Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záloha systému

mirekv (7169)|8.2.2005 08:51
Je nějaký soft na kompletní zálohu systému na DVD, abych jej mohl po zhroucení a naformátování disku vrátit zpět? Body obnovy v XP jsou na 2 věci.
stayman (12393)|8.2.2005 09:00
Mas viac moznosti ako na to:

1. Zalohovat ako "backup" na iny disk (PartitionMagic...)
2. zalohovat komplet na disk alebo medium (Ghost...)
3. Zalohovat nastavenia a subory pomocou nastroja, ktory je sucastou WinXP ("Sprievodca zalohovanim...")

Inak netreba toho moc zalohovat, staci ze pouzivas samostatnu particiu/disk len na chod Win a data si ukladas inde. :-D
mirekv (7169)|8.2.2005 09:06
Super. Už nastal čas, když si představím, že bych musel všechno znovu instalovat a ladit, to se radši půjdu utopit! :-(((
Tean (410)|8.2.2005 09:16
Ja pouzivam Ghost a maximalna spokojnost - funguje vlastne na rovnakom principe ako PMagic. Urobi image particie a dokaze ho aj spakovat a teda je mozne dat system so zakladnymi programcekami na 1 DVD. Umoznuje samozrejme ukladat na viac DVD ak chces zazalohovat vsetko.
Ja mam zazalohovany novy funkcny system a k tomu par programov.
Je mozna obnova systemu z vytvorenej bootovacej diskety a dokaze tahat image z HDD, CDROM - co viac si mozes priat :-)
stayman (12393)|8.2.2005 09:29
Ghost ti vie vytvorit aj samostatne boot DVD, kde mas ten system takze nemusis nic odinadial tahat \/
Tean (410)|8.2.2005 09:45
Stayman, to ja viem a uz som to tu riesil aj ty si bol ucastny toho rozhovoru. Verzia ktoru som pouzival na vyrobu bootovatelneho DVD prestala fungovat po nainstalovani SP2. Terazky mam 9 verziu, ale nie tu co by umoznovala bootavatelne DVD. Dovtedy som to uspesne pouzival aj ja.
stayman (12393)|8.2.2005 10:01
Tak mi laskavo daj aspon hviezdicky :-E :-E :-E
mirekv (7169)|8.2.2005 10:07
StayMan by €RikŁ€
Trochu jsem ti upravil hvězdičky. Myslel jsem, že se musí označit všechny a začal jsem u první! :-D
stayman (12393)|8.2.2005 10:09
:-E
Chainslaw (149)|8.2.2005 10:15
Používa tu niekto okrem mňa Acronis???
stayman (12393)|8.2.2005 10:32
Stale mam len 3 :(( :-E
mirekv (7169)|8.2.2005 10:41
Průměr máš 3,01, ta si na 4 pěkně počkáš :-E :-E :-E
Chainslaw (149)|8.2.2005 10:42
trochu som ti pridal
Tean (410)|8.2.2005 10:43
StayMan by €RikŁ€

Mas tu nejakych neprajnikov. Stale ti to nestupa - myslim hviezdicky :-E
mirekv (7169)|8.2.2005 10:47
Já mu zase ubral! :-E
stayman (12393)|8.2.2005 10:54
mirekv
Tak aj ja tebe :-E ty v poslednom case kypis ale humorom :-E :-E :-E
denisa (113)|8.2.2005 17:46
:-E Hádejte co? :-E
stayman (12393)|8.2.2005 18:23
Denisa, ty si mi pouberala :(( Neľúbim Ťa už :-)-
mirekv (7169)|8.2.2005 18:43
Takový je život! :-D
Brko (201)|8.2.2005 18:53
RestoreIt od Far Stone je dobrá věc. Nic jiného nepotřebuju. Poslední verze i bootovací DVD.
denisa (113)|8.2.2005 20:04
[quote=StayMan by €RikŁ€]Denisa, ty si mi pouberala :(( Neľúbim Ťa už :-)-[/quote]

Nevíš proč bych to dělala!! \/
To byl někdo jinej. Já tobě i mirekvovi dala oběma po pěti. :-)- Aby ste sa nehádali.

Ale že mě podezříváš :(( z pouberaní, tak za to aj ja teba Neľúbim už. :-)-
stayman (12393)|8.2.2005 23:00
NEľúbim + NEľubim = ľúbim :-)-
AleK (814)|9.2.2005 15:17
mirekv - používám Ghost a jsem spokojený mám nainstalované wokna + všechny ty nejdůležitější věci prográmky + hry a má to nějakých 3 gb

za posledních 14 dní jsem musel obnovovat asi 5x vždy když jsem odešel do práce sedla k tomu dcera a má ten dar vše zrušit, ale už jsem ji objednal PC takže bude klid
tak teď mě napadlo jestli to nedělá naschvál aby dostal vlastní pc

učím to děti totiž ve škole a i tam už mě zrušili pár compů musím se na to zaměřit - to mě vůbec nenapadlo \/ \/
mirekv (7169)|9.2.2005 16:06
AleK
Za chvíli příde kámoš s devítkou, jsem sám zvědavý.
Tean (410)|9.2.2005 16:23
mirekv

Ak ti pojde vytvorit aj BOOTOVATELNE DVD daj echo.
Miuvek (858)|9.2.2005 20:25
[quote=mirekv]AleK
Za chvíli příde kámoš s devítkou, jsem sám zvědavý.[/quote]
Doufám, že to nebude nějaká záležitost ráže 9mm :-E
mirekv (7169)|9.2.2005 20:35
Miuvek
Taky mě to napadlo! Ghost mám v provozu, ale s tím bootováním jsem na to ještě nepřišel.
Tean (410)|10.2.2005 14:47
Myslim, ze to bola verzia Enterprise, ktora dokazala urobit bootovatelne DVD. Lenze verzia 9, ktora funguje pod SP2 to neumoznuje a Enterprise som nenasiel... zatial :-(
denisa (113)|26.3.2005 21:17
Už jste někdo vyřešil bootovatelné cd / dvd?
Mno ptala jsem se známého na tuto možnost, radil by použít PEbuilder.
http://nu2.nu/pebuilder/ Třeba to někomu pomůže.
Slůně (122)|26.3.2005 22:48
Protože jsem rozbalil systém v Ghostu a nainstaloval aktualizace a nové verze software,dal jsem si nakonec vytvořit Boot dvd se zálohou.
Mně se osvědčilo vytvoření GHOST Boot.diskety s ovladači Aspi a USB2.
Restart ,boot z diskety -Partition To Image -uložit na vypalovačku-zeptá se to jestli chci Boot.DVD ,dám ano- zeptá se to jestli si to má vzít boot program z diskety,dám ano -nastavím kompresi(velikost výstupního souboru) a nechám pracovat.
Dá vám to vybrat -Bez komprese(stejně velké jako obsazené místo na partition nebo disku) -střední komprese (asi 60% obsazené velikosti ) - větší (asi 40% velikosti)
Se spouštěním Ghosta přímo ve Win,jsem měl problémy a tak to dělám tímto způsobem. :-R
AleK (814)|26.3.2005 23:17
já mám botovací cd ghosta dám cd - s podporou cd-rom - obnovu mám na hd tak si ji loudnu nebo uložím nic neinstaluji bezva věc uloženou obnovu vysmahnu na dvdrw radši na 2 placky
jsem vysmátej :-E :-E :-E
trubiroh (48)|28.3.2005 18:23
Proč nevyzkoušíte RestoreIt od FarStone-jak výše zmiňoval Brko. Po
vyzkoušení už nic jiného nebudete chtít, věřte. Při instalace se vytvoří
chráněná a pro systém nepřístupná partition, na kterou se ukladají body
obnovy - buď inkrementální, četnost si lze naprogramovat, nebo podle
potřeby vytvořit ručně kdykoliv je třeba (testy programů atd) nebo statický.
což je defakto kompletní obraz disku. Návrat k některému bodu obnovy
je dílem pár minut, a stav je naprosto totožný jaký byl předtím. Statický bod
se dá vytvořit i na CD/DVD-které je bootovatelné a nic dalšího pro svojí
funkci nepotřebuje. Provozováno více než rok a nemá to chybu. Fakt
dejte tomuhle programu šanci, vyplatí se. Howgh :-)-
imported_luky (147)|30.3.2005 19:25
Přidám se i já, protože zálohuji každou chvíli. Vzhledem k tomu, že používám více OS, zkouším dost různého softu,tak musím často právě ty "zkušební" OS obnovovat. Používám výhradně Acronis True Image a to z následujících důvodů. Je nejlepší a myslete si co chcete. Zálohování provádím výhradně na jiný vyhrazený diskový oddíl. Zálohuji jenom OS s nezbytnými ovladači, nakonfigurovaným internetem a poštou, Download managerem a nějakými perspektivními programy (Office aj.).Vlastní vytvoření zálohy čistého OS s tím co jsem uvedl trvá asi 5 min. Obnovu provádím, ale trochu složitěji. Nejprve vymažu diskový oddíl programem
Partition Magic 8.0, který mám nainstalovaný na C:\. Tímto dávám najevo,že mazané oddíly jsou až třeba na druhém HD(třeba L:\ a M:\).Mažuje je Security Delete. Pak je normálně naformátuji a z Acronisu,který mám taky na C:\,provedu obnovu což trvá tak do 3 min.
Protože po vymazání bych nenabootoval tyto obnovené oddíly, mám zazálohovaný boot.ini v Poznámkovém bloku a jenom to překopíruji zpět.
Po restartu je všechno jak má být. Acronis umí vypálit i bootovací CD, ze
kterého se lze dostat do systému kdykoliv. Je to vlastně ten stejný program jako na HD, akorát v trochu jiném rozlišení. Teoreticky bych ho mohl i oddínstalovat z disku C:\, protože to CD ho plně nahradí.Samozřejmě dokáže zazálohovat i "sám sebe" i s aktivními Windows. Na DVD-RW zásadně nezálohuji kvůli nepřesné obnově dat.
Acronis na DVD umí vypálit pouze pokud je toto naformátované např. prog.Nero InCD,nebo Roxiem. Proč nepoužívám třeba vámi obdivovaný Norton Ghost? Právě kvůli bootovacímu CD. Pořád byly problémy s ovladači myši při bootování z CD. Dělal jsem zálohování z verzí NG 2003 i s tou novou NG 9. Taky jsem vyzkoušel Stom Backup My PC 5.0, Win Image aj. ale Acronis je fakt nejlepší a nejspolehlivější. Kde jsou ty doby kdy nezbývalo než složitě formátovat a pak všechno znova instalovat. Hrůza co času to zabralo.
Všem svým známým jsem tímto zálohováním vyřešil problémy z PC.
Vloží jenom bootovací CD s Acronisem, vyhledají uložený soubor .tib a jsou za pár minut zpět v čistém fungujícím prostředí nových Windows. Toto všechno ale za předpokladu, že data ukládají na jiný diskový oddíl. Takže žádný virus je nemůže ohrozit, pouze hardwarové problémy toto nevyřeší.
Závěrem jenom dodám, že ten krok s vymazání diskových oddílů prog. PM lze klidně vynechat, protože záloha to přemaže.


luky
mirekv (7169)|30.3.2005 19:32
luky
A drive Image nic?
imported_luky (147)|30.3.2005 20:49
PowerQuest Drive Image 7 byl první, kterým jsem zálohování začal. Nějak se mi ale nedařilo obnovování aktivního oddílu(tehdy jsem měl jen jeden OS) a nějak mi to prostě nefungovalo jak bych si představoval.Sice mám i ten nový od Symantecu, ale nemám důvod měnit. Taky jsem měl i Paragon Drive Backup, ale vyskytly se ty stejné problémy u bootovacího CD. Možná jsem dělal chybu já, ale fakt nevím kde a to jsem se s tím babral dost dlouho. Vrátil jsem se zpět k Acronisu a už nemám nejmenší důvod ke změně. Jede bezchybně a to je hlavní důvod proč ho preferuji a rád doporučuji. Mám ho bezvadně vyzkoušený i s vypalováním na naformátované DVD, ale jak jsem už uvedl, preferuji ukládaní záloh do vyhrazeného diskového oddílu.

Pokud máš zkušenost a myslíš si že je fakt tak dobrý, napiš o něm něco víc. Ono dnes je zálohovacích programů už hodně, ale je nutné oddělit zrno od plev. Na zálohování pošty, nebo jen nějakých souborů stačí i integrovaný zálohovací program, který bývá součástí multimediálních balíků třeba od Intervideo, nebo Cyberlinku. Ovšem zálohovat OS se vším všudy a to i aktivní oddíl, to už každý neumí. Takový Nero má taky zálohovací utilitu Backup. Zkus ale zálohovat aktivní oddíl a zjistíš, že aktivní procesy neumí a hlásí Error. Taky Windows XP Pro obsahují možnost zálohování, ale bohužel ne aktivní oddíl.
Takže proto jsem zvolil komlexní program pro zálohování se vším všudy a tím je Acronis True Image. Někdo může mít dobrou zkušenost i s jiným programem, nikomu to neberu.

luky
mirekv (7169)|30.3.2005 21:24
luky
Bůhví proč mi nejde záloha na DVD. Ono to tak neva, mám 3 HDD, ale stejně je to zajímavé.
imported_luky (147)|30.3.2005 21:51
A to ti nejde vytvořit programem Drive Image, nebo o kterém programu se bavíš? Taky nepíšeš co vlastně zálohuješ, Windows(aktivní)s DI, nebo jiný OS na jiném diskovém oddílu. Pokud ti nevypaluje DI a děláš to správně, pak může být problém v registraci programu. On je na to dost háklivý. Dá to najevo tím, že nic nevypálí.
Když tak mi napiš.

luky
Chainslaw (149)|31.3.2005 08:10
Konečne nejaká spriaznená duša ktorá nie je pod mojim dozorom a používa Acronis.
Len pre doplnenie: Tá potvora je fakt No.1, dokáže robiť aj incrementy, dá sa to celé časovať (pravidelná incrementálna záloha každý deň o ... hod.) a je rýchly. Okrem toho nemá problém z OS typu Win Server (tam sa taký Drive image nechytá. Luky - thanx, konečne niekto...
AleK (814)|31.3.2005 08:18
luky
Chainslaw
jestli chcete hodím vám sem to cd s tím ghostem někam ať víte co je nejlepší :-E :-E
mirekv (7169)|31.3.2005 08:21
luky
Drive Image a systém. Volba na vytvoření DVD tam je, ale prostě nepálí. Ovšem nezkoušel jsem vypnout kompresi. (mám toho asi 6GB). Na HD mi to však vyhovuje, navíc jde to rychle.
Machro (64)|1.4.2005 10:31
:-) Zdravim Vas. Zaujala ma vasa diskusia na tuto temu. Na internete som objavil test takehoto softwaru. Vyhral tam nejaky GENIE BACKUP MANAGER 5. Porazil Norton Ghost a ine. Ja osobne som ho neskusal, ale ak mate zaujem a cas, tak si hodte do googla "GENIE BACKUP MANAGER 5" a najdete tam plne funcny 15 dnovy trial. Takze len tolko. Majte sa :-)
imported_luky (147)|1.4.2005 14:23
Není to žádný objev. Genie Backup Manager 5 je mi samozřejmě znám. Dnes je podobného softwaru už hodně, ale záleží jakou s tím má kdo zkušenost. Ani ten test nevypovídá úplně o všech vlastnostech a taky rozdíly ani v takových testech se moc neliší. To je jako když někdo preferuje přehrávač DVD Cyberlink PowerDVD 6 před InterVideo WinDVD 6.Oba dva jsou dobré, ale najde se třetí který je nesnáší jenom proto, že jeho hardwarová konfigurace PC mu je nedovoluje používat a oba se mu
"koušou" a hájí se tím, že nejlepší je BSPlayer, WMP Classic,nebo ZoomPlayer (které samozřejmě nemají takové hardwarové nároky). Hrajou přece všechny, ale každý je jiný. A tak je to i se zálohovacími programy.

luky
Tean (410)|1.4.2005 15:25
luky
Obnova zo zalohy pri Norton Ghoste sa da ovladat aj sipkami na klavesnici. Menu ma spolu asi 12 poloziek takze hravo sa zaobidem bez mysky.... a nadalej zostavam pri Ghoste :-)
AleK (814)|1.4.2005 15:53
Tean
tak tak obejdu se taky bez myšky a nadále zůstávám u ghosta :BB:
imported_luky (147)|1.4.2005 17:22
Souhlasím se vším co píšete, jde to šipkami, ale ty blbý hlášky systému,že nelze vytvořit ovladač ASPI ... mi vadily tolik, že jsem přešel na Acronis a tam ten problém není. Taky jsem kdesi četl, že s tím Symantec něco udělal, ale ani LiveUpdate to tehdy nevyřešilo. O tomto problému se ví a možná je to už dořešeno. Nevím jaká je momentálně situace. Acronis tento problém nezná. Ale berme to jak to je. Někdo má
Nortona, jiný zase True Image, další může používat Genie Backup, nebo jednoduchý Windows Image, Paragon Drive Backup a kdejaký Backup to
už dneska umí. Střižnu taky nepoužívají všechni stejnou, někdo preferuje
Pinnacle,jiný Premiere, další zase Vegas,Avid, nebo Edius a všichni jsou spokojeni se svým. A co je lepší, může posoudit každý sám, případně přednosti toho svého doporučit jiným. O tom je život, ne?

luky
Machro (64)|4.4.2005 07:44
[quote=luky]Není to žádný objev. Genie Backup Manager 5 je mi samozřejmě znám.luky[/quote]
Ved ja som ani nechcel ohromit, proste som sa docital a hotovo... :-)
Chainslaw (149)|8.4.2005 11:29
Otázka do pléna:

Acronis vie robiť zálohy partícií iných PC resp. serverov cez sieť (samozrejme počas prevádzky). Dokáže to ešte nejaký iný pošuk (napr. slávny Ghost)?
meiser (4)|1.5.2005 20:38
prosim o help. potrebuju udelat komplet boot dvd funkcniho systemu, koupil jsem si original Norton System works premier kde je i zde ve foru zminovany Ghost. Kdyz jsem ale dal zalohovat komplet system na DVD tak mi to tam vypalilo jen jeden velky soubor. medium bootovaci neni takze mi je to k nicemu. muzete mi prosim poradit jak tim Ghostem bootovaci zalohu udelate?

diky.
stavbar (1)|22.8.2005 22:25
chcel by som zalohovat particiu so systemom (WinXP MCE 2005) na bootovatelne DVD, chcel som pouzit ghosta, len som si tu precital ze 9.0 nepodporuje (alebo tak nejak :-? ) moze mi niekto poradit ake verzie to podporuju?
imported_jozo (82)|20.11.2005 14:40
Este keby si tak uviedol adresu na Acronis cz trial a nie demo