Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Reprosoustava - technická rada

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně reprosoustavy 5.1, zda bude velký problém, když budu mít sloupové repra a subwoofer usazený v obývákové stěně ? Moje obava je v tom, že bassreflex je vyveden v zadní části těchto beden.
    Děkuji za Vaše názory.
    Roman
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

no čo, basy budú dunieť, huhlať a všetko to bude krásne rezonovať. spokojný ?

Je tu pravidelně Avatar uživatele dalizije
    Registrace
    Dec 2007

Dopadne to přesně jak napsal : jarino1978. Mělo by to být volně na zemi, ještě lépe na hrotech, aby se omezil přenos vibrací do podlahy.

Registrace
    Jul 2007

a ak je bass reflex vzadu, tak 30-50 cm od steny. poprípade ho upchaj molitánom...

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    a ak je bass reflex vzadu, tak 30-50 cm od steny. poprípade ho upchaj molitánom...
    Přesně tak. O basy se stejně postará subwoofer

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Od stěny to bude cca 40 cm, ale i ten subwoofer bude jakoby v samostatné "bedně-přihrádce"

Registrace
    Dec 2007

Do stěny prostě ne, celá se ti rozezní ...

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od dalizije Zobrazit příspěvek
    Do stěny prostě ne, celá se ti rozezní ...
    to mně ani neříkej, se snad z toho zblázním

Registrace
    Jul 2007

akustický tlak robí svoje. neviem, aký máš SW, ale ja som musel zrušiť sklenenú vitrínu ( poháriky drnčali v rytme hudby ) , to , že o poschodie nižšie rodičom poháriky občas tancujú lambadu, mi zasa nevadí

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Roman Jašek Zobrazit příspěvek
    to mně ani neříkej, se snad z toho zblázním
    tá stena ti vytvorí takú druhú ozvučnicu.... pokazí to celý dojem, jednak estetický a jednak technický. to nebude vôbec good.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

no může se stát, že to bude hrát dobře, nebo aspoň tak, že se ti to bude líbit /záleží na spoustě okolností, předem to prakticky nejde posoudit/
    ovšem daleko pravděpodobnější je, že to bude dunět a rezonovat. vzdáleností basového otvoru od zdi se dá částečně regulovat "síla" basů, takže ti prostě nezbývá než to vyzkoušet a pokud to nebude vyhovovat, tak tomu přizpůsobit obývák
    edit: dej repro na hroty /pokud se tam vejdou/, tím se ten přenos do stěny trochu omezí

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Borci, díky za Vaše názory, Leroj mě trochu uklidnil, zkusím to hodit na ty hroty a uvidíme. Obývák bych přeskládávat nechtěl, nábytek nám dovezli včera, akorát jsme se netrefili do odstínu dřeva a právě proto řeším takové problémy tím, že ty bedny budu muset jakoby "opláštit - dát do samostatné skříňky" nebo mě manželka zabije a kdyby to je ještě blbě hrálo, tak se snad půjdu oběsit na hajzl splachovací šňůrou.
    Ještě jednou díky chlapi.
    Roman

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

nábytek nám dovezli včera,

len naozaj nerozumiem, preco si si nekupoval nabytok s ohladom na to, kde budes mat ulozene bedne, kedze si vedel, ze tam budu.

Na bedne treba priestor, ziadne ulozenie v skrinkach a podobne (takisto vedla a za bednou).

(u mna to bolo presne naopak, repro = konstanta, tie sa z miesta nepohnu a vsetko ostatne sa im prisposobilo. Nakoniec dnes v obyvackach nie je treba skoro ziadny nabytok. Okrem nejakeho baroveho pultu, kde musi byt alkohol . To je konstanta tiez )
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 15-07-2010 v 12:36

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    nábytek nám dovezli včera,

len naozaj nerozumiem, preco si si nekupoval nabytok s ohladom na to, kde budes mat ulozene bedne, kedze si vedel, ze tam budu.

Na bedne treba priestor, ziadne ulozenie v skrinkach a podobne (takisto vedla a za bednou).

(u mna to bolo presne naopak, repro = konstanta, tie sa z miesta nepohnu a vsetko ostatne sa im prisposobilo. Nakoniec dnes v obyvackach nie je treba skoro ziadny nabytok. Okrem nejakeho baroveho pultu, kde musi byt alkohol . To je konstanta tiez )
    No právě, že to bylo namyšlený tak, že z pohledu ze předu stojí barová skříň (výška 200cm) vedle ní sloupová reprobedna potom dvě skříňky vedle sebe (výšky 60 cm) na nich LCD, potom to pokračuje druhou sloupovou reprobednou a končí subwooferem. Špatně se to vysvětluje. Čáru přes rozpočet udělal rozdíl barev nábytku a repra, který by mně až tak nevadil, ale znáte ženský, musím to nějak vyřešit a tady právě zjišťuji co se stane když to obeženu laminátovou deskou. Jenom proupřesnění to nafotím a hodím to sem.
    Ještě jednou díky.
    Roman

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Čáru přes rozpočet udělal rozdíl barev nábytku a repra, který by mně až tak nevadil,

Ked vecer zhasnes svetlo, nejako sa tie rozdiely stratia .. A ked to rozumne vysvetlis polovicke, snad to pochopi.

tady právě zjišťuji co se stane když to obeženu laminátovou deskou
    Bedne chces oblepit ? To myslis vazne ? (alebo som zle pochopil).

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Televizory (CRT, LCD, PDP): Technická rada
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-02-2012, 14:21
  2. USB rada
    Od Robynson v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-11-2010, 20:05