Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ZkuŠenosti s lcd samsung le40c630

kerosen (11)|18.6.2010 15:32
zdravím,tak jsem si nakonec koupil lcd tv samsung LE40C630,tak by mě zajímalo jestli tuto tv někdo má a jaké s ní má zkušenosti(plusy-mínusy) rady,atd. děkuji moc
vivid.sk (11472)|18.6.2010 16:09
rudlus (539)|19.12.2010 14:58
tak mam ju uz konecne doma.je to krasa nadhera...a aj s panelom som to asi celkom vyhral...cosi lepsie ako AA..teda aspon dufam...zatial ziadna slabina...obraz v HD krasa..zatial sa mi nestalo ze by mi nieco neprehralo z HDD...trocha slabsi zvuk ako na LG od Levinsona ale da sa to zniest..
eldorado09 (1441)|19.12.2010 15:04
Ahoj, gratulujem k novej telke. Aký máš signál? Ako hodnotíš pozorovacie uhly (v popise máš panel SQ03), čiernu, prirodzenosť farieb... Ako je s podsvietením - zbadal si nerovnomernosti, fľaky (clouding)? Mohol by si pridať aj nejaké fotky...
rudlus (539)|19.12.2010 16:02
takze kludne spravim recenziu nie je problem...

Takze po tom,ako my po 9 mesiacov odisla plazma od LG-LG 42PQ6000 a vratili mi peniaze resp.mohol som si vybrat nieco za ne a kedze plazma vtedy stala tolko kolko tento Sam teraz volba padla na Samsung LE 40c630.Podotykam ze bola za velmi vyhodnu cenu napr.oproti Nay kde je treaz v akcii za 745e...
Po 10 dnom mi kurier doviezol krabicu s danym tv.Krabica velmi pekna,a podstatne mensich rozmerov ako na ine tv.Po rozbaleni a zostaveni som popripajal vsetky kable co mam.
Signal ako jediny zdroj akychkolvek tunerov je Sat.prijimac Ferguson Ariva 200 HD ktroy je pripojeny k tv HDMI 2m.kablom od Alphard HD 8 PI 1,3b.
Po prvom zapnuti tv su obvykle prvotne nastavenia krajiny a jazyka a ponuka automatickeho hladania programov.Kedze mam len stb tuto ponuku som preklikal.
Tv ma vela moznosti pripojenia.Na zadnej stene su 3 hdmi z toho jeden urceny na vstup DVI,2,scart,vstup z PC aj so zvukovym vstupom,kompozitny vstup,LAN konektor a opticky zvukovy vystup na pripojenie k receiveru.
Z bocnej strany je taktiez jeden HDMI,2xUSB z toho 1-spodny na pripojenie ext.HDD,klasicky RGB vstup a slot CI.tv je vyrobene na Slovensku.
Podstavec je ako odliatok zo skla ci z coho to je ale je to velmi dobry napad na rozdiel od plastovych podstavcov.TV sa da otacat okolo vlastnej osi +- asi 20 stupnov.Na prednom paneli je este vpravo dole dotykove ovladanie celeho tv.
100_3235.JPG 100_3236.JPG 100_3269.jpg 100_3270.JPG 100_3271.JPG 100_3272.JPG 100_3273.JPG 100_3256.JPG 100_3252.JPG 100_3246.JPG
rudlus (539)|19.12.2010 16:30
Hlavne menu je rozdelene do 7 podmenu od nastavenia obrazu,zvuku,ladenia,nastavenia a pomenovania vstupov az po diagnostiku a aktualizaciu fw.Velmi dobre graficky je tu spracovany podrobny navod aj s fotkami ako a co kde pripojit a ziskat tak max z tohto tv-ponuka nazvana ako Sprievodca HD pripojenim je v poslednej ponuke v hlavnom menu.
CO sa tyka nastavenia samotneho obrazu to tu asi nie je moc potrebne kedze kazdy ma ine a svoje oko a kazdy ma rad ine nastavenia.K tejto teme len podotknem,ze samotne kompletne nastavenia sa daju pozerat zo 4intenzitami podsvietenia alebo pomocou ECO senzoru to nechat na automatike.Ja osoben na bezne pozeranie davam max.usporu a ak si chcem pozriet nieco v HD alebo z HDD tak usporu vypnem.
Zvukove funkcie su na velmi dobrej urovni co sa tyka nastaveni aj ked zvukovo to proste na tu LG plazmu odLewinsona proste nema.Zvuku chybaju basy ktrore je u vyssich medol vyriesene subikom.
TV spracuje ako DD tak aj DTS a to v HD kvalite.Je aj priestorovy zvuk SRS v dvoch nastaveniach-SRS TheaterSound a SRS TruSurround HD.To iste plati aj pri zvorazneni dialogov SRS TruDialog.
TV ma aj moznost jednoducheho PIP-tuner plus jeden zo vstupov.
Media player ma velmi krasnu graficku upravu.Pri prvotnom zvoleni co chceme prehrat sa nam ukaze klasicky strom menu ako na PC.Zatial som skusal len filmy a nenasiel sa zatial ani jeden ktory by mi nesiel prehrat az na dva koncerty pri ktorych nemohol prehrat zvuk.To beriem ako velke plus na rozdiel od inych znaciek ktore prehraju len hudbu fotky a max.nejakedivx a aj to v sd a max.Xx400.
Obraz v mkv neskutocny,zalezi samozrjeme od dat toku ale bez mihuntia oka prehral aj 22gb subor bez jedineho zmrazenia.Daju sa prehravani menit ako format obrazu tak aj zvukova stopa.Titulky som zatial neskusal.
DO dokaze ovladat vsetky funkcie ako vstupom do hlavneho menu ako aj do priamych voleib menu aby clovek nemusel preklikavat.A to aj pocas prehravania s HDD.
Kedze som mal plazmu od LG ktora bola sice velmi kvalitna ale funkcne je tetno Sam uplne niekde inde tak si len zvykam.
Co sa tyka negativ a pozitiv..zatial vidim len pozitiva.Negativne asi len ten zvuk ale v porovnani s tou plazmou.
Az si trochu zvyknem a omakam si vsetko dam vediet .AK treba este nejake info alebo foto velmi rad sa podelim o svoje skusenosti.
Takze zatial len tolko.
100_3247.JPG 100_3268.JPG 100_3239.JPG 100_3242.JPG 100_3243.JPG 100_3248.jpg 100_3262.JPG 100_3266.JPG 100_3265.JPG 100_3251.JPG
jarod72pm (841)|5.1.2011 11:19
Ten fialový efekt při jasném obrazu v pravo v rohu a vlevo dole foto:100_3242.JPG (4 ze 10)
je to dáno slabým signálem?(udajně HD? UPC) nebo se to projevuje i při přímém pohledu na TV z cca 3m? něco jako Glow efekt obrazovky (chápej vlastnost panelu - není to vada!)
a
při větším uhlu pohledu jde obraztovka trochu víc do světlosti nebo skutečně drží jas na stejné hodnotě?(nejde o podání barev a ostrost obrazu jen o dosvit obrazovky)
dík za informace .
rudlus (539)|5.1.2011 11:47
[quote=jarod72pm;320175]Ten fialový efekt při jasném obrazu v pravo v rohu a vlevo dole foto:100_3242.JPG (4 ze 10)
je to dáno slabým signálem?(udajně HD? UPC) nebo se to projevuje i při přímém pohledu na TV z cca 3m? něco jako Glow efekt obrazovky (chápej vlastnost panelu - není to vada!)
a
při větším uhlu pohledu jde obraztovka trochu víc do světlosti nebo skutečně drží jas na stejné hodnotě?(nejde o podání barev a ostrost obrazu jen o dosvit obrazovky)
dík za informace .[/quote]

to vpravo dole je tien toho cloveka...vlavo dole nevidim nic fialove...a ked uz tak...history hd upc nevysiela len ma pristup k CDP-vysielatel-ten co vypol rush hd
byvam v pivnicnich priestoroch takze cez den je tu prirodzene svetlo len ked je slnko jasne vonku,a ked to fotis pri usporke s modrym svetlom....
asi som mal nafotit nejaky stabilny obraz-foto abo nieco ine...lebo podla rozlicnych scen sa neda porovnat...alebo skusim niekedy tie obrazce testovacie..ale obrazom som bol prijemne prekvapeny...ziadne take vady ako sa pisali ...ze flaky svetle v rohoch,piskanie,brum a podobne...bolo to len taka zakladna laicka recenzia...pre jedneho znameho ktory rozmyslal nad tymto tv...
ale ber do uvahy ze tie bocne su s extremne velkeho uhla z ktoreho nikto pozerat nemoze lebo by bol skoro na urovni linie obrazu...
jarod72pm (841)|5.1.2011 12:00
jo TV a obraz vypadá zatím podle fotek velmi dobře.
rudlus (539)|5.1.2011 12:14
[quote=jarod72pm;320202]jo TV a obraz vypadá zatím podle fotek velmi dobře.[/quote]

a to su fotky len klasickeho hd vysielania...ak by som odfotil takeho mkv 24gb avatara alebo Suboj titanov...ako keby si hral hru na pocitaci....neskutocne..hlavne ten avatar...
keby sa mi nepsr...ta 6000ckova plazma od lg asi by som full hd este dlho nemal...a nemyslel by som si ze signal fullhd na hd ready tv je to naj..xixix
rudlus (539)|8.1.2011 16:50
nikto nic???neverim ze tuto telku nikto nema...podelte sa so skusenostami....
Din0 (176)|9.1.2011 09:46
Já uvažuji o koupi C630 a nebo C650, ale asi vyhraje C650 kvuli inet TV a inet aplikaci, skoda ze C630 toto nema jinka bych do ni urco sel.
karool (34)|19.1.2011 19:52
Tak ja som kupil LE46C630 a paci sa mi tato TV. Cierna je ok, clouding som badal po dlhsej dobe uplne minimalny na pravej strane panelu v uplnej tme. Mozno ked tomu vypalim jas tak to bude viac vidiet ale v noci to nema zmysel a cez den to nevidiet.
Prave laborujem s DLNA lebo Samsung software funguje ok ale nerefreshuje automaticky databazu ked pridam subory a s obycajnym WMP dlna to nefunguje uplne korektne...
Ake su moznosti tohto TV so Sammygo? Ak su nejake. Pomohla by urcite aspon Samba na siet. Widgety to by bol uz iny rachot.
Dakujem Vam
hellmut (1)|15.2.2011 14:01
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jak připojit tuto TV pro příjem z antény (koaxial).
Musím koupit settopbox nebo má přijímač integrovaný? Co jsem se dočetl, tak by měl být už v TV, ale když připojím kabel přímo do TV, tak mi to nic nenaladí. Přes settopbox naladím vše.
Poradíte prosím někdo, jak nastavit, naladit?
Díky za info
rudlus (539)|15.2.2011 18:16
[quote=hellmut;330448]Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jak připojit tuto TV pro příjem z antény (koaxial).
Musím koupit settopbox nebo má přijímač integrovaný? Co jsem se dočetl, tak by měl být už v TV, ale když připojím kabel přímo do TV, tak mi to nic nenaladí. Přes settopbox naladím vše.
Poradíte prosím někdo, jak nastavit, naladit?
Díky za info[/quote]

doporucujem si velmi peclive procist navod a zvolit si spravny tuner ked chces ladit digitalne...samozrejme ze ma dvb-t tuner
karool (34)|16.2.2011 03:40
Takze novinka zo Samygo, jeden poliak uz ma telnet pristup do telky z rady Cx30.
Takze dufam ze coskoro uz budem moct potvrdit Sambu a dalsie vychytavky na tomto TV. Ide to s FW 1002.1 MSX6DEUC. Nie T-VAL6DEUC.
Zatial.
Podla Samygo uz ide SMB a UPNP.
Vraj aj akesi menu z LG portovali.
pooletr (2)|5.5.2011 07:26
Čaute, tak jsem si včera po dlouhém rozhodování koupil Sama LE40C630. Ale jsem docela překvapený verzí panelu - na typovém štítku mám verzi 01. Žádné AAxx, nebo SQxx, ale jen 01. Nevíte někdo o jaký panel se jedná?
bavorak (1494)|5.5.2011 08:31
vraj to uz samsung u najnovsich panelov takto "neznaci" aby si ludia nevedeli vybrat ...
pooletr (2)|5.5.2011 12:37
Myslel jsem si to. Ale obraz je vyborny, tak doufam ze panel pochazi ze Samsung - Sony. A nemuzete tady pls nekdo hodit optimalni nastaveni - jas, kontrast, ostrost atd? Neco jsem nasel zde: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1243937 Mate podobne nastaveno? Vim, ze kazde oko je jine, ale potreboval bych se od neceho odrazit
Pitomec (10211)|18.5.2011 19:35
Sony má panely od LG, takže to se Samsungem nesouvisí. Mimochodem k čemu je tam LAN? Přehraje to aspoň soubory třeba z NAS?
Ryan Giggs (688)|18.5.2011 21:39
Od LG? Keby len od LG. Od nich berie asi najmenej, ak vôbec.
Sony ma hlavne panely od Samsungu, Sharpu a od Čiňanov (AUO...).
Pitomec (10211)|19.5.2011 09:03
V Brně je fabrika (Wistron) na kompletování Sony televizorů, takže od lidí co tam dělají vím, že panely jsou LG.
rudlus (539)|19.5.2011 09:31
[quote=Pitomec;346546]Sony má panely od LG, takže to se Samsungem nesouvisí. Mimochodem k čemu je tam LAN? Přehraje to aspoň soubory třeba z NAS?[/quote]

nie je tam len na aktualizaciu fw v telke...
Pitomec (10211)|19.5.2011 11:43
Takže o ničem :-I
karool (34)|4.6.2011 23:34
[quote=rudlus;346636]nie je tam len na aktualizaciu fw v telke...[/quote]
Ale no tak, precitajte si aspon navod(alebo to co pisem uz hore) nez napisete hluposti, ethernet je tam na DLNA prehravanie kludne aj z NASu co ma DLNA server v sebe a po aplikovani Sammygo upravy to ide aj na SMB, to znamena prehravanie zo siete...
karool (34)|5.6.2011 00:49
Ja mam problem s WMV subormi, mam vela WMV suborov ktore mi TV ani z USB neprehra. Mate podobnu skusenost? Na PC bez problema funguju.
Nasgara (8)|4.9.2011 16:03
Zdravicko,
poridil sem si tuto paradni televizku a musim rict ze jsem opravdu moc spokojeny jen mam prozatim problemy s titulkama u filmu co poustim z USB. nez problemu me to nacita filmy i titulky ale televize ma problemy s ceskou diakritikou. nezobrazuje me ř, ě a mozna jeste nejake další. nemam tuseni zda se do ta nejak nastavit nebo treba poresit aktualizaci firmware?
bohuzel nejsem ani moudry z toho jakou verzi firmware tam mam. kdyz mrknu do sekce uprade tak me to pise celkem srozumitelne 2010/09/06_001002 ale kdyz sem koukal na firmware na samsung.com tak me to naslo dve moznosti a to T-VAL6DEUC_1016.0 a T-MSX6DEUC_2001.0 z cehoz nejsem vubec moudry. netusim v cem je rozdil a tudiz jaky firmware zkusit aktualizovat.

taky by me zajimalo co se po aktualizaci stane. nebude na me televize mluvit uz jen anglicky? zustane me ceske menu?

Jeste dotaz na uzivatele zkouseli jste pripojovat externi HDD? jakou velikost vam televize bez potizi brala?

Predem dekuji za poradu. moc rad bych tam ty titulky rozchodil.
Nasgara (8)|8.9.2011 19:18
Mno tak do upgrade firmwaru sem se radeji nepustil protoze mam strach a nikdo me neporadil v cem je rozdil ale nastesti se me titulky povedlo rozchodit. chce to titulky otevrit v poznamkovem bloku a ulozit s kodovanim UNICODE. puvodne tam bylo ANSI a to televize neukazovala ř,č,ě. na UTF-8 to psalo jeste vetsi kraviny a nakonec pomohlo jiz zminovane kodovani UNICODE.

Mohl by me jen nekdo poradit s externim diskem? co jsem tak ruzne vycet tak je asi lepsi si poridit 3.5' disk protoze ma vlastni napajeni ne jako disky 2.5' ktere se napaji z usb a televize by je potom nemusela brat.

Tak by me zajimalo kdyz poridim 3.5 s vlastnim napajenim o velikosti rekneme 2TB nebude mit televize problem se ctenim?
Elvaquero (3)|8.9.2011 20:16
[quote=Nasgara;365582]Mno tak do upgrade firmwaru sem se radeji nepustil protoze mam strach a nikdo me neporadil v cem je rozdil ale nastesti se me titulky povedlo rozchodit. chce to titulky otevrit v poznamkovem bloku a ulozit s kodovanim UNICODE. puvodne tam bylo ANSI a to televize neukazovala ř,č,ě. na UTF-8 to psalo jeste vetsi kraviny a nakonec pomohlo jiz zminovane kodovani UNICODE.

Mohl by me jen nekdo poradit s externim diskem? co jsem tak ruzne vycet tak je asi lepsi si poridit 3.5' disk protoze ma vlastni napajeni ne jako disky 2.5' ktere se napaji z usb a televize by je potom nemusela brat.

Tak by me zajimalo kdyz poridim 3.5 s vlastnim napajenim o velikosti rekneme 2TB nebude mit televize problem se ctenim?[/quote]

Zdravim, mam 0,5 TB WD disk 2.5, poznam cloveka, ktory ma 1TB 2.5. Osobne som spokojny na 100%. Nad 3.5 s extra napajanim som ani neuvazoval. Mam TV na stene (zastene), musel by som tahat extra kabel.
cryo (3)|13.10.2011 17:42
Zdravim,
potrebuji poradit s nekolika problemy s kterymi jsem se u LE40C630 setkal.

1) Pri propojeni TV s PC pres LAN mam problem s prehravanim filmu v *.mkv. Nelze menit audio stopa (pri prehravani z USB to jde) a take se video trosku seka. SW pouzivam Samsung PC Share Manager v aktualni verzi.

2) Dale pri prehravani *.vob mi nektere casti filmu prehrava bez problemu a jine casti toho sameho filmu preskoci s chybovou hlaskou, ze neni podporovan audio codec.

FW mam aktualni. Setkal jste se nekdo s necim podobnym a povedlo se to vyresit? Predem diky za rady.
Nasgara (8)|16.10.2011 08:09
To cryo:
Ahoj, bohuzel tady na nasi telku se moc neodpovida :-( tak ti zkusim odpovedet ja zacatecnik s Nasi tv.

1. Ja televizi pripojuju pres HDMI a to me jede bez potizi. u toho pripojeni pres LAN me napada jestli to zvlada sitova karta. at v PC nebo v TV. to uz je jedno. ale jestli se ti seka jen MKV soubor tak by to mohlo byt ono protoze MKV soubory maji veky datovy tok. (jo taky to co rikam muze bejt totalni kravina :-D jen me to tak napadlo a rekl sem si ze: co kdyby nahodou :-P )

2. u prehravani *.vob sem nemel problem se zvukem jen kdyz jsem to treba poustel s flashky tak sem neprisel na to jak to udelat aby si televize film nacetla v kuse a ja to nemusel poustet po jednotlivech castech. :-/
Scorpion7 (200)|16.10.2011 08:41
[quote=Nasgara;372080]To cryo:
Ahoj, bohuzel tady na nasi telku se moc neodpovida :-( tak ti zkusim odpovedet ja zacatecnik s Nasi tv.

1. Ja televizi pripojuju pres HDMI a to me jede bez potizi. u toho pripojeni pres LAN me napada jestli to zvlada sitova karta. at v PC nebo v TV. to uz je jedno. ale jestli se ti seka jen MKV soubor tak by to mohlo byt ono protoze MKV soubory maji veky datovy tok. (jo taky to co rikam muze bejt totalni kravina :-D jen me to tak napadlo a rekl sem si ze: co kdyby nahodou :-P )

2. u prehravani *.vob sem nemel problem se zvukem jen kdyz jsem to treba poustel s flashky tak sem neprisel na to jak to udelat aby si televize film nacetla v kuse a ja to nemusel poustet po jednotlivech castech. :-/[/quote]

2.Naformátuj USB-flash na systém suborov NTFS ,a VOB subory spoj/skopírovaných z DVD/do jedného pomocou VOBMerge programu.
Nasgara (8)|16.10.2011 09:17
jeste bych potreboval poradit pokud by se nekdo ochotny nasel. rad bych si k TV poridil nejake ty repracky 5.1 ale nejdruve jsem si to chtel vyzkouset. takze jsem si od kolegy z prace vypujcil domaci kino od LG.

TV mam tedy LE40c630

A domaci kino je LG HT302SD
tady je nakej popis a obrazek zadnich konektoru http://avmania.e15.cz/lg-ht302sd-test-domaciho-kina-aio

A ted muj problem. podarilo se me nastavit aby televize poustela zvuk pres repraky z LG. zapojene to je pomoci scart. bohuzel co me ale nejde je kdyz si z pomoci USB v televizi pustim jakykoliv film. Tak repraky jsou mrtvy. To same kdyz jsem poustel film pomoci NTB pres HDMI tak zvuk do pripojenych repracku od LG zase nesel. misto toho me bezel obraz filmu z NTB a zvuk normale z DTV.

Zkousel jsem propojeni i pomoci cincu pres nejaky ten aux. tady je obrazek zadni strany LG kina http://avmania.e15.cz/ShowArticleImages.aspx?id_file=69&article=311 sem nesika a zase bylo ticho

jen teda nevim jestli to propojuju spravne. LG kino sice ma USB ale flashku to prehrava pouze ve Fat32 kam nenacpu soubor vetsi nez 2GB. a jelikoz TV to umi bez potizi sama rad bych to prezhraval z ni.


Nemuzete me tedy nejak poradit jak to zapojit (pokud to jde) aby me hraly repraky LG kdyz poustim film pres USB v televizi? zatim bych byl vdecnej za jakejkoliv zvuk. ale *mkv filmy mam i s 5.1 DD, DTS. slo by to taky z tohodle nejak pustit?



to Scorpion7: diky za radu urcite vyzkousim :-)
KamilZ (10277)|16.10.2011 21:37
Podle toho, co píšou zde, má TV výstup zvuku pouze optikou, nebo na sluchátka. Možná by mohla posílat zvuk i do některého SCARTu, ale to nevím. Tvé kino má podle obrázku jako vstup CINCH, takže máš možnosti:
- pokud TV posílá audio do SCART, tak koupit např. tohle: http://www.nej-ceny.cz/37404/kabel-scart-3x-cinch-s-prepinacem.html
- jinak přes sluchátkový výstup, ale to považuji za prasárnu, potřebuješ něco takového: http://www.mall.cz/elektro-kombinace-koncovek-kabely/hometheater-hq-kabel-jack-3-5-2x-cinch-mm5m (bez pozlacených konektorů... :-) )
- dá se koupit i konvertor z optiky na CINCH, ale je to drahé

Ale ze všeho nejvíc potřebuješ něco, čemu se dá říct domácí kino :D.
Nasgara (8)|17.10.2011 19:19
to KamilZ:
Diky za odpoved :-) trochu po tom popatram. pres ten scart tam zvuk jde. tedy kdyz poustim normalne DTV. problem je kdyz chci pustit prave film z USB z TV. tak to zvuk nebere. mno snad kdyz bych sehnal repro s tou optikou. tak to by snad pomohlo. zkusim se poptat v praci jestli nekdo nema na pujceni :-D

neboj kolegovi sem uz s diky LG vratil a ted jen zkouset dal. nejdulezitejsi je pro me aby me tam sel zvuk i z toho USB. chci koupit velkej disk a poustet filmy z nej. ale bez zvuku je to trosku nuda :-D
KamilZ (10277)|17.10.2011 20:44
Na to si pořiď raději MMC. Rozhodně je to z hlediska poměru výkon/cena řádově lepší investice, než do převodníku Toslink->CINCH. Navíc s podstatně vyššími možnostmi přehrávaných formátů, titulků atd.
cryo (3)|18.10.2011 15:44
[quote=Scorpion7;372083]2.Naformátuj USB-flash na systém suborov NTFS ,a VOB subory spoj/skopírovaných z DVD/do jedného pomocou VOBMerge programu.[/quote]

Toto jsem jiz vyresil pres obdobny programek. Jen nechapu jak je mozne, ze cast filmu jde a dalsi ne. Ten audio codec predpokladam je pro cely film stejny. Zarizene z ktereho se prehrava na toto nema vliv. Dela mi to u flashky, ext. HDD i pri propojeni PC s TV pres LAN.
cryo (3)|18.10.2011 15:50
[quote=Nasgara;372080]To cryo:
Ahoj, bohuzel tady na nasi telku se moc neodpovida :-( tak ti zkusim odpovedet ja zacatecnik s Nasi tv.

1. Ja televizi pripojuju pres HDMI a to me jede bez potizi. u toho pripojeni pres LAN me napada jestli to zvlada sitova karta. at v PC nebo v TV. to uz je jedno. ale jestli se ti seka jen MKV soubor tak by to mohlo byt ono protoze MKV soubory maji veky datovy tok. (jo taky to co rikam muze bejt totalni kravina :-D jen me to tak napadlo a rekl sem si ze: co kdyby nahodou :-P )

2. u prehravani *.vob sem nemel problem se zvukem jen kdyz jsem to treba poustel s flashky tak sem neprisel na to jak to udelat aby si televize film nacetla v kuse a ja to nemusel poustet po jednotlivech castech. :-/[/quote]

Problem je, ze si chci vytvorit nejake datove uloziste ke kteremu bych mel pristup jak z PC, tak z TV. Za idealni reseni jsem mel NAS disk, jenze ten je pripojeny pres LANku a s tim mam problemy, ktere jsem jiz popisoval. Pres HDMI se nedostanu z TV k datum v PC, ne? Takto mi zbyva snad jen velky ext. HDD, jenze se mi nelibi, ze bych ho neustale musel prenaset mezi PC a TV.
Nasgara (8)|18.10.2011 17:22
To KamilZ: mno me se prave nejake MMC nechce porizovat kdyz telka bez potizi zvlada nacitani zatim vseho co jsem zkusil. pro me je aktualni asi jen ten divx, a hlavne MKV soubory. pak chci pichnout na telku 2TB externi HDD a brat filmy z toho.

to cryo: jen tak to netusim jak to poresit. btw externi HDD si zkousel? pokud ano jak velkej? :-) sam chci poridit a vaham :-) nejradsi bych externi 2TB 3.5 s vlastnim napajenim. snad to telka vezme
karool (34)|25.10.2011 00:51
Nazdar, dlhsie som nepozeral toto vlakno, takze sa to tu rozbehlo konecne:
Zopar bodov teda objasnime:
1. Zvuk z TV ide bud uz popisany cez sluchatka alebo scart, ide aj 5.1 ale len z DTV a myslim z USB a iba cez optiku.
2. Filmy zo siete(NAS) alebo zapnuteho PC je mozne prehravat cez DLNA. Pre mna sa osvedcil najviac Serviio server, nie original Samsung PC share, ktory ani len automaticky nerefreshuje dalsie neskor pridane subory!!!(len rucne)
Obmedzenie tohto riesenia je ze hra iba prva(a prioritna) zvukova stopa z MKV. Da sa to riesit rychlym remuxom cez mkvmerge, kde sa prehodia stopy a vyberie sa prioritna, potom serviio vyberie opat prioritnu ale uz spravne nami vybratu stopu. Pretacanie funguje, aj ked tazkopadne. Obnovenie prehravania z poslednej pozicie tiez.
3. Je aj dalsia moznost, hack TV a priamy pristup k suborom na NAS(alebo zapnuty PC) ktory vsak mne osobne nefunguje velmi dobre, tzn. MKVcka sa zacnu sekat a nabehne buffering. Je to dane asi FW. a horsim hw. vybavenim MSX6DEUC dosiek nakolko majitelia LE46C650 problemy po hacku nemaju. Pri tomto rieseni je aj zvukovy vystup z optiky myslim 5.1, pri DLNA 2.0. Spojenie som mal cez 100Mbit/s LAN alebo 300Mbit/s wifi, takze tam problem nie je.
4. DLNA a sekanie, da sa tomu zamedzit kablovym spojenim(asi aj wifi N ale lepsie testovat cisto ethernet kablom medzi TV a PC) a dostatocnym vykonom PC alebo NAS kde bezi DLNA server. Niektore formaty su na DLNA serveri prekodovane aby mohli byt prehrane na Samsung TV. Pri Serviio existuju uz vytvorene profily na zariadenia(medzi nimi aj Samsung TV) kde sa co najviac snazime zamedzit tomuto zbytocnemu reencodingu.
5. Z mojho pohladu co sa tyka zvuku hlavne, tak idem stavat male HTPC kde nebudem mat problem s pripojenim k receiveru a viackanalovym zvukom. Mam takisto uz par rokov MMC Popcorn hour ktory je velmi vydareny ale starsia verzia nema web browser atd.
6. Novinka na DLNA serveri Serviio je moznost pouzitia pluginov pre online obsah, napr. mam moznost na TV prehravat svoje playlisty z Youtube. Dalsie veci su vo vyvoji.

Ak mate otazky, kludne piste, co viem zodpoviem :-)
Nasgara (8)|26.10.2011 18:50
tak zase zdravim :-) vyskytnul se me dalsi problem.

Konecne jsem se rozhoupal a koupil sem si externi HDD 1TB. bohuzel se me vyskytnul necekany problem.

Filmy co bez sebemensiho problemu prehraju ze sve 16GB flasky me ted nejdou.
TV disk i se vsim obsahem najde ale kdyz chci pustit film *MKVktery me na flaskce beha v pohode tak z HDD me to napise nepodporovany videokodek.

NEdalo by se s tim neco delat?
KamilZ (10277)|26.10.2011 21:52
[quote=Nasgara;374177]TV disk i se vsim obsahem najde ale kdyz chci pustit film *MKVktery me na flaskce beha v pohode tak z HDD me to napise nepodporovany videokodek.[/quote]
To je hodně divné. Kopíroval jsi to předpokládám v PC (Windows). Nemůžeš mít např. nainstalovaný nějaký plugin, který by Ti to při kopírování překódoval? Zkus pro jistoty ty soubory porovnat pomocí fc.exe (příklad: fc.exe /b d:\video.mkv e:\video.mkv).
Dělají to jen MKV?
Nasgara (8)|27.10.2011 08:35
Ahoj,
Ano kopiroval jsem to pomoci total comanderu ve W7. jak na flash tak na HDD. oboje mam naformatovane v NTFS.

Jinak tento problem mam jen u MKV. filmy v Avi normalne jedou. zkousim jeste preformatovat jednou HDD. ne ale rychle ale normalnim formatem a jede to tezce pomalu ten 1tb. :-( uvidime jestli to bude delat i pak :-(
KamilZ (10277)|27.10.2011 08:47
Zkusit můžeš, ale moc nevěřím, že to pomalé formátování vyřeší. Zkus to ještě před formátováním porovnat (soubory na flash oproti souborům na HDD), Total Commander to určitě také umí (aby jsi se nemusel drbat s fc.exe). A spusť na ten HDD ještě kontrolu filesystému.
sonycarleone (1)|27.10.2011 19:01
Dobrý den,mohl by mě někdo poradit jak propojím Tv s Pc?Do televize mám zapojený internet z routru.Děkuji
KamilZ (10277)|27.10.2011 21:52
[quote=sonycarleone;374355]Dobrý den,mohl by mě někdo poradit jak propojím Tv s Pc?Do televize mám zapojený internet z routru.Děkuji[/quote]
Pokud v návodu k TV nic není, tak myslím, že tady je to podrobně popsáno: http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf
karool (34)|27.10.2011 22:33
[quote=KamilZ;374393]Pokud v návodu k TV nic není, tak myslím, že tady je to podrobně popsáno: http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf[/quote]
Samozrejme ze v manuali to je popisane... vola sa to RTFM!!!
rudlus (539)|11.6.2012 16:00
Novy fw t-msx6deuc-2001.0 z 2012.05.04....po mesacnom teste je fajny....mkv cez pc share v poho ani sek...testovane na 13,1gb subore....inak asi vacsia zmena ziadna ...rychlejsie odozvy..v menu ziadna polozka naviac...ak nieco dam vediet