Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak dále zpracovat nahrávku z DVB-S

arkij (540)|30.6.2010 17:34
Neboť u nás je digitalizace TV vysílání pořád ještě v plenkách, pořídil jsem levný satelitní přijímač SCHWAIGER DSR 596 HD CI a nechal si namontovat parabolu. Mám ho na kanceláři a jeho primárním úkolem je občas mi zprostředkovat TV příjem. Samotným formátem vysílání jsem se doposud nezabýval, odtud pramení má nezkušenost.

Zjistil jsem, že umí taky nahrávat na USB externí zařízení a vyzkoušel "flešku", kterou si přístroj naformátoval do nějakého svého systému, který PC běžně nepřečte. Zajímalo mne zda se s tím dá něco dělat a po pátrání na webu jsem stáhl Pc2Box, který ji sám najde a umožní kopii nahrávky na HDD, má koncovku .mpg a v GSpotu se tváří jako TS, přehrát ji umí jenom VLC Player.

Jak říkáme my moraváci "posem" to zvládám ale dál už nevím. Vyzkoušel jsem řadu programů, jimiž bych ji chtěl sestřihnout ale žádný, včetně Womble Mpeg Video Wizardu si s ní neporadil. Poraďte prosím v této oblasti zkušenější, čím na to jít, nebo jak ji překonvertovat, rozmuxovat apod. abych ji pak mohl dále upravit.

Tady ve fóru jsem hledal ale nenašel, co by mi pomohlo, takže předem díky za případné tipy
rudlus (539)|30.6.2010 19:35
[quote=arkij;287676]Neboť u nás je digitalizace TV vysílání pořád ještě v plenkách, pořídil jsem levný satelitní přijímač SCHWAIGER DSR 596 HD CI a nechal si namontovat parabolu. Mám ho na kanceláři a jeho primárním úkolem je občas mi zprostředkovat TV příjem. Samotným formátem vysílání jsem se doposud nezabýval, odtud pramení má nezkušenost.

Zjistil jsem, že umí taky nahrávat na USB externí zařízení a vyzkoušel "flešku", kterou si přístroj naformátoval do nějakého svého systému, který PC běžně nepřečte. Zajímalo mne zda se s tím dá něco dělat a po pátrání na webu jsem stáhl Pc2Box, který ji sám najde a umožní kopii nahrávky na HDD, má koncovku .mpg a v GSpotu se tváří jako TS, přehrát ji umí jenom VLC Player.

Jak říkáme my moraváci "posem" to zvládám ale dál už nevím. Vyzkoušel jsem řadu programů, jimiž bych ji chtěl sestřihnout ale žádný, včetně Womble Mpeg Video Wizardu si s ní neporadil. Poraďte prosím v této oblasti zkušenější, čím na to jít, nebo jak ji překonvertovat, rozmuxovat apod. abych ji pak mohl dále upravit.

Tady ve fóru jsem hledal ale nenašel, co by mi pomohlo, takže předem díky za případné tipy[/quote]

velmi silno pochybujem ze to tu nie je ked som to tu nasiel aj ja...
program prerobis najskor v Ali dvr export tool
a potom je to klasicky subor .ts---ako dvd subor...
bud si to napalis v nerovi alebo si to prerobis v na divx...
nie je nic lahsie
Wintermute (265)|30.6.2010 19:49
StD (8612)|30.6.2010 19:55
[quote=arkij;287676]Neboť u nás je digitalizace TV vysílání pořád ještě v plenkách, pořídil jsem levný satelitní přijímač SCHWAIGER DSR 596 HD CI a nechal si namontovat parabolu. Mám ho na kanceláři a jeho primárním úkolem je občas mi zprostředkovat TV příjem. Samotným formátem vysílání jsem se doposud nezabýval, odtud pramení má nezkušenost.

Zjistil jsem, že umí taky nahrávat na USB externí zařízení a vyzkoušel "flešku", kterou si přístroj naformátoval do nějakého svého systému, který PC běžně nepřečte. Zajímalo mne zda se s tím dá něco dělat a po pátrání na webu jsem stáhl Pc2Box, který ji sám najde a umožní kopii nahrávky na HDD, má koncovku .mpg a v GSpotu se tváří jako TS, přehrát ji umí jenom VLC Player.

Jak říkáme my moraváci "posem" to zvládám ale dál už nevím. Vyzkoušel jsem řadu programů, jimiž bych ji chtěl sestřihnout ale žádný, včetně Womble Mpeg Video Wizardu si s ní neporadil. Poraďte prosím v této oblasti zkušenější, čím na to jít, nebo jak ji překonvertovat, rozmuxovat apod. abych ji pak mohl dále upravit.

Tady ve fóru jsem hledal ale nenašel, co by mi pomohlo, takže předem díky za případné tipy[/quote]

Je to SD nebo HD záznam?
Pokud v SD, tak ti to musí v tom Womblu MVW jít - Tools -> Convert to Program Stream (už sestřihané), nebo Demultiplex a mastrovat jinde. Přesně jeden takový jsem si zpracovával dopoledne.

Na HD tady mají pánové jiné nářadí a sdělí ti jistě svůj názor
jarino1978 (8045)|30.6.2010 20:24
na HDTV mám spoľahlivo otestovaný tento SW : Smart Cutter
http://www.fame-ring.com/index.html

- priama podpora : M2TS, TS, PS, TP, TRP, MTS, MPG, VOB; H.264/AVC, AVCHD, MPEG2, DVD.....

- potom si to ešte exportuj cez tsmuxer

Odporúčam aj free SW H264Cutter.
arkij (540)|30.6.2010 21:07
Pánové díky za rady, postupně to vyzkouším a dám vědět, jak jsem dopadl
geronimoh (2327)|30.6.2010 21:32
Z placených programů je všeobecně nejvíce oblíbený - VideoReDo TVSuite. Z freeware jak píše "jarino1978". 8-)
arkij (540)|7.7.2010 21:30
Tak jsem po mnoha pokusech dospěl k následujícímu:

Womble Mpeg Video Wizard si s tím neporadí ani při převodu formátu Tools -> Convert to Program Stream (ani SD ani HD) ani Demux
SW H264Cutter - dělá že to načte ale vytuhne
Smart Cutter - některé soubory (asi každý pátý HD) načte ale vytuhne, SD nenačte
Ali dvr export tool to ani nenačte

V podstatě mi to akorát přehraje VLCplayer a dál si s tím nevím rady. Zkuste mne prosím ještě trochu nasměrovat, co mám vyzkoušet, nebo co můžu mít špatně nastavené. Díky
jarino1978 (8045)|7.7.2010 21:31
no daj vzorku toho surového streamu z STB....
artam (1147)|7.7.2010 22:13
[quote=arkij;288455]V podstatě mi to akorát přehraje VLCplayer a dál si s tím nevím rady....[/quote]
No tak ked to prehra VLC, tak to daj rovno v tom VLC konvertovat/ulozit von do suboru.
Wintermute (265)|7.7.2010 22:25
Repete... https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=288316&postcount=10

Boha jeho, sosni si Avidemux, nebo trialku VideoReDo (pro MPEG2 stačí i V3 Plus) a máš po problému.
StD (8612)|7.7.2010 22:51
[quote=jarino1978;288456]no daj vzorku toho surového streamu z STB....[/quote]

Proč vzorek,ať si to zanalyzuje, co tam vlastně má, ne? Mě takto zlobily taky *.ts, co měly na sobě 3x audio, u 3Satu to byl třetí dokonce nějaký hybrid 2.0 AC3 na hyper duper 448 kbps. Dokud se to nedemuxuje. není klid. S tou AC3kou mi pak CPC hlásil nulovou délku, přestože jsem měl GOPy i Extensions Markry ošetřený.

Ale jak jsem řekl, jako No. 1 analýza v GSpot nebo MediaInfo a teprve pak zabíjet komáry kanonem...

Arkij, napiš co máš přesně za záznam z éteru, za to se nestřílí.
jarino1978 (8045)|8.7.2010 07:21
tá vzorka by sa hodila, pretože mi nejde do hlavy, že mu tie programy spravili to, čo mu spravili. Veď tam musí byť len Mpeg2 alebo H.264/AVC.
arkij (540)|8.7.2010 12:25
Pánové chvilku posečkejte, ty velký soubory sem nedám, večer zachytím menší vzorky a dám je k dispozici.
StD (8612)|8.7.2010 12:29
[quote=arkij;288520]Pánové chvilku posečkejte, ty velký soubory sem nedám, večer zachytím menší vzorky a dám je k dispozici.[/quote]

Ježíšku a co je za problem načíst je do GSpotu hned a zmáčknout Ctrl+Alt+PrtScreen??? Plácni sem nejprve ten obrázek toho, jak ti to identifikuje. A jestli je to Transport Stream (jako že je), tak kolik stop audia v tom je.
arkij (540)|8.7.2010 13:31
Že je to Transport Stream jsem zjistil taky. GSpot přikládám, HD je ze satelitu ze stanice HDTV Brava, SD pak z ČT.

Není to problém ale finišujeme do večera na nějaké zakázce a nemám čas jít ani tam, kam chodí i císařpán sám, proto ty vzorky až večer.
SD.jpg HD.jpg
StD (8612)|8.7.2010 14:43
[quote=arkij;288529]Že je to Transport Stream jsem zjistil taky. GSpot přikládám, HD je ze satelitu ze stanice HDTV Brava, SD pak z ČT.

Není to problém ale finišujeme do večera na nějaké zakázce a nemám čas jít ani tam, kam chodí i císařpán sám, proto ty vzorky až večer.[/quote]

No to co jsi načetl má v prvním případě koncovku HDstreamu, druhé SD, zmáčkni si pak vždy tlačítko "1" u A/V vlevo dole pro render, ať ti/nám vypíše, jak jsi na tom ve stroji s nastavením pro přehrání/zpracování. Ale samo nejdřív robota, pak práce pro zábavu. :BB:
slart (65)|9.7.2010 15:34
TS nahravky ze satelitniho prijmu v sobe maji velmi casto chyby, coz se nekterym programum na strih a prevod videa nelibi a bud krachuji nebo s tim odmitaji pracovat. Na vycisteni TS nahravky se mi osvedcil programek TS-Doctor (http://www.cypheros.de/index_e.html). Umi analyzovat nahravku (samozrejme bere SD i HD), prehledne vypise parametry videa, audiostop, pripadne teletextu. Audiostopy a teletext se daji libovolne vypinat, takze si tam clovek necha jen to, co potrebuje. Pak se to da ulozit opet do TS (bez zasahu do obrazu a zvuku), ktere by pak uz melo jit bez problemu zpracovavat v jinych softech. TS-Doctor navic umi take vystrihavat casti nahravky, takze to zakladni vystrihani reklam a ostrihani zacatku a konce v nem lze take (strihani doporucuju az v opravenem TS souboru). Pak umi i konverzi do jinych formatu jako je MKV, AVCHD a dalsi. Ma i dalsi prakticke funkce, viz ten odkaz.
StD (8612)|9.7.2010 15:41
[quote=slart;288674]TS nahravky ze satelitniho prijmu v sobe maji velmi casto chyby, coz se nekterym programum na strih a prevod videa nelibi a bud krachuji nebo s tim odmitaji pracovat. Na vycisteni TS nahravky se mi osvedcil programek TS-Doctor (http://www.cypheros.de/index_e.html). Umi analyzovat nahravku (samozrejme bere SD i HD), prehledne vypise parametry videa, audiostop, pripadne teletextu. Audiostopy a teletext se daji libovolne vypinat, takze si tam clovek necha jen to, co potrebuje. Pak se to da ulozit opet do TS (bez zasahu do obrazu a zvuku), ktere by pak uz melo jit bez problemu zpracovavat v jinych softech. TS-Doctor navic umi take vystrihavat casti nahravky, takze to zakladni vystrihani reklam a ostrihani zacatku a konce v nem lze take (strihani doporucuju az v opravenem TS souboru). Pak umi i konverzi do jinych formatu jako je MKV, AVCHD a dalsi. Ma i dalsi prakticke funkce, viz ten odkaz.[/quote]

To umí i ten Womble, co už má (jednoduchým přeuložením do Program Streamu), nebo kdyby tam byly chyby v GOPech nebo Sequence End Codech, tak při prostém demuxu. Já si to ještě po něm nechávám přepsat ReStreamem, kdy ještě vyhážu z hlavičky veškerá metadata a zapíši se jako autor (hexadecimálně). :-)-
pee.tr (1208)|22.7.2010 09:13
[quote=StD;288675]To umí i ten Womble, co už má (jednoduchým přeuložením do Program Streamu), nebo kdyby tam byly chyby v GOPech nebo Sequence End Codech, tak při prostém demuxu. Já si to ještě po něm nechávám přepsat ReStreamem, kdy ještě vyhážu z hlavičky veškerá metadata a zapíši se jako autor (hexadecimálně). :-)-[/quote]
A womble ti umí i nahrávku v HD?
Mám totiž podobný problém jako původní tazatel (s nahrávkou z HDTV). Jediný, co se mi doposud už dříve povedlo, je přeuložení v tom TS doctoru, ale střih v něm mi stejně nebyl umožněn. Teď v horkých týdnech (pracovně i počasím) jsem se na to vybodnul a nechal to na jindy, proto už teď přesně nevím, co to (ne)dělalo. Ale podívám se na to znovu a za každou radu budu nesmírně rád.
StD (8612)|22.7.2010 09:27
[quote=pee.tr;290111]A womble ti umí i nahrávku v HD?
Mám totiž podobný problém jako původní tazatel (s nahrávkou z HDTV). Jediný, co se mi doposud už dříve povedlo, je přeuložení v tom TS doctoru, ale střih v něm mi stejně nebyl umožněn. Teď v horkých týdnech (pracovně i počasím) jsem se na to vybodnul a nechal to na jindy, proto už teď přesně nevím, co to (ne)dělalo. Ale podívám se na to znovu a za každou radu budu nesmírně rád.[/quote]

Předně zdravím jižní Čechy po dlouhé době - já tedy mluvil/psal o SD, protože nic jiného nedělám a mé staré verze všeho ani nic jiného neumí. Nicméně u downsamplovaného HD mívám někdy také trable, řeším přeuložením po střihu a demuxem těch vícerých stop audia, který tam obvykle bývají a navíc mívají audiodelay -40 až -80 ms (tj. 1-2 frejmy). Obraz si reencoduji znovu, byť to v některých případech (ARD/3Sat/Arte) není s ohledem na datový toky vůbec třeba.
V každém případě se podívej na strukturu demuxovaného videostreamu.
pee.tr (1208)|22.7.2010 10:01
[quote=StD;290113]Předně zdravím jižní Čechy po dlouhé době - já tedy mluvil/psal o SD, protože nic jiného nedělám a mé staré verze všeho ani nic jiného neumí. Nicméně u downsamplovaného HD mívám někdy také trable, řeším přeuložením po střihu a demuxem těch vícerých stop audia, který tam obvykle bývají a navíc mívají audiodelay -40 až -80 ms (tj. 1-2 frejmy). Obraz si reencoduji znovu, byť to v některých případech (ARD/3Sat/Arte) není s ohledem na datový toky vůbec třeba.
V každém případě se podívej na strukturu demuxovaného videostreamu.[/quote]
No já se s tím HDTV už delší dobu s dost malými úspěchy teprve seznamuju. Vlastně se mi to nepodařilo ani demuxnout. Nic mi to nechce načítat ani přehrávat. Jediný, který mi to přehrál, byl DVB Dream, v němž to je nahraný. Po tom popsaným přeuložení v TS Doctoru mi to už jde přehrát v PowerDVD. V podstatě jsem na tom tak, že už mám doma skoro rok novej stroj, kterej jsem kvůli HD koupil a doteď jsem to plně nerozběhal. Navíc mi teď přestala jít i Nova HD a na nové frekvenci ji nejsem schopen naladit (stejně jako testovaný fta Dance TV HD).
StD (8612)|22.7.2010 10:18
[quote=pee.tr;290117]No já se s tím HDTV už delší dobu s dost malými úspěchy teprve seznamuju. Vlastně se mi to nepodařilo ani demuxnout. Nic mi to nechce načítat ani přehrávat. Jediný, který mi to přehrál, byl DVB Dream, v němž to je nahraný. Po tom popsaným přeuložení v TS Doctoru mi to už jde přehrát v PowerDVD. V podstatě jsem na tom tak, že už mám doma skoro rok novej stroj, kterej jsem kvůli HD koupil a doteď jsem to plně nerozběhal. Navíc mi teď přestala jít i Nova HD a na nové frekvenci ji nejsem schopen naladit (stejně jako testovaný fta Dance TV HD).[/quote]

No tak to si budeš muset počkat na někoho, kdo tohle zpracovává. Mezitím udělej kuk k Womblům na stránky, jestli si u nových verzí "rozšířili obzory" i na HD.
artam (1147)|23.7.2010 02:33
StD:
Obavam sa, ze Womble skoncilo u mpegu a DVD a tym to pre nich zhaslo. :(

pee.tr:
Tak sa mrkni na http://www.videohelp.com/tools a vyskusaj si, je tam mnozstvo free nastrojov na demux a spracovanie TS a HD. Na prehravanie TS si skusal aj VLC? Divil by som sa, keby to neprehral, ten totiz prehrava prakticky cokolvek, aj videostream z pivneho tacku. :)

Pokial chces skusat nejake pokrocile spracovanie, strih, efekty, tak na zaciatok mozes zainvestovat nejakych 80 € za Vegas Movie Studio HD Platinum 10, co by ti na drvivu vacsinu domacich veci mohlo stacit.
pee.tr (1208)|23.7.2010 09:47
[quote=artam;290200]StD:
Obavam sa, ze Womble skoncilo u mpegu a DVD a tym to pre nich zhaslo. :(

pee.tr:
Tak sa mrkni na http://www.videohelp.com/tools a vyskusaj si, je tam mnozstvo free nastrojov na demux a spracovanie TS a HD. Na prehravanie TS si skusal aj VLC? Divil by som sa, keby to neprehral, ten totiz prehrava prakticky cokolvek, aj videostream z pivneho tacku. :)

Pokial chces skusat nejake pokrocile spracovanie, strih, efekty, tak na zaciatok mozes zainvestovat nejakych 80 € za Vegas Movie Studio HD Platinum 10, co by ti na drvivu vacsinu domacich veci mohlo stacit.[/quote]

Díky za reakci.
Právě že VLC mi to nepřehraje. To už vím dávno. Resp. přehraje ale vůbec se neukáže obraz (VLC zůstává pouze jako úzký panel, jak když v něm pouším jen zvuk). A Vegas na tohle? To je pro mě zbytečný. Mám sedmičku na jiný věci a ta mi stačí. Tyhle nahrávky by mi stačili pouze upravit co se týče vystříhání reklam či nudných pasáží některých pořadů a toť vše. Hlavně aby to bylo pokud možno bez rekomprese.
StD (8612)|23.7.2010 09:57
[quote=pee.tr;290220]...přehraje ale vůbec se neukáže obraz (VLC zůstává pouze jako úzký panel, jak když v něm pouším jen zvuk)...[/quote]

A v tom novým zázraku grafická karta (jaká?) jinak ovladače OK? atd.?
pee.tr (1208)|23.7.2010 10:02
[quote=StD;290221]A v tom novým zázraku grafická karta (jaká?) jinak ovladače OK? atd.?[/quote]
Tak teď jsi mne dostal. ;-) Tím si nejsem úplně jist, ale po delším laborování s rozběháním HDTV vycházím z toho, že to snad je OK. Tedy ty ovladače. GK jako taková už žádnej zázrak není, což jsem zjistil až po její koupi. :-( Gigabyte ATI Radeon series HD 4550. Ovšem, že by kvůli ní tohle nešlo přehrát si nemyslím.
StD (8612)|23.7.2010 10:22
[quote=pee.tr;290222]Tak teď jsi mne dostal. ;-) Tím si nejsem úplně jist, ale po delším laborování s rozběháním HDTV vycházím z toho, že to snad je OK. Tedy ty ovladače. GK jako taková už žádnej zázrak není, což jsem zjistil až po její koupi. :-( Gigabyte ATI Radeon series HD 4550. Ovšem, že by kvůli ní tohle nešlo přehrát si nemyslím.[/quote]

No spíše k těm ovladačům, protože u těchto novějších jsou ty Catalysty pěkně bugovatý...(viz "bohatá" četba vedle na SHW) Možná ti něco poví i Pitomec, až půjde kolem, ten snad něco podobného také má.
pee.tr (1208)|23.7.2010 10:29
[quote=StD;290228]No spíše k těm ovladačům, protože u těchto novějších jsou ty Catalysty pěkně bugovatý...(viz "bohatá" četba vedle na SHW) Možná ti něco poví i Pitomec, až půjde kolem, ten snad něco podobného také má.[/quote]
Ještě dodám, že jedu na W7 64bit.
Wintermute (265)|23.7.2010 10:58
[quote=pee.tr;290220]Tyhle nahrávky by mi stačili pouze upravit co se týče vystříhání reklam či nudných pasáží některých pořadů a toť vše. Hlavně aby to bylo pokud možno bez rekomprese. [/quote]
V tom případě bych se na tvém místě zaměřil na tyto SW: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=288316&postcount=10. Mnohé jsou ke stažení jako trial, takže by neměl být problém osahat a zhodnotit přínosy :-)
slart (65)|23.7.2010 14:27
[quote=pee.tr;290111]A womble ti umí i nahrávku v HD?
Mám totiž podobný problém jako původní tazatel (s nahrávkou z HDTV). Jediný, co se mi doposud už dříve povedlo, je přeuložení v tom TS doctoru, ale střih v něm mi stejně nebyl umožněn. Teď v horkých týdnech (pracovně i počasím) jsem se na to vybodnul a nechal to na jindy, proto už teď přesně nevím, co to (ne)dělalo. Ale podívám se na to znovu a za každou radu budu nesmírně rád.[/quote]
V TS Doctoru se musí nejdřív v preferencích správně nastavit výstup videa a zvuku - píšou to i v helpu. Dokud nedocílíš toho, aby se po nahození střihacího okna zobrazil nějaký obraz, stříhat samozřejmě nepůjde. Mně to taky chvíli trvalo, než jsem to rozchodil (mám gfx kartu geforce 8800).
Pokud to rozchodíš, lze docela pohodlně vystříhat nepotřebné úseky a pak to uložit. Uloží to samozřejmě bez rekomprese. Zatím mám zkušenosti, že výstupy z TS Doctora pak šly přehrát ve VLC playeru. Nebo pak lze použít funkci v menu tools pro přeuložení do jiného formátu a tam zvolit MKV (opět bez rekoprese).

Já ale nahrávám jen z ČT HD a to je 1080i. To pak otevírám v axidemuxu a (s jistými problémy) snažím se to přepočítat do 1080p nebo 720p a uložit jako h.264 v mkv. Problém je hned na začátku, kdy axidemux má defaultně nastaveno 25fps. Po otevření nahrávky tak musím natvrdo nastavit, že je to 50fps. Pak už se s tím dá pracovat (ovšem nesmí se hejbat s posuvníkem po nahrávce - to je pak na dlouhé čekání...) - nastavit crop, deinterlace, někdy změnu velikosti a pak změnu na 25fps. Zvukovou stopu nechávám v ac3. Výsledný mkv soubor pak lze v pohodně přehrát ve VLC a snad i ve stolních blu-ray přehrávačích. Bohužel se občas v obraze během první minuty vyskytne chyba - objeví se jeden frame z úplně jiné části nahrávky. Asi je to chyba v avidemuxu.
pee.tr (1208)|26.7.2010 23:19
Tak zkouším. To, co jsem přeuložil TS Doctorem už v Smart Cutteru vidím a i lze posouvat posuvníkem. Zatím jsem to zkusil jen na starým PC, takže nemohu objetivně povědět, jak to bude ve skutečnosti šlapat. Teď jsu zkusit VideoReDo.
EDIT:
Takže VideoReDo fachá (použito video *.TS z NovaHD přeuložené v TS Doctoru), jen mi neni jasný (a to jsem nepochopil ani u SD verze), jak tam lze vyházet třeba 5 úseků najednou, aniž bych to musel po označení jedné scény vždy znovu ukládat. Co jsem zjistil je, že zřemě z nějakého důvodu nechce otvírat soubory, v jejichž názvu je CZ diakritika.
Wintermute (265)|27.7.2010 09:08
[quote=pee.tr;290747]Takže VideoReDo fachá (použito video *.TS z NovaHD přeuložené v TS Doctoru), jen mi neni jasný (a to jsem nepochopil ani u SD verze), jak tam lze vyházet třeba 5 úseků najednou, aniž bych to musel po označení jedné scény vždy znovu ukládat.[/quote]

To je zrovna dost snadné. Mark In, Mark End, Cut Selection - libovolněkrát po sobě, nakonec Save. Případně pokud chci zachovat jen prostředek videa, tak stejným postupem označím začátek, konec a použiju tlačítko Trim Unselected.

http://www.videoredo.net/helpdocs/en/tvs/html/index.html
pee.tr (1208)|27.7.2010 16:01
[quote=Wintermute;290756]To je zrovna dost snadné. Mark In, Mark End, Cut Selection - libovolněkrát po sobě, nakonec Save. Případně pokud chci zachovat jen prostředek videa, tak stejným postupem označím začátek, konec a použiju tlačítko Trim Unselected.

http://www.videoredo.net/helpdocs/en/tvs/html/index.html[/quote]

Vida, díky ti za radu. Já jsem holt zvyklej na velkou většinu věcí používat klávesnici a tady mi delete nějak nefungovalo (jako funguje ve Womblu), a nebo už jsem byl večer přetaženej. ;-D
pee.tr (1208)|29.7.2010 20:47
[quote=pee.tr;290793]Vida, díky ti za radu. Já jsem holt zvyklej na velkou většinu věcí používat klávesnici a tady mi delete nějak nefungovalo (jako funguje ve Womblu), a nebo už jsem byl večer přetaženej. ;-D[/quote]
Tak buď jsem slepej, nebo v týhle čtyřkový verzi tyhle tebou zmiňovaný tlačítka nejsou...
Wintermute (265)|29.7.2010 20:53
[quote=pee.tr;290999]Tak buď jsem slepej, nebo v týhle čtyřkový verzi tyhle tebou zmiňovaný tlačítka nejsou...[/quote]

Bych to viděl na a) :-)
pee.tr (1208)|29.7.2010 21:12
[quote=Wintermute;291000]Bych to viděl na a) :-)[/quote]
Dobrá, věřím ti. Asi něco dělám blbě, protože ta tlačítka, cos mi označil se u mně jmenují Add Selection s Add Unselect. Holt se jdu dál s tím učit. ;-)
Wintermute (265)|29.7.2010 22:12
To máš nějaké divoké :-) Používám verzi 4.20.5.600 z April 11. 2010, tj. poslední betu a tlačítka vidím tak, jak jsem poslal na screenshotu.
pee.tr (1208)|29.7.2010 22:29
[quote=Wintermute;291004]To máš nějaké divoké :-) Používám verzi 4.20.5.600 z April 11. 2010, tj. poslední betu a tlačítka vidím tak, jak jsem poslal na screenshotu.[/quote]

Já to mám takto. A je to úplně stejná verze jako máš ty. Jedině jestli to nemají takhle v tom mém trialu. ;-)
vrd.jpg
Wintermute (265)|29.7.2010 22:36
[quote=pee.tr;291007]Já to mám takto. A je to úplně stejná verze jako máš ty. Jedině jestli to nemají takhle v tom mém trialu. ;-)[/quote]

Aha už jasné. Běž do Tools / Options / General a změň "Editing Mode" z "Scene Mode" na "Cut Mode", restartuj VRD a budeš mít stejná tlačítka jako já ;-)
pee.tr (1208)|29.7.2010 23:18
ok. díky ;-)
axicom (626)|22.9.2010 17:37
Pouzivam na soubory trp program Videoredo, ale pokazde je vysledne video z 16:9 smrskle na 4.3, vsude mam nastaveno 16:9. Co je spatne?