). Stoji ti to za ten cas?


Ale k odpovedi.

Na konverziu DVDciek je plno GUI, ak mas zaujem o nieco jednoduche, skus Handbrake. Pokrocilejsie GUI je napriklad StaxRip, s plnou skalou nastaveni a s radou zaujimavych funkcii.

A ten format ... jednoznacne H264 AVC s pouzitim enkodera x264. Je to momentalne najlepsi kodek.


Std> ten paskvil sa dnes pouziva celosvetovo na nosicoch BluRay ....
StD (8612)|21.7.2010 21:01
[quote=vivid.sk;290060]StD ti sice nie velmi jemne naznacil ze nema zmysel konverzia v dobe, ked 1GB stoji menej ako 2SK (3GB=6SK=.20 centov). Stoji ti to za ten cas?


Ale k odpovedi.

Na konverziu DVDciek je plno GUI, ak mas zaujem o nieco jednoduche, skus Handbrake. Pokrocilejsie GUI je napriklad StaxRip, s plnou skalou nastaveni a s radou zaujimavych funkcii.

A ten format ... jednoznacne H264 AVC s pouzitim enkodera x264. Je to momentalne najlepsi kodek.


Std> ten paskvil sa dnes pouziva celosvetovo na nosicoch BluRay ....[/quote]

Jj, ale ne z ripovaných DVD (mpeg2) amatérskou cestou a to jsem taky nekomentoval. Zase s kanony na vrabce? To ať raději skladuje ISO originálu a je to lepší než tohle. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam, že.
vivid.sk (11472)|21.7.2010 21:03
jasne :)

ja som reagoval na ten "rozumný formát".
pyty (5)|21.7.2010 22:12
StaxRip vyzera super, dakujem za tip. Co sa tyka uvah o velkosti suboru, to kolko zabera na disku je jedna vec, ale mensi subor ma aj ine vyhody (zdielanie na internete, upload, v MDA mam tiez len 8GB kartu a keby som tam mal videa kazde 3 GB tak by mi ich tam vela nevoslo, dalej sifrovanie, a urcite mnoho dalsich). V skratke, mam svoje dovody preco to robim a keby som to nepotreboval tak s tym nestracam cas. Dalsia vec ako bolo uz naznacene som v tomto amater, takze by som sa rad aj nieco priucil a kazdy niekde zacinal. Takze urobil som si asi taky zaver ze nove video nahravat jednoznacne ako H264 a v mojom pripade bude asi vhodnejsie pouzit AVI/ASP/MP3, aby to nebol az taky "paskvil". Tak este posledna vac, neviete preco ten Avidemux otvara VOB video prekladane? Dakujem.
StD (8612)|21.7.2010 22:17
[quote=pyty;290079]...preco ten Avidemux otvara VOB video prekladane? Dakujem.[/quote]

Protože ve většině případů prokládaná jsou. Sám je tak dělám. Howgh!
vivid.sk (11472)|21.7.2010 23:44
Asi tak .... i ked vacsinou ide len o flag "interlaced". Polriadky voci sebe posunutie nie su (aspon co sa tyka beznych filmovych DVD).

Takze urobil som si asi taky zaver ze nove video nahravat jednoznacne ako H264 a v mojom pripade bude asi vhodnejsie pouzit AVI/ASP/MP3, aby to nebol az taky "paskvil".

Nerozumiem co chcel tymto autor povedat, ale nevadi .....
quasi (157)|25.7.2010 20:50
[quote=pyty;290051]Prajem pekny den. Snazim sa skonvertovat subory z dvdecka do nejakeho rozumneho formatu, uvazoval som ze najlepsi bude asi MPEG AVC. Najprv som v Avidemuxe spojil vsetky VOB subory. Teraz sa to snazim skonvertovat, ale problem je ze ked nastavim kontajner MP4, video AVC a audio akekolvek, ked otvorim video najprv sa mi spusti video o dost zrychlene a potom sa postupne spomaluje, ale audio zostane posunute. Je mi jasne ze keby som pouzil v avidemuxe Shift tak by sa to dalo nastavit, ale bol by som vam vdacny keby ste mi mohli vysvetlit preco to robi, a co urobit s tym zrychlenym videom. Skusal som dat to iste (AVC/AAC) do MKV a tam to funguje bez problemov. Tiez som skusal tu istu konfiguraciu v programe SUPER a ten nastavil zvuk spravne, takze tipujem ze chyba bude v nastaveniach Avidemuxu. Tiez mi avidemux koduje to H264 video ako prekladane a to je dost neprijemne, ale to robi uz zo vstupnym videom, ze ho nejak zvlastne decoduje a v internom prehliadaci sa uz Input zobrazuje ako prekladane :(. Neviete co s tym? A este taka podotazka aky doporucujete format na ukladanie videa? Vopred pekne dakujem za pomoc.[/quote]

Ahoj,
mal som podobny problem v Avidemuxe - konvertoval som video, a obraz a zvuk boli posunute... Ked chces stiahnut DVD do niecoho ineho, skus AutoGK, je jednoduchy, volne stiahnutelny, kamos Gugl ti ho najde. Sam som stiahol DVD z dovolenky cez tento SW, do divx v maxi kvalite. Spravi ti neprekladane video a o to mi islo - za 15-20 rokov uz podla mna nikto neprehra dnesne prekladane videa, a videa z dovolenky chcem uchovat co najdlhsie. Ked bude treba, prekonvertujem ten divx po par rokoch do nejakeho moderneho formatu, teraz to nie je nutne. Nakolko je to vysoka kvalita, nebude poznat, ze je to zas prekonvertovane. A ak budes robit s tymto sw, daj si pozor na este jednu vec - nastav si sam format audia, nenechavaj automaticky, lebo ten je tusim VBR (variabilny), musi byt konstantny datovy tok, aby si nemal problemy so strihanim/spracovanim v buducnosti. Ako ja, ked som zacinal s tymto softom, a stiahol som si par filmovych DVD s automatickym nastavenim...
vivid.sk (11472)|25.7.2010 22:17
[quote=quasi;290618]
za 15-20 rokov uz podla mna nikto neprehra dnesne prekladane videa
[/quote]
Nezmysel.

Opak je pravdou, pokial spravis "hlupy" deinterlace na 25p, stratis to, co je na domacich videach najdolezitejsie - plynulost.


A co sa tyka AutoGK, ma aj nevyhody, okrem ineho tu, ze nemozes konfigurovat enkoder (XviD).
Pre cloveka, ktory chlada jednoduchy GUI to moze vyhovovat, no pre mna je to nevyhovujuce.
Preto je zaujimavejsi predchadzajuci nastroj od toho isteho autora -> GordianKnot. Ktory umoznuje plnu kontrolu nad avs skriptami, ktore spusta toto GUI vo virtualdube. Zial uz dlhsiu dobu je projekt ukonceny, nastastie existuje plno dalsich dobrych GUI, ktore neboli urcene len na Xvid/DivX.

P.S AutoGK neumoznuje konverziu do H264, cim mu defacto uz v dnesnej dobe odznovilo.


a videa z dovolenky chcem uchovat co najdlhsie
Ak to chces spravit a nechces lutovat, dam ti dobru radu. Uchovaj si original z kamery(a je jedno, ci je zdroj DV alebo MPEG2/4 kamera). V case lacnych diskov nema zmysel akakolvek konverzia koli usetrenemu miestu. A hlavne co sa tyka toho najcennejsieho, co uz nikdy nenatocis - rodinnych zaberov.


[quote=quasi;290618]
Ked bude treba, prekonvertujem ten divx po par rokoch do nejakeho moderneho formatu, teraz to nie je nutne. Nakolko je to vysoka kvalita, nebude poznat, ze je to zas prekonvertovane.
[/quote]

Vidim, ze dnes nie je o perly nudza :) Toto vyhrava zlatu malinu.
quasi (157)|10.8.2010 00:37
[quote=vivid.sk;290637]Nezmysel.

Opak je pravdou, pokial spravis "hlupy" deinterlace na 25p, stratis to, co je na domacich videach najdolezitejsie - plynulost.

A preto robim deinterlace na 50fps...25fps na filmy z DVD ale bohate staci



a videa z dovolenky chcem uchovat co najdlhsie
Ak to chces spravit a nechces lutovat, dam ti dobru radu. Uchovaj si original z kamery(a je jedno, ci je zdroj DV alebo MPEG2/4 kamera). V case lacnych diskov nema zmysel akakolvek konverzia koli usetrenemu miestu. A hlavne co sa tyka toho najcennejsieho, co uz nikdy nenatocis - rodinnych zaberov.

Nejde o usetrenie miesta, ale o strihanie, upravu a pod.


Vidim, ze dnes nie je o perly nudza :) Toto vyhrava zlatu malinu.[/quote] Posledna tvoja poznamka - Zjavne si nepochopil, co som myslel. Skus si to precitat este raz, alebo aj viackrat.
vivid.sk (11472)|10.8.2010 00:48
Pochopil, pochopil, preto ta moja poznamka.