Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upgrade firmwaru u Smasung TV

KCU1 (17)|20.6.2010 09:54
Ahoj,
stahl sem z netu aktulani firmware pro svou televizi.
Nahral na usb flasku, strcil do TV a ono mi to pise , ze tam neni aktualni firmware.
Nevite co s tim? mam do dat do specialniho adresare ??

Ma tv je PS50C6500

diky
KCU1 (17)|20.6.2010 10:57
tak uz vim jak na to. volal sem na infolinku samsungu a dokonce funguji i v nedeli. staci ten stahnuty soubor v .exe formatu rozbalit a to pak ulozit na usb.
lerby (906)|22.7.2010 22:11
Dnes som nahodil na plazmu novy FW 1015.1. Dobra sprava je, ze doslo asi k zmene algoritmu interpolacie na 100Hz (MJC). Aura je menej napadna a obraz uz tak neplava. Je dost mozne, ze toto sa prejavi aj na LCD "C" serie.

Bohuzial ale u mna doslo k zhorseniu farebneho podania v tmavych tonoch a farebne prechody uz nie su tak ciste a plynule. Hlavne tmave pletove tony su viac posunute do cervena navyse miestami s prebytkom zelenej asi v troch vlnach. Skusal som to vykalibrovat 10bodovym vyvazenim bielej, ale aj tato funkcia zrazu nefunguje ako ma. Odtien sa meni v uzsom pasme a hlavne nie tam kde treba opravit chybu. Farebna chyba sa najviac prejavuje pri vstupe 24p s vypnutym "Cinema Smooth" ked obrazovka asi bezi na 60Hz. So zapnutym "CS" (96Hz) ked panel pouziva dithering vo vacsej miere, su farebne chyby menej napadne. Divne... cakal by som, ze to bude naopak.

Zaujimave je, ze pri vstupe 50p (100Hz) je vsetko v pohode, tiez pri prehravani z interneho MediaPlayeru a v pripade ak prepnem do 3D modu a potom z neho vyskocim. Len vtedy mam uroven ciernej o dost vyssiu. Ze by bol niekde tu pes zakopany?!

PS: Clovek aby mal diplom z televiznej techniky :(
lerby (906)|10.8.2010 15:37
Telku som uz nastavil, len to chcelo ine parametre ako pred updatom FW. Problem, ktory som spozoroval az teraz a neviem ci to tak bolo od novoty, je vlastnost ze telka zobrazuje vsetky farebne odtiene v urovniach 17-23 takmer sivo/desaturovane (v skale 16-235). Neviem ci sa to tak ma spravat podla nejakeho standardu. Vo vlanajsej B650 je v servisnom menu parameter "CH_DP/Coring_ON_OFF", ktory sposobuje nieco podobne, ale v mensej miere. Fo filmoch typu "The Book of Ellie" mi to trochu vadi, hlavne v scenach ako je 08:48, kde si zapina mp3 prehravac. Rovnako to vidno aj na inych filmoch (napr. novy Suboj titanov) v akejsi neprirodzenej sivosti tmavych kamennych stien a skal bez farebneho nadychu, ktory neladi s nadychom celej sceny.

Ako je to na vasich Samsung telkach aj LCD?
lerby (906)|11.8.2010 12:48
Takze TV je nevinna. Prsty v tom ma pravdepodobne novy FW 1014 v BD-C6900 :(

Ver 1014.0 : Aug. 05. 2010
1.OSD modification
2.Biased display improved.

Takto si v Samsungu predstavuju vylepsenie obrazu na nepodarenych TV? To uz im fakt kvapka na karbid! Aspon keby sa to dalo vypnut, alebo vratit starsi FW.

Pustil som filmy z Dune HD a vsetko OK.