Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Kvalitní převod HD videa do SD

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Zdravím,
    mám půjčenou poloprofi HD kameru Sony AX2000E, natočil jsem s ní asi hodinu a půl záznamu v rozlišení 1920x1080/50i (v nejvyšší kvalitě co tam šla nastavit). Teď bych ale potřeboval část záznamů převést do standardního rozlišení 720x576 a formátu 4:3 (za cenu oříznutí okrajů), abych mohl z toho vytvořit klasické DVD a sledovat na klasickém televizoru.
    Nejdřív jsem si myslel, že to půjde převést přímo v kameře, ale to nejde (nebo jsem nepřišel na to jak), pak jsem to zkoušel v Pinnacle studiu 11, ten mi to sice nějak převede, ale s kvalitou nejsem vůbec spokojený (např. pokud se kamera pohybuje, tak je pohyb trhaný, obraz není tak ostrý jak by měl být atd.) prostě výsledek je nesrovnatelně horší než když stejnou kamerou natočím záznam rovnou ve standardním rozlišení. Myslel jsem si že převést video z vyššího rozlišení na nižší nebude problém, ale asi to problém je. Nezná někdo nějaký trik jak tento převod kvalitně (a pokud možno i jednoduše) uskutečnit?
    Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

- procoder , edius 5, sony vegas 9 pro , so zavretím 1/2 oka aj Corel Video Studio X3

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

potrebujes kvalitny downscaler .. metoda sa vola laczos ..

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    - procoder , edius 5, sony vegas 9 pro , so zavretím 1/2 oka aj Corel Video Studio X3
    ...a hlavně nezapomenout přehodit pořadí půlsnímků z LFF/BFF na UFF/TFF na výstupu. To je základ.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    potrebujes kvalitny downscaler .. metoda sa vola laczos ..
    .. metoda sa vola LANCZOS ..

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

jo jo pismenko sa vytratilo pisal som to na telefone

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Díky za rady, zkouším Vegase a vypadá to dobře...

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

zrovna vegas tusim lanczos nevie .. ludia na to pouzivaju frameserver do niecoho .. do avisynthu ? alebo daco take .. najdi si FANTASov navod ..

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od radim_u Zobrazit příspěvek
    Zdravím,
    mám půjčenou poloprofi HD kameru Sony AX2000E, natočil jsem s ní asi hodinu a půl záznamu v rozlišení 1920x1080/50i (v nejvyšší kvalitě co tam šla nastavit). Teď bych ale potřeboval část záznamů převést do standardního rozlišení 720x576 [COLOR=red]a formátu 4:3[/COLOR] (za cenu oříznutí okrajů), abych mohl z toho vytvořit klasické DVD a sledovat na klasickém televizoru.
    Nejdřív jsem si myslel, že to půjde převést přímo v kameře, ale to nejde (nebo jsem nepřišel na to jak), pak jsem to zkoušel v Pinnacle studiu 11, ten mi to sice nějak převede, ale s kvalitou nejsem vůbec spokojený (např. pokud se kamera pohybuje, tak je pohyb trhaný, obraz není tak ostrý jak by měl být atd.) prostě výsledek je nesrovnatelně horší než když stejnou kamerou natočím záznam rovnou ve standardním rozlišení. Myslel jsem si že převést video z vyššího rozlišení na nižší nebude problém, ale asi to problém je. Nezná někdo nějaký trik jak tento převod kvalitně (a pokud možno i jednoduše) uskutečnit?
    Děkuji.
    I DVD-Video zná 16/9

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Zatím jsem to převedl vegasem, vypadá to hodně dobře, ještě z toho udělám DVD a pustím to na televizi - to bude rozhodující. Přece jen na PC monitoru toho moc nepoznám.
    Vím že DVD video zná formát 16:9, ale já to budu pouštět na klasické CRT TV s obrazovkou 4:3, a lépe mi vyhovuje, když je obraz přes celou obrazovku...

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Zatím jsem to převedl vegasem, vypadá to hodně dobře, ještě z toho udělám DVD a pustím to na televizi - to bude rozhodující. Přece jen na PC monitoru toho moc nepoznám.
    Vím že DVD video zná formát 16:9, ale já to budu pouštět na klasické CRT TV s obrazovkou 4:3, a lépe mi vyhovuje, když je obraz přes celou obrazovku...
    Když ti to vyhovuje, tak budiž, ale jinak je to hovadina jak bič ořezávat obraz a dělat z toho humus.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

FUJ, FUJ.... Nech to v 16:9. Koupíš novou TV a budeš litovat.

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

ten Vegas mu to udela v jednom, mozna lip jak Pinnacle, ale zase i Vegas nepouzije nejlepsi resize, tedy sikme hrany, zabery na cihlovou zed atd bude blikajici symfonie,

ale zase na druhe strane doporucovany Lanczos resize mu vytvori slozity postup : Frame server z Vegas timeline do Virtual Dubu, tam nastavit filter resize s Lanczos, a pak 2 zpusoby 1)exportovat ven v lagarith nebo uncompressed a importovat do Vegasu znova na vyrobu DVD nebo 2) pres Virtual Dub frame server do externiho mpeg2 enkoderu- Procoder nebo free HCecoder (ne tak dobry) ...(vpodstate Fantasuv navod v pdf: http://www.fantas.ic.cz/tvfreaksk/Do...arbonCoder.pdf tam jde o HDV video, ale to je jedno )

vysledek stoji za to, ovsem nevi se kolik namahy do toho chces strcit ....

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Citace Původně odesláno od josefíka Zobrazit příspěvek
    FUJ, FUJ.... Nech to v 16:9. Koupíš novou TV a budeš litovat.
    Samozřejmě originální záznamy v HDčku si zálohuji tak jak jsou pro budoucí využití (zpracování).

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Sakra, záznam si nikdy již nezpracuješ. Budeš mít natočeno tolik, že nebude čas. Sestříhej HD, ten si zazálohuj pro pozdější převod na BR nebo něco jiného a z něj udělej DVD 16:9. Klidně to vyplivni přímo z editoru a netrap se nějakým zhoršením kvality. Pořád to bude lepší než z SD kamery. Nikdo si toho nevšimne. Řešit jestli mám černé pruhy se mi zdá taky dosti nemístné. Protože ořezem si můžeš zrušit dobrou kompozici obrazu. A u 16:9 by jsi neměl zrovna točit středovky.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 27-09-2009, 09:35
  2. Kvalitní software pro střih videa
    Od davelo v sekci DV/HDV
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-08-2008, 15:35
  3. Převod videa
    Od Aimod v sekci Editace videa
    Reakcí: 1