Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

propojení domácího kina s TV - řešení zvuku z repro

Ipanema (15)|7.6.2010 16:24
Dobrý den /ahoj,
mám JVC televizi lt-32a80zu ( http://www.lcd-centrum.cz/recenze-lcd/jvc/lt-32a80zu/). Chci s ní přes HDMI port propojit tuto ( http://www.datart.cz/katalog/Domaci-kino-s-DVD-SAMSUNG-HT-X720GT.html ) DVD sestavu (ale tato není podmínkou, pokud to nepůjde). Jsem v tomto začátečník. Hlavní otázka je, jestli mi moje TV půjde propojit s jakoukoliv sestavou domácího kina, aby mi jel zvuk z reproduktorů i při nepřehrávání DVD? Takže souběžně s vestavěnými TV repro např. i při sledování televizního kanálu?
Na TV mám: 2x HDMI vstup, 2x SCART (jeden do nového DVD můžu zapojit), 1x RGB (ten asi teď bude na nic) a 1x audio analog (červený+bílý cinch). Mám ještě přes scart propojený set-top box, pokud by se to dalo řešit i přes něj. To si myslím, že nepomůže, ale napíšu, že má 2x SCART (pro TV a pro VCR), 1x cinch video (žlutý), 1x S/PDIF cinch (černý) a 1x audio cinch (červený+bílý).
Děkuji za radu nebo doporučení.
geronimoh (2327)|7.6.2010 17:18
[quote=Ipanema;284940]Hlavní otázka je, jestli mi moje TV půjde propojit s jakoukoliv sestavou domácího kina, aby mi jel zvuk z reproduktorů i při nepřehrávání DVD? Takže souběžně s vestavěnými TV repro např. i při sledování televizního kanálu? [/quote]

Sestava Samsung HT-X720GT ( http://domaci-kina.heureka.cz/samsung-ht-x720gt/specifikace/#section ) má 2 analogové audio vstupy a 1 opticiký digitální vstup.
Televizor JVC LT-32A80ZU ( http://lcd-televize.heureka.cz/jvc-lt32a80zu/specifikace/ ) podle specifikace nemá audio výstup.

Podle tvého popisu se na tvou otázku nedá odpovědět. Podívej se, jestli je "1x audio cinch (červený+bílý)" popsán "audio in" nebo "audio out".
Pokud by TV neměla audio výstup, ještě zbývá možnost, že lze výstupní audio a video signál nalézt na jednom ze dvou SCARTu. To lze zjistit z manuálu k TV.

Jinak TV má asi pouze analogový tuner, takže doporučuji spíše propojení sestavy domácího kina a televizoru pouze přes HDMI a audio signál z ostatních přípojných zařízení posílat rovnou do sestavy domácího kina.
Samsung HT-X720GT má tento audio vstup optický.
Ipanema (15)|7.6.2010 18:17
na TV je vše pouze vstup..... Na tom set-top boxu to napsané není, ale je to takový ten obyč., co dává UPC ke svým službám. Takže zázrak nečekám. Očekával jsem, že propojení kabelem s HDMI-HDMI vyřeším vše a současně s vestavěnými repro od TV budou vydávat zvuk i repro z domácího kina. Jelikož výstup audio na TV nemám, tak bohužel budu muset donuceně koupit DVD přehrávač jen jako přístroj. Protože jakékoliv ozvučení k němu mi nepojede tak jak jsem si představoval/očekával...
geronimoh (2327)|7.6.2010 18:41
Já mám třeba zvuk na TV stažený na "0" a pouštím zvuk jen přes AV Reciever (domácí kino). Je to nepopsatelně lepší zvuk než z TV a i zprávy si vychutnáš lépe. V noci stáhneš hlasitost, nebo využiješ "night mode", pokud ho systém domácího kina bude mít. Na co bys kupoval další DVD přehrávač? Copak budeš pouštět DVD bez zvuku ze systému domácího kina ? Navíc buď pročti manuál k TV, nebo vyzkoušej, jestli máš na některé SCART zásuvce na TV výstupní audio signál, než definitivně prohlásíš, že ho TV nemá.
Ipanema (15)|7.6.2010 18:47
jediný výstup podle mě co TV má je sluchátkový jack 3,5.
Chci koupit DVD přehrávač a když už, tak jsem si řekl, že si koupím nejen přehrávač, ale přehrávač s domácím kinem, neboli i s repráky...
geronimoh (2327)|7.6.2010 19:08
Lepší (bohužel také dražší) řešení je koupit komponenty zvlášť - DVD přehrávač, nebo dnes už spíš BD (BlueRay) přehrávač, AV Reciever a repro. Záleží na tobě. Nevím jestli to máš vyzkoušené, ale opravdu, pokud pustíš i ty zmiňované televizní noviny přes All In One nebo AV Reciever a reprosoustavu, tak je to zážitek o třídu výše, než přes repro na TV. A co teprve filmy.
geronimoh (2327)|7.6.2010 19:12
Televizory se dvěma SCART zásuvkama často mívají na jedné z nich i výstup video a audio signálu pro možnost nahrávání na externím zařízení. Chtělo by to zkusit, nebo pročíst manuál.
Ipanema (15)|7.6.2010 19:30
Manuál k TV už nemám, takže zkusím dotaz na servis jestli mi o tom řeknou korektně.... Vyzkoušet to nemám jak. Jiné domácí kino nemám k dispozici. Díky za radu, snad se s tím poperu. Jestli tomu dobře rozumím, tak bych propojil DVD s TV - kabelem s jedním koncem HDMI (připojit do DVD) a s druhým koncem SCART (připojit do TV) a toto stačí, aby repro pořízené s domácím kinem vydávalo zvuk i při sledování televizního kanálu? (Za předpokladu tedy, že TV bude ten video/audio výstup mít zabudovaný ve SCARTu.)
geronimoh (2327)|7.6.2010 19:45
Trochu jsem pátral po manuálech, našel jsem ho jen v němčině a měl by mít audio i video signál na obou SCART zásuvkách.
Zapojíš to tak, že Samsung HT-X720GT a TV propojíš kabelem HDMI-HDMI. Tím pádem můžeš sledovat DVD na TV. Aby ti jel zvuk z reproduktorů domácího kina to propojíš kabelem SCART - 3xcinch a to tak, že SCART zasuneš do volné zásuvky v TV a červený a bílý cinch do vstupu na domácím kině, třeba "EXT1". Pustíš si třeba ČT1 na TV a na domácím kině zvolíš vstup "EXT1" a TV ti bude hrát přes domácí kino.

PS : Pořiď si kabel SCART - 3xcinch (Video In, Audio R In, Audio L In) jednosměrný, nebo kabel SCART - 6xcinch a použiješ jen cinch konektory uvedené v závorce
geronimoh (2327)|7.6.2010 20:02
Tvůj Set Top Box má digitální výstup zvuku S/PDIF koaxiální a Samsung HT-X720GT má vstup S/PDIF optický. Takže je můžeš propojit maximálně analogově 2xcinch - 2xcinch, nebo se spokojit s propojením přes TV.

Manuály k JVC LT-32A80ZU, které jsem našel :