Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MTS do VDub a ine kodeky

quasi (157)|21.6.2010 11:45
Ahojte,
nejake otazky:

1. mam nahrate HD video z fotaku format MTS, ale nejde mi nahrat do VDub na spracovanie. Prehravat ide. Co treba nainstalovat, aby som to mohol spracovavat do VDube? Pouzivam K-Lite codec pack, ale neviem, co treba odskrtnut, aby to fungovalo.

2. kde sa da najst presne vysvetlenie k polozkam v K-lite codec packu? Aky je napr. rozdiel ak odkliknem kodek ako Divx, alebo ako ffdshow? Rad by som tomu porozumel hlbsie.

3. pozivam stary VDub 1,6xx MPEG2 uz roky, ma zmysel prejst na nejaky novy 64bit verziu, ma to nejake prinosy, vylepsenia? Alebo poznate nejaky novy lepsi SW?

Dakujem
Q.
vivid.sk (11472)|22.6.2010 11:03
Divx, alebo ako ffdshow? Rad by som tomu porozumel hlbsie.

DivX je enkoder+dekoder a ffdshow dekoder (=directshow filter).Pokial teda nebudes enkodovat videa, nema zmysel si instalovat tento kodek. Obdobne to plati v inych pripadoch.
ai (2993)|22.6.2010 15:38
klasicky dotaz, a klasicky dotaz na klasicky dotaz:
Co je uvnitr toho kontejneru mts? Zjisti Mediainfo programkem nebo uploadni kraticky klip.
quasi (157)|25.6.2010 20:43
[quote=ai;286896]klasicky dotaz, a klasicky dotaz na klasicky dotaz:
Co je uvnitr toho kontejneru mts? Zjisti Mediainfo programkem nebo uploadni kraticky klip.[/quote]

Nuz, napisalo mi to:
1video stream: AVC /NTSC high@L4,0/
1audio stream: AC-3
+ tam boli detaili ako rozlisenie, framerate, atd

Este podotykam, ze je to z Panasonicu TZ7
quasi (157)|25.6.2010 20:44
[quote=vivid.sk;286847] Divx, alebo ako ffdshow? Rad by som tomu porozumel hlbsie.

DivX je enkoder+dekoder a ffdshow dekoder (=directshow filter).Pokial teda nebudes enkodovat videa, nema zmysel si instalovat tento kodek. Obdobne to plati v inych pripadoch.[/quote]

Je toho viac co by som chcel vediet o nastaveniach K-lie, je to niekde na nete?
ai (2993)|25.6.2010 22:22
mpeg4avc dostanes do Virtual Dubu pres Avisynth bud zrejme DirectShow nebo DGAVCIndex, nebo existuje nejaky plug-in DSShowInput driver
quasi (157)|29.6.2010 21:01
[quote=ai;287295]mpeg4avc dostanes do Virtual Dubu pres Avisynth bud zrejme DirectShow nebo DGAVCIndex, nebo existuje nejaky plug-in DSShowInput driver[/quote]
kruci, ako cez avisynth? MAM HO NAINSTALOVANY, ALE NEVIEM S NIM ROBIT.
NIE JE JEDNODUCHSI SPOSOB, AKO SPRACOVAT TO VIDEO?
quasi (157)|6.7.2010 20:18
Nikto nevie? Nejaky iny soft, s ktorym sa da spracovat HD video?

Preco to vlastne vo Vdube nejde< Roky som ho pouzival a bol som spokojny. Stacilo nainstalovat kodeky a vsetko islo...

Na ten K-lite tiez musi byt nejaky popis...?
artam (1147)|6.7.2010 21:05
[quote=quasi;288276]
Preco to vlastne vo Vdube nejde< Roky som ho pouzival a bol som spokojny. Stacilo nainstalovat kodeky a vsetko islo...[/quote]
Pretoze Vdub nie je urceny na spracovanie MTS, pretoze ho programator (Avery Lee) takto vytvoril a mozes sa aj na hlavu postavit, nepomoze ti to. :) Hadam chapes, ze ty sice nieco chciet mozes, ale je to tvorca programu, ktory urcuje, na co sa ten program bude pouzivat. A v pripade VirtualDubu proste MTS nie je podporovany. Schuss. Koniec. The End. ;)
Wintermute (265)|6.7.2010 23:34
Avidemux (free)
VideoReDo V4 ($)
Smart Cutter for DV and DVB ($)
DVR-Studio HD ($)
Corel VideoStudio X2 ($)
Corel VideoStudio X3 ($)
tsMuxeR ($, pouze změna kontejneru: MTS, M2TS, TS, BluRay, AVCHD, demux)

Asi tak ... :-) Případně Vegas apod. na větší editaci. Stejně, pokud ti jde pouze o jednoduchý střih ve stylu VDub a konverzi do jiného formátu/rozlišení, tak bych volil ten Avisynth+VDub.
ai (2993)|7.7.2010 03:08
Avisynth + VD jedine uz nejakeho postrihaneho celku, protoze na kazdy klip by musel delat skript , jestli je klipu vice tak to uz je takove podivne.

Vyzkousel bych nejaky editor, ktery nacte tve video z fotaku (mozna ten maly Vegas Platinum, uz je v.10) a pak otevri pres frame server celou timeline nebo usek do VirtualDubu. Jedna se skutecne o virtualni otevreni videa, ne export (nazyvano frame serving), takze zadna ztrata casu a mista na disku.

Treba Avisynth je taky jen frame server, protoze video nerendruje, fyzicky nezhotovuje, jen pripravuje, posila snimky do jinych aplikaci, ktere z nej video poskladaji nebo jen zobrazi.

a jeste pridam, uz davno bys mozna vedel jestli to takto pujde nebo ne, kdybys uploadoval nekam jeden klip, 5-10s, ja nevim proc se tomu kazdy brani ...
quasi (157)|14.7.2010 10:05
[quote=Wintermute;288316]Avidemux (free)
VideoReDo V4 ($)
Smart Cutter for DV and DVB ($)
DVR-Studio HD ($)
Corel VideoStudio X2 ($)
Corel VideoStudio X3 ($)
tsMuxeR ($, pouze změna kontejneru: MTS, M2TS, TS, BluRay, AVCHD, demux)

Asi tak ... :-) Případně Vegas apod. na větší editaci. Stejně, pokud ti jde pouze o jednoduchý střih ve stylu VDub a konverzi do jiného formátu/rozlišení, tak bych volil ten Avisynth+VDub.[/quote]
Dik.
Medzicasom som nasiel Avidemux na poslednom DVD od PC Space, a je naozaj dobry, mozem ho po hodinke testovania odporucit !
quasi (157)|14.7.2010 11:38
[quote=artam;288296]Pretoze Vdub nie je urceny na spracovanie MTS, pretoze ho programator (Avery Lee) takto vytvoril a mozes sa aj na hlavu postavit, nepomoze ti to. :) Hadam chapes, ze ty sice nieco chciet mozes, ale je to tvorca programu, ktory urcuje, na co sa ten program bude pouzivat. A v pripade VirtualDubu proste MTS nie je podporovany. Schuss. Koniec. The End. ;)[/quote]
Vdub sa uz nevyvija? Ma zmysel instalovat si napr. 64bit verziu?
artam (1147)|14.7.2010 21:15
[quote=quasi;289085]Vdub sa uz nevyvija? Ma zmysel instalovat si napr. 64bit verziu?[/quote]
MYslim, ze sa vyvija, tak nejako sporadicky, bugfixy a podobne.
Ale v tom zmysle, ze bude podporovat MTS sa zrejme vyvijat nebude. VidtualDub bol primarne napisany pre AVI kontajner a tak to podla mna aj zostane.