Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV? +-30 000

Sairus88 (5)|5.6.2010 14:41
Ahoj sháním novou TV do obýváku. Pozorovací vzdálenost jsou 3m a osobně bych si představoval tak 50". Podle toho co jsem se dočetl zde na fóru bych asi volil plazmu, ale 100% rozhodnutý nejsem. Cena okolo 30 000. Zajímalo by mě jaký model vybrat a proč. Díky.
Sairus88 (5)|5.6.2010 15:01
Jo málem bych zapomněl, signál do TV leze přes DREAMBOX 500 HD se signálem od SkyLinku. Dále se mi jedná o přehrávání 1080p(i) MKV souborů přes PC, popřípadě DREAM. Zvuk půjde pouze z TV, takže mi na tom mohla být zvukově dobře. Kravinky jako PIP, USB, čtečky karet apod. nevyžaduji. Chci nejlepší obraz i zvuk.
David Lister (405)|5.6.2010 17:55
Pokud bych vybíral 50 plasmu, tak bych opravdu hodně zvažoval LG 50PK750.

Neviděl jsem ji naživo, ale hodně jsme četl, když jsem vybíral - budu srovnávat s S20, protože 50G20 je přes limit.

V LG letos vcelku zapracovali, mají sníženou mezeru mezi skly, takže oproti S20 bude vidět menší zrcadlení z úhlu, letos mají konečně srovnatelnou černou s Panákem, mají menší phosphor trailing. Lepší podpora multimediálních formátů a mnohem větší možnost doladit obraz. Obecně se tvrdí, že LG méně blikají.

Naopak u LG obraz údajně více dýchá než u Panasonicu. Zcela objektivně mají mnohem větší náchylnost na krátkodobé retence. Asi bude i větší spotřeba.

Obě budou hodně lesklé a obraz při sledování ve dne na nich bude vcelku výrazně degradován - s tím je potřeba u plasmy počítat.

Hodně záleží, které z těch těch vlastností jsou pro tebe důležité.
Sairus88 (5)|6.6.2010 08:48
Ahoj chlapi,

díky za odpovědí. Osobně jsem po tý S20tce taky pokukoval.

Zajímalo by mě, jak moc je znát rozdíl obrazu mezi G20 a S20? Co jsem tak koukal na parametry, tak G20 má vyšší dynamický kontrast, ale to je tak asi vše. Jinak má navíc USB, čtečku pro více karet a VIERA CAST. To jsou ale všechno poměrně dost velké zbytečnosti, protože upřímně kdy to člověk využije? Možná jedině ten VIERA CAST, ale tady se objevuje další problém mám v obýváku pouze jednu ethernet zásuvku a tu obsadí 100% dream a nechce se mi tam cpát někde další switch.

Zajímalo by mě jakou volbu by jste volili S20 v 50", nebo G20" v 46"?

Ještě juknu na tu LG, ale popravdě čím víc na to čumím, tím víc se v tom ztrácím.

Jinak na datartu píšou, že maj ty Paňáci integrovanej SubWoofer, má tohle vůbec smysl řešit? Nebo to je takovej ten klasickej marketingovej tah? :-)

Další věc co mě zajímá, momentálně mám 32" LCD od Samsungu, jak velký rozdíl bude při sledování za denního světla? Dá se na to přes den vůbec koukat?
David Lister (405)|6.6.2010 10:35
[quote=Sairus88;284739]Další věc co mě zajímá, momentálně mám 32" LCD od Samsungu, jak velký rozdíl bude při sledování za denního světla? Dá se na to přes den vůbec koukat?[/quote]

Právě že největší rozdíl mezi S a G bude při dívání za deního světla. Sice jsi vyjmenoval rozdíly mezi S a G, ale ten hlavní si opomněl - a to je úplně jiná struktura obrazovky. G nemá to klasické dvojité čelní sklo, jako mají ostatní plasmy, a jeho povrch je matnější. Tím pádem netrpí tolik na odlesky a neuvidíš u něho ty dvojité kontury při pholedu z boku. Navíc jeho obraz se za deního světla degraduje mnohem méně - černá je tmavší, barvy jsou živější - tohle je největší výhoda G oproti S!

Už jsem to tady přiznal - s S jsem spokojený, ale kdybych kopoval po 3 týdnech provozu, tak bych došetřil na G.
Sairus88 (5)|6.6.2010 13:44
Aha to jsem nevěděl, díky za info. Já koukal pouze na parametry od výrobce a to sklo jsem tak jaksi nenašel. Tak to půjdu určitě do toho G-čka, otázka je jestli jít do 46" nebo 50". :-/ Samozřejmě je to o ceně.

No a ještě to LG má ho vůbec cenu srovnávat s tím G-čkem?
9z9 (188)|6.6.2010 14:12
Na tři metry při HD signálu bych šel do 50". Mám 50G10 a při 1080p bych "užil" i trochu větší plochu :-D. Sledování za dne se dá přežít, nevidím rozdíl mezi 32" LCD a plazmou (v obou případech nesmí na TV dopadat z boku světlo, jinak nic nevidím). Samozřejmě, že sledování v noci je příjemnější.

Ale taky chápu rozdíl ceny mezi 46" a 50", takže psát "kupuj 50G20 a nic jiného" nemá asi smysl - je to na tobě.