Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MEDIA PLAYER vs MPC

MAKcz (205)|24.6.2010 15:44
Zdravicko, rad bych tady probral posledni poznatky zda jit do MPC nebo hotoveho playeru.

Proslo mi rukama asi +-15 hw playeru a stale se snazim najit nejaky idealni. Hlavni pozadavek mam aby zvladal z FILE SERVERU nebo NAS prehravat BD ripy. Zatim zadny z tech ktery mi prosel rukama si moc neporadil s prenosem po siti. Prenos SERVER - > PC mam bezne kolem 100000-130000kb/s, takze 40GB BD Rip prekopiruju ze serveru do pc do 5 minut. No ale zatim vsechny prehravace co mi prosly rukama totalne vykostil prenos po siti. Taky je pravda, ze zadny z playeru nebyl vybaven GBitovym netem, ale vzdy jen 100Mbit. Takze patram, zda nekdo uz nenabizi HW Player s gigabitovou sitovkou pripadne stovkovou ale s dostatecne rychlim chipsetem aby to stihalo BD datove toky.

Zacinam se totiz klonit k tomu, ze treba takovy Zotac Zbox hd-id11 by mi mohl slouzit lepe.
Pytkin (7947)|24.6.2010 21:40
playeri s gigovou sietovkou su .. ale tie chipy su pomale .. TVIX mal pred niekolkymi rokmi gigovku .. al e nevladal ani 100mbit .. to je normalne .. ak ti ide o toto , tak by som si rozhodne kupil nejaky ION s ATOMom a na to nainstalovat XBMC ..
vivid.sk (11472)|24.6.2010 22:28
[quote=MAKcz;287126]Takze patram, zda nekdo uz nenabizi HW Player s gigabitovou sitovkou pripadne stovkovou ale s dostatecne rychlim chipsetem aby to stihalo BD datove toky.
[/quote]

ale 100Mbit sietovka ti na BD datove toky staci. Specifikacia High@4.1 umoznuje maximalny datovy tok 50Mbit. Na kopirovanie to je ale pomale - chapem.

HTPC to isti :)
ai (2993)|25.6.2010 02:41
Dune 3 preci zvlada BD vpohode pres sit, i s tim 100Mbit , ma to i 1GBit , ale zrejme jim ten 1GBit nejde porad sladit nejak, nebo to nemaji napsano dobre na nej, vpodstate to jede i na 100Mbit.
Jakou rychlosti prepisuje copy, paste file na HDD nevim.

Z nejakeho fora jsem si poznamenal jeden dokonce jede wireless z Dune Base3 WIRELESS z touto sestavou:
[code]I have been able to successfully and reliably stream blu-ray iso and other
high-bitrate files over wireless with the following equipment:

Cisco E3000 router
Cisco WET-610N Wireless N ethernet bridge
Dune Base 3
Netgear Pro Pioneer NAS

The trick is to NOT use any wireless adapters built into the media streamer but
to use the external wireless bridge plugged into the wired ethernet port.
The bridge gives you a lot more tunable parameters to get your signal just right
and has a better antenna system. Also, you need a streamer that can support
NFS which is a little more efficient than SMB. Also, you must have a streamer
that has a very efficient network stack handler which the Dune seems
to posess. I can get about 56Mbps steady throughput over a 75 foot
distance with several walls in the way.[/code]