Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PK750 nebo LG 50PK760 ?

francek008 (2)|14.6.2010 16:32
Zdravím,

chtěl bych v nejbližší době zakoupit nový televizor. Po několika návštěvách v odborných prodejnách a po přečtení mnoha diskuzí se vykrystalizovaly výše uvedené televizory. PK760 proti PK750 má více vstupů (o 1x HDMI a 1x USB), Bluetooth, kompat. WiFi a port Ethernet. Ovšem je také o cca 5tis. dražší. Jinak předpokládám, že obrazovky a elektronika jsou stejné.

Který model byste doporučili ? Nebo je v dané cenové relaci jiná, lepší alternativa ?

Zatím děkuji za každou radu
zulucops (57)|14.6.2010 16:48
Pokud máte těch 5tis. navíc, šel bych do PK760 určitě neprohloupíte. Pokud chcete ušetřit a víte, že tu výbavu nevyužijete tak 750. Pokud chcete kompromis tak bych zvolil PK550, kterou mám a jsem s ní spokojen.
fisik (29)|15.6.2010 10:03
Technologicky jsou na tom stejne a v mem pripade tech 5 tisic dam radsi nekam jinam - objednana 50pk750 - 3 hdmi jsou pro me dostacujici (aspon zatim - nevim co vic bych pripojil krome STB od netboxu, notas a do budoucna mozna nejakej reciever). Na to jsem se chtel zeptat - koupim si repraky 5.1 treba ty dreveny Geniusy - chtel bych, aby z toho sel zvuk z TV, do ktery jde zvuk z HDMI z notasu, podle obrazku v zadu jsem videl nejaky composite, ale jsou jen 4 - jak se to resi se subwooferem, nebo celkove, jak na to pripojeni a propojeni?
Duncan66 (140)|15.6.2010 10:16
[quote=fisik;285867]Technologicky jsou na tom stejne a v mem pripade tech 5 tisic dam radsi nekam jinam - objednana 50pk750 - 3 hdmi jsou pro me dostacujici (aspon zatim - nevim co vic bych pripojil krome STB od netboxu, notas a do budoucna mozna nejakej reciever). Na to jsem se chtel zeptat - koupim si repraky 5.1 treba ty dreveny Geniusy - chtel bych, aby z toho sel zvuk z TV, do ktery jde zvuk z HDMI z notasu, podle obrazku v zadu jsem videl nejaky composite, ale jsou jen 4 - jak se to resi se subwooferem, nebo celkove, jak na to pripojeni a propojeni?[/quote]

no z PK750 zadny analogovy audio vystup nemas. mozna by slo stereo vytahnou ze scartu, ale kdo vi, kdybys mel aspon sluchatkovy vystup, slo by to pouzit jako nouzove reseni, navic sluchatkovy vystup ma vyhodu, ze v tom audiu se uz pocita s inputlagem zpusobenym zpracovanim obrazu, ikdyz u plasem nebude tak velky jako u lcdecek. Pokud to s geniusy myslis vazne, tak mozne reseni napojit geniusy na notebook. pokud si chces vychutnat 5.1. a notebook je pouze stereo, muzes si zakoupit externi zvukovku zapojenou do USB, nebo PCMCIA kartu pro notas. kdybys zakoupil nejakou co ma i opticky vstup, mohl bys TV pres optiku napojit taky na tu zvukovku a tudiz i na geniusy. LG zrusily analogovy vystup uz u lonske rady, Samsung u letosni. Panasonic plasmy ho maji i ted.
fisik (29)|15.6.2010 10:52
no notas sice 5.1 mam, ale mam tam urvanej konektor, takze to je na nic :). Spis mi jde o to, ze jak tomu nerozumim, tak premyslim, jak nejjednoduseji a nejlevneji dosahnout toho, abych mel prostorovej zvuk, kdyz si pustim neco pres notas-hdmi, pripadne aby i sel zvuk z repraku, kdyz sleduju klasickou TV, nebo si neco pustim pres DVD prehravac.
francek008 (2)|15.6.2010 18:11
Díky za rady a připomínky.

Miska vah se začíná pomalu naklánět k PK760. Když uvážím připojení recorderu, set top boxu pro příjem kabelové televize a ntb, popř pc, moc dalších kvalitativně odpovídajících možností připojení mě již (z mého amatérského hlediska) nenapadá. 2 x USB se také hodí, na externí HD a příležitostně na nějakou čtečku karet či flashku. Ty ostatní možnosti beru tak trochu jako příjemný bonus.

Proti PK550 má, dle mého osobního názoru, PK760 líbivější design.
zulucops (57)|15.6.2010 19:53
[quote=francek008;285942]Díky za rady a připomínky.

Proti PK550 má, dle mého osobního názoru, PK760 líbivější design.[/quote]

Pouze v bezrámovém :-) ale to mi nijak nevadí a je to o vkusu....
capo (62)|13.9.2010 12:22
Váhám teď zrovna úplně stejně mezi PK750 a PK760. Cenový rozdíl je nyní asi 2250,-. Můžete mi prosím někdo nějakými argumenty naznačit, proč má smysl ty 2500,- připlácet za ethernet (NetCast a DLNA) a Bluetooth, které má navíc právě 760?
TV mám připojenou k PC na kterém běží MediaPortal (něco jako MediaCentrum) které dokáži ovládat ovladačem, počasí tam je taky. Na Youtube moc nekoukám. U bluetoothu nevím jak je na tom TV s dosahem, mám nějaký BT sportovní sluchátka, ale při spojení s telefonem mají dosah tak 1m... Bude to mít teba v budoucnu i nějaký další možnosti využití?
Mystix (274)|13.9.2010 12:24
V tvém případě nemá smysl připlácet za P760 ...
capo (62)|13.9.2010 12:31
V dnešní době asi opravdu nemá. To co mi nabízí MediaPortal se navíc může v čase dále vyvíjet a zlepšovat. Otázkou zůstává, zda se stávající funkcionalita TV nebude dát využít nějak více v budoucnu, aby mi to pak nechybělo?
Mystix (274)|13.9.2010 12:51
No musíš brát v potaz,že ne každý uživatel má k TV připojený PC a využívá mediacentrum. Je jich spíše většina a funkce netcast je právě směřována těmto uživatelům. DLNA by se teoreticky dalo využít,ale s připojeným PC a mediacentrem ho v pohodě nahradíš.

Já osobně mám také připojené PC a XBMC a LG 50PK950 jsem vybral hlavně pro subjektivní pocit z dobrého obrazu. Lepší než PK750 nebo 760.
alash (1)|5.10.2010 12:32
Vidim ze tady nekdo pouziva LG 50PK750 k HTPC. Uvazuji prave o koupi teto TV, pouzival bych ji jako zobrazovac pres Media Center, ale nekdy take k brouzdani po internetu. Bojim se vypaleni obrazu.
Nemuzu se rozhodnout, jestli nesahnout radeji po LCD, ale tato TV se mi opravdu libi jak designem tak obrazem, nemohl by nekdo sdelit sve zkusenosti?