Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké domací kino ??

AleK (814)|9.2.2005 13:22
čau kamarád už delší dobu řeší co si má koupit za domácí kino a tak jsem mu slíbil že mu s tím malinko helpnu a zeptám se Vás co vy na to ??
chce do toho vrazit 25 až 30 tisíc a je dost vybíravej :-E
ještě řeší zda nekoupit zrovna rekorder - poraďte díky
p.s. - jestli o něčem víte tak prosím jestli je to možné i s linkama díky ( pro následný tisk jelikož nemá pc )
p.s. 2 - v práci jsme ještě řešili to jestli když by ten rekorder měl případně čtečku paměťových karet zda by šlo vypálit rekorderem fotky na cd/dvd ?? díky
ViKinG (793)|9.2.2005 15:07
AleK: seriozní odpověď není možná.... neznáme skutečné nároky dotyčného (ale to se dá celkem odvodit od té max ceny...). Neznáme prostor(velikost!) kde má být DK (hlavně ne holé stěny). Chce to čistě na filmy 5.1 nebo i na poslech hudby (stereo)??? Je to DK komplet??? Tedy i s TV??? Nebo jen ozvučení DK(repro) + player DVD??? + receirver???
Ať je to jak chce 25-30.tis bude kompromisní řešení.
AleK (814)|9.2.2005 15:42
já vím nenapsal jsem to asi určitě dobře takže trošku podrobnosti, které se my podařilo zjistit:
- chce to na filmy, ale taky na poslech hudby
- něco na tento způsob by chtěl Denon SYS-65HT vyčtetl to v časáku stereo-video
- TV už má
- jen ozvučení DK(repro) + player DVD nebo rekorder + receirver
ODSakEda (2278)|9.2.2005 18:30
Ach jo :-(

KINO je synonymem především velkoplošné projekce s lepším ozvučením!!!

Asi máš na mysli ozvučení domácího KINA a přehrávač?! čumění na TV i když je zdrojem DVD video pro mě není KINO!

Proč ty lidi nenazývaj věci pravými jmény???...

Domácí KINO pak rozumím např:
-1.Projektor s plátnem cca 1,5 až 3 m úhlopříčky (více se používá v klubových KINECH)
-2. vícekanálové repro s integrovaným nebo externím zesilovačem nejlépe s dekodery prostorového zvuku
-3. teprve až ted je důležitý zdroj videa: z TV, SAT, VHS..., DVD, a PC-best :-D

Nejspíše ale myslíš kombinaci-komplet: repro+zesilovač+DVD player v jednom?... Tak to je naprd! Pokazí se ti laser v DVD playeru a budeš i bez zesilovače!.......................

Kup zásadně a raději lepší jednotlivý komponenty! A jen ty co umí PC formáty (AVI, Mp3, JPG)!!!!!
ViKinG (793)|9.2.2005 21:17
ODSakEda: takže místo pokusu o pomoc začneme zbytečnou debatu o ***** (ničem) Výraz DK=Domácí kino, tady byl dávno před tím než si mohli majetnější příznivci pořizovat projektory... (ještě před několika lety byly ceny úúúúplně jinde)
AleK: já bych asi šel touto cestou: těch 25-30.tis (a raději ještě "trochu přišetřil" Focal JMLab Chorus S cca 50.000,-) bych utratil za repro a koupil DVD player v nižší cenové hladině(HaB DX3220) a určitě došetřil na receirver. Pokud je cena skutečně limitující ať si zkusí poslechnout repro AQ Toba. To poslechnutí jím vybrané sestavy je dost důležité i když doma mu to může znít úplně jinak...
ODSakEda (2278)|10.2.2005 22:44
ViKinG tobě připadá že v mojí i když kritické reakci není odpověd nebo raday nebo dokonce varování??? Tedy obecné! Hm :-I

A já si mimochodem pamatuji název Ozvučení domácího kina, což přišlo asi dlouhý a zjednodušilo se to na domácí "KINO" a dokonce někteří mladí říkaj domácí kino i přenosnému kombu(tzv věži) s více repro a jen CD audio mechanikou....... -což teprve s KINEM nemá nic společnýho nemyslíš??? (jen s výcekanálovým zvukem)

Apropo marketing si mne ruce jak jde z lidské blbosti kšeft! Podobně totiž se zaměnil nenápadně název u VHS na Video home systém, což nebyla vůbec původní zkratka systému.
Já jen rád nazývám věci pravými jmény! Nejsem slepej ani oblbnutelnej reklamnimi triky (natož o slevách ve "výprodeji"...) Za to mě pranýřuješ??? :-I

-------------------------------------------------------------------------
Apropo, výš že se v česku neplatí zdravotní a sociální pojištění, ale daně!!! Jen se to tak rafinovaně jmenuje, všeci jim to žerete a proto to nefunguje!... (něco co organizuje stát a vypočítává se procentem z příjmu(u zdravotního nanejvýš nelogické!...) a nedobrovolně-dokonce oboje daně jsou ihnet exekučně vymahatelný a bez soudu!!! ala čSSD!!!...) je charakteristické pro dan!!! Ve vyspělém Světě je to pojištění v pravém slova smyslu i když povinné(jen v některých zemích), podobně jako u zákonného pojištění aut)
distortion (76)|10.2.2005 23:17
tyvole odesak ty ses posahanej te doma mlatej.......deti ne?:))))))))))))))))))))))))))))))))
ViKinG (793)|11.2.2005 12:14
ODSakEda: to co je nad tou přerušovanou čárou AleKovi nepomůže ale to co je pod ní mu ublíží... chtěl info o DK a má tvojí teorii spiknutí. :-?
ODSakEda (2278)|11.2.2005 12:36
ViKinG no v mojí předchozí reakci je ale snat rada, např. že nemá kupovat vše v jednom.

Toto snat nebyla rada: Kup zásadně a raději lepší jednotlivý komponenty! A jen ty co umí PC formáty (AVI, Mp3, JPG)!!!!! ???

A značku a typ si musí vybrat sám dle své kapsy!

A to pod čarou je proto pod čarou, jako mimochodem a tedy jako nepovinná četba :-)
Miuvek (858)|15.2.2005 15:18
AQ nabízí v řadě Toba ucelený set pro domácí kino, i když je to jejich nejnižší řada, jsou to velmi slušné výrobky


já mám od nich řadu Kentaur
ViKinG (793)|16.2.2005 09:53
Miuvek: nejen že hrajou docela slušně ale i jejich dílenské zpracování je na dost dobré úrovni. A vypadají velmi pěkně. A Kentaur je taky dobrá volba (vzhledem k ceně).
AleK (814)|18.2.2005 21:05
Miuvek

ano přesně tohle jsem od Vás očekával
vaše typy díky
Milosbb (889)|18.2.2005 21:57
Alek

Ak ten Tvoj kamarat byva v panelaku,tak je uplne jedno,co si kupi.Aj tak si to kvoli susedom zvukovo neuzije.V tom pripade set ONKYO http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=70406 a dokupit nejake repro.Hned by som to kupil,ale idem rekonstruovat dom,takze niekedy v buducnosti.
No ak byva v RD,tak v tej sume nic moc.
Ale rozhodne by som si kupil to ONKYO aj do RD.Kedze naviac nemam a zrejme ani mat nebudem.

---------------------------------------------