Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ulead Workshop DVD 2

Geralt (40)|10.2.2005 14:21
Cafte vsetci,
mam video v mpeg2 a zvuk k tomu videu zvlast vo waw. Video zabera 4,8 giga a zvuk 1,2 giga. Spracoval som to cele v Ulead Workshop DVD 2. Logicky mi to bez nakej komprimacie bitrate atd zaberalo 6 giga. Aby som to zmestil na klasicke DVD 4,7 som znizoval kvalitu a bitrate. Ale aj pri nastaveni NULOVEJ kvality a bitrate na 2000 zvuk na 192 sa mi znizila velkost suboru len na 5,9 giga. Poradte co sa ma nastavit aby to slo viac zkomprimovat? Este na vysvetlenie: Original video je v avi kodek PICVideo MJEPG ma 107 minut, 720x576 pretiahnute cez Canopus ProCoder2 na MPEG2. Ked som dal do Uleadu to avi tak pekne sa mi dalo zkompriomovat na pozadovanu velkost aby som dosiahol DVD 4,7. Nechapem ako je to mozne. Nechcem v Uleade robit priamo s avickom lebo je prekladane to video. Poradte prosim vas ako na ten MPEG2. Diky vsetkym za odpovede.
Geralt (40)|13.2.2005 13:33
No spravim to tak ze do Uleadu vrazim povodne avi video ktore este predtym prezeniem cez Virtual dub na deinterlace a cropingom a potom v Uleade budem pracovat s tymto. Inac nechapem preco mi nevie zmensit velkost MPEG 2 a avi vie. Fakt tomu nechapem.
Pitomec (10211)|13.2.2005 13:50
Nepoužívej audio WAV (LPCM), ale MPEG-1, Layer II, 224kbps a nebude problém.
Geralt (40)|13.2.2005 14:23
No jo, ale to problem nevyriesi, kedze video samotne MPEG2 ma 4,8 giga. A v Uleade nejde vobec zmensit, aj ked som dal (na skusku) bitrate 2000 a kvalitu na nulu... Pritom to avi slo stlacit aj s audiom na 4,3 giga...
pavelpt (2713)|13.2.2005 15:59
Jeví se mi to jako divné, protže z toho teoreticky vyplývá, že když dáš kvaltu 0 (jako nesmyslnou hodnotu to taky může program ignorovat) a bitrate 0, tak se délka souboru nezmění ????
To vypadá na nějaký zádrhel s programem.
Rada - udělej kvalitu co nejlepší a hotové DVD přežeň přes DVDSchrink na velikost DVDr a už se netrap.
Pitomec (10211)|13.2.2005 16:27
[quote=Geralt]No jo, ale to problem nevyriesi, kedze video samotne MPEG2 ma 4,8 giga. A v Uleade nejde vobec zmensit, aj ked som dal (na skusku) bitrate 2000 a kvalitu na nulu... Pritom to avi slo stlacit aj s audiom na 4,3 giga...[/quote]
A to si v tom Canopus ProCoderu2 neumíš nastavit takový datový tok, aby se to pak na DVD-R vešlo? Navíc pokud to budeš v UDWS2 zmenšovat, tak dojde k opětovnému renderingu a kromě hodin času půjde do háje i kvalita...
spider_x (13)|13.2.2005 19:54
[quote=Geralt]No jo, ale to problem nevyriesi, kedze video samotne MPEG2 ma 4,8 giga.[/quote]

Jestli ti ten soft povolí autoring dvd většího než 4.7 giga, tak si ho autorni na disk a prožeň to nějakym dvd zmenšovačem (třeba clonedvd nebo nero recode).

A zvuk radši než do mpeg2 převáděj do ac3 - má (teoreticky) lepší kvalitu při stejnym bitratu, než mpeg2.
Geralt (40)|14.2.2005 12:12
To Pitomec: a kde sa da zistit aka bude vysledna velkost suborov videa a audia v ProCoderu 2? To by mi fakt pomohlo. Mam ten programik totiz rad a nerad by som ho pri videu obisiel :-I
pavelpt (2713)|14.2.2005 13:13
Hm..

Co tak


Target - custom profil (uděláš si dvd compliant) - advanced - quality/size
Geralt (40)|14.2.2005 13:42
Hmm ja som si vzdy dal profil Master Quality, ale vyskusam to dnes. Diky :-)
Pitomec (10211)|14.2.2005 14:32
[quote=Geralt]To Pitomec: a kde sa da zistit aka bude vysledna velkost suborov videa a audia v ProCoderu 2? To by mi fakt pomohlo. Mam ten programik totiz rad a nerad by som ho pri videu obisiel :-I[/quote]
Pokud použiješ CBR, tak se to dá lehce vypočítat (když necháš rezervu cca 200MB na event. menu u DVD) a Mastering Quality klidně nahraď Highest Quality (vizuálně to bude stejný, ale nebudeš u toho tvrdnout tak dlouho).
stayman (12393)|14.2.2005 16:36
To sa da aj pri VBR (Average), co je rozumnejsie ako CBR, ak to ma dost velke...
lada (195)|14.2.2005 19:41
Jestli chce dělat video na DVD mněl by jsi něco vědět o datovém toku.
Já to počítám podle této rovnice. (36658216 : délka videa v sekundách) - 224 = datový tok videa.
Jen musíš počítat s nějakýmy daty na menu. Používám VBR 2PASS Master kvalitu. Video o délce 73 min trvalo na mém PC 2:30 hod
Zrovna tento víkend jsem to vše dodělal.
Jediné co mně v menu nefunguje, jsou návraty po přehrátí kapitoly do menu. Používám UDVDW2.
Laďa
mirekv (7169)|14.2.2005 20:29
lada
to můžeš klidně přidat o 20kb/s (ovšem přínos bude samo minimální).
dilong (3)|17.2.2005 09:00
potreboval by som poradit - urobil som v Ulead DVD Workshopu2 DVD menu so 7 kapitolami. Pri prehravani v polozke Finish mi ide vsetko spravne avsak ked dam urobit image subor, tak je vsade zvuk posunuty o 3 sekundy neskor. Uz si s tym neviem rady - niekde v nastaveni tam nic nie je, kde by sa to dalo oplyvnit a neviem prist nato, preco to neustale robi .

Skusal som uz vsetko mozne - ale vysledok ziadny - stale je tam posun zvukovej stopy oproti videu. Ako import pouzivam MPEG, ktory vyrobim konvertovanim vo WinDVD Convertor

pls, poradte mi niekto, kto vie co by mohlo sposobovat posun zvukovej stopy.

dik.
Geralt (40)|17.2.2005 09:36
Ja zasa mam problem s menu. Mam menu s vyberom kapitol. Jednotlive kapitoly su fotky ktore som sfotil priamo z videa a tie som pouzil. Chcel by som aby tie policka boli take polopriehladne naka 50% biela, pri nabehnuti mysi aby sa toto policko zmenilo na normalny obrazok. Kedysi som to spravil ale teraz si vobec neviem spomenut ako... Zatial som dospel k zisteniu ze to ide opacne. Obrazok normalny a pri nabehnuti s mysou sa zmeni na biely. Kde to vlastne ide editovat? A druhy problem: ked si vyberiem z vyberoveho menu naku kapitolu aby prehralo tu a potom sa vratil naspet do menu s vyberom kapitol. Dakujem vsetkym za radu.
dilong (3)|17.2.2005 11:17
Ked chces prehrat urcitu kapitolu na tebouzvoleny button, tak v pravom dolnom rohu mas maly maly nahlad tvojich videii, ktore mas importovane v projekte - tak si so zipkami nalistuj ktore chces a potom ho pretiahni na button. Automaticky ti to zapise do buttonu: zapis potom najdes ak si klines na buton a potom v nastaveniach (lavy stlpec) si zvolis playlist

priehladnost si nastavis v tom istom menu len das atributers a spodna polozka je tma Transparency
Geralt (40)|17.2.2005 11:45
Inac som si robil z avi MPEG2 video v Canopus ProCoder2 a audio som nastavil tiez na MPEG2. Urobilo to subor s priponou tusim .m2a a straaaaasne som sa cudoval ze mi to Ulead nezobral ako audio. Tak to som sa fakt zasmial 4-hodinova robota. Inac s tymi butonmi, v atributes som kukal, kuknem este raz, boze to je strasne ako clovek rychlo zabuda. Tu s tym vyberom kapitol, viem ako si urobim buton s urcitou kapitolou, ale ide mi o to ze ked si dam tu kapitolu vybrat na prehranie ci po skonceni tejto kapitoly sa mi vrati automaticky na menus vyberom kapitol, ci nahodou nebude pokracovat v prehravani az do konca filmu...
dilong (3)|17.2.2005 16:22
nn - vrati sa naspet na menu odkial bolo videlo spustene.

Uz som si to urobil v DVDlab PRO - je sice zolozitejsi alebo ovela lepsi nez Workshop
Pitomec (10211)|17.2.2005 17:54
[quote=Geralt]Inac som si robil z avi MPEG2 video v Canopus ProCoder2 a audio som nastavil tiez na MPEG2. Urobilo to subor s priponou tusim .m2a a straaaaasne som sa cudoval ze mi to Ulead nezobral ako audio. Tak to som sa fakt zasmial 4-hodinova robota. [/quote]
To je ale tvůj problém, že ten ProCoder2 neumíš nastavit - ne chyba Uleadu :-)
Geralt (40)|17.2.2005 18:11
hmmm zaujimave, co sa tyka formatu audia tak tam sa daju nasavit len dve moznosti bude layer 2 alebo pcm. Dal som layer 2 a dopadlo to tak ze mi to Ulead nezobral. Nechapem preco, lebo windows media player mi to prehral bez tazkosti. Tak skus poradit v com moze byt problem :-D
mirekv (7169)|17.2.2005 18:44
Geralt
Udělej zvuk úplně zvlášť, Workshop to snad vezme taky. Z WAVu uděláš AC3 a v Procoderu uděláš jen video, výslednou velikost nastavíš menší o velikost audia.
Geralt (40)|17.2.2005 20:33
v ProCoderu som spravil mpeg2 z videa a PCM z audia. Uvidime ci v Uleade dokazem stiahnut ten PCM na pozadovanu velkost. Video som pre istotu spravil o 100 mega mensie ako normal. Zajtra napisem ci to budem musiet preficat cez Procoder este raz :-) To uz bude asi stvrty raz hehe.
stayman (12393)|17.2.2005 20:35
Geralt
dobre ti poradil spider_x
Geralt (40)|17.2.2005 21:15
To StayMan: Otazka mozno blba, ale momentalne nie som pri compe kde to vsetko robim, ale v ProCoderi ide nastavit aj zvuk AC3?
ai (2993)|18.2.2005 02:34
Geralt -
-AC3 umi Vegas, m.j. to je jeden z duvodu proc je oblibeny
-Workshop 2 neumi neco na zpusob play listu, tam navraty z kapitol do menu asi nevyresis
-2 pass VBR v Procoderu ti zabere stejny objem jako CBR na tu stredni hodnotu, proc neenkodujes 1 minutu, a pak vysledny objem celeho mpg je podle vzorce

vysledny objem mpg = objem te jedne minuty x cela delka mpg v minutach

(matika z prvniho stupne zakladky)
stayman (12393)|18.2.2005 02:50
jeden :-)
kirk (476)|18.2.2005 06:46
Pitomec: A proč zvuk jako MPEG? Dolby Digital je daleko lepší na kompresi zvuku, taky je to jeden z důvodů, proč se MPEG audio na DVD už skoro nevyskytuje :-R
Pitomec (10211)|18.2.2005 12:04
[quote=kirk]Pitomec: A proč zvuk jako MPEG? Dolby Digital je daleko lepší na kompresi zvuku, taky je to jeden z důvodů, proč se MPEG audio na DVD už skoro nevyskytuje :-R[/quote]
A ty máš videokameru, která ti nahrává v AC-3...? :-) Já teda ne, takže pokud záznamy z kamery převedu do MPEG-2/DVD (a vynechám použití LPCM audia kvůli velikosti), tak na MPEG-1, Layer II, 224kbps není nic špatnýho.