Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVCHD - zpracování a uchování

Sheridan514 (1)|11.7.2010 22:41
Ahoj, prosím o názor. Zpracovávám m2ts soubory z videokamery. Samotná editace nakonec není problém, slabší HW jsem vyřešil proxy souborama ve VideoStudiu. Ale co s takto sestříhaným videem dál? Chtěl bych jej uchovat v nějakém formátu při využití takové komprese, která by zachovala co nejvíc z kvality původně natočeného full HD, ale přitom prohlížitelném i na mém ntb (Core 2 Duo, 2GHz). Kromě toho bych pak takový soubor i rád zpracoval do DVD-video kompilace. Jaký formát a kompresi byste zvolili?
jarino1978 (8045)|12.7.2010 06:50
HD - AVCHD , BD , HDD ( ako m2ts file )
SD - DVD-VIDEO
SW - Corel Video Studio X3 , multiAVCHD , ts muxer
boldri (57)|12.7.2010 11:14
jak píše jariho1978
osobně zálohuji originál soubory z kamery na externím disku. Původní data z kamery přehraješ v pc bez problémů.
SW používám Sony Vegas 9 (obyč, ne pro) a pro hd výstup nechávám AVCHD. Pokud chci někomu dát hotové video, případně hodit na youtube, osvědčil se mi mp4, což je H.264, ve Vegasu jako Sony AVC 1920x1080. Sice to není zrovna blu-ray kvalita, ale zase není prolém s přehráváním i na slabších mašinách. Až klesne cena blu-ray vypalovaček a médií na rozumnou hranici, mám pořád svoji zálohu originálů...:)
pecikh (28)|6.8.2010 15:10
Dobrý den, mám fotoaparát který natáčí video ve formatu AVCHD, a chtěl bych poradit nějaký sw pro editaci videa, do formatu který přehraje běžny dvd player se zachovaním co možna největší kvality videa. Díky moc.
jarino1978 (8045)|6.8.2010 15:14
Corel Video Studio X3
pecikh (28)|6.8.2010 15:29
To asi není free co?A nějaký freeware co by nejlip splňoval mé požadavky bys poradil?
jarino1978 (8045)|6.8.2010 16:44
multiAVCHD
pecikh (28)|8.8.2010 19:02
Díky za radu, bezesporu je to dobrý prográmek, ale ja jsem v tomhle "oboru" laik a neumím ani anglicky, tak se obávám že tento programek je nad moje síly. Neporadite neco jednodušího? A ještě se zeptam do jakeho formatu bych měl editovat video aby zustala zachovana co možna největší kvalita videa, a jak sem psal víše aby to přehrala většina dvd playeru. Díky moc za rady
Pitomec (10211)|8.8.2010 19:27
[quote=pecikh;292065]Díky za radu, bezesporu je to dobrý prográmek, ale ja jsem v tomhle "oboru" laik a neumím ani anglicky, tak se obávám že tento programek je nad moje síly. Neporadite neco jednodušího? A ještě se zeptam [COLOR=red]do jakeho formatu bych měl editovat video [COLOR=black]aby zustala zachovana co možna největší kvalita videa, a jak sem psal výše[/COLOR] aby to přehrala většina dvd playeru[/COLOR]. Díky moc za rady[/quote]Tady je formát jenom jeden, a to DVD-Video.
pecikh (28)|10.8.2010 19:56
Diky a poradil bys i naky pokud možno dobrý programek na editaci který zvládne používat i laik?
Pitomec (10211)|10.8.2010 20:02
Laik zvládne takový program, který se naučí, protože jinak to prostě nejde a rozum do hlavy mu nikdo nenaleje. Osobně bych taky sáhl po Corel Video Studio X3, ale je to skutečně o tom, co si kdo vybere.
arkij (540)|11.8.2010 06:51
Já taky všem okolo, co se zpracováním videa nemají zkušenosti a nebudou se v tom moc "nimrat", doporučuji Corel Video Studio X3. Je jednoduchej, dá se rychle naučit, zvládá současný HD formáty včetně smartrenderingu a nestojí moc peněz.
pecikh (28)|11.8.2010 15:30
Pitomec: psal sem jestli by mi někdo neporadil nakej free programek jarino mi poradil multi AVCHD, jenže ja sem nikdy s žádnym podobnym programkem na editaci videa nepracoval a ještě k tomu je v angličtině což neumím a není ani nijak animovaně zpracovanej, to se pak učí trošku hůř, jasně že pro bednu jako ty to není problem. Bohužel nemám čas sedět hodiny u počítače, takže kdyby byl nakej takovej programek aspon v češtině, byl bych vděčnej za radu.
arkij (540)|11.8.2010 16:06
Stáhni si měsíční trial toho Corelu, je plně funkční a někde se na netu potuluje i čeština. Program je to jednoduchej, intuitivní, má i průvodce pro neodborníky, šablony, filtry - vyzkoušej. Za měsíc zkoušení se dá leccos zjistit a potom zvážíš, jestli se těch cca 2500,-Kč dá obětovat na vyřešení střihu na dlouho.

http://www.corel.com/servlet/Satellite/eu/en/Product/1175714228541#tabview=tab0

Ony ty free programy jsou holt méně uživatelsky přítulné, možná taky proto jsou free a předpokládají, že o tom něco víš.
Pitomec (10211)|12.8.2010 10:14
[quote=pecikh;292516]Pitomec: psal sem jestli by mi někdo neporadil nakej free programek jarino mi poradil multi AVCHD, jenže ja sem nikdy s žádnym podobnym programkem na editaci videa nepracoval a ještě k tomu je v angličtině což neumím a není ani nijak animovaně zpracovanej, to se pak učí trošku hůř, jasně že pro bednu jako ty to není problem. Bohužel nemám čas sedět hodiny u počítače, takže kdyby byl nakej takovej programek aspon v češtině, byl bych vděčnej za radu.[/quote]Jak získat free program bych ti poradil, ale určitě ne veřejně :D a pokud chceš s videem skutečně začít dělat, tak se nějakému učení nevyhneš (já se taky kdysi učil UMS pár měsíců, nikdo není geniální 8-) ).