Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém velikosti souboru 4GB v Dr.Divx

Pit (25)|20.4.2004 17:42
Nechal jsem si v PCTV nahrát do MPEGu 3 filmy po sobě. Výsledný soubor má něco přes 20GB, filmy cca 5 hodin.

Chci to prohnat Dr.Divxem do AVI Divxu - Dr.Divx to asi 10 hodin chroustá, pak řekne, že je všechno v pohodě ukončeno, ale výsledné Avi nejde přehrát a má velikost 4GB +/- nějaký to kilo. A to i u dalšího souboru, který má "jen" 15GB a je asi o hodinu kratší.
Zkoušel jsem to několikrát a vždycky jsem dopadl stejně.

Je Dr.Divx omezen nějakou výslednou velikostí souboru? V mým file systému by to být nemělo, s 20GB soubory normálně pracuju.

Jinak P4/1GB RAM/160 GB na SATA (cílový disk, kam se ukládá výsledek), 80GB HDD na PATA (zdrojový disk, kde je uložen MPEG), oba NTFS, OS WXP.
StD (8612)|20.4.2004 18:46
Zkus totéž ve Vidomi. Spojovat soubory větší než 4 GB mu nedělá problémy (a přehrávání je bez zaškobrtnutí) a pokud máš NTFS na HDD, tak ti i ty nové soubory vytvoří velké tak, jak si budeš přát. Podporuje i EnhancedAVI. Servus!
Pit (25)|20.4.2004 18:50
Nevím, jestli jsme si rozuměli - já mám jeden 20GB MPEG soubor a potřebuju ho dostat do DivX. Dr.Divx mi to nedělí po 4GB ale udělá jen jeden této velikost a ten je nekompletní.

Věřím, že s Vidomi to půjde, ale je to další platforma, což jsem nechtěl.
StD (8612)|20.4.2004 19:02
Starší je možná program, ale "umí" všechny Mpeg-4 kodeky, které máš ve stroji =musíš si vybrat(!), mimo jejich nativní XviD, plus přímou konversi Mpeg-2 (omezenou jen na odstřižení začátku a konce). Vyzkoušej a uvidíš.
Zvol si na test "zkušební" 1pass a zadej výslednou velikost (plus ostatní možnosti...) a nech ho pracovat. Není tak blbý, jak se na první pohled zdá. :-)
Pit (25)|20.4.2004 19:06
Já jsem nikde nepsal, že je to starší - psal jsem že další. A nebudu zastírat že na rozdíl od Dr.DivX je to pro mě příliš složité. V Dr.DivX rozumím všemu, co mám nastavit. V tom Vidomi je to už moc pro odborníky 9-)
Tam nevím, co kde nastavit, a tak. Možná časem.

Jinak už jsem našel řešení mýho problému, shodou okolností bylo na chatu Vidomi:

The 4GB limit is because this is the maximum size for avi's , also on NTFS, and this is already the extended version. Old avis have a 2 GB limitation. An avi larger than 4 GB would be not playable. Therefore Vidomi cuts it at that size.

A je vymalováno.
StD (8612)|20.4.2004 19:10
Hezký*, vidíš a to mne netrklo, protože to používám přesně opačně -- já jsem ještě FAT32 a mě ten film z těch segmentů pěkně pro střih složí v jeden a já si z toho vyrobím to co potřebuji... Tak vidíš, ale ta vysvětlivka byla na místě, i to SORRY. Servus. :-)

*avi --> video for Windows
Pit (25)|20.4.2004 19:36
Tak jsem nakonec ty MPEGy rozstřihnul Splitterem a je to vyřešený.
StD (8612)|20.4.2004 19:40
To jde kupodivu v tom Vidomi také, nedávno jsem na to přišel, když jsem chtěl vystřihnout několik klipů a nechat je tak, jak jsou. Také šlo o záznam z PCTV.
FV (8)|22.4.2004 14:26
omezeni na 4 GB u avi? to je nejaky divny, a co DV avi z kamery ktery maji treba 13 giga a normalne se s nima dal pracuje?