Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalni TV od UPC

pup3k (15)|8.6.2010 12:59
Pořídil jsem si včera digitalni televizi od UPC a nestačil jsem se divit. Očekával jsem, že si polepším s kvalitou obrazu, ale ouha. Když jsem otevřel dveře od obýváku, tak mi technik hned hlásí, že budu zklamán. Standardně dodávaný STB od UPC umí pouze zpracovat digi signál a do TV ho pouští přes SCART analogově! Takže na nové televizi o velikosti 127cm je obraz srovnatelný s klasickým analogem. Prostě hnus. Upřímě jsem z celého kabelového digitálu velice zklamán. Nejlepší je, že dodaná piksla neumí zpracovat ani HD do analogu. Takže HD programy z nabídky prostě nepustíte :). Očekával bych, že již v základu se bude možné dívat na skutečně digitání signál a o poznání lepší kvalitu, ale toto mne šokovalo. Asi jsem se měl víc zajímat, ale co už všechno má člověk kontrolovat?? Vím, že to je řešitelné dokoupením čeho všeho, ale proč bych to měl proboha dělat? To jen pro ty co zvažují digi TV od UPC. Nyní asi nezbude další investice 1700,- do CA modulu nebo se na celou kabelovou TV vybodnout. Mám TV Samsung PS50C450 s podporou DVB-C. Mimochodem, zde lze také očekávat problémy? Můžete napsat zkušenosti?
Díky a buďte furt ve střehu
vivid.sk (11472)|8.6.2010 13:07
Netreba sa hned rozculovat. To co pises si mohol dopredu vediet, keby si prebehol zopar vlakien na tomto fore. Samozrejme, riesenie, ktore opisujes je spravne "Nyní asi nezbude další investice 1700,- do CA modulu". Viaceri zakaznici UPC absolvovali tento isty postup a no fore som nasiel len pozitivne reakcie.



P.S. myslim, ze ten modul sa da zohnat lacnejsie.
pup3k (15)|8.6.2010 13:17
Doporučena mi byla spřátelená firma s UPC Lica. E-shop mají na http://www.dvb-c-shop.cz. Když vezmu 1308 (modul) + 200 (karta UPC) + 160 (poštovné a balné) = 1668,-
Kdyby to uměl někdo levněji, tak by to bylo fajn.
jarino1978 (8045)|8.6.2010 13:30
pokiaľ má človek 50" uhlopriečku, musí si sakra zvážiť, čo bude sledovať, z akého zdroja, v akej kvalite. pojem "digitálna" kvalita je rôznorodý a mnohí si pod tým pojmom predstavia vždy niečo extra oproti analógu.
pokiaľ je SD obraz z dodaného STB nepekný, tento pocit nezmení ani kúpa iného STB alebo CI modulu s využitím DVB-C interného tuneru.
Obraz HD je už niečo iné, avšak pokiaľ ma pamäť neklame, v podaní UPC DVB-C to nie je taktiež žiadna sláva.
pup3k (15)|8.6.2010 13:42
to jarino1978: Doufám, že ti tvůj názor bude někdo oponovat. Protože pak je celej kabel k ..... Nevím jak je to možný, ale chytám asi ze vzduchu ještě DVB-T signál a ten už je dost dobře koukatelný. Předpokládal jsem, že budu mít na kabelu přinejmenším to co je ve vzduchu. Tuším v infu je 576i SD. Technik se divil, že mám někde nějakou chybu v kabelech, že by to tam být vůbec nemělo. Jen dodávám, že žádnej slučovač nemám, pouze drát z kabelovky do TV. Pujčoval jsem si antény a na tyto jsem nechytl to co chytám na ten utrápenej kábl.
Ivo Mašek (10205)|8.6.2010 14:12
[quote]
Standardně dodávaný STB od UPC umí pouze zpracovat digi signál a do TV ho pouští přes SCART analogově! Takže na nové televizi o velikosti 127cm je obraz srovnatelný s klasickým analogem. Prostě hnus. Upřímě jsem z celého kabelového digitálu velice zklamán. Nejlepší je, že dodaná piksla neumí zpracovat ani HD do analogu.
[/quote]
Máš ten nejjednodušší STB, Handan5000. Ten jsem dostal ještě u Karnevalu. Nějaké HD a podobné "extravagance" ještě u nás neexistovaly. Tak se nemůžeš divit a vzhledem k modelu STB se nemůžeš ani rozčilovat.
Pokud chceš lepší a takový, co splní tvé požadavky, musíš se podívat na nabídku STB pro UPC kabelovku:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23714-manualy-k-stb
(zjednodušeně řečeno: nemůžeš hanit Trabanta, že neumí to, co Mercedes. To by potom Mercedes nemuseli vyrábět. To samé platí o set-top-boxech. Je několik modelových variant. A na tobě je výběr.)
pup3k (15)|8.6.2010 15:02
To IVO: Chápu, že mám to nejjednodušší co se začlo dávat, když tehdy Karneval (UPC) začal s digitální nabídkou. Myslel jsem, že doba pokročila a když se nabízí digitál, tak to bude skutečně digitál a ne že se pak stejně budeme koukat na analog :) Proč není srozumitelně uvedeno na stránkách UPC, že za základní cenu dostanu trabanta a když budu chtít mercedes budu muset dál platit? Není to tak trochu uvádění v omyl? Jinak to možná vypadá, že se rozčiluju, ale spíš jsem zklamaný, když vím, že ze vzduchu je ten signál o dost lepší. Asi zkusím obětovat těch 1700 a koupit ten CA modul, abych se přesvědčil jak to vlastně je. Vždyť se to dá do 14 dnů vrátit.

Jinak nechci žádný doplatky za speciální přístroje. Chci jednoduchý STB, který umí v základu maximální nabízené kvality a ceny přehrát kompletní zakoupenou programovou nabídku UPC. A tak to prostě není. Nejhorší je, že vás na to ani obchodník ani neupozorní.

Ty obrázky mi moc neřeknou. To se prostě musí vidět :).
Retiree (659)|8.6.2010 15:34
Většina poskytovatelů digitální televize, ať již satelitní nebo kabelové, své programy kóduje. Pro jejich příjem potřebuješ vždy nějakou předplacenou kartu s dekódovacím modulem pro příslušný šifrovací systém, což je v případě UPC ČR CONAX 7. Předplacená karta musí být navíc s modulem spárovaná. Proto jsou některá zařízení včetně televizorů vybavena CI slotem, do kterého lze tento CA modul s kartou zasunout. Uvádíš, že máš tv s DVB-C tunerem, taže kvalitu obrazu můžeš posoudit na těch několika málo nekódovaných programech.
Kvalita pozemně či satelitně šířených cs programů nemůže být z principu lepší, než v kabelu, neb oba systémy využívaj signály ze stejného zdroje...
jarino1978 (8045)|8.6.2010 16:29
[quote=Retiree;285079]
Kvalita pozemně či satelitně šířených cs programů nemůže být z principu lepší, než v kabelu, neb oba systémy využívaj signály ze stejného zdroje...[/quote]

toto samozrejme pravda nie je.
Pitomec (10211)|8.6.2010 16:35
[quote=pup3k;285060]Pořídil jsem si včera digitalni televizi od UPC a nestačil jsem se divit. Očekával jsem, že si polepším s kvalitou obrazu, ale ouha. Když jsem otevřel dveře od obýváku, tak mi technik hned hlásí, že budu zklamán. Standardně dodávaný STB od UPC umí pouze zpracovat digi signál a do TV ho pouští přes SCART analogově! Takže na nové televizi o velikosti 127cm je obraz srovnatelný s klasickým analogem. Prostě hnus. Upřímě jsem z celého kabelového digitálu velice zklamán. Nejlepší je, že dodaná piksla neumí zpracovat ani HD do analogu. Takže HD programy z nabídky prostě nepustíte :). Očekával bych, že již v základu se bude možné dívat na skutečně digitání signál a o poznání lepší kvalitu, ale toto mne šokovalo. Asi jsem se měl víc zajímat, ale co už všechno má člověk kontrolovat?? Vím, že to je řešitelné dokoupením čeho všeho, ale proč bych to měl proboha dělat? To jen pro ty co zvažují digi TV od UPC. Nyní asi nezbude další investice 1700,- do CA modulu nebo se na celou kabelovou TV vybodnout. Mám TV Samsung PS50C450 s podporou DVB-C. Mimochodem, zde lze také očekávat problémy? Můžete napsat zkušenosti?
Díky a buďte furt ve střehu[/quote]
Stěžuješ si na něco, cos klidně mohl vědět předem - stačí se podívat na web UPC do ceníku (http://www.upc.cz/pdf/Cenik_CATV.pdf) a jasně tam čteš: "Zapůjčení základního digitálního přijímače v ceně služby. Pro příjem programů ve vysokém rozlišení je nutný HD nebo HD PVR box."

Investice do CAM (+ karta vůči vratné záloze) je 1.308,-Kč a můžeš být rád, že máš aspoň TV, která je vybavená DVB-C tunerem. Mimochodem u jiné služby, třeba Skylink, si musíš komplet zařízení koupit ze svého a nechat nainstalovat a měsíčně platíš ještě víc a za míň programů. Takže nechápu na co si stěžuješ 9-)
pup3k (15)|8.6.2010 17:24
:o Myslím, že mi nerozumíš. Nestěžuju si tak úplně na to, že nemůžu sledovat HD programy, ale jsem rozladěn z kvality všech programů, které jsou zobrazovány přes základně dodávaný hardware. O tom, že obraz bude stát na větších plazmách a LCD za starou belu nepíšou :). Toť vše. Zkusím STB na nějaké analogové televizi. Věřím, že tam to bude OK.

To Retiree: Kabel posílá nějaký digitální signál nekódovaně? Bez osazeného CI slotu, ale nic neotestuju. Nebo?
Ivo Mašek (10205)|8.6.2010 17:33
[quote]
To Retiree: Kabel posílá nějaký digitální signál nekódovaně? Bez osazeného CI slotu, ale nic neotestuju. Nebo?
[/quote]

Přes dálkáč od STB si navol, co chytáš za programy. Pokud u příslušného TV programu bude napravo znak dolaru, měl by to být placený program.
|Mio| (350)|8.6.2010 17:42
Otestovat DVB-C na TV lze i bez CI modulu, TV kanalály naladí i bez nej a je nekolik kanálů které vysílá UPC nekódovaně, minimálně Z1, Promo UPC, Prima Cool.

Jinak i z 5000 lze získat "slušný" obraz na velké TV, ale to uz pak záleží na upscalingu a filtraci právě na té TV, ze zkusenosti Samsung, Panasonic, Philips hodne dobry, LG, Sony a dalsi nic moc. Ale bacha je to model od modelu a jsou vyjimky.
jarino1978 (8045)|8.6.2010 18:19
no a ešte ma napadlo... z akej vzdialenosti sleduješ TV ?
pup3k (15)|8.6.2010 18:49
Normálně tak asi 4m. Pokud si pustím film v HD tak klidně i ze 2 metrů. Je to zážitek.
Jinak je televizor "pouze" HD ready. Vybíral jsem podle toho, že častěji budu sledovat SD signal. Vycházím z toho co jsem si přečetl tady na fóru a na netu vůbec.
Možná má pravdu Mio, že televizor si dost dobře neporadí s upscalingem.
pup3k (15)|8.6.2010 20:08
Tak uz vim odkud se mi bere v TV kvalitnejsi DVB-T signal - http://www.digizone.cz/aktuality/upc-nabidne-zakaznikum-na-kabelu-take/
|Mio| (350)|8.6.2010 20:12
Tak pokud je jen HD Ready tak se nejspis ani samsung nezabyval upscalingem, bod obrazu se proste jen "rozplacne" na vic bodu.

Na tuhle televizi to chce zdroj obrazu rovnou 720p pres HDMI, takze bud pujcit KAON PVR od UPC nebo koupit CI modul, HD Hangan bych zavrhnul rovnou.
fat01 (114)|27.7.2010 06:18
Rozhodnul jsem také pro kabel od UPC. Mam LCD Sam LE37B650. Stačí abych doobjednal tento modul http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm nebo je potřeba ještě něco ? Zatím s tím nemám žádné zkušenosti ...
Grigondis (16)|2.8.2010 14:42
Nepotřebuješ dalšího naprosto nic.Jen to zasuneš do TV (návod je v balení co ti pošlou) naladíš programy na TV a už koukáš.Teď v pátek mi přišla a naprostá spokojenost a hlavně je jediný ovladač.Z TV ti pak od nich jde jen anténí kabel do jejich zásuvky.
Miles (6)|20.8.2010 18:44
Od pondělka taky jsem už taky vyhodil UPC setobox a využil slot v TV a pecka, změna k lepšímu o 100%
|Mio| (350)|20.8.2010 19:49
Gratuluju :-)

Doufam ze to "vyhodil" si myslel od TV do skrine :-) , je jen pucenej.
Miles (6)|20.8.2010 20:09
jj, zabalil do krabičky, a uložil do skříně na horší časy, který snad nikdy nepřijdou
Hujeros (4)|17.9.2010 16:04
pup3k: tak v Brne uz taky DVB-T free od kabelovky UPC .Tusim je to kanal 21-23 a std. nabidka Mux-1,Mux-2 a Mux-3 a pak mi to chytlo i 29 kanal coz je std. Mux-1 ceske televize.

Jinak ja taky pouzivam CA-modul.Objednal jsem si ho zaroven s TV uz jen kvuli komfortu s jednim dalkacem a jsem max. spokojen. Kvalita HD kanalu z UPC je zavisla taky na zdroji obrazu.Pokud neni vysilany film/porad nativne v HD tak se prece nekde prepocitavat musi. Nejvic je to videt u Nova Sport - tam je to snad vsechno nativne v HD(opravte me pokud se pletu).
Pitomec (10211)|17.9.2010 16:16
21-24 (21-23 free a 24 kód) a kanál 29 přijímáš přímo ze vzduchu na mizerný (špatně stíněný) koax. kabel domovního rozvodu.
janoz (15)|30.1.2011 10:42
Zdravím. Mal by som dotaz na používanie kábelového modulu. Je možné si objednať káblovú kartu s modulom ak mám TV prijímač s CI slotom (tuner DVB-C), Samsung LE46B750 a som klientom UPC na Slovensku,resp.vie niekto kedy to bude UPC na Slovensku ponúkať takúto možnosť ?. Teraz používam HD Set-top -box.
jito (999)|30.1.2011 10:50
Na Slovensku tuto možnost-vlastní modul-UPC zatím neumožňuje.
janoz (15)|30.1.2011 10:51
Re Jito: Ďakujem.
helpfinder (52)|14.2.2011 14:35
UPC to ponuka od stvrtku .... cena za CA modul 60€ .. mozne zatial len v BA

tak niekto s prvymi skusenostami .. ? ? ? aky obraz, ake EPG? ake nedostatky? niekto ma odskusane na Samsungu C550(530)? go go go ..
duncopes (6)|14.2.2011 20:56
[quote=janoz;327120]Zdravím. Mal by som dotaz na používanie kábelového modulu. Je možné si objednať káblovú kartu s modulom ak mám TV prijímač s CI slotom (tuner DVB-C), Samsung LE46B750 a som klientom UPC na Slovensku,resp.vie niekto kedy to bude UPC na Slovensku ponúkať takúto možnosť ?. Teraz používam HD Set-top -box.[/quote]

Rozhodoval som sa dlho medzi lavórom alebo či pokračovať v UPC digial, keďže mi konči viazanosť. Tretia možnosť bola ružový operátor, čo som hneď zavrhol. Nakoniec vyhralo UPC, keďže začalo predávať DVB-C CA sloty. Dnes som jeden vzal domov, vložil do Panka P50G20E spustil ladenie a ku podivu nabehli všetky UPC kanály - nastavené na ČR, jazyk SK. EPG OK. Ešte neviem, či sa dajú nastaviť titulky na cudzojazyčných kanáloch s CZ/SK titulkami ako je to na STB. Konečne som sa zbavil kusu nábytku a spotrebiča v jednom (STB).

Za CA modul zaplatíš 60€, za kartu neplatíš nič. Na rozdiel od UPC-CZ kde poskytujú 4 alebo 5 kariet (neviem presne) v UPC-SK môžeš mať iba 2 karty. CA moduly zatial iba v BA priamo v UPC takže cezpoľní majú smolu. Podľa vyjadrenia pracovníkov UPC na FB vraj keď bude o moduly veľký záujem rozšíria ponuku aj na celé SK, kde poskytujú digitál. Na stránke upc.sk sa ale nič nedozviete a na CALL cenre takisto. Aj na obchodnom mieste mi jeden picko povedal, že ak mám 1 STB za CAM zaplatím 60€ + každý msiac 6€ za kartu. Poobede už ďalšia pipina vedela čo a ako a tak som sa stal majiteľom CAM. Takže nedaj sa odbiť. Malo by to šlapať aj na Samsungoch. Ale to nech ti potvrdia naší bývalí bratia, u ktorých to nejaký ten piatok už beží.
ritchi (225)|17.2.2011 16:03
CA modul od UPC Slovakia
janoz (15)|28.2.2011 14:10
[quote=duncopes;330339]Rozhodoval som sa dlho medzi lavórom alebo či pokračovať v UPC digial, keďže mi konči viazanosť. Tretia možnosť bola ružový operátor, čo som hneď zavrhol. Nakoniec vyhralo UPC, keďže začalo predávať DVB-C CA sloty. Dnes som jeden vzal domov, vložil do Panka P50G20E spustil ladenie a ku podivu nabehli všetky UPC kanály - nastavené na ČR, jazyk SK. EPG OK. Ešte neviem, či sa dajú nastaviť titulky na cudzojazyčných kanáloch s CZ/SK titulkami ako je to na STB. Konečne som sa zbavil kusu nábytku a spotrebiča v jednom (STB).

Za CA modul zaplatíš 60€, za kartu neplatíš nič. Na rozdiel od UPC-CZ kde poskytujú 4 alebo 5 kariet (neviem presne) v UPC-SK môžeš mať iba 2 karty. CA moduly zatial iba v BA priamo v UPC takže cezpoľní majú smolu. Podľa vyjadrenia pracovníkov UPC na FB vraj keď bude o moduly veľký záujem rozšíria ponuku aj na celé SK, kde poskytujú digitál. Na stránke upc.sk sa ale nič nedozviete a na CALL cenre takisto. Aj na obchodnom mieste mi jeden picko povedal, že ak mám 1 STB za CAM zaplatím 60€ + každý msiac 6€ za kartu. Poobede už ďalšia pipina vedela čo a ako a tak som sa stal majiteľom CAM. Takže nedaj sa odbiť. Malo by to šlapať aj na Samsungoch. Ale to nech ti potvrdia naší bývalí bratia, u ktorých to nejaký ten piatok už beží.[/quote]

Super,za prenájom HD STB platím mesačne teraz 6€
ale ak sa vzdám HD STB -u, tak by som za 1x SD STB a 1x CA modul s kartou nemal platit žiaden poplatok. Uvádzaš že sa platí za kartu 6€, viď?

A ešte jedna otázka ,ak niekto mal doteraz prenajatý HD STB ,ako vyzerajú cez CA modul programy SD,nezhoršili sa v porovnaní s HD STB ( jeho výstup je totiž cez HDMI 108oi alebo 720p a tým boli aj SD programy upscalované !?)
vivid.sk (11472)|28.2.2011 15:05
LOL, ze 6€ mesacne poplatok za prenajom. To si robia srandu?
duncopes (6)|28.2.2011 15:58
[quote=vivid.sk;332852]LOL, ze 6€ mesacne poplatok za prenajom. To si robia srandu?[/quote]
Mušíš to čítať celé. V Skratke povedané za CAM platíš 60€ jednorázovo, mesačne za balík podľa programu a ináč neplatíš navyše nič, ak už máš základný STB. Pri HD STB a DVR platíš aj mesačný poplatok za STB. Môžeš mať len 1 STB a 1 CAM, alebo 2x CAM. Idú ti aj HD programy podľa predplatenej služby (Basic - 7 HD programov, viď http://www.upc.sk/pdf/upc_dtv_raster.pdf ). Zatiaľ to maká bez problémov. Na 2 týždne máš po vložení CAM balík Exclusive na nalákanie ľudí grátis.
Ivo Mašek (10205)|28.2.2011 17:19
V ČR je HD STB Kaon také v pronájmu (chtěl jsem ho od UPC vermomocí zakoupit, ale není to možné), a první 4 měsíce je cena 101 Kč, potom již 151 Kč. Mám od UPC také jejich první kabelový STB Handan (ještě se značkou Karneval), který mám zdarma. Ten momentálně mají děti v pokojíku na své TV. Ovšem, nemá HDMI, jenom SCART, tudíž nelze na něm přijímat HD programy.
vivid.sk (11472)|28.2.2011 22:27
[quote=Ivo Mašek;332871]chtěl jsem ho od UPC vermomocí zakoupit, ale není to možné[/quote]
Maju to dobre spocitane. Evidentne vedia, preco to robia. Vsak za tie 2 roky, co sa im upises, cely STB zaplatis.
ritchi (225)|1.3.2011 06:11
A este ho aj preplatis.Co sa tyka kvality SD signalu cez CA modul,ten je o par bodov kvalitnejsi.Cez STB to bolo tusim 480i,cez CA modul 576i,a je to poznat,cize ziadna strata kvality po kably od STB k TV.HD neviem ci je full,skor ready.UPC to upscaluje na 1080i,nie na 1080p.Ale obraz je v HD excelentny.Povodny zakladny STB pouzivam na druhej TV a platim to co doteraz,16€.
Ivo Mašek (10205)|1.3.2011 10:34
[quote]
obraz je v HD excelentny.
[/quote]
To můžu potvrdit. :)
joloposo (2)|1.3.2011 12:11
Ahojte,

poprosím skúsenejších o pomoc. Bude mi CA modul od UPC SK fungovať aj na TV Samsung LE40A656, CI slot to má, ale nikde sa neuvádza či má aj DVB-C. Vďaka.
ritchi (225)|1.3.2011 12:48
Slot sice ma,ale potrebujes DVB-C,co ty nemas,tym padom ti CA modul od UPC SK fungovat nebude.
vivid.sk (11472)|1.3.2011 14:45
[quote=ritchi;333010]Cez STB to bolo tusim 480i...[/quote]
To sa mi nejako nezda, jedine zeby si pozeral specifikaciu nejakeho americkeho modelu.
joloposo (2)|1.3.2011 15:33
Ďakujem, za odpoveď.
[quote=ritchi;333044]Slot sice ma,ale potrebujes DVB-C,co ty nemas,tym padom ti CA modul od UPC SK fungovat nebude.[/quote]
Pitomec (10211)|1.3.2011 17:28
[quote=Ivo Mašek;332871]V ČR je HD STB Kaon také v pronájmu (chtěl jsem ho od UPC vermomocí zakoupit, ale není to možné), a první 4 měsíce je cena 101 Kč, potom již 151 Kč. Mám od UPC také jejich první kabelový STB Handan (ještě se značkou Karneval), který mám zdarma. Ten momentálně mají děti v pokojíku na své TV. Ovšem, nemá HDMI, jenom SCART, tudíž nelze na něm přijímat HD programy.[/quote]Jde zakoupit u firmy LICA, takže žádný problém :-)
janoz (15)|1.3.2011 18:53
[quote=ritchi;333010]A este ho aj preplatis.Co sa tyka kvality SD signalu cez CA modul,ten je o par bodov kvalitnejsi.Cez STB to bolo tusim 480i,cez CA modul 576i,a je to poznat,cize ziadna strata kvality po kably od STB k TV.HD neviem ci je full,skor ready.UPC to upscaluje na 1080i,nie na 1080p.Ale obraz je v HD excelentny.Povodny zakladny STB pouzivam na druhej TV a platim to co doteraz,16€.[/quote]

Chcem ešte upresnit svoju otazku:
Mam HD STB od UPC, v jeho uzivatelskom menu je VYSTUP (1080i,720p,576p) nastavený teraz na
1080i,t.j. cez HDMI vstup mojho HD Full TV prichadza signal HD kanalov z HD STB v nativnom HD rozliseni (1080i) a vsetky ostatne SD kanaly su upscalovane cez tento HD STB do HD s rozlisenim 1080i a nie 576i (zobrazi mi to aj TV prijimac pri prepinani vstupov). T.j ked sa teraz pozeram
na niejaky SD kanal priamo cez DVBT tuner mojho TV a ten isty kanal potom prepnem cez HD STB
( HDMI vstup TV) je SD signal v ramci tohoto upscalingu lepšej kvality nez z DVBT tunera.
Preto moja otazka smerovala k tomu, ze aka je kvalita SD signalov pri pouziti CA modulu, t.j cez DVBC tuner TV prijimaca priamo.Mala by byt len 576i ( teda nie 1080i upscalovaných ako cez HD STB), cize horsia. Kvalita HD signalov je samozrejme taka ista alebo aj lepsia ako u STB HD.
A este jedna otazka, ako je to s Dolby Digital 5.1 zvukom u CA modulu ?
Dakujem.
vivid.sk (11472)|1.3.2011 19:58
Ano, bude to presne take iste, ako v pripade DVB-T, cize 576i.
A co sa tyka kvality, nemyslim, ze upscaling v TV je az tak mizerny (skor naopak). Skontroloval by som, ci su pouzite presne take iste nastavenia obrazu, kedze tie sa v TV nastavuju zvlast pre kazdy zdroj (obzvlast vypol kurvitka obrazu ako zostrovanie hran a obrysov a podobne).

A co sa tyka DD, TV ti ho prijme a dekoduje. Takisto ho posiela von cez optiku ako bitstream (takze ho mozes dekodovat externe v AVR)
janoz (15)|2.3.2011 00:14
Dakujem za odpoved, asi to skusim s tym CA modulom. U UPC mam balik - Digital Basic.HD STB uz nemam viazany tak ho zrusim (6€ mesačne usetrim) a k druhemu CRT TV ( doteraz UPC analog) si zoberiem SD STB za co nie je mesacny poplatok za prenajom.
panason (6)|7.5.2011 23:17
Ma niekto podobnu skusenost?
CAM MODUL do CI.
K TX-P42G30 som si kupil CAM modul (conax) u UPC za 60,-Eur. Na treti den (v utorok po Velkonoc.
sviatkoch) mi kurier dorucil modul aj s kartou.
Odpojil som STB (mimochodom odstranilo sa 50Hz brumenie v reprakoch) a priamo napojil
koaxial. Navolil v menu DVB-C a auto naladenie kanalov. Vsekto OK. Spokojnost s obrazom,
zvukom aj modulom a moznostou pozerat v HD.
Od vcera mi karta nejde a vypisuje, ze:
Pristup. CI rozhranieCI
Slot 1: Ziaden modul
Niekde na facebooku som nasiel radu a vypol plazmu na 15 min. z el. siete. Nepomohlo to.
Predpokladam, ze chyba bude v karte UPC. Na 2 tyzdne by mali ist "vsetky" programy kvoli
nachytaniu zakaznikov a nejako sa to seklo uplne.
Pitomec (10211)|8.5.2011 13:55
Když to píše "žádný modul", tak bude chyba spíš v modulu než v kartě. Vyzkoušet v jiném televizoru (ani nemusí mít zapojený signál z kabelovky, stačí, aby se modul načetl) a příp. reklamace.
Lucio9999 (140)|27.12.2011 01:17
prosím Vás mám takýto špecifický problém pri správnom zapojení od UPC bez straty kvality signálu!

Ide o to že:
-mám upc digital a hd stbox,a LCD TV.
-chcem cez TV ovládač mať analogové kanale.Teraz neriešme kvalitu analogu na LCD´40. Je to zatial určené pre rodičov,pokial sa nenaučia ovládat stbox.
-a ďalej chcem mať pprepojený stb a tam kalsickú digitalnu ponuku-to budem používať ja.
-a do tretice, v druhej izbe mám stary CRT kde chcem z tej istej zasuvky ťahat tiež analogovy signal(tam to stačí).
Teda 2 tv (1 LCD,druhý crt),2 analogove signály,a jeden digitalny(stb).

Ako to poprepajat? Nie je to také jednoduché. Ako najjednoduchsie by to bolo tak,že z hlavnej UPC zásuvky dať 3-rozbočovač.Jeden koaxial pojde do antenneho vstupu LCD(analogovy signal),druhy koaxial pojde do antény stboxuHD,a z stboxuHD HDMI kábel do LCD(digitalny signal),a tretí koaxial pojde do toho starého CRT v druje izbe(analogovy signal). Lenže problém je v tom,že dostať kúpiť nasúvací 3-rozbočovač do zásuvky je nemožné! Dostať iba 2-rozbočovač. čo s tym? Dá sa to nejako inak oklamať? Lebo čím vaic prepojov,rozbočovačov,tým určite kvalita nejakeho signalu utrpí.
Ešte dodám,že do budúcna chcem si zakupit v UPC CAM modul z kartou,aby namiesto toho analogoveho signalu v LCD som(rodičia) mohol sledovať digitalny signál ovládany DO LCDTV. Ale zatial to riesim ako analógový signál.

teda zhrnutie: ja- LCD a stbox, rodicia- LCd a ovládanie programov cez ovládač TV(zatial analog),a do tretice:ja a rodičia-občas v druhej izbe analog na starom CRT. Ako na to?? :-
Ivo Mašek (10205)|27.12.2011 07:49
1) mohlo by to jít např. takto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=368301&postcount=10
2) a nebo jednodušeji:
Z dvojrozbočovače půjde jeden koax do vstupu STB pro LCD a z výstupu STB půjde koax do antenní zdířky toho samého LCD, a zároveň z toho samého STB půjde výstup HDMI do zdířky HDMI na tom samém LCD. V menu TV (přes dálkový ovladač) si pak budeš přepínat vstupní pozice - to podle toho, který signál budeš chtít zrovna přijímat.
Druhý koax z toho dvojrozbočovače půjde do CRT televize.
KamilZ (10277)|27.12.2011 07:56
No, moc se v tom, co jsi napsal nevyznám, ale koupit trojitý rozbočovat není problém:
http://www.omko.cz/rozbocovac-3x-2x-8db-1x-4db-1-smer-pruchozi-pro-napajeni/
http://www.tipa.eu/cz/antenni-rozbocovac-3x-tv-iec/d-82442/
http://www.omko.cz/rozbocovac-3x-2x-8db-1x-4db-1-smer-pruchozi-pro-napajeni-f/
První dva mají klasické konektory, třetí má F-ka (které mám raději). Dělají se i aktivní:
http://www.omko.cz/aktivni-rozbocovac-3x-vystup/

Nevím, na jakých kanálech jede UPC a ten "analog" (Ty ještě někde chytáš analogové vysílání?), tak si zkontroluj, že to rozbočovače zvládnou.

Pak ještě některé zařízení mohou být průchozí, takže bys nepotřeboval to tolikrát rozbočit - vstup dalšího zařízení připojíš na výstup předchozího.