Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Osobní zkušenost: LG LH5000 x Samsung C550

Malvin (11)|11.6.2010 08:12
Tak pánové a dámy. Za posledního půl roku jsem měl možnost vyzkoušet LG37LH5000 (4x reklamace, z TV se vždy zakouřilo, vrácení peněz) a včera mi domů přišel Samsung 37 C550.

Oproti LG jsem pozoroval tyto změny:

+ měnší plastový rám TV
+ plasty se zdají lépe zpracované
+ rychlejší reakce TV v menu i v přepínání programů (ale jen nepatrně)
+ příjemnější tlačítka na DO

- otřesné menu, kde se musím proklikávat přes 4 podokna
- otřesný způsob přeuspořádávání kanalů
- horší koncepce D0 tlačítek je spousta na malém prostoru

-- (double mínus) vizuálně horší dojem z obrazu. Ještě jej zkusím poladit nastavením, ale je fakt mnohem horší, než měla LG. Takový více hrubý.
-- (double mínus) část uživatelské příručky v CZ je najednou v nějakém jiném cizím jazyce, i když hlavičky kapitol jsou pořád česky ;))

--- (triple mínus) už po prvním zapnutí jsem věděl, že je zle. TV bzučí. Nějaká levná čínská součástka tam vzadu bzučí jako čmelák. Jde to slyšet i ze 3m od TV a to za mnou jede ještě lednice. Pokud přepnu režim obrazu na "dynamický", tak bzučení ustane. Někdy ale ani toto nepomůže.

Takže 1 den se Samsungem a vzpomínám na LG, i když jsem jej 4 x reklamoval...
Wintermute (265)|11.6.2010 10:36
Ad bzučení: reklamovat, požadovat výměnu za tichý kus. Je neskutečný co si tahle banda dovolí prodávat za zjevně defektní zboží. A chrlí čmeláky vesele ve velkém, viz reakce nespokojených majitelů po různých fórech. Přitom jiné kusy i stejné řady nebzučí vůbec, nebo jen nepatrně - důkaz že to jde vyrobit, jen se musí chtít.

Ad kvalita obrazu: tak záleží na zdroji signálu a nastavení samozřejmě. Rozhodně si nemyslím, že by HD signál měl na C550 vypadat nedobře, natož hrubě.
Pedrito (9)|11.6.2010 13:50
No, možné je opravdu všechno, ale 4x závada v "požáru" by mi spíše naznačovala něco s elektroinstalací - přepětí nebo podpětí v síti, nadměrné kolísání napětí apod., součástky z Číny nemusí mít takovou toleranci k těmto jevům a postupně dochází ke kumulaci problémů končících kolapsem celého přístroje. I nadměrné bručení může tímto být způsobeno. Se spotřební elektronikou jsem zatím takový problém neměl, ale v práci mi bručel zdroj u kopírky asi měsíc, i když před tím 2 roky vůbec, až shořel zdroj u PC a vyměnil jsem za nový, bručení u kopírky ustalo - můj laický závěr - zdroj postupně odcházel a do sítě pouštěl, co se zdroji v kopírce nelíbilo, ač jističe to normálně vydržely (nakonec taky ne). Ortodoxní audiofilové bez pračky proudu nedají ani ránu.
Malvin (11)|12.6.2010 21:53
LG: celkem šlo o 2 TV. Té první se rozsypal obraz po 3 dnech používání. Na prodejně ji vyměnili kus za kus. Druhá TV měla vždy diagnostikovaný zkrat v napájecím obvodu. Po opravě držela 1,5 měsíce, nebo třeba jen 2 dny a už bylo zase po ní...Bydlíme v novostavbě, bytový komplex Nová Harfa v Praze. Nikdo jiný si pokud vím na problémy s elektroinstalací nestěžoval...