Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast DTV Dongle H a DTV signal

Eurino20 (9)|6.7.2010 19:06
Zdravim
Mohli by ste mi vysvetlit ako je mozne, ze zapojim tuto kartu na analogovu antenu co mame na bytovke a ked mam moznost video input DTV a nie analog, tak mi to najde v krasnej kvalite STV 1,2,3, markiza joj ( predpokladam ze to najde v digitalnom vysielani ) ale problem je ze mi obraz kazde dve tri sekundy sekne , nejde plynule , zvuk ano ....
Pouzity program Winfast PVR ...

PS: pocitacom to nieje ten je naslapany a ked mam analogove vysielanie , tak mozem aj nahravat bezproblemov do dvd kvality a popritom si upravovat fotky vo photoshope ...
Mate niekto nejake napady ako to vyriesit ? pocul som zeby to mohlo byt aj pocasim, ale pochybujem ...
Dakujem
Ivo Mašek (10205)|6.7.2010 20:01
[quote]
ze zapojim tuto kartu na analogovu antenu co mame na bytovke a ked mam moznost video input DTV a nie analog, tak mi to najde v krasnej kvalite STV 1,2,3, markiza joj
[/quote]
No je to digitální vysílání (DVB-T). Zřejmě je v místě tvého bydliště spuštěné. A je fuk, jestli je ta antena "na analog". Neexistuje spešl antena na analog a spešl na digitál. Antena, která do dnešní doby chytala analog, bude v pohodě chytat i digital. A tvůj tuner je hybridní, takže umí zpracovat oba signály
[quote]ale problem je ze mi obraz kazde dve tri sekundy sekne[/quote]
Tak nadupanou mašinu mít klidně můžeš, ale pokud máš někde konflikt např. v kodecích, tak ti to je houby platný. Je docela možné, že ti mašinu něco pravidelně skenuje (např. antivir). těžko takhle říci.
Eurino20 (9)|6.7.2010 20:07
hm dobre ake su navrhy ako to riesit ? skusti vypnut antivirus ako to pojde ? nerobi to pravidelne chvilu to ide potom zasa nie atd atd ...

kodeky mam klite basic - nikdy som s nimi nemal problem ... ostatne si instalovali nove ovladace pre win 64 bit od leadtek ... chcel by som to nejak vyriesit lebo ten obraz sa neda porovnat z analogoveho prijmu a z DTV ...

este jednu otazku , v pripade ak mame satelit a digitalny reciever , tak z neho ked zapojim kablom cez kartu a dam ladit digitalne kanaly tak mi najde vsetko to co je v recievri ? alebo iba jeden kanal kde budem pozerat vlastne to co sa prepina v druhej izbe , kde sa pristroj nachadza ... ( pytam sa preto aby som to tam zbytocne nerozoberal a k nicomu to nebude ...
Inak dakujem z rychlu odpoved ...

EDIT: antivirom to neni , pri vypnutom sa to prejavuje tiez ...
Ivo Mašek (10205)|6.7.2010 20:15
Ten tuner neumí DVB-S, pouze DVB-T. Pokud by jsi chtěl sledovat satelitní pořady, tak (a to nevím, zda je možné - SAT nemám) koaxem z recieveru převedený na analog (jestli to tedy ta "krabička" umí - něco, jako u set-top-boxu).
Co se týče toho pravidelného sekání obrazu, tak to je jednoznačně rušivý signál v mašině. Já ti takhle na dálku neumím odpovědět, co to může způsobovat. Tohle se dá najít "na živo" - tedy mít to PC na stole. A nebo na to přijdeš náhodou.
(co se týče toho SAT, tam by ti snad poradil někdo, kdo SAT má a je v tom fundovaný)
StD (8612)|6.7.2010 20:24
[quote=Ivo Mašek;288270]No je to digitální vysílání (DVB-T). Zřejmě je v místě tvého bydliště spuštěné. A je fuk, jestli je ta antena "na analog". Neexistuje spešl antena na analog a spešl na digitál. Antena, která do dnešní doby chytala analog, bude v pohodě chytat i digital. A tvůj tuner je hybridní, takže umí zpracovat oba signály

Tak nadupanou mašinu mít klidně můžeš, ale pokud máš někde konflikt např. v kodecích, tak ti to je houby platný. Je docela možné, že ti mašinu něco pravidelně skenuje (např. antivir). těžko takhle říci.[/quote]

...no hlavně si myslet, že budu dělat současně ve PhotoShopu, překreslovat grafiku a ještě mít plynulý Overlay nebo VMR s TV je naivita...

BTW Svinstvo typu K-Lite Codeck Pack taky určitě Leadtek s kartami nedodává... :-E
geronimoh (2327)|6.7.2010 21:19
[quote=Eurino20;288271]

este jednu otazku , v pripade ak mame satelit a digitalny reciever , tak z neho ked zapojim kablom cez kartu a dam ladit digitalne kanaly tak mi najde vsetko to co je v recievri ? alebo iba jeden kanal kde budem pozerat vlastne to co sa prepina v druhej izbe , kde sa pristroj nachadza ... ( pytam sa preto aby som to tam zbytocne nerozoberal a k nicomu to nebude ...
[/quote]

Pokud má tvůj satelitní přijímač RF modulátor a tvoje TV karta analogový tuner, tak máš možnost na TV kartě naladit analogový signál ze satelitního přijímače a sledovat program, který máš právě puštěný na satelitním přijímači. Existují i dvoutunerové satelitní přijímače, které by ti navíc umožnily za pomocí druhého dálkového ovladače a čidla pro D.O. přepínat programy na sat. přijímači nezávisle a sledovat jiné programy, než např. ve druhé místnosti.
Lepší řešení pro sledování sat.vysílání v PC je karta do PC pro příjem satelitního vysílání - DVB-S/DVB-S2, třeba i kombo s pozemním digitálem DVB-T.
geronimoh (2327)|6.7.2010 21:29
[quote=Eurino20;288271]hm dobre ake su navrhy ako to riesit ? skusti vypnut antivirus ako to pojde ? nerobi to pravidelne chvilu to ide potom zasa nie atd atd ...

kodeky mam klite basic - nikdy som s nimi nemal problem ... ostatne si instalovali nove ovladace pre win 64 bit od leadtek ... chcel by som to nejak vyriesit lebo ten obraz sa neda porovnat z analogoveho prijmu a z DTV ...

EDIT: antivirom to neni , pri vypnutom sa to prejavuje tiez ...[/quote]

Já používám K-Lite Codec Pack Full a nikdy s nima nebyl problém.
Program Winfast PVR má pokud si pamatuji široké možnosti nastavení, musíš si s tím zkusit pohrát. Zkusit můžeš i jiný program pro přehrávání televizního vysílání na PC. TV kartu už přes 2 roky nemám, ale jelo mi to tehdy i v NERO HOME, Cyberlink PowerCinema atd.
Eurino20 (9)|6.7.2010 22:17
hm v media center mi DVB-T nechce najst channels , v PVR hej ale tam mi to zasekava... skusim hodit tie k lite full co to urobi ...
Ivo Mašek (10205)|6.7.2010 22:29
Ke stávajícím kodekům? Ten tuner si tam přines svoje kodeky. Já jsem si do PC ještě nainstalil samostatný XviD a DivX. To bohatě stačí. Jak je v PC překodekováno, dopadá to špatně.
A jak se někde přepíšou knihovny, nastává nezvratná situace.
Eurino20 (9)|6.7.2010 22:33
Tak problem vyrieseny ... Stiahol som Full k lite , ten pri instalacii odporucil odinstaloval Xvid co som mal nainstalovany .... vsetky tie odporucania som dal urobit a potom uz ide aj v media center plynule DVB-T a aj v PVR ...

Problem solved ...

Dakujem kazdemu za odpovede a nazory a rady...

EDIT: PO RESTARTE POCITACA ZASA TO ISTE ... ASI MA SLAHNE , JE TO NIECO S TYMI CODECS ALE CO PRESNE NETUSIM ...
geronimoh (2327)|6.7.2010 23:25
Těžko radit na dálku. Pokud jsi nainstaloval K-Lite Codec Pack, tak kodeky by jsi měl mít v pořádku. Teď bych zkusil pohrát si s nastavením. TV kartu už přes 2 roky nemám, takže konkrétněji ti neporadím. Je možné, že po instalaci kodeků bylo nastavení kodeků dle K-Lite Codec Packu a po restartu PC se aktivovalo původní nastavení.
Ivo Mašek (10205)|7.7.2010 09:25
[quote]
PO RESTARTE POCITACA ZASA TO ISTE
[/quote]
No to je to, co jsem výše psal. Máš tam něco, co ti pravidelně skenuje mašinu. Zjistit co to je, to bych musel mít PC na stole. Jinak je to hádání z koule. Tohle jsou nejhorší poruchy.