Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

STB s jinou televizí

kerosen (11)|15.7.2010 08:19
Zdravím,mám dotaz.koupil jsem si novou lcd tv Samsung LE40C630 a mám v ní i CA modul s kartou na sledování tv kanálů v HD+standart nabídka od UPC.chci se zeptat jestli je nějaká možnost připojit starý standartní STB od UPC ke druhé tv.problém je ten,že STB musím mít zastrčený v zásuvce,jinak se nezobrazí žádný kanál na té nové tv-píše to že je slabý signál nebo něco podobnýho.nejde mi rozum,proč k tomu ještě musím mít v zásuvce(sice je STB vypnutý)ale musím ho tam mít,když mám vše potřebné k vysílaní v CA modulu. díky za rady
Ivo Mašek (10205)|15.7.2010 08:29
Pokud jsi kartu, kterou máš v CA modulu na novém TV, přihlásil u UPC a ta ti ji tím pádem "oživila"., tak ti stačí pouze z té nové TV zapojit koax do tv zásuvky od UPC. Nic jiného nepotřebuješ.
Ten STB, který ti zbyl, si můžeš zapojit k jiné TV., tudíž u tv zásuvky použiješ rozbočovač.
tjurny (496)|15.7.2010 12:31
[quote=kerosen;289132]Zdravím,mám dotaz.koupil jsem si novou lcd tv Samsung LE40C630 a mám v ní i CA modul s kartou na sledování tv kanálů v HD+standart nabídka od UPC.chci se zeptat jestli je nějaká možnost připojit starý standartní STB od UPC ke druhé tv.problém je ten,že STB musím mít zastrčený v zásuvce,jinak se nezobrazí žádný kanál na té nové tv-píše to že je slabý signál nebo něco podobnýho.nejde mi rozum,proč k tomu ještě musím mít v zásuvce(sice je STB vypnutý)ale musím ho tam mít,když mám vše potřebné k vysílaní v CA modulu. díky za rady[/quote]
Nevim jestli jsem to dobre pochopil, Vypada ze tazatel ma problem v tom ze kdyz je STB odpojen od napajeni tak neni pruchozi anteni Signal ? Jestli je to tak staci ze setoboxu odpojit oba antenni kabely a spojit je, budou do sebe pasovat.
kerosen (11)|15.7.2010 13:43
[quote=tjurny;289170]Nevim jestli jsem to dobre pochopil, Vypada ze tazatel ma problem v tom ze kdyz je STB odpojen od napajeni tak neni pruchozi anteni Signal ? Jestli je to tak staci ze setoboxu odpojit oba antenni kabely a spojit je, budou do sebe pasovat.[/quote]
jojo vše mám u upc oživený,s tím CA modulem mi tv běží,ale jak říkám,musím mít v zásuvce zastrčený kabel od STB co mám taky od UPC,jakmile ten kabel odpojím,nebo odpojím "žehličku"od tv tak nejde žádný kanál.ty rozbočovače na anténu mám taky,takže mi do druhé tv jde signál a hraje to,ale chtěl bych to tam mít přes ten STB aby byli ty kanály lepší,jenže nevím jak na to.všude jsem četl,jak ten kdo má CA modul s kartou,jak už nepotřebuje STB a jak ho využijí na jiné tv,ale já to udělat nemůžu
Ivo Mašek (10205)|15.7.2010 14:08
Do bytové tv zásuvky vlož rozbočovač. Z jednoho výstupu rozbočovače veď přímý koax do TV s CA modulem. Z druhého výstupu rozbočovače veď koax do STB, který napojíš na druhou TV. .... to musí chodit, takhle.
|Mio| (350)|15.7.2010 21:00
Doporucuju pro jistotu oba kabely poridit nove na miru, obyc levne, hotove se zalityma koncovkama, ale nove.

A rozbocovac ocelovy klasicky T, vyhnout se plastovym ci neznackovym plechovym.
beepee (46)|16.7.2010 10:27
A naladil sis programy na DVB-C tuneru televize, nebo je pořád sleduješ přes ten SCART?
Pitomec (10211)|16.7.2010 17:58
[quote=|Mio|;289295][COLOR=red]Doporucuju pro jistotu oba kabely poridit nove na miru, obyc levne, hotove se zalityma koncovkama, ale nove.[/COLOR]

A rozbocovac ocelovy klasicky T, vyhnout se plastovym ci neznackovym plechovym.[/quote]
To snad ne!!! Ty šroty s nulovým stíněním (vč. těch, jenž se tváří jako stíněné) a zalisované koncovky, to je nejhorší co může být. Jedině Belden H125 v potřebné délce a osadit kovovýma koncovkama.
|Mio| (350)|17.7.2010 20:00
Sou to sroty, ale lepsi novy srot, nez stary poskozeny.

Preci jen ta sit je stavena tak, tedy ta puvodne karnevalu, aby zakaznikovi i 15m nic moc kabelu nedelalo problemy.

Jasne ze ideal je aby tam nabusil to nejlepsi, ale bezny zakaznik nakoupi to nejlepsi a pak k nemu jezdime na reklamaci protoze pri montazi konektoru jaksi orizne stineni, tedy blbe udela konektory.

To uz je lepsi, pokud chce to nejlepsi, sluzbu reklamovat a zaplati 302 za vyjezd technika a nove kabely. Pripadne 504 za rozboceni a dotah k oboum TV jako dalsi pripojku.

Jinak v nasi oblasti na tyhle kupovane kabely jede bezproblemove minimalne polovina zakazniku, jejich hlavni problem je zivotnost.
Pitomec (10211)|18.7.2010 19:21
Já sem zásadním odpůrcem takovýchto "kabelů", protože nejde jenom o útlum, ale hlavně o možnost rušení signálu vším možným, počínaje nějakým mixérem a konče děravou STA, která vyzařuje na všechny strany, což ta prádelní šňůra chytá spolehlivěji než kočka myši...