Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoGEN MB 381

Jack_lib (42)|20.6.2010 12:48
Zdravím,
ze současné nabídky DVB-T PVR receiverů mne zaujal přístroj GoGEN MB 381. Nikde jsem ale nenašel, zda umí načíst 2,5" USB HDD bez nutnosti napájení, zda má HDTV tuner a nevím nic o jeho rozměrech a hmotnosti.
Rád uvítám jakékoliv nápady, rady a zkušenosti.
dj.gotfrua (28)|22.6.2010 10:16
Také by mě zajmalo pár věcí web českého zastoupení uvádí :

http://www.gogen.cz/produkty/digitalni-prijimace/full-hd-media-box-gogen-mb-381-record-500.html

Record Ready

Díky unikátní technologii Record Ready lze s Media Boxem GoGEN MB 381 Record 500 velmi snadno náhrávat digitální televizní vysílání na paměťová média se souborovým formátem FAT32 nebo NTFS.

Z toho plyne když už je tu možnost zápisu na souborový system NTFS tak by mělo jít přehrávání souborů z HDD v MKV tudíž by tu nebylo omezeni jako u FAT32 do 4GB velikosti souboru.

Nemáte někdo tento přístroj a vyzkoušené připojení externího HDD v FAT ci EXT2/3?

diky


PS: dal jsem dotaz na servis GoGen ohledně NTFS, externiho HDD s ci bez napajeni, DVB-T tuner apod. tak uvidime
vivid.sk (11472)|22.6.2010 10:49
dj.gotfrua (28)|22.6.2010 21:22
Podařilo se mi získat ze servisu manuál zde je:

Sice manuál osvětluje že zařízení spolupracuje se souborovým systémem FAT32 a NTFS.
Uvidíme co dalšího se dozvím ze servisu hptronic.
vivid.sk (11472)|22.6.2010 22:15
Vyzera to zaujimavo.
Osobne mi tam chyba timeshift a podpora DTS v mkv.
Jack_lib (42)|24.7.2010 10:51
Přístroj má možnost vestavět 3,5" HDD. Nevíte někdo, zda se disk točí po celou dobu zapnutí přístroje, nebo jen když je disk používaný?
Toraryk (4)|29.1.2011 16:02
[quote=Jack_lib;286569]Zdravím,
ze současné nabídky DVB-T PVR receiverů mne zaujal přístroj GoGEN MB 381. Nikde jsem ale nenašel, zda umí načíst 2,5" USB HDD bez nutnosti napájení, zda má HDTV tuner a nevím nic o jeho rozměrech a hmotnosti.
Rád uvítám jakékoliv nápady, rady a zkušenosti.[/quote]

Rozměry, hmotnost, vzhled - paráda! cena 4000 Kč s 500 GB HDD je taktéž konkurenceschopná, má to i luxusní měkkoučké silikonové nožičky, tím plusy končí :(
Na nejzásadnější problém jsem narazil když jsem zjistil že lze naprogramovat pouze JEDNA akce k nahrávání! Když přes EPG, nebo ruční volbou zarezervuji např: 01:00 - 01:20 na ČT1 a dále pak 02:05 - 03:10 na Nově, nic se nenahraje a přístroj se ani nespustí! Když naprogramuji např: pouze 01:00 - 01:20 na ČT1 a nic jiného, nahrávka proběhne. Nikde v manuálu ani na stránkách výrobce o tomto není ani zmínka! Nepomohlo ani přehrání firmware přístroje.
Dále jsem narazil na mnoho problémů při přehrávání. To že to nepřehraje WMV beru, s tímto jsem to kupoval. Ovšem dle výrobce by to mělo bez problémů přehrávat MKV, bohužel přehraje jen některé, navíc s častým sekáním, případně bez zvuku. Setkal jsem se i s mnoha soubory AVI u kterých to píše že soubor není podporován a když se to pokusím přehrát v 5 let starém DVD přehrávači Eltax s SD mechanikou, AVI soubor to bez problémů přehraje. Dále Gogen neumí přehrát videa z fotoaparátu Panasonic ve formátu MOV a surové video z videokamery Panasonic HDC-SD60 ve formátu AVCHD.
Měl jsem možnost před tím než jsem sem přispěl tímto příspěvkem vyzkoušet ještě několik multimediálních center u známých a to včetně televizoru Samsung za cca 12000 Kč s USB vstupem a všechno přehrálo vše!
Tak pozor na Media Box GoGEN MB 381 Record 500!!!
Ještě dodám že externí HDD 2,5" bez napájení to podporuje.
trestidlo (1)|23.6.2011 14:15
Dobry den,
muzete prosim nekdo potvrdit nebo vyvratit, zda GoGEN MB 381 umoznuje naprogramovat a nahrat pouze jeden porad?
Dekuji
Petra
sirdo (1320)|1.7.2011 01:01
[quote=trestidlo;353047]Dobry den,
muzete prosim nekdo potvrdit nebo vyvratit, zda GoGEN MB 381 umoznuje naprogramovat a nahrat pouze jeden porad?
Dekuji
Petra[/quote]

ved odpoved mas hned v prispevku nad tvojim...
Toraryk (4)|1.7.2011 09:30
[quote=sirdo;354595]ved odpoved mas hned v prispevku nad tvojim...[/quote]

Musim upresnit: nahravani kdy slo naprogramovat pouze jedna akce byla VADNYM PRISTROJEM pote co mi byl pristroj v ramci zaruky vymenen, nahrava perfektne a nekrejou-li se porady vzajeme casove, tak se jich nahraje treba 5 z ruznych stanic v ruzny cas. (vice jsem jich nahrat nezkousel)
Bohuzel nelze najednou v jeden cas nahravat dva ruzne programy, protoze ma pristroj pouze jeden TV tuner, toto je ale vlastnost nikoli zavada a kazdy si to musi uz pred koupi rozmyslet.