Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitni kamera v cene 10 az 18000

Topomapas (3)|23.6.2010 20:11
Dobry den,
bohuzel se v teto oblasti neorientuji a potreboval bych radu.

Hledam kameru v danem cenovem rozpeti. Vyuziti od nataceni pamatek, krajinek, sportu ale i v horsich svetelnych podminkach.

Pozaduji hlavne perfektni obrazovou kvalitu, slusny zvuk, rychly zoom(muze byt i mensi ale at neostri po prezoomuvani hodinu....), kvalitni mechanickou stabilizaci a ocenil bych i vetsi velikost pristroje:) Taky davam prednost ssd disku ci pametove karte.

Na kvalite fotek, digitalnim zoomu a ani na te cene mi tak nezalezi, preci jen kameru nekupuji kazdy rok...

Dekuji vsem za navrhy!
Pitomec (10211)|24.6.2010 09:41
V takové ceně, vzhledem ke tvým požadavků, nic. Jedině by ta suma byla myšlena v €, pak se dá třeba na www.globalmediapro.com něco najít...
boldri (57)|24.6.2010 10:49
[quote=Topomapas;287051]Vyuziti od nataceni pamatek, krajinek, sportu ale i v horsich svetelnych podminkach.

Pozaduji hlavne perfektni obrazovou kvalitu, slusny zvuk, rychly zoom(muze byt i mensi ale at neostri po prezoomuvani hodinu....), kvalitni mechanickou stabilizaci a ocenil bych i vetsi velikost pristroje:) Taky davam prednost ssd disku ci pametove karte.[/quote]

Tvé požadavky by jistě perfektně splnila Sony HDR-CX550VE, ale to bys musel při placení (hodně) přitlačit. Obávám se že do 18ti tisíc budeš horko těžko hledat perfektní obrazovou kvalitu v horších světelných podmínkách. takže bych zkusil Sony HDR-CX305, ta se pohybuje kolem 20k.
Co se týče Caňourů, to nechám na někoho povolanějšího, s Canony nemám žádnou zkušenost. Jen vím, že jim temnější prostředí moc nejede.
Topomapas (3)|24.6.2010 11:20
Takze menim cenu s limitem do tech 30 000.

Jake pristroje krom Sony HDR-CX550VE by jste jeste doporucili?

A jak moc velky rozdil je mezi Sony HDR-CX550VE a Sony HDR-CX305 a v cem?(pripadne nejake ukazky videa lze sehnat?)
Diky
Pavel_tempx2 (829)|24.6.2010 11:26
[quote=Topomapas;287051]Dobry den,
bohuzel se v teto oblasti neorientuji a potreboval bych radu.

Hledam kameru v danem cenovem rozpeti. Vyuziti od nataceni pamatek, krajinek, sportu ale i v horsich svetelnych podminkach.

Pozaduji hlavne perfektni obrazovou kvalitu, slusny zvuk, rychly zoom(muze byt i mensi ale at neostri po prezoomuvani hodinu....), kvalitni mechanickou stabilizaci a ocenil bych i vetsi velikost pristroje:) Taky davam prednost ssd disku ci pametove karte.

Na kvalite fotek, digitalnim zoomu a ani na te cene mi tak nezalezi, preci jen kameru nekupuji kazdy rok...

Dekuji vsem za navrhy![/quote]

zkusil bych se podívat po různých bazarech s videotechnikou, ať už aukro, bazos, i-bazar, videoolomouc...

u paměťové karty je dnes potřeba celkem výkoný PC pro zpracování AVCHD, miniDV by mohla stačit a bude i o něco levnější

a pokud na ceně nezáleží, tak bych šel do něčeho takového:

http://www.digikamery.cz/katalog-17-Canon-XH-A1s
http://www.digikamery.cz/katalog-37-Sony-HDR-FX1000
http://www.digikamery.cz/katalog-349-Sony-HDR-AX2000

:D
Valkyrja Entertainment (362)|24.6.2010 19:46
Za tuto cenu žádnou kvalitní kameru nekoupíte. Za 40 000 se dá sehnat Canon XHA1, Sony HDR FX1, nebo Sony Z1, ale za 30 000 rozhodně ne.

Buď si připlatíte a počkáte si na nějaký dobrý bazarový kup a nebo si koupíte spotřební kameru, s kterou budete později nespokojený. Další možností je zakoupit si HDDSLR, ale tam je cena "použitelnosti" hodně vysoko (minimálně 50 000kč).

Pavel_tempx2: Eshop digimaery.cz je hodně předražený :( Za tyto peníze už bych spíš doporučil něco jako Sony EX1.
boldri (57)|25.6.2010 09:04
[quote=Topomapas;287100]Takze menim cenu s limitem do tech 30 000.

Jake pristroje krom Sony HDR-CX550VE by jste jeste doporucili?

A jak moc velky rozdil je mezi Sony HDR-CX550VE a Sony HDR-CX305 a v cem?(pripadne nejake ukazky videa lze sehnat?)
Diky[/quote]

Co se video ukázek týče, já jsem hledal na youtube a je toho tam docela dost. Samozřejmě ideální je najít si originál video bez komprese a takový se dají vcelku lehce vygooglit.

Do 30k jsem ještě uvažoval nad Panasonic TM700, který vypadá velmi zajímavě. Za dobrého světla se může do boje směle postavit i Canon HFS21, ale jak se sešeří, je to už horší. Pořád se ale jedná o spotřebku vyšší třídy, takže mizérie to zase není. Rozhodně doporučuji si zajít do krámu kamery osahat a vyzkoušet.

Rozdíl mezi CX550 a CX305 si radši najdi třebas na oficiálních stránkách Sony. 305ku sem ani nedržel v ruce, takže bych tu nerad pouštěl nějaký neověřený bludy.

Co se týče nákupu starší polprofi techniky, přijde mi to kapánek uhozený. Pánové prominou, ale sám Topomapas napsal, že se v tom moc neorientuje a Vy mu nabízíte poloprofi stroje, který podávají dobrý výkony jenom když s nimi umíte zacházet. To je jako kdybyste posadili řidiče novice do formule 1. Navíc poloprofi technika nepatří zrovna k přístrojům, který se vejdou do batůžku. Osobně mne představa, že sebou na výlet vláčím takovou krávu docela děsí...:-D O cenách baterií a dalších serepetiček asi nemá ani smysl se bavit. Pokud by byl potřeba stativ, spotřebku unese i ten nejlevnější "hamáč" za pár šupů, zatímco na velký kamery je potřeba velký a ten pár šupů určitě nestojí. A takhle bych mohl pokračovat a hle, najednou máme ze 30 litrů 50. Nikdo neví co bude za rok, ale názor "třeba ti za rok nebude spotřebka vyhovovat" je dost zavádějící. Jak jinak můžu zjistit co mi stačí? Nenapadlo vás, že by mohla "velká kamera" naopak někoho od točení odradit? A pak by u přátel s úžasem zjistil, jak může být malá kamera příjemná na natáčení a jak pěkné záběry z ní lezou aniž by furt musel něco nastavovat. A vejde se i ženě do kabelky...:)
Pavel_tempx2 (829)|25.6.2010 10:02
[quote=boldri;287187]
Co se týče nákupu starší polprofi techniky, přijde mi to kapánek uhozený. Pánové prominou, ale sám Topomapas napsal, že se v tom moc neorientuje a Vy mu nabízíte poloprofi stroje, který podávají dobrý výkony jenom když s nimi umíte zacházet. To je jako kdybyste posadili řidiče novice do formule 1. Navíc poloprofi technika nepatří zrovna k přístrojům, který se vejdou do batůžku. Osobně mne představa, že sebou na výlet vláčím takovou krávu docela děsí...:-D O cenách baterií a dalších serepetiček asi nemá ani smysl se bavit. Pokud by byl potřeba stativ, spotřebku unese i ten nejlevnější "hamáč" za pár šupů, zatímco na velký kamery je potřeba velký a ten pár šupů určitě nestojí. A takhle bych mohl pokračovat a hle, najednou máme ze 30 litrů 50. Nikdo neví co bude za rok, ale názor "třeba ti za rok nebude spotřebka vyhovovat" je dost zavádějící. Jak jinak můžu zjistit co mi stačí? Nenapadlo vás, že by mohla "velká kamera" naopak někoho od točení odradit? A pak by u přátel s úžasem zjistil, jak může být malá kamera příjemná na natáčení a jak pěkné záběry z ní lezou aniž by furt musel něco nastavovat. A vejde se i ženě do kabelky...:)[/quote]

ale vždyť to není vůbec pravda
1) i na poloprof. stroji jdou nastavit všechny funkce na automat, který pracuje o dost líp než na spotřebkách, navíc jde jakoukoliv funkci jednoduše manuálně nastavit, bez chození do menu (např. iris, WB...)

2) záleží jakou chce kvalitu, ale stativ na takové poloprofi stroje může být třeba Velbon 7000 za 3000Kč, nevím jestli je lepší ušetřit 1500Kč a koupit hamácký stativ který se v sebemenším větru hýbe, nejdou s ním dělat kvalitní švenky a o přiblížení se už vůbec nedá mluvit, ten Velbon sice taky není žádná výhra, ale i ke spotřebkám a poloprofi strojům je to minimum

3) nepsal o tom, že chce kameru na výlety nebo na rodinné točení - "Hledam kameru v danem cenovem rozpeti. Vyuziti od nataceni pamatek, krajinek, sportu ale i v horsich svetelnych podminkach."

4) ano kamera je težší a větší než spotřebka v tom určitě může být problém, ale vždy je něco za něco

jinak to není jako nasednout do F1, spíš jako by přesedlal z Felicie na nějakou Octávii RS nebo nějakou Audinu asi tak velký rozdíl to bude, F1 je vrchol což v kamerách může znamenat nějaké filmové kamery typu RED apod.
impaler_bxl (197)|25.6.2010 10:48
No mně se zdá, že když někdo napíše, že se v tom bohužel neorientuje, tak jistě nehleda poloprofi přístroj. Rozpočet není definován přesně, tj. se stativem, nebo bez, to přece nevíme. Ale myslím tušíme, že zatím myšlenka na stativ ani nepřišla.

Tazatel se neorientuje, požádal o radu a že chce perfektní všecko, to je snad logické. Myšleno v mezích rozpočtu. Každý z nás se tak chová, to si snad nemusíme vysvětlovat. Že někdo používá absolutní a silné výrazy jako pefektní, kvalitní atd., to vadí jistě velmi Pitomcovi, ale to už známe, je to takový otravný kolorit tady, který bůhvíproč je stále trpěn.

Vy víte, že to nebude pefektní (protože pefektní je absolutní superlativ), ale slovíčkařit nemá cenu. Podle dostupných indicií, byť je jich málo, tady hledáme co nejlepší spotřebku pro člověka, který není nutně omezen rozpočtem v této třídě. Tak bych mu neradil pokročilé použité přístroje za dvakrát více peněz, než řekl po zvýšení původního rozpočtu.
boldri (57)|25.6.2010 12:31
[quote=Pavel_tempx2;287190]
1) i na poloprof. stroji jdou nastavit všechny funkce na automat.
[/quote]
To je jasný, ale nechápu, proč bych někdo kupoval poloprofi a používal ji jako spotřebku - vše na auto. Ale video nebude na takové úrovni, jako když s ní skutečně pracuješ. Já to znám pouze u foťáků, kde sice zrcadlovka umí na auto pěkný fotky, ale nejlepší foto z ní leze až po tom co se s ní naučíš pracovat. Jinak to funguje jako kompakt s lepší optikou za mnohem více peněz.

Co se stativu týče, myslel sem to hlavně kvůli váze. "hamáč" je nouzovka i pro focení, natož se s tím ještě nějak pohybovat, ale pokud je jenom potřeba aby se kamera moc nekývala, i ten hamáč to zvládne...:)

"Vyuziti od nataceni pamatek, krajinek, sportu ale i v horsich svetelnych podminkach." ...jinak řečeno rodinné natáčení..:) Blbnu, tady už fakt slovíčkařím. Vycházel jsem z toho, že kdyby neměl na mysli takové to domácí točení, asi by těžko psal cenové rozpětí do 18 tisíc.
Pave1 (4279)|25.6.2010 15:37
[quote=Topomapas;287100]Takze menim cenu s limitem do tech 30 000.

Jake pristroje krom Sony HDR-CX550VE by jste jeste doporucili?

A jak moc velky rozdil je mezi Sony HDR-CX550VE a Sony HDR-CX305 a v cem?(pripadne nejake ukazky videa lze sehnat?)
Diky[/quote]

Určitě bych se podíval na Panasonic TM300 a TM700* (*ten se liší především tím, že kamera má ventilátor - aktivní točící se bazmek).

Pak je tu skvělá Canon HFS-21, v lowlight ještě lepší CX550 a spol (Sony).
Největší rozdíl mezi Canon a SOny je v tom, že Canon nemá tak širokoúhlou optiku (což je škoda), ale má lepší manuální funkce (čas závěrky a spol).
Sony obecně velmi dobře točí na automatiky, jsou i dobré v lowlight, ale mohou kreslit o vous hůř než Canon, což je v této třídě kamer zcela okrajová věc.

Je nutné kamery vyzkoušet v obchodě, počítat s nákupem náhradní baterie a záznamové karty, vhodné je dokoupit ND filtr (pro natáčení za slunečného počasí, pohyb pak dík delší závěrce bude plynulejší a i expozice bude lepší).
Valkyrja Entertainment (362)|25.6.2010 15:44
boldri, impaler_bxl: I naprostý imbecil se dokáže naučit během pár dní využívat naplno manuální funkce pomocí manuálu. Umění není švenkovat, ostřit, nastavovat kameru, komponovat obraz, ale svítit a to umí jen málokdo. Nevidím důvod, proč by si člověk, který na to má peníze, měl kupovat malou spotřební kameru, která je k ničemu (nekvalitní objektiv, levný cmos čip (v této cenové relaci má kamera značný rolling shutter), špatné rozmístění manuálních funkcí). S poloprofesionální kamerou by se mohl i živit a to celkem slušně :)

Pokud ale chce točit na automat, tak nechápu proč by si měl kupovat spotřební kameru
za 24 000, když za ty samé peníze by si mohl koupit Canon HF200 a k tomu velice důležité příslušenství (fluidní stativ, kondenzátorový směrový mikrofon, světla, předsádky, baterie, brašnu)... :)
Topomapas (3)|27.6.2010 18:51
Dekuji za rady!

Takze budu koukat spis na jine znacky nez na Canon a projdu si doporucene pristroje(ne ty poloprofi:D)

Samozrejme, ze hledam spotrebni zbozi a ne poloprofi pristroj.

Me staci tahani zrcadlovky, takze "ocenil bych i vetsi velikost pristroje" je mysleno v ramci kapesni resp. bezne velikosti

to Valkyrja Entertainment a Pavel_tempx2: nepotrebuji manualni nastaveni, takze je pro me zbytecne ho tam mit. Jde o rodine nataceni - jednoduchost vitana nac se ucit veci jenz nepouziju? Me pozadavky pochopili uzivatele impaler_bxl, boldri a Pave1
Pavel_tempx2 (829)|27.6.2010 23:20
[quote=Topomapas;287392]Dekuji za rady!
to Valkyrja Entertainment a Pavel_tempx2: nepotrebuji manualni nastaveni, takze je pro me zbytecne ho tam mit. Jde o rodine nataceni - jednoduchost vitana nac se ucit veci jenz nepouziju? [/quote]

to si člověk myslí vždycky, ale při natáčení (i rodiny) teprve pozná jak se manuální funkce hodí, určitě to nemusí být poloprof. stroj, ale i u spotřebky bych se díval na manuální nastavení (hlavně clona, ostření a white balance - mít tmavý objekt, když by měl být světlejší není zrovna super, stejně tak rozostřený - automat né vždy chápe co má být zaostřené a bílá by měla být bílá a né třeba žlutá - v tom lepším případě, SW se dají některé věci dohnat, ale nikdy to není úplně ono)...
Pitomec (10211)|28.6.2010 18:46
Přesně tak - není nic horšího, než když někdo proběhne před objektivem a záběr se na čtvrt minuty rozdejchá nebo při každé změně osvětlení ten záběr přechází z jasu do tmy a naopak, příp. ještě doplněno změnou vyvážení bílé :-(((
Pave1 (4279)|28.6.2010 22:51
Zablokování expozice nebo ostření mají všechny kamery, za cenu do 30k se dá koupit velmi solidní kamerka pro domácí natáčení. Není od věci vědět, že jedním z hlavních rozdílů mezi Canona Sony je cena, Canonky jsou o pěkný kus levnější (viz spičkové modely HFS21 vs. CX550).

Sonky jsou velmi dobré, ale Canon není o tolik horší a ještě zbude třeba na externí mikrofon. Co vadí, je ta malá širokoúhlost (ale ani všechny Sony kamery nemají v přepočtu skvělých 29mm jako CX550). Je potřeba si to vyhledat, širokoúhlost je skvělá výhoda.

Jistě si vybereš, v této třídě kamer nelze šlápnout "úplně vedle".
boldri (57)|2.7.2010 11:25
Bohužel jedna z velkých vad Sony je cena (nejen u kamer), která je prostě mimo. Nebýt mých předchozích zkušeností se Sonkami a větráku v TM700, asi bych volil jinak. Bohužel pro Panáka jsem počítačový nadšenec, takže už sem s větráky leccos zažil a moje zkušenosti mi radí, čím menší větrák, tím hůř. Co bych konkrétně CX550 vytknul, po třech týdnech služby, je absence uspávacího tlačítka. Nechápu proč tam není, když ho má i moje stará dobrá DVD110E. Když točíte náhodně krátké kusy s delším časovým odstupem (projíždějící vlaky bez znalosti jízdního řádu), tak ji buďto musíte nechat zapnutou, nebo ji vypínat a zapínat, což obojí žere zbytečně energii. Přiznám se že jsem takovou fíčurku považoval za samozřejmost...:(

to Topomapas: hlavně nezapomeň se nám pochlubit, co jsi koupil...:)