Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupe 50" do +-20000,- FullHD x HD Ready?

Invin (34)|31.5.2010 08:15
Dobry den,
pomalicku nastava situace, kdy premyslim nad koupi nove TV a stale vaham, zda koupi FullHD nebo HD Ready televizi.

Sledovani: 50% DVB-T nebo signal z dig. signal z kabelovky, pripadne DVB-S
50% - filmy, zdroj na 99% 720p

Pozadavky: vyssi obnovovaci frekvence (100-600Hz, mas snad dnes uz kazdy modelovy rok 09/10)
50" velikost - ani mensi, ani vetsi
USB 2.0 Movie - tady nastava velky problem, protoze si nejsem jisty, zda napr. LG(09/10) umi prehravat kontejnery x264, DivX HD maji v podpore, ale stejne jsem cetl, ze nektere maji problem pri vyssim framerate > 4. Samsung podporuje az od tohoto roku USB Movie a to vubec netusim jak na tom jsou. Predstava: pripojim externi 2,5" nebo 3.5" HDD, v menu pohodlne vyberu 720p zdroj a televize prehraje obraz, zvuk bez sekani/skubani a titulky budou zobrazovat korektne diakritiku. Vim, ze jsem narocny a jde to resit napr. nejakym PopcornHour, ale proc davat dalsi tisice navic :)
Preferovane znacky: Samsung, LG...chtel bych i Panasonic s NeoPDP, ale ty jsou cenove vys, nez zminovani vyrobci.
Poznamka: da se nekde najit detailni rozdil modelovych roku 09/10 u LG, pripadaji mi parametrove stejne, mozna design jinaci a vyrobni oznaceni.

Dekuji vsem za pripadne komentare, rady nebo navrhy. Zmenam se nebranim :)
Preji pekny den.
STC (11)|1.6.2010 18:00
Můj komentář.
Mám LG 50PK250 FullHD za 15600. Je to entry model z letošní řady. Má pouze 2 HDMI vstupy a nefunkční USB. Nemá bluetooth ani přístup k internetu. Má krásný obraz a slušný zvuk. Model 50PK350 má USB ze kterého si můžeš prohlížet fotky nebo poštět hudbu. Vyšší modely za vyšší peníze mají USB 2.0 Movie. Přehrají hodně ale ne všechno. Nepřehrají DVD, nepodporují DTS zvuk a při kodovaní 4.1 a vyšší v kodeku H.264/AVC může docházet k trhanému přehrávání. Takže já mám Egreata za 2800 a přehraju zatím všechno.
Mimochodem na zahraničních forech už probírali hacking firmwaru, takže PK250 plně zprovoznili USB a navíc i nastavení THX jako mají vyšší modely.
Celkově si myslím že za ty peníze je to zlatá televize a co jsem chtěl to jsem dostal.
smithp567 (24)|1.6.2010 20:51
Ja riešim podobny problem:
Bolo mi jednoznačne odporúčané: PANASONIC !!! vraj je bez konkurencie co sa týka kvality a tak....
Najskor som uvažoval o Panasonic TX-P42C20E ale potom sa mi zdal do obývky už malý....
Teraz som začal riešiť možnosť PANASONIC TX-P46S20E za 830€. S-kove panely sú vraj špica.
Ale neviem neviem lebo Panasonic TX-P50X20E stoji len 666 € v TPD !!!!! je však len HD Ready!
Preto neviem či sa vyplatí ísť do HD ready alebo FullHD.
TV budem pozerať z cca 4 až 4,5 m. vzdialenosti. Je to veľká dilema čo robiť......
Prezraďte prosím niekto svoj názor, resp. tip.
Ďakujem
David Lister (405)|1.6.2010 21:40
[quote=smithp567;284235]Preto neviem či sa vyplatí ísť do HD ready alebo FullHD.[/quote]

Tak zrovna u X20 vs S20 to vůbec není o rozlišení, tam je důvod, proč naprosto jasně vzít S někde úplně jinde - a to právě ten panel samotný - je to NeoPDP, sice loňský model, ale furt mnohem lepší, než základní panel v X.

IMHO bych ale ostatní výrobce nezatracoval. Sice jsem volil Panasonica, ale protože jsem chtěl FullHD a na 50 palců jsem si netroufal. Kdybych o 50tce uvažoval, tak bych si možná i v řadách LG a Samsungu vybral.
smithp567 (24)|1.6.2010 22:35
Takže z toho vyplýva že treba asi isť do PANASONIC TX-P46S20E za 830€ so spotrebou 285 W.
Aj ked Samsung PS50C530 s FullHD stoji 880€ a má spotrebu 340 W.
Takže si myslíte že aj keď to budem pozerať z cca 4,5 m, tak ma význam jednoznačne ísť do FullHD ??? aj keď možno inej značky....???
aj keď osobne som už skoro presvedčená že mám kupovať jedine Panasonica! Ď.
David Lister (405)|1.6.2010 22:49
[quote=smithp567;284258]Takže si myslíte že aj keď to budem pozerať z cca 4,5 m, tak ma význam jednoznačne ísť do FullHD ???[/quote]

To si teda nemyslíme, protože ze 4,5 metrů rozdíl mezi fullHD a HDready neuvidíš. Ale zrovna u toho Panasonicu je to tak, že X20 bych si nekoupil z jiných důvodů a to je celková kvalita obrazu. Ale HD ready plasmu od LG třeba jo - ale u nich je zase cenový rozdíl HD ready a FullHD naprosto minimání, tak si vyber...
Invin (34)|2.6.2010 09:30
[quote=STC;284211]Můj komentář.
Mám LG 50PK250 FullHD za 15600. Je to entry model z letošní řady. Má pouze 2 HDMI vstupy a nefunkční USB. Nemá bluetooth ani přístup k internetu. Má krásný obraz a slušný zvuk. Model 50PK350 má USB ze kterého si můžeš prohlížet fotky nebo poštět hudbu. Vyšší modely za vyšší peníze mají USB 2.0 Movie. Přehrají hodně ale ne všechno. Nepřehrají DVD, nepodporují DTS zvuk a při kodovaní 4.1 a vyšší v kodeku H.264/AVC může docházet k trhanému přehrávání. Takže já mám Egreata za 2800 a přehraju zatím všechno.
Mimochodem na zahraničních forech už probírali hacking firmwaru, takže PK250 plně zprovoznili USB a navíc i nastavení THX jako mají vyšší modely.
Celkově si myslím že za ty peníze je to zlatá televize a co jsem chtěl to jsem dostal.[/quote]

JJ asi to tak taky dopadne, ze pujdu do PK250 modelu, protoze ceny Multimedialnich "tanku" jsou celkem priznive a cenovy rozdil za vyssi rady je mnohdy vyssi, nez cena tohto zarizeni, ktere funguje mnohem univerzalneji a dokonaleji.
Zatim jsem mel favorita LG 50PQ6000 HD Ready (model 2009) nebo Samsung PS50B450.
Mam dotaz ohledne toho THX nastaveni, v cem je rozdil? Jako media prehravac bude asi Xtreamer.

P.S. nasel jsem asi jednu zradu u PK250 a to absenci analogoveho D-Sub vstupu (teda LG neuvadi ve sve specifikaci). Preci jen muze prijit navsteva s NTB a ne kazdy disponuje DVI/HDMI vystupem na externi monitor :(
STC (11)|2.6.2010 17:14
PR vyjádřejí LG k THX: Certifikovaný televizor LG Full HD se standardem THX povznáší váš vizuální zážitek na zcela novou úroveň. S certifikátem THX Display bude váš obraz ostrý jako břitva, stejně jako v kině. Shlédněte filmy v kvalitě, v jaké je režisér zamýšlel. LG je prvním výrobcem, který dosáhl THX Display certifikátu u LCD TV na americkém trhu. Je také prvním výrobcem, který nabízí nastavení „THX Bright Room“, což je optimalizace nastavení pro sledování filmů v místnostech, kde je moc světla.
Pokud jsem tomu dobře porozuměl upravili v PK250 firmware tak že zpřístupnili možnosti nastavení vyšších řad. Třeba kecali...každopádně s podobnýma kouskama se ztrácí záruka.

Co se týče analogového D-Sub vstupu už jsem to někomu psal. PK250 nemá ale http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/redukce%20vga%20cinch/1/ nebo http://www.zbozi.cz/items?q=redukce%20scart%20vga&order=relevance&minPrice=&maxPrice=&sId=&r=web&redir=1
Invin (34)|3.6.2010 06:53
Vidite, to me vubec nenapadlo, ze tam je SCART nebo komponentni vstup, kazdopadne se diky tomu u me stava TV zas no.1 v teto cenove relaci a jsem tim potesen :) THX asi ozelim, protoze je to jen hrani si sRGB nebo gamutem monitoru. Jinak nejake dalsi Vase postrehy ohledne teto TV?
fisik (29)|6.6.2010 00:33
resim uplne ten samej problem :) nejdriv jsem chtel LEDku 40, pak jsem zjistil ze u me 3 metry vzdaleny budou potrebovat neco vetsiho ... plazmy jsem se bal, ale jak jsem je videl live, tak uz se vubec nebojim ... chtel bych nejakej poradnej prozitek, takze jedine 50 palcu a na cem trvam je krasnej obraz. Pripojeni bude pres HDMI stb a PC kvuli HD filmum a kanalum. Zaujala me prave rada 750, ale zas si rikam, ze dat 10 tisic vic, nez treba je prave pk250 a ozelet multimedialni funkce. Ma nekdo ozkouseny, jak vypada u ty PK250 obraz? LG jako znacka takova je pry celkem poruchova, ale znami, co meli LG (jak plazmu, monitory apd) si nestezuji ... co ostatni, jaky mate zkusenosti se znackou LG - plazma?
smithp567 (24)|6.6.2010 21:38
Citujem : David Lister :]Tak zrovna u X20 vs S20 to vůbec není o rozlišení, tam je důvod, proč naprosto jasně vzít S někde úplně jinde - a to právě ten panel samotný - je to NeoPDP, sice loňský model, ale furt mnohem lepší, než základní panel v X.

Mam doma katalog Panasonic jar leto 2010 a v technickej specifikacii X-kova rada a S-kova rada maju obe rovnako napisane : Panel - Progresivny plazmovy panel G13 /akurat S ma FullHD a X ma HD/ rozlisenie. Nieje ten panel nahodou rovnaky ???
Kde je potom pravda??? dik za vysvetlenie...

p.s. Ten opisovany NeoPDP sa uvadza u rady G20, V20, VT20, Z1...
STC (11)|7.6.2010 16:24
[quote=fisik;284729]chtel bych nejakej poradnej prozitek, takze jedine 50 palcu a na cem trvam je krasnej obraz. ... Ma nekdo ozkouseny, jak vypada u ty PK250 obraz? LG jako znacka takova je pry celkem poruchova, ale znami, co meli LG (jak plazmu, monitory apd) si nestezuji ... co ostatni, jaky mate zkusenosti se znackou LG - plazma?[/quote]

Vyměnil jsem 28" CRT za 50" plazmu. Když jsem ji doma vybalil, byla manželka i dcera v šoku co je to za velkou obrazovku. Po týdnu se najednou nějak smrskla a obě prohlásily že by si dovedly představit i větší:-) Podotýkám panelákový obývák cca 25 m2.
Ad obraz - záleží hlavně na kvalitě vstupu. Analogové vysílání nic moc. Možná je i analogový tuner na houby seřízený. Neřeším. Digitální SD příjem slušný. Manželka je u růžové ordinace spokojená. Filmy DVD přes scart pěkné. Filmy HD z Egreatu přes HDMI super. Obraz jsem porovnával s 28" 100Hz CRT Loewe.Televize nabízí kromě asi 5 přednastavených profilů i dva uživatelské které si můžeš nastavit podle testovacích obrázků a uložit.
Co se týče poruchovosti asi na tom budou všechny srovnatelné značky +- stejně. Pokud se jim nepodaří vypustit nějakou špatnou sérii.
Osobně si myslím, že se vyrábí pouze jeden typ panelů(snad s výjimkou vlajkových lodí) a ten pak firma montuje do všech řad televizorů a ty se liší pouze základními deskami a aktivovanými funkcemi.
Démon spotřeby plazmových televizí. 50PK250 má deklarovanou spotřebu 190W, s mými nastaveními jasu kontrastu a modem šetření, televize píše spotřeba 50-60%. Nevím co to jsou za čísla neměřil jsem odběr ze zásuvky. Jinak má CRT 28" 100Hz Loewe si brala 145 W.
alda.v (3)|7.6.2010 22:53
Taky resim kterou 50" koupit a nechapu proc je 50PK250 levnejsi nez 50PJ350. Neverim ze je to jen tim ze ji chybi nejake vystupy a vstupy.
Petrcep (75)|8.6.2010 08:31
to STC:
Čoveče když to má pouze 2xHDMI tak jak to propojuješ.Já mám na Tv 4xHDMI a to mám všechny zaplněny.Nechápu výrobce když takto zkazí jinak perfektní Tv :-(
fisik (29)|8.6.2010 08:37
Tak po navstevach datartu, electroworldu apd je rozhodnuto - vyhrala to 50pk750. Ten obraz se mi fakt moc libil a v porovnani treba s PJ350 to ani pomalu porovnat nejde (meli tam klasickej TV signal s Eurosportem). Prave ty 2 HDMI me trochu i zarazely a hlavne se mi i libi ten bezramovej panel ... prece jen to je i trochu modni dekorace :). Sice si clovek priplati, ale zas nekupuje si to kazdej rok ...
David Lister (405)|8.6.2010 10:39
[quote=fisik;285044]Vyhrala to 50pk750....
...Prave ty 2 HDMI me trochu i zarazely a hlavne se mi i libi ten bezramovej panel ... prece jen to je i trochu modni dekorace :). Sice si clovek priplati, ale zas nekupuje si to kazdej rok ...[/quote]

Podle mě dobrá volba. Ta TV nebude vůbec špatná.
AD HDMI - pokud má člověk reciever, tak je to pořád o jedno HDMI víc, než potřebuje :-)
Jinak tohle je vzhledem k úhlopříčce pořád dost levná TV, takže bych to ani nenazval připlácením.
mikiboss1975 (3)|8.6.2010 17:28
Lg 50PK750 má 3 vstupy HDMI
fisik (29)|8.6.2010 18:19
dave diky ... urcite ale znas to vahani a strach, abys tu telku nevybral nejak spatne :). O 3 HDMI vim ... ja to bral u ty 350. mikiboss1975 : koukam, ze mas v popisku tuhle TV ... jak jsi s ni spokojenej? Bral bys to samy, nebo neco jinyho?
mikiboss1975 (3)|8.6.2010 20:05
Určitě to nebyla špatná koupě.Signál mám přes showbox s-300 platinum CS-link,sd kvalita docela ujde.Ale plánuji koupit hd mašinku showbox vitamin 5000.Tak bude ct1 a nova v hd.Filmy pouštím přes externí harddisk western digital 250gb a vše bez problému.Příklad film avatar 1080p luxusní podívaná.Vypalování obrazu neřeším,občas se sice něco obtiskne ale během chvíle to zmizí.Trošku bzučí trafa ale taky nic hrozného.Takže u mě spokojenost.
STC (11)|8.6.2010 20:09
[quote=Petrcep;285042]to STC:
Čoveče když to má pouze 2xHDMI tak jak to propojuješ.[/quote]

Pozemní dižitál přes STA, obstarožní DVD přes scart a egreat přes HDMI. Do budoucna plánuju omladit AV receiver za novější model a řešit spojení přes pana Denona.
Dneska jsem si byl projít Electroworld a Datart a opět musím říct že televize se u nás prodávají dost otřesným způsobem. Tam i tam měli 50PK750 a měla opravdu pěkný obraz.

Mimochodem netušíte někdo jestli se dá z označení modelu nebo seriového čísla poznat jaký je použitý panel? Díval jsem se vystaveným plasmám LG pod sukýnky a všechny modely 2010 mají stejný kod: např. model 50PK350 - BEULLJP nebo model 50PK750 - BEULLJP
obor (147)|14.9.2010 10:27
[quote=STC;285137]Pozemní dižitál přes STA, obstarožní DVD přes scart a egreat přes HDMI. Do budoucna plánuju omladit AV receiver za novější model a řešit spojení přes pana Denona.
Dneska jsem si byl projít Electroworld a Datart a opět musím říct že televize se u nás prodávají dost otřesným způsobem. Tam i tam měli 50PK750 a měla opravdu pěkný obraz.

Mimochodem netušíte někdo jestli se dá z označení modelu nebo seriového čísla poznat jaký je použitý panel? Díval jsem se vystaveným plasmám LG pod sukýnky a všechny modely 2010 mají stejný kod: např. model 50PK350 - BEULLJP nebo model 50PK750 - BEULLJP[/quote]

Tieto LG mau po model 50PK760 rovnake panely, len model 50PK950 ma uz iny panel (resp. ine filtre, zas tak moc do toho nevidim), vidis to na kontraste vsetky maju 1:3000000 a 950ka ma 1:5000000.