Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V jakém FREE stříhat MPEGy?

Marrier (10)|20.4.2004 22:15
V jakém free softu stříhat MPEGy? Na AVI používám Virutal Dub, ale ten bohužel MPEG nežere. Potřebuji to totiž jen sestříhat a uložit Direct stream kopii.
ViKinG (793)|20.4.2004 22:38
Marrier: free znám jen TMPGEnc....
pavelpt (2713)|21.4.2004 14:49
TMPG Encoder co umí MPEG2 zrovna free teda není, ale když jsi spokojený s VirtualDubem, tak napiš v hledači VirtualDubMod a budeš spokojen ještě víc.To je fakt free.
ViKinG (793)|21.4.2004 16:15
pavelpt: prvních 30 dní je regulerně free a máš měsíc na to aby ses rozhodl jak dál... navíc jsou daleko lepší softy ovšem nikoliv free.
pikousik (45)|22.4.2004 00:43
pavelpt> VirtualDubMod je skutečně výborný na prostříhání mpg ale jen jako příprava pro komprimaci. Nevede se mi ten sestříhaný stream uložit bez komprimace, v mpeg-2. Dělám něco špatně?
leo (345)|22.4.2004 14:39
VirtualDubMod je nelineární AVI editor, který může vzít jako vstup mpeg (mpeg2) data, ale ukládá jen do "formátu" avi. Máš-li místo na disku, tak uložit (po sestříhání) jako avi do bezeztrátového kodeku (Huffyuv, PIC losless ...). Jinak na střih mpeg2 je vhodný Tmpgenc, jak už zde bylo napsáno.
Vojto (55)|26.4.2004 10:19
Pokial ide o to, ze TMPGEnc nie je free pre mpg-2, chce to iba spravnu medicinu... 9-)
pavelpt (2713)|26.4.2004 13:28
Jasné, ale reagoval jsem na to, že soft má být FREE,tedy žádná léčba (někdo je prostě zásadový),já osobně používám MPG2VCR,protože byl k dispozici už v pravěku a nějak jsem si na něho zvykl a kupodivu jde po letech stále upgradovat na vyšší a vyšší verze.Potom nejvíc dělám se satelitem no a toto umí transport stream.Je to ideální příprava pro dvd s více zvuky.
Vojto (55)|28.4.2004 10:22
TMPGEnc je pre mpg-1 free a navyse ma aj moznost strihat, spajat, multiplexovat a demultiplexovat, pricom GUI je velmi user friendly. Myslim, ze na zaciatok a s prihliadnutim na 30-dnove obmedzenie pre mpg-2 (riesitelne medicinou) je TMPGEnc dobra volba, aj ked tym nikoho neodradzam od inych tu spominanych rieseni. Nakoniec, aj VirtualDubMod vie pracovat s mpg-2/vob a je uplne free tiez...