Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG BD570

pe.ch (5)|12.6.2010 19:37
Má ho někdo? Zkušenosti? Porovnání s LG BD390.
Josef 01 (192)|14.6.2010 01:51
pe.ch, nevím to jistě ale zjisti si jestli má tento přehrávač normu NTFS...nikde jsem to nenašel. Já jsem si obědnal LG BD 350 a ten přehrával POUZE FAT32, což jsem se dozvěděl až doma z manuálu. Na netu o tom nebyla ani zmínka (FA Golasowski-Heuréka) tak jsem tu 350ku vrátil. Ta 390ka už NTFS má, tam už se to jasně píše, ale ta už stojí necelých 7 tisíc, tak je třeba to zvážit.zdravím.
Josef 01 (192)|14.6.2010 02:07
ještě bych dodal že jsem na netu nenašel ani zmínku o tom že by 570ka tento formát měla. Jen jsem tě chtěl na toto upozornit, aby jsi nebyl později zklamaný jako já. Teď jsem koupil multimediální přehrávač a jsem za vodou, tak to ještě zvaž...zdravím.
slart (65)|15.6.2010 10:32
Podle manuálu tento přehrávač podporuje NTFS filesystem při čtení z USB/externích disků. Bylo by nelogické, kdyby to neuměl, protože tento model je letošní a je tak trochu pokračovatelem úspěšného LG BD390 (loňský model). BD570 nemá oproti BD390 7.1 audio výstupy a nemá interní 1 GB paměť. Jinak si myslím, že tento přehrávač je docela vhodný jako multimediální přehrávač, protože umí přehrávat docela dost formátů a s titulky v různém kódování by snad taky neměl mít problémy - vycházím z toho, že BD390 uměl různá kódování titulků, takže tento model u toho snad zůstal.
Ovšem podle několika reakcí uživatelů na různých fórech jsem vypozoroval, že docela často lze narazit na nefunkční kus. To by samozřejmě měla vyřešit reklamace, ale je to vždy nepříjemné a zdálo se mi, že se stížnosti na nefunkční kus objevovaly častěji, než u jiných modelů nebo značek. Ale to je asi o štěstí.

Manuál je k dispozici na americké stránce podpory LG:
http://www.lg.com/lgecs.downloadFile.ldwf?DOC_ID=KROWM000230152&ORIGINAL_NAME_b1_a1=BD572-N-BUSALLK_OM_MFL62881812.pdf&FILE_NAME=KROWM000230152.pdf&TC=DwnCmd

Hodně informací od uživatelů se dá získat zde:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1229543

Popisy či recenze tohoto přehrávače jsou např. zde:
http://bluray-players.net/lg/lg-bd-570-review/
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2361091,00.asp
http://reviews.cnet.com/blu-ray-players-recorders/lg-bd570/4505-9991_7-33971074.html?tag=mncol;lst#cnetReview

A docela přehledná tabulka se srovnáním přehrávačů je zde:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=tFTCy2Z_NIgCgux4QNnu0fw&single=true&gid=0&output=html
robo669 (6)|15.6.2010 11:04
Tak ja ho mám doma asi 2 týždne. ide celkom dobre. menu je trochu spomalené, mám to pripojené cez wifi. fw ponúklo samé. prehrávanie JPG cez picassa, video vez youtube všetko bez sekania. Mám aj zdielanie v PC a v Sat. prímači takže to z tadiaľ prehráva divx, mp3, jpg, mkv-musím ešte skusiť. dokáže rip cd MP3 do USB / 128,192,320,.../ obraz pekný, tie dvierka sú celkom fajn, bál som sa toho - môžu byť aj otvorené a nevadí to.
tripx (7)|16.6.2010 19:32
ja se stale nemohu nikde docist jestli 560 a 570 prehrava divx,mkv,mp3,jpg z pocitace pripojeneho pres router a jestli to bere veskere titulky tedy typy titulku txt,srt ... atd hlavne české ( příliš žluťoučký kůň ) titulky ... diky za odpoved
robo669 (6)|16.6.2010 22:22
Ved píšem že to hrá MP3, DIVX, JPG, titulky slovenské srt /iné som teraz nenašiel/ VOB, a to všetko cez vstavané wifi zo zdielanéj zložky z PC.
robert1 (12)|17.6.2010 15:35
robo669;285882]Tak ja ho mám doma asi 2 týždne. ide celkom dobre. menu je trochu spomalené, mám to pripojené cez wifi. fw ponúklo samé. prehrávanie JPG cez picassa, video vez youtube všetko bez sekania. Mám aj zdielanie v PC a v Sat. prímači takže to z tadiaľ prehráva divx, mp3, jpg, mkv-musím ešte skusiť. dokáže rip cd MP3 do USB / 128,192,320,.../ obraz pekný, tie dvierka sú celkom fajn, bál som sa toho - môžu byť aj otvorené a nevadí to.[/QUOTE]

Ahoj ,mám na tebe otázku, jak máš udělané sdílení sa satelitem?
robo669 (6)|17.6.2010 15:50
To zdielanie som študoval dosť dlho a neviem ako je to s inými prímačmi. Ja mám OCTAGON 1018. Je to dvojtunerový HD prímač s linux. Klon je HDBOX 9200,9300 alebo fortis. Je tam plugin samba server, ktorý dokáže tým pádom zdielať aj pripojené HDD na USB, alebo interný HDD. Prímač mám pripojený káblom na wifi router, používam ho ako sieťové úložisko a cez wifi v LG potom vidím disky v sat. prímači a z nich prehrávam. Lebo ten prímač predsa len ešte nemá tak vyladený FW aby prehrával to čo LG.
robert1 (12)|18.6.2010 08:57
Nestává se vám taky,že když koukáte na MKV film s titulkama,tak se tam objevují české titulky jen na zlomek vteřiny?Přehrávám na 570-tce zatim filmy z hdd 640gb a u těch 720p nebo 1080i se mi už asi 10krát stalo,že to ten film přehrálo pouze 40 vteřin a pak se to tak sekne,že to musím vytáhnout ze zásuvky/220v/.Ale jiné HD filmy,z toho samého hdd, to přehraje uplně bez problému.
tripx (7)|18.6.2010 23:36
tak sem ve finale zakoupil 570 , prochzeni siti a celkove menu pristoje je dosti pomale ale to neni az tak zasadni vec ale pprohlizeni fotek respektive rychlost prohlizeni fotek je nic moc ale poradte mi (obavam se ze to asi nejde) jak zvetsim titulky u divixu ? jsou dosti titerne. Hledal sem zvetseni titulku a zmenu barvy titulku ale nenasel .. hledam blbe nebo to pristroj zkratka neumi ?
diky za odpoved
robo669 (6)|19.6.2010 23:03
ani ja som nenašiel farbu titulkov ani veľkosť a ani podfarbenie čierne nieje a zistil som, že to nevie prehrať AVCHD súbory z USB /to ma štve/ mám Sony HX5V musím na to prísť že ako. ale zase ja som kúpil za 180€ a za tie peňáze nič lepšie není. Tak sa zatiaľ teším.
tripx (7)|20.6.2010 07:45
premyslim ze pujdu prehravc vratit uvedu duvody proc mi zacina po 2 dnech nevyhovovat.

1. zjistil sem ze bych uvital i scart ( pravda na to sem mel myslet nez jsem zakoupil)
2. pripojeni pres wifi je vcelku pomale ale hlavne pokazde kdyz vypnu prehravac musim znovu nastavovat sit a zadavat heslo je to neskutecne otravne.
3. prehravani bonusovych obsahu z interneru u BP musite mit zastrcenou flesku nebo externi hdd aby se ulozil obsah - nelze tedy ukladat na hdd v siti.
4. nelze nastavit velikost ani barvu titulku v divix.
5. nacitani foto z externich zdroju i ze site neskutecne pomale.
6. nelze pouzit pres usb klavesnici
7. 1x usb je malo
8. nevidí česky pojmenované adresáře
9. youtube - nelze ulozit video ktere si najdete a chce te si ho ulozit do blibenych - vse se musi delat pres pocitac. Dale opet musite pokazde zadavat heslo kdyz chcete prehravat z oblibenych.
10. start a vypnuti prehravce take neni nejrychlejsi.
11. dalkove ovladani je na stisk tlacitek tuhe a je neprijemne stim hledat treba na youtube navic rychlost odezvy je hrozna.
12. pri pripopjeni pres wifi se obcas prehravac zasekne a leze ho pouze vyndat ze zasuvky - zkratka nelze vypnout.
13. wifi nelze vypnout kdyz pouzivate lan kabel - jednak to zatezuje spotrebu energie ale hlavne zbytecne bezi modul ketery vysila i prijima neb ho muze vyhledat kazdy v dosahu a tim padem je priroj zbytecne vytezovan.
14. kdyz pri prehravani divix prehravate ze site a date pauzu nebo pretocite film uz se vam nespusti titulky !!!

celkove jsem z tohoto prostroje rozladen - ma nekdo napad za co to vymenit ? aby umel to co jsem vypsal ze mi neni po chuti ?
kupoval sem to po internetu mam na to jeste asi 10 dni to bez duvodu vratit a premejslim otom cim dal tim vic ....

diky

ps: pristoj by mel bezet na linuxu .. coz je potencial pro neoficialni firmware .. znate nekoho kdo se tim to takle zaobira ?
robert1 (12)|21.6.2010 07:46
Máš pravdu, že to má svoje mouchy,ale zase dobrou cenu a jako jeden z mála BD to umí NTFS a to já využívám nejvíc.
robo669 (6)|23.7.2010 09:29
[quote=;][/quote]
Ešte sa chcem spýtať či máte problém z fotkami. Miesto niektorých mi ukazuje len "?" a niekde je fotka. V čom to môže byť.
robert1 (12)|26.7.2010 15:42
Zkoušel už někdo si pustit(na BD 570( 3D bluray film, jestli to maká?
SPAWN (744)|26.7.2010 15:50
[quote=robert1;290704]Zkoušel už někdo si pustit(na BD 570( 3D bluray film, jestli to maká?[/quote]

Pravdepodobne sis splet model a znacku. Protoze potporu pro 3D blu-ray bude mit Sony:
http://www.datart.cz/katalog/Blu-ray-prehravac-SONY-BDP-S370B.html

P.S: a mam takovej pocit ze zadny 3D Blu-ray film jeste neni na trhu.
cancro (7)|31.7.2010 10:40
Chystám se koupit BD560, což by mělo být to samé akorát bez wifi, v makru za 2600,- se mi to zdá dobrý kup, ale teď jste mě docela zaskočili tím, že nejdou zvětšit titulky, protože koukám na 42" TV ze 3,5 metru, tak jestli je dobře uvidím, jelikož plánuju koukat hodně na filmy s titulkama. Jak v tom funguje přehrávání .mkv (720p i 1080p)? Neseká se to? České titulky u .mkv bez problémů? Bere to i titulky .sub? Díky
oscarkk (1)|19.8.2010 10:30
[quote=robo669;290215]Ešte sa chcem spýtať či máte problém z fotkami. Miesto niektorých mi ukazuje len "?" a niekde je fotka. V čom to môže byť.[/quote]

Je to tím, že přehrávač neumí zobrazit fotky větší než cca. 4 MB. Rovněž neumí přehrát .mkv soubory s vloženými titulky ve formátu .ASS. To je pak schopný totálně zamrznout. AVCHD soubory z USB disku přehrává (to byl ostatně hlavní důvod, proč jsem ho koupil).
Toxic77 (4)|20.8.2010 15:11
Nie je to veľkosťou ale rozlýšením.
Max čo zobrazí je:
4000x3000x24 bit/pixel
3000x3000x32 bit/pixel
Toxic77 (4)|16.9.2010 09:17
Mal som problém s titulkami. Klasické titulky mi prehrávalo sporadicky, niektoré prehralo, niektoré spôsobili zamrznutie prehrávača (náhodne). Pri SSA alebo ASS titulkoch prehrávač zamrzol hneď ako sa objavili prvé titulky. Po poslednom update firmware-u sa ale zlepšila podpora tituliek a už mi prehráva mkv súbory s titulkami bez problémov (aj SSA alebo ASS). Takže palec hore pre LG podporu.

Ináč v predchádzajúcom príspevku mám takú maličkú gramatickú chybu :o a kedže ho už neviem upraviť, opravím to aspoň dodatočne tu:
- rozlíšením
IeMeL (95)|28.10.2010 13:50
Viete mi niekto odpovedať na nasledovnú otázku? Mám starší receiver, ktorý má v sebe len dekóder DD a DTS v zapojení 5.1. Dovoľuje tento prehrávač na optickom výstupe urobiť downmix na tieto formáty v prípade, že zdrojový film má audio v niektorom z HD formátov?
Toxic77 (4)|26.11.2010 14:32
Podľa návodu to vie cez optiku (alebo koax) prekódovať na DTS:
[Znovu kódovat DTS]
Zvolte, pokud jste připojili toto zařízení ke
konektoru HDMI OUT nebo DIGITAL AUDIO
OUT na zařízení s DTS dekodérem.
dawie (90)|29.11.2010 19:36
Zdravím,
Mohl by mi někdo říct, jestli u BD570 jde aktualizovat firmware přes Wi-Fi nebo musí být příjímač připojen k metalické LAN síti (tedy přes kabel)?

Plánuji Blue Ray přehrávač jako dárek, žel v místě určení není vybudovaná LANka, jen domácí Wi-fina :-(
Pro účely přehrávání by i bohatě stačil nižší model BD560 (jestli jsem dobře četl specifikace, je to to samé jako BD570 akorát bez DLNA a Wi-finy); jelikož ten nemá zabudovanou Wi-finu, tak by tím páde nebyl přojený k síti a nedaly by se využívat síťové funkce (což si myslím že by majiteli/ce vůbec nevadilo), ale běhat s přehrávačem někam na půdu k routeru kvůli aktualizaci firmware... :-( to už raději připlatím na vyšší model...teda pokud aktualizace přes Wi-fi půjdou ;-)
rajs (21)|30.11.2010 10:56
Můžu tě uklidnit LG na aktualizace kašle.......
dawie (90)|30.11.2010 14:55
[quote=rajs;310914]Můžu tě uklidnit LG na aktualizace kašle.......[/quote]

No to jsi mě teda mc neuklidnil :-(
Ovšem bylo-li by tomu opravdu tak, pak bych měl výběr jednodušší :-D
robo669 (6)|2.12.2010 19:04
Tak ja ho mám asi rok a aktualizácie idú bez problémov cez wifi a za ten čas asi 10krát. ponúkne ju hneť pri zapnutí. Cez wifi ide youtube bez problémov a skúšal som aj nejaké divx.
PikeQ (6)|2.1.2011 12:52
Umí tento přehrávač zobrazit titulky, jak interní v MKV, tak externí u DivX, pokud film přehrávám přímo ze síťového úložiště ,s certifikací DLNA, bez použití PC a Nero Homemedia?
martas666 (69)|4.1.2011 14:59
[quote=rajs;310914]Můžu tě uklidnit LG na aktualizace kašle.......[/quote]

Tak tohle není pravda,nevím kde si na ten blábol přišel-),to platilo možná dřív,dnes je situace jiná.
Picino (11)|11.1.2013 21:30
Ahoj, chci se zeptat jestli někdo nemá podobný problém jako já. Mám tento bluray přehrávač LG BD570. Občas si pouštím filmy přes WiFinu do televize s pomocí DNLA. Dříve jsem vůbec neměl problém s titulkama, vše OK. Ale teď snad už každý film co spustím, má problém s diakritikou. (místo háčků a čárek, tam jsou nesmysli). Titulky stahuju ze stránek titulky.com ve formátu .srt .Nejsem si jistý, ale je možný že tento problém nastal po stáhnutí aktualizace přehravače. Má někdo podobný problém? Nebo případně ví jak to vyřešit? Díky za rady.