Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe encore

MartasKP (710)|14.7.2010 23:32
Ahoj vsichni,zkousim adobe encore.Kdyz nechamzkontrolovat projekt napise mi to "Trims and/or chapters adjusted" ... neni az takovy problem s prekladem jako s vykladem.pokousel jsem se jeden projekt vypalit a pak mi to napsalo "general error" a tuhle hlasku u tri videosekvenci.
Bytvoril jsem si v Ediusu asi 6 AVI sekvenci a ty jsem vlozil do Encore.Ostatni AVIcka maji stejne nastavene parametry
Diky za rady
Pytkin (7947)|14.7.2010 23:56
Encore je zly program .. radsej by som sa ucil nieco ine ..
MartasKP (710)|15.7.2010 10:23
Na to jsem se sice neptal,ale kdyz uz jsi to nacal,tak mi porad ktery SW je lepsi nez Adobe Encore a hlavne ktery on-line komunukuje s grafickym SW nejlepe s COREL.Pak si postacim jen After Effects od Adobe.Zatim jsem na nic takovyho nenarazil.
ai (2993)|15.7.2010 13:52
[quote=MartasKP;289148] ktery on-line komunukuje s grafickym SW nejlepe s COREL.[/quote]
Co myslis timto ?
defox (86)|15.7.2010 14:14
MartasKP (710)|15.7.2010 17:42
[quote=ai;289203]Co myslis timto ?[/quote]

Ono to ON-LINE melo byt v uvozovkach,nicmene jsem tim myslel dynamic link nebo jak se to propojeni Adobe aplikaci jmenuje.To jsem bohuzel nenasel nikde jinde.
MartasKP (710)|15.7.2010 17:48
[quote=defox;289213]DVD Lab
http://www.mediachance.com/dvdlab/dvdlabpro.html[/quote]

toto mi prijde vcelku komplikovany,ENCORE mi ze vsech ADOBE produktu nejjednodussi a myslim,ze umi jednoduse a skvele vytvaret menu.Je pravda,ze se s tim jen seznamuju,ale umi vsechno to co od nej chci,jen PC se s tim trosku vice pere :(
StD (8612)|15.7.2010 17:55
[quote=MartasKP;289273]toto mi prijde vcelku komplikovany,ENCORE mi ze vsech ADOBE produktu nejjednodussi a myslim,ze umi jednoduse a skvele vytvaret menu.Je pravda,ze se s tim jen seznamuju,ale umi vsechno to co od nej chci,jen PC se s tim trosku vice pere :([/quote]

Chtít můžeš jak chceš, PC se s tím možná popere, ale výsledek - bída. To Encore z toho bude čouhat jak sláma z bot. Zkus si potom nechat ten výstup zkontrolovat profesionálním kontrolním nástrojem DVDVerifier od Filipesů a po sdělení výsledků budeš určitě žádat od Bláta peníze zpět - Dynamic Link sem, nebo tam... :-)-:BB:
Pytkin (7947)|15.7.2010 18:30
ja mam radsej programy , ktore generuju korektne DVDcka .. nejake adobe prepojenie , je mi ukradnute .. ale proti gustu ...
MartasKP (710)|15.7.2010 19:06
Nastesti me to zatim nic nestalo,ta prace s tim se mi libila,ale koukam,ze od Adobe je k pouziti jen AE,vyzkousim ten DVD LAB.Doufam,ze si ta muzu vsechno vytvorit sam,presety pouzivam vetsinou jako inspiraci :)
dalizije (641)|15.7.2010 19:14
Nebo DVD Architect
StD (8612)|15.7.2010 19:22
[quote=MartasKP;289282]...[/quote]

[quote=dalizije;289285]...[/quote]

...a stejně to po vás bude někdo nakonec předělávat ve Scenaristu... :D Hurrah, zase další okurkový flame.:-E:BB: Jen ho nechte, ať se s Encore bojí...
dalizije (641)|15.7.2010 19:47
Architect není dobrej ? V čem děláš DVD ty? :-)
StD (8612)|15.7.2010 20:10
[quote=dalizije;289289]Architect není dobrej ? V čem děláš DVD ty? :-)[/quote]

Ve Scenaristu a hlavně jsem viděl předělávky kolegů, kteří to museli robit Encore -> Scenarist. Naštěstí za peníze. Takže jen tak dál soudruzi, ať máme co dělat. 8-)
BTW: Nekritizuji Architect, nemám rád Sony, ale opravovat/varovat před chybami uživatele neumí... Toť vše.

Edito: [OT]Tohle OT si neodpustím, to hovoří za vše, ne? To jsou mi "architekti", ani to neví co tam cpe v jakém AR.[/OT]
MartasKP (710)|16.7.2010 08:55
tak nevim,vyzkousel jsem architekta i LAB.Oboji mi prijde dosti neprehledny a komplikovany.ENCORE je prijemna a pohodlna vecicka (a to i pres to,ze ADOBE nesnasim s vyjimkou AE).
Nechapu,jakej tam muze byt rozdil v kvalite,kdyz ty SW nakrmis temer hotovyma vecma a on to jen pospojuje a vypali,ale to nejhorsi (vytvorit video vcetne titulku a prechodu atd) za nej uz udelal nekdo jiny.kazdopadne jsem se chtel jeste zeptat na jednu vec (coz mohl byt i muj kamen urazu). Ja importoval video v AVI a ted jsem se docetl,ze video ma byt v MPEG2. Jestli to nebyl duvod ty chyby,co mi to zahlasilo pote,co jsem ho nechal tvorit DVD (asi po pul hodine vybehla hlaska GENERAL ERROR)
StD (8612)|16.7.2010 09:07
[quote=MartasKP;289318]tak nevim,vyzkousel jsem architekta i LAB.Oboji mi prijde dosti neprehledny a komplikovany.ENCORE je prijemna a pohodlna vecicka (a to i pres to,ze ADOBE nesnasim s vyjimkou AE).
Nechapu,jakej tam muze byt rozdil v kvalite,kdyz ty SW nakrmis temer hotovyma vecma a on to jen pospojuje a vypali,ale to nejhorsi (vytvorit video vcetne titulku a prechodu atd) za nej uz udelal nekdo jiny.kazdopadne jsem se chtel jeste zeptat na jednu vec (coz mohl byt i muj kamen urazu). Ja importoval video v AVI a ted jsem se docetl,ze video ma byt v MPEG2. Jestli to nebyl duvod ty chyby,co mi to zahlasilo pote,co jsem ho nechal tvorit DVD (asi po pul hodine vybehla hlaska GENERAL ERROR)[/quote]

To je přesně ten uživatelský omyl - žádné "téměř hotové", ale musí být naprosto 100% "conform to DVD-Video standard". Tohle uvažování je asi totéž, jako chtít po krejčíkovi, aby ti spíchnul perfektní sáčko z děravé látky...
S tím souvisí i ten konec s ERRORem: Autorizují se pouze Mpeg basic streams, tj. v případě obrazu m2v, který má přesně danou vnitřní strukturu ze které se počítá další (Cells apod.)...

BTW Poznámka pro Moderátora: Toto téma patří do sekce Mastering.
MartasKP (710)|16.7.2010 11:07
[quote=StD;289322]To je přesně ten uživatelský omyl - žádné "téměř hotové", ale musí být naprosto 100% "conform to DVD-Video standard". Tohle uvažování je asi totéž, j ako chtít po krejčíkovi, aby ti spíchnul perfektní sáčko z děravé látky...
S tím souvisí i ten konec s ERRORem: Autorizují se pouze Mpeg basic streams, tj. v případě obrazu m2v, který má přesně danou vnitřní strukturu ze které se počítá další (Cells apod.)...

BTW Poznámka pro Moderátora: Toto téma patří do sekce Mastering.[/quote]

to temer hotovyma jsem myslel,ze mu das k dispozici hotovy video a temer hotovy jsem myslel menu layers a propojeni ci nastaveni akci a on pak jen prepocita to co ty vytvoris a na video on uz jen zkopiruje.Mozna,ze jako uzivatel uvazuji selskym rozumem a predstavoval jsem si to takhle nejak jednoduse.Proc prepocitavat to co je uz prepocitany.

S tim krejsim ses trefil ... prineses mu metraz latky a on ti ji sesije,ale uz ji nebudeznovu tkat ci barvit.


Nicmene porad mi neni jasny,jaky je rozdil v tech SW,kdyz delaji ve skutecnosti to co ten tvuj krejcik.Sesijou nejakej material dohromady,plus nejaky bonusy navic.Na vystupu by to stejne ale melo byt stejny.
Pytkin (7947)|16.7.2010 11:14
marta ; a co programovanie ? neboj .. authoringovy software vie toho velmi vela .. ziaden seriozny authoringovy software nevyraba ziadne videa a animacie .. vsetko sa vklada hotove z inych programov (zo strizne , z kompozitingu atd .. ) .. authoring je uz skutocne na authoring ..

a vystup kazdeho softwafu je iny .. DVD je standard a kazdy authoring produkuje iny vystup .. je to dost komplexna vec a je to na dlhe rozpravanie ..

sam som tiez prerabal DVD Desmod , ktore autorovali v Encore a 2x im ho vratili z lisovne ..
StD (8612)|16.7.2010 11:25
[quote=Pytkin;289339]...sam som tiez prerabal DVD Desmod , ktore autorovali v Encore a 2x im ho vratili z lisovne ..[/quote]
:-D:-E Další "oběť"?? To pro nick dalizije... :BB:
MartasKP (710)|16.7.2010 11:58
[quote=Pytkin;289339]marta ; a co programovanie ? neboj .. authoringovy software vie toho velmi vela .. ziaden seriozny authoringovy software nevyraba ziadne videa a animacie .. vsetko sa vklada hotove z inych programov (zo strizne , z kompozitingu atd .. ) .. authoring je uz skutocne na authoring ..

a vystup kazdeho softwafu je iny .. DVD je standard a kazdy authoring produkuje iny vystup .. je to dost komplexna vec a je to na dlhe rozpravanie ..

sam som tiez prerabal DVD Desmod , ktore autorovali v Encore a 2x im ho vratili z lisovne ..[/quote]

tady uz se poustime do vcelku odborne diskuse pro programatory kde konci moje vedomosti,nicmene vystup je vicemene jeden nebo spis nekolik standartnich formatu,ktere jsou standartizovany nejakou normou.Struktura toho SW si myslim,ze nebude slozita (rekl bych,ze to ude jen par podminek typu "kdyz klik na toto,tak prehrat toto" a proto nechapu takovy rozdily a navic jak jsem se tu docetl o ENCORE,ze je to uplne strasna vec navic ne nejlevnejsi nebo spis draha jako svina.Stejne jako vsechno od ADOBE.Snad jenom ty AE se jim moc povedly.
Pytkin (7947)|16.7.2010 12:14
martasKP : ty si sa nestretol s DVD diskom , kery si kupil v trafike , a na jednom prehravaci hralo a na druhom ne ? toto sposobuju tie rozdiely napriklad ..
MartasKP (710)|16.7.2010 12:40
[quote=Pytkin;289353]martasKP : ty si sa nestretol s DVD diskom , kery si kupil v trafike , a na jednom prehravaci hralo a na druhom ne ? toto sposobuju tie rozdiely napriklad ..[/quote]

tak s tim jsem se fakt nesetkal,vsechny divka co mame (a ze tech pohadek mame ) tak vsechny hrali i na jinych prehravacich.Ani v duchu by me nenapadlo,ze kvalitu zapisu ovlivni SW.vzdycky jsem byl presvedcen o tom,ze je to dano palirnou a mediem a SW jestli ma vliv,tak minimalni.
StD (8612)|16.7.2010 12:55
[quote=MartasKP;289360]tak s tim jsem se fakt nesetkal,vsechny divka co mame (a ze tech pohadek mame ) tak vsechny hrali i na jinych prehravacich.Ani v duchu by me nenapadlo,ze kvalitu zapisu ovlivni SW.vzdycky jsem byl presvedcen o tom,ze je to dano palirnou a mediem a SW jestli ma vliv,tak minimalni.[/quote]

Ten SW vytváří pomocí celkem jednoduché sady programovacích nástrojů dost složitou strukturu, u které se používají podmínky IF a GOTO a jestli je někde nějaká podmínka plněna nestandardně, někde něco funguje jinde ne. Je to tak těžké pochopit? Právě proto používám Scenarist, že je oproštěn od přiblblého "snadného uživatelského rozhraní", ale naopak vše co udělám vidím jako načmárané schema na tabuli s barevnými šipečkami odněkud někam, které skrývají ty příkazy a podmínky, tudíž mám o všem absolutní přehled. Navíc se na vstupu vše nestandardní vyfiltruje (=odmítne) a každý krok se ukládá, je nevratný.

Až pochopíš ten princip, tak teprve uvidíš, jak tě Encore "šidí" pozlátkem rozhraní. Toto nepíšu jako náborovku, aby jsi jeden program zahodil a vzal jiný, ale naštuduj si nejprve ty základy (opravdu) programování DVD-Video, pak zvládneš bez problemů i to Encore. Když nebudeš vědět, jsou tu odborníci (ne já, já se od nich učím) schopní ti poradit, těmi mám na mysli třeba kolegy 666dia, Pytkin nebo ai.
MartasKP (710)|16.7.2010 13:36
[quote=StD;289361]Ten SW vytváří pomocí celkem jednoduché sady programovacích nástrojů dost složitou strukturu, u které se používají podmínky IF a GOTO a jestli je někde nějaká podmínka plněna nestandardně [/HIGHLIGHT, někde něco funguje jinde ne. Je to tak těžké pochopit? Právě proto používám Scenarist, že je oproštěn od přiblblého "snadného uživatelského rozhraní", ale naopak vše co udělám vidím jako načmárané schema na tabuli s barevnými šipečkami odněkud někam, které skrývají ty příkazy a podmínky, tudíž mám o všem absolutní přehled. Navíc se na vstupu vše nestandardní vyfiltruje (=odmítne) a každý krok se ukládá, je nevratný.

Až pochopíš ten princip, tak teprve uvidíš, jak tě Encore "šidí" pozlátkem rozhraní. Toto nepíšu jako náborovku, aby jsi jeden program zahodil a vzal jiný, ale naštuduj si nejprve ty základy (opravdu) programování DVD-Video, pak zvládneš bez problemů i to Encore. Když nebudeš vědět, jsou tu odborníci (ne já, já se od nich učím) schopní ti poradit, těmi mám na mysli třeba kolegy 666dia, Pytkin nebo ai.[/quote]

Zdrojovej kod a jak se programuje vypalovaci SW opravdu studovat nechci.pokud jsi tim ale myslel jak pracujou ty podminene prikazy IF/GO,tak to je mi vcelku jasny.to menu v ENCORE jsem mel myslim vytvoreny z toto hlediska dobre,nic se tam necyklovalo,neprkryvalo apod.myslim,ze pro moje uzivatelske potreby plne postacuje to co o programovani vim tedy v EXCELu si vytvorit nejakych par prikazu,odkazu a souctu.Dal uz je to pro me vyssi divci. proto taky nechapu [HIGHLIGHT]jestli je někde nějaká podmínka plněna nestandardně
.preci pokud ta podminka je zadana spatne,tak ta akce nemuze probehnout a nebo probehne spatne,ale ne jednou tak a pak onak.kazdopadne bych uz teto diskuse nechal.

Co se tyce toho ENCORE,tak me mrzi,ze je tak spatnej.Opravdu se v tom dobre pracovalo,je tam i peknej nahled na jakysi vyvojovy diagram celeho menu.To se jim uprit neda,ale kdyz vsichni rikate,ze je to spatny,musim vam verit.Scenarista je trosku nad moznosti meho PC podle tech pozadavku,Ten architekt mi prijde nejprijatelnejsi.
StD (8612)|16.7.2010 13:50
[quote=MartasKP;289368]...proto taky nechapu jestli je někde nějaká podmínka plněna nestandardně ...[/quote]
Jen aby jsi to pochopil - opět "přirovnání s krejčíkem, který ti poctivě přišije knoflik na tebou vyznačené místo 5 cm od knoflíkové dírky." Některý player se přizpůsobí a látku i s knoflíkem přitáhne a zapne, byť je to blbě, jiný ho prostě nechá rozepnutý, a ignoruje to, nehraje.
MartasKP (710)|16.7.2010 14:15
To chapu.Zatim jsem nedelal slozitejsi menu,takze se da rici,ze mi vzdy stacily ty DEFAULTni editiry pro jedno lavni menu,ted jsem chtel udelat jedno intro,hlavni menu a jedno submenu s tim,ze vsechny sekvence se daji samozrejme prehrat ze submenu a z hlavniho jen par a v jednom pripade po jedny sekvenci nasleduje automaticky jeste jedna.Mozna to zni slozite,ale nastaveni bylo strasne easy.podle toho soudim,ze je to porad vice mene dano rukama.Navic delat nejaky slozity menu a vytvaret tam nejaky sileny algoritmy je taky mzslim od veci.Mozna u profi projektu jako jsou DVD prodavany v obchodech a i ty maji ten algoritmus myslim jednoduchej (s vyjimkou pak multi jazykovych filmu)
pokud tedy pouzijeme primer krejciho
ai (2993)|17.7.2010 03:22
tak, kdyz uz to tu jede tak akademicky ...

presne tak, DVD z obchodu MOHOU mit ty "algoritmy" jednodussi, protoze mohou byt delany "rucne", treba ten Scenarist, nebo DVD Lab, v tom je hlavni sila toho DVD Labu, oproti Encore a spol.

Protoze, ty "algoritmy" se musi vytvorit, a ten program musi mit na to proceduru, neni to clovek, a vytvori tedy, jak to nazyvaji ti, co o tom mluvi "abstract layer", to jsou ty algoritmy. Udelas jednoduche DVD v Architectu nebo Encore a zjistil bys, ze maji strukturu jinou, vytvorenou prave algorimem toho programu, abstract layer je jina, kazdy program jede jinak napsanou proceduru. DVD Lab ma prave moznost to delat na cistem papire (tedy i u toho DVD Lab Pro, ne na 100%, vzdy tam soupne jeste treba par vnitrnich prikazu, ale i tak).

Vytvoreni cele struktury "rucne" ale zada presne vedeni jaka je DVD struktura , VMG, VTS, jeji pravidla, pravidla skoku, atd., znalost strojoveho kodu DVD taky znacne helpne ve zjednoduseni struktury, takze pokud se tomu nemas cas venovat, muzes se na to zcela vybodnout, bylo by to i dnes zbytecne se ucit, a muzes nakrasne se venovat user friendly softum, ovsem za tu cenu, ze nekdy napisou "Sorry vole, error" :-)

Ja kdyz musim delat DVD, tak furt v DVD Maestro (dnes uz neexistuje) ma nasledovnika ve svete MACu, a v jen PGCEDTu opravim nejake nesrovnalosti, vynikaji ucebni pomucka na pochopeni DVD struktury ten DVD Maestro, DVD Lab byl vlastne napsany s tim, ze "DVD Maestro, nas vzor", ale v Maestru neni ta zaplava blbinek a moznosti, ktere to komplikujou novemu zajemci. Je to proste soft, kde nactes filmy i menu uz hotove i s tlacitkama, v nem nic nevytvaris , jen davas dohromady DVD, kde se vlasne ucis tu DVD strukturu, jak to tam asi funguje.

Nerikam, abys hledal a ucil se Maestro (i kdyz), ja jsem byl "lucky one", ze jsem s tim DVD zacal davat dohromady. Bylo to tak jednoduche, pak jsem zkousel Architect a Encore a skakaly errors, a musel jsem studovat manualy pokud jsem chtel delat po svym DVD, ne podle sablon a pozlatek ...
Pytkin (7947)|17.7.2010 23:34
ai : no ale maestro ma jednak tiez svoje muchy .. a jednak ti tiez neumoznuje ist do low levelu .. tiez v nom robim cely zivot .. ale len preto , ze ho mame kupeny aj s hardwarom a tak nejako som na to zvyknuty .. ale kopa veci ma v nom serie .. i ked uz som skusal jeden reauthoring v DSP a time mapu generuje rovnako zle ako maestro (alebo negeneruje vobec?) ..
ai (2993)|18.7.2010 03:36
[quote=Pytkin;289536]ai : no ale maestro ma jednak tiez svoje muchy .. a jednak ti tiez neumoznuje ist do low levelu .. tiez v nom robim cely zivot .. ale len preto , ze ho mame kupeny aj s hardwarom a tak nejako som na to zvyknuty .. ale kopa veci ma v nom serie .. i ked uz som skusal jeden reauthoring v DSP a time mapu generuje rovnako zle ako maestro (alebo negeneruje vobec?) ..[/quote]

-nelze tam vytvorit VM commands primo jako ve DVD Labu a Scenaristu, jedine lze tvorit podprogramy, ktere Maestro "nekam" ve strukture DVD sam umisti (podle sveho abstract layer)
-porad vytvari 8 audii a 32 titulkovych stop, i kdyz tam nejsou, to odstranis par kliky v PGC EDITU
-lze sice manualne umistovat do VTS, ale je to takove nemastne
-nelze dat video do VMG, a vubec , ale to mi je jedno

-pozitivum je, ze pouziva editor na VM commands s velmi prehlednym grafickym interface, prikazy jsou jednoduche (ne totozne jako ve skutecnosti), ale neodradi to, naopak pritahne to k programovani - tedy me pritahlo kdysi, dneska na tyhle blbosti kaslu :-)
-program je JEDNODUCHY az to neni mozne, nic tam neprekazi, je to jeden z nejlepsich programu, na ktery jsem kdy narazil (vem si, kdy ten program byl napsany, 199x) a porad je to ok, muzes se na nej spolehnout
-nikdy mi nespadnul!, jen te upozornuje na formaty, ktere nenacte, a to ja taky pozitivum, jinak me furt prekvapoval

DVD Maestro je dobra ucebni pomucka


jeste ale treba k DVD Architect, ten se mi moc nelibi (jako samozrejme prichozi od DVD Maestro, to nevoni nic), ale ma jednu chutovku, ti programatori od Madisonu , WI, jsou takovi neortodoxni, jdou svou cestou, je tam takova chutovka, ze uplne jednoduse udelas DVD s jednim videem, ALE, vice verzemi, kde v kazde verzi mohou byt JINE kapitoly a JINY zacatek a konec videa, par klikama tohle lze udelat, treba v maestru nevim jak to udelat to s temi kapitolami a ve Scenaristu jsem to jako, ze nejsem masochista ani davneji nezkousel ...
MartasKP (710)|18.7.2010 09:09
Tak ja tady procitam tu akademickou diskusi,pomalu ale jiste zjistuju,ze ty kvalitnejsi softy uz jsou asi nad moje sily a ze si musim vystacit s teme "user friendly".Osobne mi treba LAB prisel dosti slozitej,architek je o neco prijatelnejsi,ale ucit se je ovladat asi taky nejakej cas zabere.Pri ty prilezitosti jsem se chtel zeptat,jestli nemate nejaky odkaz na manual /ten nejlepe v cestine/ a nebo videotutorial /ten muze bit klidne i anglicky/

Jeste se vratim jednou k tomu ENCORE /vim,ze zase se ozvou hlasy nenavisti :) vuci temhle uzivatelskym SW/,jestli jsem pochopil spravne vse co bylo receno,tak vsechny ty ARCHITEKTI,LABY,MAESTRA atd jsou opravdu pro profi video tvorbu,slozity menu a podobne.Pro me,kterej udela jen maximalne 5 DVD za rok se strukrutou max 8 kapitol,jedno menu a jedno submenu by tyto mohli postacit.Nechce se mi verit,ze by ten soft byl tak spatne napsane,ze by tohle nezvladl.
Uprime receno.Nechci se zbytecne ucit neco dalsiho,kdyz adobe nabizi v jednom baliku vsechno.A navic kdyz bych treba ani moznosti tech lepsich softu nevyuzil a naopak ENCORE by teba moje pozadavky zvladnul.
Pytkin (7947)|18.7.2010 13:50
[quote=ai;289549]
jeste ale treba k DVD Architect, ten se mi moc nelibi (jako samozrejme prichozi od DVD Maestro, to nevoni nic), ale ma jednu chutovku, ti programatori od Madisonu , WI, jsou takovi neortodoxni, jdou svou cestou, je tam takova chutovka, ze uplne jednoduse udelas DVD s jednim videem, ALE, vice verzemi, kde v kazde verzi mohou byt JINE kapitoly a JINY zacatek a konec videa, par klikama tohle lze udelat, treba v maestru nevim jak to udelat to s temi kapitolami a ve Scenaristu jsem to jako, ze nejsem masochista ani davneji nezkousel ...[/quote]

Architekt ma tiez svoje muchy .. mam pocit ze sa tam napriklad neda zobrazit menu uprostred videa .. a podobne ..

DVD Studio pro ma tiez rozne vychytavky .. Napriklad z photoshopu zoberies subor , kde je background a plne farebne butony .. a on ti vygeneruje menu , kde mas teda plno farebny selektovaci buton .. nie 2bitova farba , ako umoznuje DVD standard .. skusal som to aj v maestre , ale je to otrava a rucne robit by sa mi to nechcelo ..
Pytkin (7947)|18.7.2010 13:52
[quote=MartasKP;289558]
Jeste se vratim jednou k tomu ENCORE /vim,ze zase se ozvou hlasy nenavisti :) vuci temhle uzivatelskym SW/,jestli jsem pochopil spravne vse co bylo receno,tak vsechny ty ARCHITEKTI,LABY,MAESTRA atd jsou opravdu pro profi video tvorbu,slozity menu a podobne.Pro me,kterej udela jen maximalne 5 DVD za rok se strukrutou max 8 kapitol,jedno menu a jedno submenu by tyto mohli postacit.Nechce se mi verit,ze by ten soft byl tak spatne napsane,ze by tohle nezvladl.
[/quote]

Encore samozrejme pouzitelny je .. Hlavne ak zacinas a ides sa nieco ucit , tak sa uc nieco , co vie robit aj Bluray .. A to tusim Encore vie ..
MartasKP (710)|18.7.2010 17:05
[quote=Pytkin;289582]Encore samozrejme pouzitelny je .. Hlavne ak zacinas a ides sa nieco ucit , tak sa uc nieco , co vie robit aj Bluray .. A to tusim Encore vie ..[/quote]

Spis se mi jedna o to,jestli pres vsechny vyhrady vas profiku je ENCORE pouzitelny pro amaterske video jako svatby,rodine oslavy a podobny rankUrcite ne nic na zakazku.Nehodlam delat /zatim/ SUBTITLES/bohuzel me ted nenapada cesky vyraz :) / a podobny slozitosti jako nekolit typu videa.
ai (2993)|18.7.2010 18:40
ale jo,
na doma s tim udelas DVD, ale vlastni slozitejsi menu s trojbarevnym subpicture se to dela pres Photoshop , mozna vyhrabu ten svuj jednoduchy navod, nekde jsem ho postnul, musi se tam nastavit Layer Set a vrstvy specialne pojmenovat a Encore to importuje , tedy aspon par verzi spatky, jestli to nezmenili

dale je si treba uvedomit, pro menu, jestli importujes video menu v mpg nebo i obrazek menu v jpg a pak zvolis prednastavene buttony , tak ti to Encore znovu enkoduje, musi, protoze musi ty buttony dat do videa nebo toho obrazku, takze menu radsi v DV avi nebo nejakem syrovejsim materialu, DVD struktura nema zadne overlay vrstvy, mixuje se cele video a audio , titulky i s VM commands v nekterych mistech do jednoho streamu, to jsou ty VOB soubory, samozrejme taky jde uz naimportovat cele hotove menu i s buttony a pak jen naznacit kde je button, taky v tom Photoshopu, Architect mel na to vychytavku, ze se importoval button, text, ten se vymazal, ale definovany highligt pro button zustal , tedy Architect to nazyva snad maska nebo tak, ty terminy nemaji ty softy nekdy korektni ...

titulky by take nemel byt problem, urcite je tuna navodu na netu
Pavel_tempx2 (829)|19.7.2010 11:15
já teda nevím kde dělám chybu, ale s Encore jsem už od verze 1.5 spokojený, dělal jsem přes něj spoustu DVD, některé šly i na lis a vše v pořádku, navíc občas některé složitější (víc menu atd.) vyzkouším na různých přehrávačích (cca 10 typech co jsou v dosahu) a vše v pořádku, dělal jsem tam i titulky, multijazykové verze atd.
Pytkin (7947)|19.7.2010 21:42
jo . verzia 1.5 bola ta zla .. potom sme upgradli na 2.0 a tiez robila ten isty problem s layer breakom .. 2x to vratili z lisovne ..
MartasKP (710)|20.7.2010 22:07
Nakonec jsem preci jenom vyzkousel DVDLAB a musim rict,ze je to sikovna vecicka.Mam ale problem s EXPORTEM na DVD.Nejde mi vypalovat ani primo ani z NERAPri paleni primo z LABu mi to psalo jakousi hlasku,kterou si momentalne nepamatuju,pri paleni z NERA "Neplatna adresa bloku".
Chtel jsem se teda zeptat,jestli mam resit palirnu a nebo projekt.Normalne pri exportu mi vytvori obe "TS" slozky /tam by snad kamen urazu nemusel byt,nebo snad ano?Nicmene LAB mi zadnou chybu nehlasil.
StD (8612)|20.7.2010 22:14
[quote=MartasKP;289893]Nakonec jsem preci jenom vyzkousel DVDLAB a musim rict,ze je to sikovna vecicka.Mam ale problem s EXPORTEM na DVD.Nejde mi vypalovat ani primo ani z NERAPri paleni primo z LABu mi to psalo jakousi hlasku,kterou si momentalne nepamatuju,pri paleni z NERA "Neplatna adresa bloku".
Chtel jsem se teda zeptat,jestli mam resit palirnu a nebo projekt.Normalne pri exportu mi vytvori obe "TS" slozky /tam by snad kamen urazu nemusel byt,nebo snad ano?Nicmene LAB mi zadnou chybu nehlasil.[/quote]

Ty jsi tedy fakt sqělý - tobě to píše hlášku, ty si ji nepamatuješ a nejsi schopný ji opsat nebo vytvořit obrázek přes PrintScreen a chceš po nás radu co je jako za závadu. Zásoby křišťálových věšteckých koulí došly... :-(((:OO

P.S. Jestli máš Audio_TS a Video_TS, uchop ImgBurn a použij volbu Create ISO from Folder...
MartasKP (710)|21.7.2010 01:32
Svelej jsem,protoze jsem zavadu odstranil sam.Stacilo jen RESTART :) .... a ze si tu chybovou hlasku nepamatuju to neni nic divnyho.Psat si nebo delat SHORT CUTy kvuli kazdymu chybovymz hlaseni,to bych ndelal nic jinyho,nez je opisoval ... BTW ta hlaska me stala 20Kc /pokud teda jedno DVD stoji cca 10Kc/ a dalsi se mi nechtelo uz nicit potom,co mi dalsi znicil NERO.Nicmene po necelem tydnu seznamovani s DVDLABem jsem vytvoril trosku slusnejsi MENU /az teda na par veci,ktery mi tam nejak DVD prehravac nechce skousnout :( ... NO BODY IS PERFECT
ai (2993)|21.7.2010 03:17
Uloz na disk vzdy VIDEO_TS (vetsinou se vytvori i AUDIO_TS, ale ten nepotrbujes), poradne VYZKOUSEJ to v nejakem softu, ktery umi DVD navigaci a az pak vypal treba tim IMGburn, abys nepalil tacky na pivo. Pro zajimavost ja VIDEO_TS porad palin Nerem verze 6.3.1.10, kdy to jeste nebylo monstrum a porad absolutne vpohode. Zasadne se nehrnu do jakehokoliv upgradu, kdyz vse funguje podle predstav.

Co se tyce toho skousnuti, poradne si vsimni jakych navigaci se ridi Hollywood, delej to uplne stejne, jednoduse, aby nebyl problem, a aby obsluha mohla navigovat prirozene, neni nic horsiho nez obsluha tapajici kam zajet, co delat.
StD (8612)|21.7.2010 07:10
[quote=MartasKP;289919]Svelej jsem,protoze jsem zavadu odstranil sam.Stacilo jen RESTART :) .... a ze si tu chybovou hlasku nepamatuju to neni nic divnyho.Psat si nebo delat SHORT CUTy kvuli kazdymu chybovymz hlaseni,to bych ndelal nic jinyho,nez je opisoval ... BTW ta hlaska me stala 20Kc /pokud teda jedno DVD stoji cca 10Kc/ a dalsi se mi nechtelo uz nicit potom,co mi dalsi znicil NERO.Nicmene po necelem tydnu seznamovani s DVDLABem jsem vytvoril trosku slusnejsi MENU /az teda na par veci,ktery mi tam nejak DVD prehravac nechce skousnout :( ... NO BODY IS PERFECT[/quote]

Tak:
A) Nic se neopisuje, ale stisknou současně klávesy Ctrl+Alt+PrintScreen a vytvoří se snímek aktivního okna.
B) Funkčnost každého DVD se před vypalováním nejprve zkouší přehráváním v SW-playeru na PC (simulace otevřením souboru Video_TS.IFO) a teprve potom vypaluje. Vlastní vypálení už je jenom dokončovací operace, nicméně s Nerem můžes klidně vyrábět ne všude hratelné podtácky pod pivo dál. :-(((
C) NOBODY is perfect!

No a jestli musíš odstraňovat jakousi neznámou závadu restartem PC, pak máš cosi shnilého ve státě dánském...
MartasKP (710)|21.7.2010 18:59
Tak DVD jsem nakonec vypalil narazil jsem ovsem na problem.Pri prehravani v DVD prehravaci se video kouse a cuka.Muj starsi DVD prehravac mi ukazuje datovy /predpokladam,ze to je datovy tok/ 10-14Mb/s a nekdy i 23.Pri exportu videa ze strizny jsem mel nastaven 12.
Otazka tedy zni.
1. Muze byt pricinou takhle vysoky datovy tok?
2. Je mozno datovy tok nastavit v DVDLAB /v tomto pripade je vyssi nez na zdrojovem videu/ ... nechce se mi prerenderovavat vsechny sekvence obzvlast,kdyz asi budu muset preinstalovat system.Vyresil bych to prekopanim jen v LABu
StD (8612)|21.7.2010 19:08
[quote=MartasKP;290039]Tak DVD jsem nakonec vypalil narazil jsem ovsem na problem.Pri prehravani v DVD prehravaci se video kouse a cuka.Muj starsi DVD prehravac mi ukazuje datovy /predpokladam,ze to je datovy tok/ 10-14Mb/s a nekdy i 23.Pri exportu videa ze strizny jsem mel nastaven 12.
Otazka tedy zni.
1. Muze byt pricinou takhle vysoky datovy tok?
2. Je mozno datovy tok nastavit v DVDLAB /v tomto pripade je vyssi nez na zdrojovem videu/ ... nechce se mi prerenderovavat vsechny sekvence obzvlast,kdyz asi budu muset preinstalovat system.Vyresil bych to prekopanim jen v LABu[/quote]

Ad 1) ANO (maximální součtový datový tok video plus audio si najdi v normě)
Ad 2) NE (to se dělá při encodingu zdrojového materiálu)

Opět jsi si naběhl do zdi. Scenarist by ti takový stream rovnou odmítl načíst, hlídá nejen datový tok, ale i míru nelineární kvantifikace (černé díry), přetékání/podtékání bufferů apod. Aneb tvá neznalost tě opět porazila. :-E
artam (1147)|21.7.2010 20:36
StD: Ono to tak dopadne vzdy a s kazdym, kto chce nieco vytvorit a nenastuduje si, ake su podmienky a obmedzenia normy, tykajuce sa vysledneho formatu. :(
.... moj veeeelmi hlboky povzdych.... (na taky tu ani nie je smajlik)
StD (8612)|21.7.2010 21:09
[quote=artam;290057]StD: Ono to tak dopadne vzdy a s kazdym, kto chce nieco vytvorit a nenastuduje si, ake su podmienky a obmedzenia normy, tykajuce sa vysledneho formatu. :(
.... moj veeeelmi hlboky povzdych.... (na taky tu ani nie je smajlik)[/quote]

Možná by pomohl triple :-(((:-(((:-((( a že to tady melu jak hrách na zeď od začátku...
ai (2993)|21.7.2010 22:09
Chlopi, preci nebude studovat DVD specifikace, protoze chce vypalit DVD, obratil se na forum, my jsme tim prosli, jemu nevadi si poklabosit o tom, co nas zajima(lo).
Nedavej pro video vice jak 8000kb/s a zvuk 192, nebo 224 pro AC3 nebo mpeg1layerII, nevim co tam mas. Ten soucet by nemel prejit pres 8500kb/s. Specifikace hovori 9800Kb/s, ale ja bych se k tomu nepriblizoval.
Enkodery totiz mohou v mistech pridat 500kb/s , i kdyz stanovis limit, mohou jej dat stejne vyssi.
StD (8612)|21.7.2010 22:24
[quote=ai;290078]Chlopi, preci nebude studovat DVD specifikace...[/quote]
Tyhle Basic údaje má vždy a všude po ruce, včetně tety Wiky a spol. To tvoje vyjádření mi připomíná situaci, kdy se u zkoušky v autoškole žáka ani nezeptají, jak se auto startuje, co se lije do nádrže a jak se hustí pneumatiky...
Nemluvě o tom, že encodery mají své Default hodnoty pro určité profily výstupu... Zase neblbni, nejsme mateřinka, ale fackovací místnost poučených laiků. :-E
ai (2993)|21.7.2010 22:37
[quote=StD;290081]fackovací místnost poučených laiků. :-E[/quote]
to je presne to nase svejkovstvi, kteremu uz tezce odvykavam :)
StD (8612)|21.7.2010 23:03
[quote=ai;290083]to je presne to nase svejkovstvi, kteremu uz tezce odvykavam :)[/quote]

Tak prr, já na to koukám právě přesně z pozice poručíka Lukáše... :-E Kdybych to bral takto, tak švejkuje každý druhý počítačový program, o BFU nemluvě.
ai (2993)|21.7.2010 23:41
no to jo, ty authoringy , ktere treba nactou mpeg, ktery neni v norme pro DVd specifikace, predvadi svejkovinu, nebo by to melo aspon "poslusne hlasit", ze to neni podle normy :)
avsak zdejsi forum to uvede na pravou miru s naprostym klidem ...