Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Lab 2.5 - problém s velikostí výstupního videa

dedeky (37)|31.5.2010 14:47
Celkem triviální požadavek - z jednoho menu přehrávat jednotlivé kapitoly s jejich návratem do menu nebo přehrát celý film jsem snažil vyřešit tak, že jsem video vložil nejprve do Movie 1 a kapitoly nastavil jako splice pointy a pak totéž video vložil do Movie 2 bez dalších úprav. Texty kapitol v Menu jsem zlinkoval do Movie 1 na jednotlivé kapitoly a text "přehrát celý film" do Movie 2 na začátek filmu. Opravdu to fungovalo, jenže!! Výstupní video bylo dvakrát tak velké jako vstupní mpg. Při dalších pokusech jsem si v malém okénku vpravo dole pod Priview monitorem všiml, že se předpokládaná (jak vidno i skutečná) velikost výstupního videa zvyšuje při každém vložení mpg do dalšího Movie a to v přímé úměře k jejich počtu. Poraďte prosím někdo jak z toho ven.

Ještě něco: jak vynulovat ukazatel GOP, který tvrdošíjně začíná 01:00:00?
ai (2993)|31.5.2010 15:51
Udelej kapitoly na tom movie a pak vytvor chapter listy (v connection okne pravym mysou, add), v kazdem chapter listu budes mit jednu kapitolu (2x kliknes na prazdny chapter list, pridas kapitolu), a pak v connection okne jednoduse nalinkujes vse do menu na buttony .
Budes mit tedy tolik chapter listu, kolik mas kapitol
StD (8612)|31.5.2010 16:48
[quote=dedeky;283953]...Ještě něco: jak vynulovat ukazatel GOP, který tvrdošíjně začíná 01:00:00?[/quote]
V ReStreamu si předem oprav TimeStamp toho prvního GOPu v m2v a přeulož.
dedeky (37)|1.6.2010 08:47
[quote=ai;283968]Udelej kapitoly na tom movie a pak vytvor chapter listy (v connection okne pravym mysou, add), v kazdem chapter listu budes mit jednu kapitolu (2x kliknes na prazdny chapter list, pridas kapitolu), a pak v connection okne jednoduse nalinkujes vse do menu na buttony .
Budes mit tedy tolik chapter listu, kolik mas kapitol[/quote]

Rady step by step vedou nejkratší cestou k cíli. Děkuji.
dedeky (37)|1.6.2010 08:52
[quote=StD;283985]V ReStreamu si předem oprav TimeStamp toho prvního GOPu v m2v a přeulož.[/quote]

Promiň, je to na mne moc odborné - nevím kam sáhnout. Nešlo by to taky step by step?
StD (8612)|1.6.2010 10:02
[quote=dedeky;284097]Promiň, je to na mne moc odborné - nevím kam sáhnout. Nešlo by to taky step by step?[/quote]

Už jsem sem ten obrázek dával různě nejméně 3x... To je tak, když se nejprve neprostuduje problematika, ale rovnou "hrr na to".
Restream_oprava_chyb_streamu.jpg
dedeky (37)|1.6.2010 11:09
ReStream jsem marně hledal v DVD Labu, netušil jsem, že je to program. Moje znalosti jsou v tomto oboru dost omezené, takže mně nějak mohly uniknout souvislosti. To je tak, mám-li pěkné auto a chci jezdit, musím umět řídit. Nemusím však vědět, kolik válců má motor. S přibývajícím věkem člověk podvědomě šetří svou energii. Ale i tak moc děkuji.
StD (8612)|1.6.2010 11:21
[OT]...to bych chtěl vidět takovou autoškolu, ve který se to nevyučuje, kolik má motor válců... :p špatná filipika[/OT]
Používej vyhledávač zde na foru i strejdu Googla i tetu Wiki.
dedeky (37)|1.6.2010 13:26
Nic ve zlém, ale kdybys ve své první odpovědi přiložil rovnou ten obrázek ze spuštěného ReStreamu, okamžitě bych pochopil a byli bychom ušetřeni následných replik. Ne vždy komunikuješ se sobě rovným a pokud Tě některé dotazy iritují, raději neodpovídej. Udělal by to jistě někdo jiný bez upozaděné ironie (strejda gůgl a teta wikina sice nejsou moji příbuzní, ale jsem s nimi často ve styku). Rád bych tuto diskusi uzavřel poděkováním za informaci, kterou jsem od Tebe stejně dostal. Přeju vše dobré.
dedeky (37)|12.6.2010 18:43
[quote=ai;283968]Udelej kapitoly na tom movie a pak vytvor chapter listy (v connection okne pravym mysou, add), v kazdem chapter listu budes mit jednu kapitolu (2x kliknes na prazdny chapter list, pridas kapitolu), a pak v connection okne jednoduse nalinkujes vse do menu na buttony .
Budes mit tedy tolik chapter listu, kolik mas kapitol[/quote]

Jsem to ale nezdvořák, úplně jse zapomněl poděkovat. Dobrá rada děkuji.