Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte s výběrem TV pro příjem kabelovky

Pankoro (5)|13.6.2010 11:56
Ahoj zdravím všechny experty na spotřební elektroniku,

jsem další z těch,kterým dosloužil CRT televizor, měl jsem 8let starého Mascoma 67cm 100hz. Chtěl bych radu do jakého televizoru jít,napíšu specifikace:
-cena...okolo 15000kč, ale max. strop je 18000kč, víc momentálně nedám,chci stroj tak na 5-7 let a pak půjde z domu
-sledovat ji budu z 2.5 až 3 metrů, obývák s bočním denním světlem od okna
-úhlopříčku jsem se na 99% rozhodl pro 42''
- plazma verzus lcd...ze začátku jsem byl pro lcd, ale ted po pročtení fora se přikláním k plazmě,ale ještě nejsem 100% rozhodnutý
- použití...70% sledování tv programů, 20% dvd filmy, 10% ps2 hry
- největší dilema mám s kvalitou signálu,bydlím v olomouci a mám kabelovku od UPC, doposud analog, ale během 14dní mi přijdou namontovat STB a měl by být příjem digitální.V nabídce je i několik tv programů v HD rozlišení. V podstatě největší dilema mám jestli jít do fullHD nebo HDready, jestli to fullHD využiju, a jestli ten rozdíl je tak markantní.Slyšel jsem, že příjem obyčejných tv stanic je u fullHD televizorů horší...plánuju koupit blueray přehrávač, a tam bych naopak fullHD využil, a taky myslím že fullHD má větší přidanou hodnotu do budoucna.

líbí se mi LG 42PJ650, ta je HDready, a nebo Panasonic TX-P42X20, ta je fullHD, obě jsou plazmy

tak co by jste poradili, hlavně ohledně toho UPC v digitálu?

díky předem za radu
Ryan Giggs (688)|13.6.2010 12:29
Maš nespravne info, model X20 nie je full hd.
Pitomec (10211)|13.6.2010 12:32
[quote=Pankoro;285534]Ahoj zdravím všechny experty na spotřební elektroniku,

jsem další z těch,kterým dosloužil CRT televizor, měl jsem 8let starého Mascoma 67cm 100hz. Chtěl bych radu do jakého televizoru jít,napíšu specifikace:
-cena...okolo 15000kč, ale max. strop je 18000kč, víc momentálně nedám,chci stroj tak na 5-7 let a pak půjde z domu
-sledovat ji budu z 2.5 až 3 metrů, obývák s bočním denním světlem od okna
-úhlopříčku jsem se na 99% rozhodl pro 42''
- plazma verzus lcd...ze začátku jsem byl pro lcd, ale ted po pročtení fora se přikláním k plazmě,ale ještě nejsem 100% rozhodnutý
- použití...70% sledování tv programů, 20% dvd filmy, 10% ps2 hry
- největší dilema mám s kvalitou signálu,bydlím v olomouci a mám kabelovku od UPC, doposud analog, ale během 14dní mi přijdou namontovat STB a měl by být příjem digitální.V nabídce je i několik tv programů v HD rozlišení. V podstatě největší dilema mám jestli jít do fullHD nebo HDready, jestli to fullHD využiju, a jestli ten rozdíl je tak markantní.Slyšel jsem, že příjem obyčejných tv stanic je u fullHD televizorů horší...plánuju koupit blueray přehrávač, a tam bych naopak fullHD využil, a taky myslím že fullHD má větší přidanou hodnotu do budoucna.

líbí se mi LG 42PJ650, ta je HDready, a nebo Panasonic TX-P42X20, ta je fullHD, obě jsou plazmy

[COLOR=red]tak co by jste poradili, hlavně ohledně toho UPC v digitálu?[/COLOR]

díky předem za radu[/quote]
Každopádně nákup Plazmy s DVB-C tunerem a k tomu toto: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm (STB od UPC si pak dáš k jiné TV, pokud nějakou máš).
HunterGtNet (148)|13.6.2010 12:33
HDready nebrat kamos ma plazmu panasonic HDready na kabelovce ja mam LCD samsung FULLHD taky na stejne kabelovce a obraz jednoznacne lepsi LCD na HD programech a MPEG4 .pokud budes met hd programy tak vem LCD pokud ne tak vem plazmu ta si lepe poradi s horsim signalem .
Pitomec (10211)|13.6.2010 12:35
Plazmu vzít každopádně (LCD je shit k ničemu) a jestli plný HD nebo ne, to je otázkou spíš pro toho, kdo to bude sledovat, resp. co bude hlavně sledovat - jestli SD signály, tak plný HD nemá význam, v opačným případě ano.
geronimoh (2327)|13.6.2010 12:35
[quote=Pankoro;285534]chci stroj tak na 5-7 let a pak půjde z domu[/quote]

Toto je myslím téměř nesplnitelný požadavek :-(
Pankoro (5)|13.6.2010 13:16
[quote=Pitomec;285537]Každopádně nákup Plazmy s DVB-C tunerem a k tomu toto: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm (STB od UPC si pak dáš k jiné TV, pokud nějakou máš).[/quote]

re pitomec:
jsem laik, proto mi dovol ještě dva dotazy:

1. v čem je lepší ten modul SMiT Conax Chipset Pairing CAM na který jsi mě odkázal oproti stb od upc? v upc mi ještě nabídli nějaký HD box značky Kaon KCF-B3000HCO, máte s tím někdo zkušenost?
2. všiml jsem si, že tady na foru hodně obhajuješ plazmy a zatracuješ lcdéčka, máš k tomu nějaký racionální důvod?
Pitomec (10211)|13.6.2010 14:19
CAM dáš přímo do TV a nepotřebuješ žádný STB. A Plazma je jasně lepší skrz odezvu (a další věci), takže se hodí pro zobrazení běžného TV vysílání mnohem víc, než LCD.
Leroj (85)|13.6.2010 14:23
Pitomec:
a to "blikání" u plazem nevidíš, nebo je ti to jedno ?
Pitomec (10211)|13.6.2010 14:33
Tak to teda fakt nevidím a pokud to někdo vidí, tak dost pochybuju o jeho duševním zdraví, sorry 8-) Jedině by na tu Plazmu koukal z půl metru, pak se to dá pochopit...
Jan10 (836)|13.6.2010 14:37
Vtip je v tom, že SD signál vypadá na LCD blbě (jednolitý barvy, nepřirozené kontury kolem postav) i při statickém obrazu, kde by se neměl projevovat negativní vliv prokládání ani pomalá odezva (např. zprávy, nebo nějaká diskuze).
Ale pořád jsem nikde nenašel nějaký vysvětlení, proč je ta plazma, nebo CRT lepší na SD. Je to tím "hrubším" rastrem - což působí ostřejším dojmem, nebo je to tím "blikáním" - že se člověk nedokáže při pohledu z menší vzdálenosti soustředit na detail v obraze?
Pitomec (10211)|13.6.2010 14:40
[quote=Jan10;285558]Vtip je v tom, že SD signál vypadá na LCD blbě (jednolitý barvy, nepřirozené kontury kolem postav) i při statickém obrazu, kde by se neměl projevovat negativní vliv prokládání ani pomalá odezva (např. zprávy, nebo nějaká diskuze).
[COLOR=red]Ale pořád jsem nikde nenašel nějaký vysvětlení, proč je ta plazma, nebo CRT lepší na SD.[/COLOR] Je to tím "hrubším" rastrem - což působí ostřejším dojmem, nebo je to tím "blikáním" - že se člověk nedokáže při pohledu z menší vzdálenosti soustředit na detail v obraze?[/quote]
Vysvětlení je jednoduše v tom, že LCD není vhodná technologie na zobrazení SD TV vysílání (jak funguje LCD, jak CRT a jak Plazma, to už se dá dohledat na netu).
Jan10 (836)|13.6.2010 14:51
No to vím zhruba jak funguje, ale v čem je konkrétně ta příčina?
geronimoh (2327)|13.6.2010 14:54
[quote=Jan10;285558]Vtip je v tom, že SD signál vypadá na LCD blbě (jednolitý barvy, nepřirozené kontury kolem postav) i při statickém obrazu, kde by se neměl projevovat negativní vliv prokládání ani pomalá odezva (např. zprávy, nebo nějaká diskuze).
Ale pořád jsem nikde nenašel nějaký vysvětlení, proč je ta plazma, nebo CRT lepší na SD. Je to tím "hrubším" rastrem - což působí ostřejším dojmem, nebo je to tím "blikáním" - že se člověk nedokáže při pohledu z menší vzdálenosti soustředit na detail v obraze?[/quote]

A nebo jsi ještě neviděl kvalitní LCD televizor. :-)-

LCD vs. PDP :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21805&highlight=v%FDhody+lcd
Pitomec (10211)|13.6.2010 15:08
[quote=geronimoh;285562][COLOR=red]A nebo jsi ještě neviděl kvalitní LCD televizor.[/COLOR] :-)-

LCD vs. PDP :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21805&highlight=v%FDhody+lcd[/quote]
Já taky ne, jaký to je? :D
geronimoh (2327)|13.6.2010 15:20
[quote=Pitomec;285564]Já taky ne, jaký to je? :D[/quote]

Nebudeme tady vyvolávat další "flame" LCD vs.PDP. Každopádně není pravda, že LCD technologie není vhodná na zobrazení SD TV vysílání. Kvalitní jsou například LCD Televizory s FULL LED podsvícením a Local Dimming nebo LCD TV s FULL RGB LED podsvícením a Loc.Dimming a nejen tyto. Já na svém "obyčejném" LCD televizoru nepozoruji žádné problémy se zobrazením SD TV vysílání. Barevná věrnost není stoprocentní, pozorovací úhly taky ne, ale jinak bez problémů. Ani s černou nemám problém.
vivid.sk (11472)|13.6.2010 15:20
[quote=Pitomec;285557]Tak to teda fakt nevidím a pokud to někdo vidí, tak dost pochybuju o jeho duševním zdraví, sorry 8-) Jedině by na tu Plazmu koukal z půl metru, pak se to dá pochopit...[/quote]

Pitomcove nazory netreba brat vazne, pretoze vsetko co nesuhlasi s jeho zastaralymi a nespravnymi nazormi, je zle. A pokial sa niekto ozve a oponuje, je hlupak, alebo chory clovek.

Pokial by bol pitomec aspon trosku technicky zdatny a ovladal principy zobrazovania na PDP (co pochybujem), tak taketo hluposti netvrdi.

To, ze to niekto nevidi beriem (obdobne ako rainbow effect pri technologii projektorov DLP, ktore sa tyka len nejakeho percenta uzivatelov), ale tvrdit, ze je niekto dusevne chory je evidentne choroba jedinca, ktory to tvrdi.

Leroj> ak niekomu nevadi 50HZ CRT, myslis ze plazma bude? :D


P.S. Ako pri inych diskusiach, ocakavam opat utoky na moju osobu od daneho jedinca. V tomto pripade je toto moj posledny prispevok v tomto vlakne.
Leroj (85)|13.6.2010 15:24
[quote=Pitomec;285557]Tak to teda fakt nevidím a pokud to někdo vidí, tak dost pochybuju o jeho duševním zdraví, sorry 8-) Jedině by na tu Plazmu koukal z půl metru, pak se to dá pochopit...[/quote]
jj tak to si šťastný člověk, když to nevidíš, závidím.
možná si šťastný i proto, že jsi chudý duchem /sorry, ale napsat o někom, kdo má citlivější oči než ty, že není duševně zdráv, to dokáže holt jen pitomec/ :)
edit:
vivid.sk - dík za podporu, pomalu jsem začínal pochybovat o svém duševním zdraví :) :)
jo a 50HZ na CRT taky vidím, ale než jsem měl 100HZ CRT tak mi to nevadilo - a o tom to asi je
Ryan Giggs (688)|13.6.2010 15:33
[quote=geronimoh;285565]Každopádně není pravda, že LCD technologie není vhodná na zobrazení SD TV vysílání. Kvalitní jsou například LCD Televizory s FULL LED podsvícením a Local Dimming nebo LCD TV s FULL RGB LED podsvícením a Loc.Dimming a nejen tyto. [/quote]
Suhlas, ale netreba zabudať na ich cenu. A v tomto vlakne ide o konkretny cenovy limit čo je 15, resp. 18 tis. A pri tejto cene a požadovanej uhlopriečke by som sa priklonil k plazme.
geronimoh (2327)|13.6.2010 15:46
[quote=Ryan Giggs;285570]Suhlas, ale netreba zabudať na ich cenu. A v tomto vlakne ide o konkretny cenovy limit čo je 15, resp. 18 tis. A pri tejto cene a požadovanej uhlopriečke by som sa priklonil k plazme.[/quote]

Má odpověď se vztahovala k dotazu od nicku Pitomec, který LCD televizor je kvalitní a vhodnosti LCD technologii pro zobrazení SD TV vysílání.

LCD TV i PDP TV mají své pro a proti. Souhlasím, že v daném cenovém limitu bude mít PDP televizor věrnější barvy, ovšem také se dá koupit LCD TV, který nebude mít problém se zobrazením SD TV vysílání bez zmiňovaných neduhů. Nakonec si musí vybrat každý sám.
Pankoro (5)|13.6.2010 16:07
Přesně jak píše Ryan Giggs, mám momentálně finanční strop 18 tisíc, a rozhodl jsem se pro plazmu, fullHD, mám jen ještě jeden dotaz, je důležitý parametr kmitočtu u plazmy? Mám na mysli třeba LG 42PJ550 která je ted v nay v akci pod 15tisíc kč, ta má údaj 600Hz, to znamená že je ostřejší obraz? A vyrovná tento parametr to,že je ten televizor jen HD ready? Nebo co vlastně znamená ten údaj u plazem ,viděl jsem 100Hz,400Hz,600Hz?
lerby (906)|13.6.2010 16:12
Urcite sa neda povedat, ze na dobre nastavenom LCD je obraz nevhodny pre TV vysielanie.
PDP urcite vyhrava v prirodzenosti farieb, tym ze svetlo emituje pomocou troch farieb/fosforov, zatial co LCD ma k dispozicii iba jedno sirokospektralne podsvietenie (s vynimkou RGB LED). Je pravda aj to, ze LCD pohyb mierne rozmaze. ale na druhej strane vie "PhosphorTrails" pri PDP na kontrastnych scenach tiez zneprijemnit pozeranie akcnych scen.
HunterGtNet (148)|13.6.2010 16:35
http://www.digiboss.cz/LG-42PJ550/d47700/ vzdyt ta tv je do budoucna uplne na hovno k vuli tomu rozliseni vzdyt si tam nevychutnas zadnej HD bluray film
lerby (906)|13.6.2010 16:41
[quote=Pankoro;285575]Přesně jak píše Ryan Giggs, mám momentálně finanční strop 18 tisíc, a rozhodl jsem se pro plazmu, fullHD, mám jen ještě jeden dotaz, je důležitý parametr kmitočtu u plazmy? Mám na mysli třeba LG 42PJ550 která je ted v nay v akci pod 15tisíc kč, ta má údaj 600Hz, to znamená že je ostřejší obraz? A vyrovná tento parametr to,že je ten televizor jen HD ready? Nebo co vlastně znamená ten údaj u plazem ,viděl jsem 100Hz,400Hz,600Hz?[/quote]

100Hz znamena to, ze telka si jednotlive frejmy dopocitava. Pri 50i/p dopocita jeden a pri 24p dopocita tri.

Plazmy vyrabaju odtiene PWM modulaciou a 400Hz/600Hz znamena to, kolko impulzov (SubFields) ma elektronika k dispozicii aby vyrobila co mozno najvernejsi farebny odtien. Napr. pri 50Hz rezime ich ma 600Hz plazma 12. Da sa to prirovnat k bitovemu rozliseniu na LCD paneloch.
Pitomec (10211)|13.6.2010 16:49
[quote=geronimoh;285565]Nebudeme tady vyvolávat další "flame" LCD vs.PDP. Každopádně není pravda, že LCD technologie není vhodná na zobrazení SD TV vysílání. Kvalitní jsou například LCD Televizory s FULL LED podsvícením a Local Dimming nebo LCD TV s FULL RGB LED podsvícením a Loc.Dimming a nejen tyto. Já na svém "obyčejném" LCD televizoru nepozoruji žádné problémy se zobrazením SD TV vysílání. Barevná věrnost není stoprocentní, pozorovací úhly taky ne, ale jinak bez problémů. Ani s černou nemám problém.[/quote]
LED podsvícení není nic jinýho, než normální LCD, kde je místo trubic dioda, ale ta žádný zázrak ve vztahu k obrazu neudělá :-)-
Karel129 (503)|13.6.2010 16:50
Neni SD jako SD.Nejsem tak extremne proti LCD jako Pitomec,ale on ma trochu pravdu.Plasma opravdu lip zobrazi nebo spis zakryje chyby SD vysilani a to hlavne pri vysilani starsich poradu.Mohu to porovnat vedle sebe a na vetsich uhloprickach a to dokonce i vuci 70 CRT Nokia.A muzu rict ze zadne nastaveni na LCD tomu nepomuze, aby se horsi signal na tech technologiih dal srovnat.Hovorim o tom co vidim a muzu nejak ovlivnit a ne co jsem nekde vycetl o ruznych technologiich.Dale v dnesni dobe uvazovat jen o HD panelu je podle me blbost a vyhozene penize.Zdroj signalu je dnes mozne mit docela kvalitni a(teoreticky)melo by to byt cim dal lepsi.I na ten fotbal ale radsi koukam na LCD v 1080i.:rolleyes:
Pitomec (10211)|13.6.2010 16:53
[quote=vivid.sk;285566]Pitomcove nazory netreba brat vazne, pretoze vsetko co nesuhlasi s jeho zastaralymi a nespravnymi nazormi, je zle. A pokial sa niekto ozve a oponuje, je hlupak, alebo chory clovek.

Pokial by bol pitomec aspon trosku technicky zdatny a ovladal principy zobrazovania na PDP (co pochybujem), tak taketo hluposti netvrdi.

To, ze to niekto nevidi beriem (obdobne ako rainbow effect pri technologii projektorov DLP, ktore sa tyka len nejakeho percenta uzivatelov), ale tvrdit, ze je niekto dusevne chory je evidentne choroba jedinca, ktory to tvrdi.

Leroj> ak niekomu nevadi 50HZ CRT, myslis ze plazma bude? :D


P.S. Ako pri inych diskusiach, ocakavam opat utoky na moju osobu od daneho jedinca. V tomto pripade je toto moj posledny prispevok v tomto vlakne.
[/quote]
Na tvoje zmatenosti nemá smysl reagovat - ty patříš k těm jedincům, kteří si v potu tváře našetří na novou TV, pak si koupí LCD (protože tomu vůbec nerozumí a nějaký prodavač jim vymyje mozek) a následně mají depku z toho když zjistí, co za humus to musí sledovat 9-)
Pitomec (10211)|13.6.2010 16:58
[quote=Leroj;285567]jj tak to si šťastný člověk, když to nevidíš, závidím.
možná si šťastný i proto, že jsi chudý duchem /sorry, ale napsat o někom, kdo má citlivější oči než ty, že není duševně zdráv, to dokáže holt jen pitomec/ :)
edit:
vivid.sk - dík za podporu, pomalu jsem začínal pochybovat o svém duševním zdraví :) :)
jo a 50HZ na CRT taky vidím, ale než jsem měl 100HZ CRT tak mi to nevadilo - a o tom to asi je[/quote]
Duchem chudý by pak musel být každý, kdo Plazmu má a dokonce i výrobce, když něco takového vyrábí (protože by tento argument jistě ráda použila konkurence proti němu) - jenomže ono je to chlapče přesně opačně, tebou popisovaný problémy máš akorát ty a možná někdo stejně postižený (nejspíš ten, kterému tady jak oslík přitakáváš), takže bys měl neprodleně vyhledat svého ošetřujícího psychiatra a svěřit se mu :D
geronimoh (2327)|13.6.2010 16:58
[quote=Pitomec;285583]LED podsvícení není nic jinýho, než normální LCD, kde je místo trubic dioda, ale ta žádný zázrak ve vztahu k obrazu neudělá :-)-[/quote]

Ano, ale FULL LED podsvícení s místním(lokálním) stmíváním už rozdíl v obrazu oproti podsvícení CCFL trubicemi udělá a podsvícení FULL RGB LED s místním stmíváním udělá ten rozdíl ještě větší. :-)-
Pitomec (10211)|13.6.2010 16:59
[quote=geronimoh;285590]Ano, ale FULL LED podsvícení s místním(lokálním) stmíváním už rozdíl v obrazu oproti podsvícení CCFL trubicemi udělá a podsvícení FULL RGB LED s místním stmíváním udělá ten rozdíl ještě větší. :-)-[/quote]
A rozdíl největší je u Plazmy, kde žádná měřitelná odezva není, zatímco u LCD mazanic se můžou výrobci snažit sebevíc a stejně to nikdy k ničemu nebude :D
Hurikan (59)|13.6.2010 17:01
HunterGtNet: jaké máš zkušenosti s e-shopem DigiBoss.cz jsem chtěl kupoval TV v Mall ale jak tak koukám tak DigiBoss jí má o litr levnější...dík
Pitomec (10211)|13.6.2010 17:03
[quote=geronimoh;285573]Má odpověď se vztahovala k dotazu od nicku Pitomec, který LCD televizor je kvalitní a vhodnosti LCD technologii pro zobrazení SD TV vysílání.

LCD TV i PDP TV mají své pro a proti. Souhlasím, že v daném cenovém limitu bude mít PDP televizor věrnější barvy, ovšem také se dá koupit LCD TV, který nebude mít problém se zobrazením SD TV vysílání bez zmiňovaných neduhů. Nakonec si musí vybrat každý sám.[/quote]
Jediné mínus u Plazmy je to, že se dělá v min. velikosti 37", ale jinak stále platí, že ve všem ostatním má ta Plazma navrch, a že neexistuje ani jeden LCD televizor, který by běžné TV vysílání zobrazil líp (jestli nějaký takový znáš, tak sem hoď model a já se na něho velmi rád podívám).
geronimoh (2327)|13.6.2010 17:06
[quote=Pitomec;285591]A rozdíl největší je u Plazmy, kde žádná měřitelná odezva není, zatímco u LCD mazanic se můžou výrobci snažit sebevíc a stejně to nikdy k ničemu nebude :D[/quote]

Já PDP odezvu neberu, ale i odezva LCD panelů už je dnes dostatečně nízká, takže mazanice to fakt není. \\/
geronimoh (2327)|13.6.2010 17:14
[quote=Pitomec;285593]Jediné mínus u Plazmy je to, že se dělá v min. velikosti 37", ale jinak stále platí, že ve všem ostatním má ta Plazma navrch, a že neexistuje ani jeden LCD televizor, který by běžné TV vysílání zobrazil líp (jestli nějaký takový znáš, tak sem hoď model a já se na něho velmi rád podívám).[/quote]

Teď to obracíš. Já jsem psal, že LCD televizor může "bez problémů" zobrazit SD TV vysílání a je pro zobrazení SD TV vysílání vhodný. Nepsal jsem, jestli je lepší nebo horší než PDP.
Pitomec (10211)|13.6.2010 17:16
Přesně to jsem čekal - žádný model LCD TV neuvedeš (protože ani žádný, jenž by mohl Plazmě konkurovat, není) 8-) A jinak SD vysílání může zobrazit i mobil (takže LCD TV pochopitelně taky), ale problém je jenom v tom, že to nebude k dívání...
HunterGtNet (148)|13.6.2010 17:20
TV mam s lcdtelevize.biz ktery presunul sortiment na DigiBoss.cz pravě mám na samsungu bublinky v rámu tak nevím jak to budu řešit
geronimoh (2327)|13.6.2010 17:23
[quote=Pitomec;285598]Přesně to jsem čekal - žádný model LCD TV neuvedeš (protože ani žádný, jenž by mohl Plazmě konkurovat, není) 8-) A jinak SD vysílání může zobrazit i mobil (takže LCD TV pochopitelně taky), ale problém je jenom v tom, že to nebude k dívání...[/quote]

Ty dnes trváš na válce PDP-LCD. Zkus LCD televizor SHARP LC-52XS1E - http://hdmag.cz/clanek/sharp-lc-52xs1e-budoucnost-je-cernocerna-profil .
Já jsem ho hrát neviděl, ale když trváš na uvedení konkrétního modelu, tak to asi bude ideální zástupce LCD technologie. ( SONY KDL-46X4500 by taky nemusela být nejhorší ).
Pankoro (5)|13.6.2010 17:27
Díky za podněty, tak nakonec jsem se na 99% rozhodl pro plazmu Panasonic TX-P42S20E, vyhovuje mi cena okolo 17tisíc, má DVB-C, zobrazení 1920x1020, řekl bych poměr cena/výkon asi vychází nejlíp,
koukal jsem ještě na jiné značky, ale LG fullHD plazmu v rozměru 42'' snad ani nevyrábí, a k samsungu nemám moc dobré reference,
Pitomec (10211)|13.6.2010 17:28
[quote=geronimoh;285601]Ty dnes trváš na válce PDP-LCD. Zkus LCD televizor SHARP LC-52XS1E - http://hdmag.cz/clanek/sharp-lc-52xs1e-budoucnost-je-cernocerna-profil .
Já jsem ho hrát neviděl, ale když trváš na uvedení konkrétního modelu, tak to asi bude ideální zástupce LCD technologie. ( SONY KDL-46X4500 by taky nemusela být nejhorší ).[/quote]
Těch LCD TV už jsem viděl celou řadu (i od Sony, kde to ale nijak nevybočuje z běžných mazanic) a žádná neměla podání obrazu alespoň srovnatelné s Plazmou. Nepochybně se setkám i s tebou uváděným Sharpem, ale žádné iluze si nedělám...
geronimoh (2327)|13.6.2010 17:29
[quote=Pitomec;285604]Těch LCD TV už jsem viděl celou řadu (i od Sony, kde to ale nijak nevybočuje z běžných mazanic) a žádná neměla podání obrazu alespoň srovnatelné s Plazmou. Nepochybně se setkám i s tebou uváděným Sharpem, ale žádné iluze si nedělám...[/quote]

Dej pak vědět. Docela by mě to zajímalo. :-)
Leroj (85)|13.6.2010 17:48
[quote=Pitomec;285589]Duchem chudý by pak musel být každý, kdo Plazmu má a dokonce i výrobce, když něco takového vyrábí (protože by tento argument jistě ráda použila konkurence proti němu) - jenomže ono je to chlapče přesně opačně, tebou popisovaný problémy máš akorát ty a možná někdo stejně postižený (nejspíš ten, kterému tady jak oslík přitakáváš), takže bys měl neprodleně vyhledat svého ošetřujícího psychiatra a svěřit se mu :D[/quote]
jj je to tak, jsi opravdu idiot - já na rozdíl od tebe majitele plazem nenapadám a dokonce uznávám, že jejich obraz je v mnohém lepší /přirozenější/ než na LCD.
Bohužel nejen já, ale i další lidé trpí stejnou duševní poruchou, takže musí kupovat LCD :)
a už na tebe tady reagovat nebudu, neb dialog s blbcem je zbytečný...
Ryan Giggs (688)|13.6.2010 18:05
Dajte na Pitomca a kupujte plazmy. Ma referenčne oči. ;)
lerby (906)|13.6.2010 18:40
Mozno toto testovacie video poznate:

http://www.filestube.com/50078cf068e08f1303ea,g/Sony-XBR5-1920x1080p-VC1-Smearing-Testvideo.html

Pri testovani obrazoviek je pekne vidiet vznik pohyboch artefaktov pri 100Hz dopocitavani a LCD blur.

Pomalost zeleneho fosforu u Panasoniku zasa vidno na tomto videu:


Samsung plazma ma zasa pomalsi modry fosfor, ktory vyraba pre zmenu modro/zltych duchov.

3D era tlaci na rychlost panelov a tak sa snad budu telky zlepsovat aj v tejto oblasti.
Jan10 (836)|13.6.2010 19:02
Já jsem si koupil 32LH5000. Bál jsem se, že to LCD bude rozmazávat při pohybu - ale s tím není vůbec problém. Bál jsem se pozorovacích úhlů - ty jsou taky bez problému. Naopak trochu je problém s černou barvou, která je tmavě šedomodrá. Ale nejhorší je ta neostrost u SD vysílání - resp. když se to zaostří, tak zhoršení kvality obrazu. Jinak HD je supr.
Pitomec (10211)|13.6.2010 19:03
[quote=Leroj;285607]jj je to tak, jsi opravdu idiot - já na rozdíl od tebe majitele plazem nenapadám a dokonce uznávám, že jejich obraz je v mnohém lepší /přirozenější/ než na LCD.
Bohužel nejen já, ale i další lidé trpí stejnou duševní poruchou, takže musí kupovat LCD :)
a už na tebe tady reagovat nebudu, neb dialog s blbcem je zbytečný...[/quote]
Tebe omlouvá jenom to, že jsou tvoji rodiče sourozenci a za svoji demenci nemůžeš :D
jarino1978 (8045)|13.6.2010 21:08
ak si chce ešte stále niekto vychutnať kvalitný SD obraz, tak nech ostane pri CRT, alebo nech si kúpi PDP modelový ročník 2006-2008 niekde z bazáru. Poprípade LCD M86BD. :) A aby som nezabudol B650.

A keď to chce niekto brať vážne, tak žiadna placatá obluda Vám neprinesie rovnako kvalitatívny zážitok, ako CRT TV.
vivid.sk (11472)|13.6.2010 21:13
A keď to chce niekto brať vážne, tak žiadna placatá obluda Vám neprinesie rovnako kvalitatívny zážitok, ako CRT TV.

Jasne, ibaze aj CRT mali svoje velke nedostatky, o ktorych sa nejako mlci. Takze doslova plati, ze kazda z technologie zobrazovacov ma svoje nedostatky a ide vzdy o kompromis pri vybere konkretnej technologie.
jarino1978 (8045)|13.6.2010 21:16
pravda je, že v ére CRT si neriešil 90% problémov, ktoré vyplynuli z placatých technológií dnes...
vivid.sk (11472)|13.6.2010 21:21
Mas pravdu, ale pretoze ine riesenie nebolo. V zaciatkoch bol nejaky modulovany analog z anteny, ten si naladil a bol si spokony, ze mozes na nieco pozerat.

Teraz ked mas obrovsky pocet periferii, a inych moznosti (ine rozlisenia, fps, zdroje signalov, externe multimedia, atd...) je logicky viac problemov. Ale toto plati vo vsetkych oblastiach, kde sa razantne odrazil technologicky vyvoj.
jarino1978 (8045)|14.6.2010 07:32
to nebolo len o analógu z antény, ale aj o DVB-S, DVB-T DVD-Video a pod. Všetci majitelia CRT sa môžu len rehotať, čo za somariny na plackách riešime. Toto oni nepoznajú.