Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS42C450 - vrčanie

xkrchnav (9)|31.5.2010 10:39
Zdravím,
nedávno sme kúpili novú plazmu Samsung PS42C450. Sme s ňou veľmi spokojný, má však aj jednu nepríjemnosť. Ak je zvuk relatívne potichu, je počuť vrčanie, akoby od trafa alebo neviem čoho. Je to normálne? Stretol sa s tým už niekto? Pridal som aj pribalené feritové jadrá na oba konce prívodu elektriny, ale stále to nezmizlo. Díky.
pup3k (15)|31.5.2010 20:09
Poridil jsem si PS50C450 a bzuceni slysim akorat, kdyz dam zezadu ucho k televizi. Ani jsem nepouzil ty feritovy jadra, ale asi je tam dam :). Musim zaklepat, zatim nepozoruju zadne negativa, krom jednoho. Neumi zobrazit cesky titulky. I to jsem vyresil pripojenim na PC. Jinak to neni spatna TV.
vivid.sk (11472)|31.5.2010 20:39
Neumi zobrazit cesky titulky.
Zrejme mas niekde chybu, pretoze samsungy vedeli zobrazit korektnu diakritiku odpociatku (teda vedela to uz rada "B"). Nastav si Strednu europu v nastaveni titulkov (Tools).
xkrchnav (9)|1.6.2010 09:57
Presne tak, po nastavení na stredoeurópske kódovanie mi zobrazuje české titulky bez problémov. Tak to vrčanie je teda nepríjemné. Trochu sa bojím to dať na reklamáciu pretože ak by prišiel technik a určil by, že to na reklamáciu nie je, platili by sme za výjazd jak ... Skúsim to nahrať a dať sem zvuk ak to pôjde.
vivid.sk (11472)|1.6.2010 10:36
xkrchnav: bzucanie tu spominali viaceri majitelia plaziem tejto znacky (a taktiez LCD). Predpokladam vsak, ze intenzita moze kolisat kus od kusu.

Vyreklamuj to - ak ta to obtazuje, niet co riesit.
pup3k (15)|1.6.2010 10:54
Diky za radu k tem titulkum. Zkusim na to mrknout, ale jak rikam ted uz to neni problem. Na infolajne Samsungu mi nic neporadili, ze se mam obratit na servis.

to xkrchnav: asi bych to taky reklamoval, kdybych to slysel. Pri nakupu v OK mam moznost to do 30 dnu i bez udani duvodu vratit, ale asi nebude duvod.
xkrchnav (9)|1.6.2010 11:14
Skúsim zavolať do servisu najprv, snáď poradia - písal som im maila na oficiálnu stránku servisu a nič. Problém je, že sme krabicu bohužiaľ zošrotovali takže vrátiť bez udania dôvodu to už možné nie je. Neviem či problém nemôže byť v našej elektrickej sieti, možno by stačilo kúpiť nejaký filter alebo neviem čo. Ale to ani neviem koľko stojí a jak je to účinné. Každopádne díky za info - aspoň viem, že normálne to nie je.
Eddie81 (6)|2.6.2010 08:14
me to taky nepatrně vrčí, mam PS50C670. ale nějak mě to neva,.. je to akorát, když dám ucho k tv uplne k ni,..

čest
Invin (34)|11.6.2010 11:38
Mam dotaz na Vas majitele PS50C450 jak je to s prehravanim HDripu (x.264 matroska) a externich titulku s CZ diakritikou. Funguje/nefunguje/obcas problemy? Zejmena budu pouzivat 720p RIPy. Diky moc za informaci. Nejdrive jsem byl rozhodnut pro LG 50PK250, ale nema DVB-C (dig. UPC TV + HD) a dva HDMI a nema USB 2.0 movie. Predem dekuji za informaci.
xkrchnav (9)|11.6.2010 14:54
Ako som písal vyššie, ide to bez problémov aj u 1080p videa u PS42C450 nevidím dôvod prečo by toto rušili pri väčšej obrazovke...
cz pida (22)|20.1.2011 08:50
Ahoj
já mám od vánoc taky PS42C450 a bzučí jako blázen, měl jsem doma technika z firmy INTERSERVIS Liberec, říkal že buď to je zdroj a nebo panel, zdroj mi včera v rámci záruky vyměnil ale vůbec to nepomohlo, prostě prý bzučí panel...je to jako když hodně nahlas bzučí zářivky a je to pěkně nepříjemný což uznal na místě ií technik, příští týden si ji odvezou na testování resp. změří hluk co to vydává a budu čeka na vyjádření Samsungu zda to je na reklamaci či nikoli,
v zázučním listu je totiž napsána hlučnost do 42dB..což je docela síla.Když to neuznají tak se s tím budu muset spokojit jako s provozní vlastností :-(.....máte někdo podobnou zkušenost ?
Doktor78 (46)|20.1.2011 08:57
včera jsem zrovna mluvil s technikem, co dělaj záruky Samsung a Panasonic...řekl mi, že jsem dobře vybral (Panasonic), nicméně každá plazma bude trochu vrčet, jinak nejvíc problémů s tím jsou u Samsungu a pak jednotlivé kusy od Pana (i můj případ, občas vrčí, zkusí mi vyměnit zdroj, vtipné - nová tv a hned si objednávám výměnu zdroje...)
cz pida (22)|20.1.2011 11:31
moc si od toho neslibuj.....nepomohlo to ani trochu.....že to takhle měněj mi je ale stejně záhadou...stojí cca. 2 000Kč a i když to nepomohlo tak i ho tam stejně nechali :-)
On zdroj sám o sobě tak trochu vrčí, to je ale normální a není skoro slyšet, to ale jak bzučí panel mi přijde příšerný, zvláštní je jen že s přibývající bílou barvou v obraze se to nijak nezintenzivňujě...prostě konstatní bzučení ala zářivka jen silnějc.
Bylo by dobrý kdyby někdo měl podobnou zkušenost nejlépe s kladným vyřízením reklamace......
Doktor78 (46)|20.1.2011 15:25
njn kdyby to bylo trochu jako klasicka crt tak sem v klidu...mozna by pomohlo to trochu odhlucnit vzadu na krytu - samozrejme tam, kde nejsou otvory na vetrani...
ja mel kdysi podobny problem u domaciho kina Philips, ten piskal ve standby rezimu, 2x vymenili zdroj, po 3. rekli ze je to v norme, pohadal sem se a dali mi novej kus a ten mel pro zmenu vadnej vetrak :) takze jsem vyhadal penize a sel jsem