Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Problém z převodem videa na DVD

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Dobrý den.Lidičky mám takový problém.Vlastním kamery Canon fs100.Stáhnu videa do počítače a je ve formátu*.mod .Při spuštění v pc je to video koukatelné.Při převodu v Nero Vision,kde dám vytvořit DVD-video.Probíhá vše normálně.44 min záznamu zabere asi hodinudvacet.Výsledekři přehrávání v DVD přehrávači se obraz při přesunu pohledu trhá,hlavně postavy,které jsou kamerou zachyceny.Zkoušel jsem při převodu zadat Formát NTSC a je to znatelně lepší,ale pořád se sem tam objeví takové trhnutí nebo takový rozpad obrysu postav.Mohli by jste mi někdo poradit?Děkuji předem za rady všem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Podla specifikacie tejto kamery v .mod sa nachadza prekladany zaznam.
    Vyzera to tak, ze Nero ti z toho spravi 25p (odstrani deinterlace a vznikne "neplynulych" 25p snimkov), ktore naozaj pri pohybe kamerou posobia trhane.

Tento predpoklad si samozrejme mozes skontrolat cez mediainfo v hotovom DVDcku.

Moja rada - pouzi taky software, ktory vie nastavit prekladany vystup (ako je v zdroji).

Pokial by bola rec o nahravkach v SD rozliseni nie je nutne robit (re)kompresiu, pretoze zodpovedaju specifikacii DVD_VIDEO. Pouzi DVD authoring software, ktory vie tieto subory spracovat bez rekompresie (v tomto pripade ti spracovanie nepotreva hodinu dvacet, ale par minut)
    http://en.wikipedia.org/wiki/MOD_and...Specifications
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 20-07-2010 v 16:41

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Vyzera to tak, ze Nero ti z toho spravi 25p (odstrani deinterlace a vznikne "neplynulych" 25p snimkov), ktore naozaj pri pohybe kamerou posobia trhane.

Moja rada - pouzi taky software, ktory vie nastavit prekladany vystup (ako je v zdroji).

Pokial su nahravky v SD rozliseni nie je nutne robit ani (re)kompresiu, pretoze zodpovedaju specifikacii DVD_VIDEO. Pouzi DVD authoring software, ktory vie tieto subory spracovat bez rekompresie (v tomto pripade ti spracovanie nepotreva hodinu dvacet, ale par minut)
    Takže podle toho bych nemusel dělat žádnou tu kompresi videa,která zabere nejvíc času toho vide...takže bych se měl jen teda pokusit převést formát jen toho videa?Mohlo by mi stačit Sony Vegas 7.0. na ten převod.Nebo jestli by šlo nějak popsat prosím nějaký stručný popis od vložení videa z kamery po vytáhnutí dvd z počítače.Jsem rád,že si tohle někdo přečte a ještě bud štastnější,když mi někdo pomůže.
    Naposledy upraveno uživatelem Nuni78: 20-07-2010 v 16:53

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Pokial by bola rec o nahravkach v SD rozliseni nie je nutne robit (re)kompresiu, pretoze zodpovedaju specifikacii DVD_VIDEO. Pouzi DVD authoring software, ktory vie tieto subory spracovat bez rekompresie (v tomto pripade ti spracovanie nepotreva hodinu dvacet, ale par minut)
    Můžu mít nějaký dotaz?Jak mám udělat to abych se vyhnul té kompresi a jaký program by byl dobrý pužit.Dík předm za odpověď.

Registrace
    May 2009

Miestni odbornici ti urcite odporucia nieco lepsie, no na DVD authoring so vstupnymi MPEG datami bez rekompresie ti postaci aj free DVD Styler.

http://www.dvdstyler.de/

jednoduchym systemom drag&drop vlozis subor(y), a po par dalsich klikov je DVD na svete.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Miestni odbornici ti urcite odporucia nieco lepsie, no na DVD authoring so vstupnymi MPEG datami bez rekompresie ti postaci aj free DVD Styler.

http://www.dvdstyler.de/

jednoduchym systemom drag&drop vlozis subor(y), a po par dalsich klikov je DVD na svete.
    stáhnul jsem ten program co jsi poradil,ale jak chci vložit soubory,tak mi to tam žádné nenajde,jako by to nepotporovalo ten formát toho videa *.mod...ani jak dám zobrazit všechny soubory,tak mi to neveme.

Registrace
    May 2009

skus premenovat .mod na .mpg (podla specifikacie by to mala byt len ina pripona)

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

skus premenovat .mod na .mpg (podla specifikacie by to mala byt len ina pripona)
    přejmenované a nic..divné je to,že ikdyž dám zobrazit všechny soubory *.* ,tak se taky nic neobjeví a přitom to tam určitě je.Jen takový technický dotaz(jsem prostě lama)jak přejmenuji ten soubor,abych změnil tu příponu mod na mpg.
    Naposledy upraveno uživatelem Nuni78: 20-07-2010 v 22:43

Registrace
    May 2009

pravy klik / Rename (Premenovat) a zvolis si inu priponu.

Samozrejme je nutne nastavit si system tak, aby pripony zobrazoval (predpokladam, ze ich mas asi standardne skryte, ked sa uz na toto pytas).

Alebo cez nejaky file manager (Total commander) Shift+F6 a premenujes.....

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

pravy klik / Rename (Premenovat) a zvolis si inu priponu.

Samozrejme je nutne nastavit si system tak, aby pripony zobrazoval (predpokladam, ze ich mas asi standardne skryte, ked sa uz na toto pytas).

Alebo cez nejaky file manager (Total commander) Shift+F6 a premenujes.....
    Vyzkouším.Ještě jsem našel program DVD Flip.Ten mi veme ty moje videa.Je tam nabídka v nastaveni Deinterlace.Mám ji zatrhnout nebo nechat nezaškrtnutou.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Nuni78 Zobrazit příspěvek
    Vyzkouším.Ještě jsem našel program DVD Flip.Ten mi veme ty moje videa.Je tam nabídka v nastaveni Deinterlace.Mám ji zatrhnout nebo nechat nezaškrtnutou.
    Máš vážný osobní důvod, aby jsi ji zapínal, nebo z tebe mluví absolutní neznalost?

Registrace
    May 2009

Nuni78> schvalne by ma zaujimalo co je v tom kontajneri za video, ze ti to bezny authoringovy sw neberie. Vies niekam uploadnut par desiatok sekund toho videa? (staci naozaj maly subor do 5-10MB, napriklad na www.edisk.cz). Chcem povodne video s priponou mod.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Nuni78> schvalne by ma zaujimalo co je v tom kontajneri za video, ze ti to bezny authoringovy sw neberie. Vies niekam uploadnut par desiatok sekund toho videa? (staci naozaj maly subor do 5-10MB, napriklad na www.edisk.cz). Chcem povodne video s priponou mod.
    http://www.edisk.cz/stahni/97696/MOV...D_29.41MB.html je fakt divné,že ten soubor neotevřu a tím pádem nepřidám v dvdstyleru.Ani se mi to tam neukáže když dám v tom dvdstyleru otevřít soubory a dám tam *.*.A je na prd když to vše budu muset vždy přejmenovávat.Když použiju ten dvd flick tak tam se mi to nezobrazí,když tam dávám různé formáty ale objeví se mi to až dám v přidání,zobrazit všechny soubory ve složce,a pak je normálně bez problému přidám,aniž by mi to hlásilo,že to tenhle formát nepodporuje.
    Naposledy upraveno uživatelem Nuni78: 22-07-2010 v 14:12

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Máš vážný osobní důvod, aby jsi ji zapínal, nebo z tebe mluví absolutní neznalost?
    Bohužel ze mě mluví absolutní neznalost.Jestli se tě to nějak dotklo,tak se ti omlouvám

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Nuni78 Zobrazit příspěvek
    http://www.edisk.cz/stahni/97696/MOV...D_29.41MB.html je fakt divné,že ten soubor neotevřu a tím pádem nepřidám v dvdstyleru.Ani se mi to tam neukáže když dám v tom dvdstyleru otevřít soubory a dám tam *.*.A je na prd když to vše budu muset vždy přejmenovávat.Když použiju ten dvd flick tak tam se mi to nezobrazí,když tam dávám různé formáty ale objeví se mi to až dám v přidání,zobrazit všechny soubory ve složce,a pak je normálně bez problému přidám,aniž by mi to hlásilo,že to tenhle formát nepodporuje.

Ako som predpokladal, problem je medzi PC a stolickou. DVDcko z tvojich dodanych dat som vytvoril za 30 sekund a bez rekompresie!

Samozrejme, ze ti to nejde otvorit, ked sa snazis otvorit DVDprojekt. Chlape, uvazuj nad tym, co robis.

Takze este raz postup pre 1 rocnik ZS:

- Spusti DVD Styler
    - Do dolnej casti systemom Drag&Drop pretiahni existujuce videa (netreba nic premenovat).
    - klikni na ikonku konkretneho naimportovaneho videa v dolnej casti okna a zvol properities. Nastav pre audio aj video Copy, ak to nieje nastavene standardne.
    - skontroluj spravnost aspect ratia - ak nieje spravne, tak ho zmen (klikni na Video...).
    - Ak nechces Menu, mozes ho vymazat (prave tlacitko na dolnu ikonku Menu -> delete)
    nakoniec klikni na cervenu ikonku Burn a klikni na "just generate". Vystup sa ti ulozi do zvoleneho adresare, odkial ho mozes napalit, alebo spustit .....

(tento cely postup trva asi 10 sekund, generovanie priliozeneho videa, dalsich 5 sekund, cely postup zvladnes naozaj rychlo a efektne)

Enjoy !
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 22-07-2010 v 14:39

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 22-09-2011, 01:45
  2. problém s převodem MPEG2
    Od Tera v sekci Editace videa
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 22-12-2008, 21:35
  3. problem dvd-ram a převodem