Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Problém velikosti souboru 4GB v Dr.Divx

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Nechal jsem si v PCTV nahrát do MPEGu 3 filmy po sobě. Výsledný soubor má něco přes 20GB, filmy cca 5 hodin.

Chci to prohnat Dr.Divxem do AVI Divxu - Dr.Divx to asi 10 hodin chroustá, pak řekne, že je všechno v pohodě ukončeno, ale výsledné Avi nejde přehrát a má velikost 4GB +/- nějaký to kilo. A to i u dalšího souboru, který má "jen" 15GB a je asi o hodinu kratší.
    Zkoušel jsem to několikrát a vždycky jsem dopadl stejně.

Je Dr.Divx omezen nějakou výslednou velikostí souboru? V mým file systému by to být nemělo, s 20GB soubory normálně pracuju.

Jinak P4/1GB RAM/160 GB na SATA (cílový disk, kam se ukládá výsledek), 80GB HDD na PATA (zdrojový disk, kde je uložen MPEG), oba NTFS, OS WXP.
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Zkus totéž ve Vidomi. Spojovat soubory větší než 4 GB mu nedělá problémy (a přehrávání je bez zaškobrtnutí) a pokud máš NTFS na HDD, tak ti i ty nové soubory vytvoří velké tak, jak si budeš přát. Podporuje i EnhancedAVI. Servus!

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Nevím, jestli jsme si rozuměli - já mám jeden 20GB MPEG soubor a potřebuju ho dostat do DivX. Dr.Divx mi to nedělí po 4GB ale udělá jen jeden této velikost a ten je nekompletní.

Věřím, že s Vidomi to půjde, ale je to další platforma, což jsem nechtěl.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Starší je možná program, ale "umí" všechny Mpeg-4 kodeky, které máš ve stroji =musíš si vybrat(!), mimo jejich nativní XviD, plus přímou konversi Mpeg-2 (omezenou jen na odstřižení začátku a konce). Vyzkoušej a uvidíš.
    Zvol si na test "zkušební" 1pass a zadej výslednou velikost (plus ostatní možnosti...) a nech ho pracovat. Není tak blbý, jak se na první pohled zdá.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Já jsem nikde nepsal, že je to starší - psal jsem že další. A nebudu zastírat že na rozdíl od Dr.DivX je to pro mě příliš složité. V Dr.DivX rozumím všemu, co mám nastavit. V tom Vidomi je to už moc pro odborníky
    Tam nevím, co kde nastavit, a tak. Možná časem.

Jinak už jsem našel řešení mýho problému, shodou okolností bylo na chatu Vidomi:

The 4GB limit is because this is the maximum size for avi's , also on NTFS, and this is already the extended version. Old avis have a 2 GB limitation. An avi larger than 4 GB would be not playable. Therefore Vidomi cuts it at that size.

A je vymalováno.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Hezký*, vidíš a to mne netrklo, protože to používám přesně opačně -- já jsem ještě FAT32 a mě ten film z těch segmentů pěkně pro střih složí v jeden a já si z toho vyrobím to co potřebuji... Tak vidíš, ale ta vysvětlivka byla na místě, i to SORRY. Servus.

*avi --> video for Windows

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Tak jsem nakonec ty MPEGy rozstřihnul Splitterem a je to vyřešený.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

To jde kupodivu v tom Vidomi také, nedávno jsem na to přišel, když jsem chtěl vystřihnout několik klipů a nechat je tak, jak jsou. Také šlo o záznam z PCTV.

FV FV je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2004

omezeni na 4 GB u avi? to je nejaky divny, a co DV avi z kamery ktery maji treba 13 giga a normalne se s nima dal pracuje?

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 12-06-2010, 17:43
  2. VirtualDub nastavení velikosti souboru
    Od kormi v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 26-12-2007, 11:56
  3. DVB: DVB-T - stejný program, různé velikosti souborů. Čím to je?
    Od Connor v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 01-09-2007, 18:50
  4. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 02-11-2006, 22:26
  5. Problem s velikosti pri 2pass u XviD 1.1.0
    Od BindiBiji v sekci Kodeky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-06-2006, 18:15