Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42PJ650 (350,550) - zkušenosti,postřehy

ice.bc (11)|12.7.2010 11:36
Zdravím,

nakonec jsem se konečně rozhodnul a po zvážení všech pro a proti to u mě vyhrála plazma od LG: 42PJ650.
Tak sem trošku popíšu mé první poznatky:-)

Po rozbalení - design paráda,složení podstavce k TV jednoduché,rychlé.
Stejně tak uživatelské menu,které Vás po zapnutí provede základním nastavením.
Jelikož mám doma ještě zatím pouze analog.signál,počítal jsem s tím,že obraz nebude žádná hitparáda,ale i tak mě překvapil..čekal sem určitě horší...A už se jen budu těšit na HD sat.:-)
Při přehrávání DVD - prostě paráda,obraz je perfektní.
I přehrávání Divx.z USB mě mile překvapilo.Porovnávali jsme s kamarádem na jeho plazmě od Panasonicu a LCD od Samsungu - obojí cca pů roku staré,v hodnotách kolem 35 tis.).LCD prohrálo na plné čáře,u plasmy jsme se shodli,že LG vede...takže jsem z toho měl dobrý pocit:-).Jinak zatím ,co jsem zkoušel,nenašlo se nic,s čím by si USB neporadilo.
Ještě k USB - jediné,co mi trošku chybí (nebo jsem na to aspoň nepřišel),je nemožnost zoomování při přehrávání.
TV zatím ještě šetřím,takže obraz momentálně nemám nastavený přesně tak,jak bych si představoval.Sice výrobce sám žádné doporučené ,,zahoření,,neuvádí...ale tak pár hodin to nebudu moc dráždit.Rozhodně nejspíš nebudu čekat nějakých 200 hodin,jak se někde na fórech uvádí.Pokud by toto bylo nutné,sám výrobce to bude doporučovat i ve svůj prospěch.

Nějaké vrčení,nebo jiné neduhy zatím nesleduji.Alespoň ne v takové míře,že by mě to obtěžovalo.
Dokonce ani s odrazem ze skla nemám nějaký problém a pokud je světla opravdu hodně,zatáhnu žaluzije,stejně tak,jako sem to dělal u CRT...takže bez problému:-)

Ještě si snad akorát trošku nejsem jistý,zda netrvá až dost dlouho samotné spuštění TV,než naskočí obraz vysílaného pořadu.Tohle jsem ale zatím neměl možnost s něčím srovnat,jen se svojí starou CRT Sony,která je jen o chlup rychlejší :-)

Tak pokud někdo vlastníte taky tento kousek,budu rád,když se podělíte o zkušenosti :-)
garb7 (1189)|12.7.2010 12:40
Zahoření je asi taková vlastnost pokud pustíš 100% jas a bílou plochu bude stačit pouze 100h ale je to škoda peněz za elektřinu bohatě stačí 30dní po cca 6h provoz 16:9 film bez statických záběrů.

Tak a ted si vem kolik lidí bylo zklamáno zběžným posouzením v obchodě a vzalo si LCD za cca 18000,- .

PS: CRT SONY -- obrazovka není rychlejší paprsek musí projet 2x nebo 4x 1/2řádků za jendu 1/50s nebo 1/25s a vykresluje linky 16625hz kdežho plazma má tak krátký záblesk že se běžně zapaluje 600 krát za s aby bod měl odpovídající intenzitu ale princip digitálního zpracování je časově náročnejší než anologové ovládání paprsku proto obraz působí lépe dokonaleji na kvalitní CRT .
ice.bc (11)|12.7.2010 13:33
JJ,s tím jsem počítal,že na CRT je analogové podání obrazu lepší,ale i tak jsem byl u toho LG překvapen:-)
Myslel sem spíš samotné ,,první,,spuštění TV...ale co jsem teď mluvil s kolegou,tak u jeho Paňáka je ten nástup podobný...takže to asi bude normoš :-)

Zajímalo by mě,jak je to tedy s možností onoho ,,zoomování,, videa přehrávaného z USB.
Nevím,jak moc plazmě prospívá,když není při přehrávání využita celá plocha :-) Tzn,obraz se nedokáže roztáhnout (samozřejmě,záleží na rozlišení daného filmu).
Ryan Giggs (688)|12.7.2010 15:17
S tv (LCD, plazma) je to podobne ako s PC. Tiež je tam procesor, ktory potrebuje určity čas, kym sa rozhupe.