Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Benq w500 nerovnostranny obraz

Steini (3)|5.7.2010 20:48
Dobry den.
Koupil jsem si projektor Benq w500 z druhe ruky a mam s nim mensi problem. Na platne mi neudela obraz presnych tvaru. Aby jste mne pochopili, tak obraz je obdelnikovy ale jedna strana je trochu sirsi nez druha, takze musim obraz upravit pres menu projektoru a jeste vysroubovat jednu ''nozku'' aby byl presne v ''rámu'' platna. Proste projektor musi byt mirne naklonen aby udelal presny obdelnikovy obraz. Projektor mam jeste skoro mesic v zaruce, ale zase ho neprenasim ani s nim nijak nemanipuluji, takze me to az tak netizi, spis by me zajimalo co si o tom myslite a zdali by se to dalo nejak resit.
Diky.
4pepe (96)|7.7.2010 06:13
Pokiaľ je v záruke, tak by som to neriešil a dal ho do predajne (servisu) nech závadu opravia.

Ináč je to riešieteľné treba projektor rozobrať a nastaviť optickú cestu pravdepodobne bude uvolnený a pootočený nejaký optický člen.
Steini (3)|15.7.2010 17:41
Ja jsem si taky rikal, ze ho dam na reklamacku ale zase nechci byt mesic bez nej, jelikoz koukam na filmy temer denne. V menu projektoru ten obraz vyladim, akorat me stve ze to neni automaticky spravne. :-(
Michalda28 (43)|16.7.2010 13:47
Já myslel, že už w500 neseženeš. Jestli máš na něj ještě záruku, tak bych jí využil. Mě by vadilo vědět, že jsem to mohl vylepšit, ale už je po záruce. Chápu, že váháš, taky vykazuju znaky závisláka. :-)
janforman (215)|24.8.2010 07:34
[quote=Steini;288126]Dobry den.
Koupil jsem si projektor Benq w500 z druhe ruky a mam s nim mensi problem. Na platne mi neudela obraz presnych tvaru. Aby jste mne pochopili, tak obraz je obdelnikovy ale jedna strana je trochu sirsi nez druha, takze musim obraz upravit pres menu projektoru a jeste vysroubovat jednu ''nozku'' aby byl presne v ''rámu'' platna. Proste projektor musi byt mirne naklonen aby udelal presny obdelnikovy obraz. Projektor mam jeste skoro mesic v zaruce, ale zase ho neprenasim ani s nim nijak nemanipuluji, takze me to az tak netizi, spis by me zajimalo co si o tom myslite a zdali by se to dalo nejak resit.
Diky.[/quote]

Určitě je postavenej přímo proti plátnu? a není nastavený nějaký extrémní lens-shift?