Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunuje(?) nastavenie Jas/kontras/gamma pre prkrývanie...

Tipi (104)|10.2.2005 13:20
Zdravím všetkých prítomných,

akosi mi s novou VGA MSI 6600GT nefunguje ovládanie „prekrytí videa“. Ak pridám jas obraz sa takmer nemení, väčšiu zmenu vyvolá len posuvník kontrastu, čo tiež pracuje akosi podivne pretože sa skôr mení jas a nie kontrast. A posuvník gamma je vyšedený – takže ho neposuniem vôbec :-I . Už som skúsil niekoľko verzií ovládačov (66.81; 66.93; a ničo okolo 7X.XX, …). Tie samé ovládače som si nainštaloval aj v robote na FX5600XT (okrem 7X.XX) a funguje to tak ako má. Pred tým som mal FX5200 tiež to šlapalo v pohode. Skúšal som aj čistú inštaláciu okien (Win2k profi). Ale nič. Poprípade mi aspoň prosím vás napíšte či s touto kartou aj niekomu inému tak čudne funguje ovládanie prekrývania videa (overlay) ako mne. Pre tých čo celkom nerozumejú tomu o čom tu blábolím a majú túto kartu: Ak si zvolíte vlastnosti/nastavení/upresniť/GeForce 6600GT v kolónke „Použít zmeny barev pro“ vyberte „Prekrytí/VMR“. Dajú sa posúvať všetky jazdce, alebo len jas a kontrast??? A aký to má dopad na prehrávané video??? Ku príkladu - pred tým som dal jas na max (160%) a na monitore som mal na 25% a veselo som pozeral video. Teraz monitor musím „vyžhaviť“ minimálne na 60% percent aby som niečo videl... A pravdaže ak som posunul kontrast tak sa menil kontrast a nie akýmsi divným spôsobom jas aj kontrast naraz :-? . A ešte niečo v ostatných režimoch funguje všetko tak ako má (Plocha, Video na celej obrazovke).

Ďakujem!!!!
Tipi (104)|11.3.2005 14:59
Ďakujem...
Ivo Mašek (10205)|11.3.2005 15:09
Zkus se podívat na stránku MSI a tam si stáhni jejich ovladače. Ke každé grafice jsou tam ještě navíc různé utility, které právě s těmi jejich ovladači spolupracují.
imported_petr (26)|12.3.2005 21:25
Máš pravdu funguje to jak popisuješ, mám stejnou grafiku asi měsíc ale nevím kvůli čemu to potřebuješ? Mě se video zobrazuje správně a v tomto nastavení se moc nehrabu ale kvůli tobě jsem aspoň našel jak se dá zaostřit obraz a písmena jsou teď čitelnější takže dík. :-D Pokud budeš chtít abych něco vyskoušel tak mě napiš já se pokusím. Jinak mám ovladače 71,81 \/
Tipi (104)|16.3.2005 13:06
petr - Ďakujem za tvoju ochotu, že si sa mi na to pozrel. Hlavne keď si vezmem do úvahy že okrem teba sa nenašiel nikto kto by to bol ochotný pozrieť... aj keď som to pustil na niekoľkých serveroch. Vlastne na žive.sk, alebo aj to si bol ty? Len s "nickom" peter?? To asi nieje podstatné - podstatné je že si tak učinil a teraz už aspoň viem, že to nieje len v mojom "kusy". Ešte by si mohol napísať ak máš základovku. A stým "stejnou" máš na mysli aj zbernicu (AGP)? Mimochodom potrebujem to pre to, že pri bežnej práci s PC mám jas na monitore stiahnutý na min. - šetrí to oči aj monitor (a trochu aj energiu :-) ) a popri tom veľa robím s videom ktoré je pri stiahnutom jase veľmi tmavé. Keď pridám jas cez ovládače overlay (...teda kým mi to fungovalo...) nemusím stále pridávať jas na mon. a video je pekne jasné... Jedna strane mince - a druhá je to že chcem vedieť či je to vada alebo vlastnosť.

Ivo - Ovládače som už za ten čas skúsil minimálne 10 druhov. Aj od MSI. Mimochodom tie utility, alebo skôr nadstavby ovládačov za moc nestoja, takže ruky preč, ale ako som už napísal skúsil som aj to. A nič. Ale za to Ďakujem za reakciu.
Ivo Mašek (10205)|16.3.2005 21:34
Já mám GeForce 4 Ti_4600 od MSI a používám jejich utility. Jsem celkem spokojený. (asi jeden z mála šťastlivců :-D ) Proto ta reakce na tvůj dotaz.
imported_petr (26)|16.3.2005 23:07
Tak píšu sestavu: P4 2,8 Prescot, deska MSI 865PE Neo2-PFISR, Grafika MSI NX 6600 / 256 AGP atd. snad ti to pomůže. V neděli jsem skoušel výstup na TV šel v pohodě ani nevím jak se mě to povedlo nastavit. A dneska jsem konečně rozchodil i SPDIF přes Domácí kino ale zas mě nejde ten výstup na TV ani za Boha jak přes klonování tak přes duální zobrazení.
Hrál jsem si stím tak dlouho až jsem musel dvakrát přes nouzový režim a stejně to nejde nemá někdo stím skušenost? Dík
clee (6592)|16.3.2005 23:17
oi, co takhle tv-tool?
imported_petr (26)|17.3.2005 00:02
Dík. ještě existuje nějakej lék na to vypínání po 15 minutách? :-I
clee (6592)|17.3.2005 00:17
http://www.xxxxxxxxxxxx.com ale zvejkat za tebe uz nebudu :-E


jo nak mi to nedoslo :-) nic nebude, pres pm mozna kdyz budu mit dobrou naladu :-E
imported_petr (26)|17.3.2005 00:36
Zatím nejlepší odkaz co jsem kdy viděl honem to smaž, doteď jsem se proklikával sa mejma sprosťárnama 9-) a výsledek žádnej, hold se ještě musím hodně učit. Dík :-!!!
Tipi (104)|17.3.2005 09:30
Hm - zaujímavé je som si myslel, že túto funkciu využíva každý. Ja si to bez tejto "vymoženosti" ani neviem predstaviť. Ja to už masívne využívam od čias TNT2 keď som na ňu nainštaloval ovládače s podporou overlay. Bol som celí happy keď som zistil že tie poondiate tmavé videá môžem pozerať bez toho aby som si musel extrémne zvyšovať jas na ťažko nadobudnutej „štrnástke“. Mimochodom s jedným známym sme kupovali takmer naraz (rozdiel 2 týžden) počítač aj monitor. On si zvykol na takmer max. jas aj pri bežnej práci. Kým ja som „šľapal“ na minime. A výsledok jeho monitor po necelých troch rokoch bol totálne rozmrdaný – rozmazaný obraz, deformované farby, celkovo nižší jas :-k ... Kým ja ho ešte stále používam v dielni bez väčších problémoch …
imported_petr (26)|18.3.2005 23:21
Tak jsem to konečně pořádně rozchodil k mojí spokojenosti. :BB: Jen nevím když na PC pustím DVD ve formátu 5,1 tak Domácí kino to pozná pouze jenom stereo. Ještě se to musí doladit. Tak dík. :-)-