Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vysielanie tv po sieti

sefo (9)|21.4.2004 03:07
neviete poradit nejaky soft na vysielanie po sieti.
skusal som uz win media encoder 9(wme), netshow, a aj videoonlan.
ale zatial ani jeden nie je ten pravy , kazdy ma nejake muchy.

zatial sa mi vsak osvecil win media encoder.
zail pri prvom spusteny ked dam vysielat tak zmrne wme pri komunikacii z driverami. musim ho vyhodit z pamati a spustit z nova potom uz ide.

da sa nejako dostat do wme dostat aj iny kodek okrem wmv a wma, napr divx,xvid,...?

da sa dat fullscreen na preview?, lebo je to dost o nicom pozerat na ten maly preview.

jak zmeny priamo vo wme kanal? ja som to v ziadnom nastaveni nenasiel.

a tiez je dost mizerne ked sa neda menit max pocet pripojenych uzivatelov pocas behu programu ale sa to musi menit v registroch.

vraj sa da vysielat cez wme a sucasne aj prezerat cez fly 2000 tv na fullscreen v plnom pal cize ja ako vysielajuci netrpim ziadnou stratou kvality obrazu. no mne ide bud jedno alebo druhe, vzdy sa biju medzi sebou.

celkom slusny sa mi vidi aj videoonlan, len som mal dost problem pri nastavovany spravneho kodeku aby to potom ludia mohli pozriet cez wmp.

a tiez tam asi nie je max pocet pripojenych userov.

vo win 2003 je vraj nejaky novy win media services. da sa to nainstalovat aj do WinXP? a je to lepsie ?

Vie Pinacle Studio 9 vysielat po sieti ?

Dik za odpovede a vase skusenosti. :-)

Mam:
Manli TV Tuner (jeden z prvych so starsim tunerom) ovladace 2.1.0.1
WinXp Pro
Athlon 1,9 Mhz XP
256 Mb Ram
sefo (9)|23.4.2004 12:27
nikto sa tu nepokusal vysielat po sieti ???

ved sa podelte o skusenosti, blizia sa ms v hokeji a potrebujem to nejako riadne rozbehat :-(
MOTOFOKO (7)|23.4.2004 20:05
toto si skusal? http://www.videolan.org/
ked ano tak nic, to ja len tak, mozno je to to tvoje "videoonlan" :-D
JiriHalek (10)|24.4.2004 05:44
Tak jsem jej zkousel a zadna slava, obraz v pohode, ale misto zvuku je slyset jen desny vyrval. Na Internetu jsem cetl, ze jsou s nim velke problem bo je ve fazi vyvoje. Uvidime co z toho casem vyleze, ale hokej zacina uz dnes ! ! !
starej_vul (250)|28.4.2004 14:06
Ten WME nezahazuj. Jde primárně o zachytávací a vysílací aplikaci.
Z toho je zřejmé, že pokud WME chceš používat, musíš se spokojit na "SERVERU" s tím co je. Pokud se napojíš jiným počítačem do sítě musíš dostat na jeho IP adresu a port.
======= A co chceš? vysílat po síti nebo zaznamenat s prohlížením a následně zpracovat. Na každý z těchto požadavků se hodí jiný soft. Na první WME na druhý třeba bTV, DScaler, ATV....fly 2000