Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV2000XP Expert + kabelovka od UPC

Nyny (16)|20.4.2004 14:05
Zdravím,
chci se zeptat, máte někdo tuhle kartu v kombinaci kabelové TV od UPC? Mě to dělá problémy, na TV mám všechny programy dokonale čistý, ale v PC je tam furt nějakej ruch. Obraz je čistej zvuk taky, ale ukazuje se tam takovej ruch asi jako kdyz se kdysi dávno zapnul třeba fen a rušilo to prijem TV.

Uz sem vyzkoušel dát na přívod kondenzátor dle návodu tady v bastlírně, ale je to furt stejný. Nemáte někdo nějakej nápad co s tím? Nemůže to bejt třeba tím, že sou ty programy na kabelu moc blízko u sebe?

Už sem fakt zoufalej :-(

ještě bych doplnil, protože popsat co mi to vlastně dělá je dost složitý, tak sem udělal několik fotek, na kterých je jasně vidět co myslím :-)
Ivo Mašek (10205)|20.4.2004 17:21
Podobný problém jsem měl já. To rušení jsem měl horší, ale bylo to podobné. Ty kondenzátory, o kterých se zmiňuješ, ti nepomůžou - vše mám vyzkoušeno - laboroval jsem na tom jeden měsíc. Nakonec jsem koupil nový značkový zdroj 400 W, který má aktivní PFC, takže bylo odstraněno harmonické rušení, které právě vyrábí nedobře zkonstruovaný zdroj. Od té doby mám svatý pokoj a s příjmem TV od kabelovky (Karneval) přes televizní kartu TV 2000 XP-Expert jsem plně spokojen.
Nyny (16)|20.4.2004 18:18
Ahoj, strašně moc ti díky za radu. Takže ty kondenzátory tam mít nemusim, ale potřebuju lepší zdroj. Poradíš mi kde se dá koupit?

BTW: kéž by mi to pomohlo
StD (8612)|20.4.2004 18:34
Vybírej ale nejen podle značky. PFC je základ! A také připrav nějakou tu tisícovku. Kvalita něco stojí. Servus!
Nyny (16)|20.4.2004 18:43
Zkoušel sem hledat zdroj kterej má aktivní PFC a dostatečnej výkon. Mám rád značku FORTRON, ale bohužel všechny co kde maj, maj jen pasivni PFC :-(

Tak bych se chtěl zeptat, jak by asi vyhohoval tenhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23360
StD (8612)|20.4.2004 18:50
Já také mám F. 350PN/PF a naprostá spokojenost, ale nejmenovat, abychom někoho neurazili... Jinak, tehdy jsem byl v tísni, dnes bych pořizoval od 400W výše... pořízeno tamtéž. Viz tamní forum.

P.S. Ty 2 větráky u T. jsou zbytečné, máš-li 1 velký tichý 12cm vespod nad CPU... Přesně podle návodu od AMD. Servus!
Nyny (16)|20.4.2004 19:10
Pak sem jeste nasel tenhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22720

Ono je to totiz taky tak, ze se clovek musi kouknou na stranky vyrobce, protoze v popisech na ceskejch strankach to bud neni vubec, nebo je to tam spatne.

Zdroj kterej by mel jeden velkej ventilator sem zatim s aktivnim PFC nenasel, ale to snad az tak nevadi ne?
StD (8612)|20.4.2004 19:20
Na to se vy... Chtěj pouze PN/PF provedení, co má ten větrák ze spodní strany (pozor, obrázky na CC někdy neodpovídají skutečnosti!) a třeba i počkej pár týdnů, až ti ho dovezou. Posledně jsem v lednu kupoval tři (objednáno o vánocích...).

Jinak mě se ten starý zdroj o dostatečném výkonu projevoval úplně jinak. TVkarta hrála jak divá, ale kolísalo napájecí napětí periferií a díky tomu "zlobily" HDD ATA100 a výše (kategorie 40-160 GB)...
Ivo Mašek (10205)|20.4.2004 20:17
Já jsem si pořídil zdroj Nexus NX 4000 - 400 W, a zakoupil jsem ho na e-shopu začátkem letošního dubna u firmy Mironet. Adresa: http://www.mironet.cz.
Měli by mít ještě na skladě - já čekal přes týden, protože na skladě žádný nebyl, díky mé objednávce tento holandský zdroj objednali, a vzali jich samozřejmě víc. Je to značkový zdroj a stojí přes 2000 Kč.
Můžeš samozřejmě použít i jiný s aktivním PFC (Fortron, Chieftec, Zalman atd.)
Nyny (16)|26.7.2004 22:58
Tak sem se konecne financne dostal k tomu, ze sem si koupil poradnej zdroj. Nakonec sem koupil tenhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23360 Po namontovani sem byl prijemne prekvapenej tim, jak je ten zdroj tichej. Dokonce je PC ted mnohem rychlejsi, ale problem s obrazem na TV karte se nezmenil :(( :-(((

Nemate nekdo jinej napad kde by moh bejt problem??? Uz me fakt nic nenapada :-&
Ivo Mašek (10205)|27.7.2004 20:22
Nemáš někde, poblíž PC, nějaký elektrospotřebič (je možná "nekvalitně " odrušen)?
Přes zdroj, který teď máš, to rozhodně neleze. To může taky lízt někde po kabelech v mašině.
Také to "vyrábí" některé paměti, nejčastěji na frekvenci 133.
...nic mě nenapadá.
Nyny (16)|27.7.2004 22:41
No u PC mam akorat Subwofer, kterej stoji hned vedle nej a kolem nej vedou vsechny kabely. Zasuvka co je do ni zapojeny PC a veschny ostatni zarizeni k nemu pripojeny ma svuj vlastni okruh a svoje jisteni. Jo a pamet mam 333DDR a uz sem ji zkousel vymenit.

Fakt uz nevim kde by moh bejt problem a neda mi to spat :-&

BTW: Da se to ruseni nejak zmerit nebo tak neco?
Ivo Mašek (10205)|28.7.2004 06:02
Ještě mě něco napadlo. Z vlastní zkušenosti. Po koupi nového zdroje rušení zmizelo, což byla paráda. Já jsem si časem pořídil větráček, který se dává do prostoru PCI slotu, dal jsem ho do toho posledního (pro Soltek je to ale první PCI slot - a ten je sdílený s AGP slotem - na tento slot nedoporučuji nic montovat), aby odvětrával tv-kartu (ona při provozu umí solidně zahřát). No, a rušení bylo opět na světě. Tv-kartu jsem tedy posunul o slot dále, upravil přívodní kablík k větráčku - a příjem programů je zase čistý.
I taková blbost dovede znepříjemnit život. Prolez si mašinu, třeba na něco "podobného" přijdeš.
Ivo Mašek (10205)|28.7.2004 06:49
Ještě zkus toto:
Pokud máš připojena některá zařízení přes USB, fyzicky je odpoj. Kdyby to nepomohlo, nech v mašině pouze AGP (tu musíš) a TV-kartu. Pokud problém zmizí, postupně zandavej PCI karty a dozvíš se, kde je problém.
Ale na úplném počátku odpoj subwofer (radši celý systém), na tuto zkoušku to bude sice bez zvuku, ale uvidíš, co udělá obraz. Já těmhletěm "zvukový zázrakům" moc nevěřim.
Vycházej z faktu, že rušení si tam necpeš po síti přes zdroj, ale jinými kabely. "Vzduchem" by to být nemělo - PC skříň je vlastně Faradyova (či jak se to píše) klec.
Kablo (4)|8.8.2004 20:57
Ahoj,
pořídil jsem si WinFast PVR a v kombinaci s UPC mám také problémy :-( - obraz je OK, ale zvuk je na tom opravdu zle :-((( . Proto bych se rád zeptal, zda se vám podařilo problém vyřešit, nebo jestli nemáte nějakou radu.

Dík
Nyny (16)|11.2.2006 16:45
od reseni problemu WinFast TV200XP Expert + kabelovka UPC uteklo more casu. Nejak na to nebyl cas, ale i tak sem obcas zkousel experimentovat. Bohuzel musim rict, ze problem stale trva.

Nemate nekdo nejakou novou zkusenost ktera by mi pomohla?
Ivo Mašek (10205)|11.2.2006 20:26
Zkus ještě tenhle pokus:
Mezi stínění a střed koaxu zapoj 47pF kondenzátor.
vladoc (456)|13.2.2006 08:26
[quote=Nyny] .... máte někdo tuhle kartu v kombinaci kabelové TV od UPC? Mě to dělá problémy, na TV mám všechny programy dokonale čistý, ale v PC je tam furt nějakej ruch. Obraz je čistej zvuk taky, ale ukazuje se tam takovej ruch asi jako kdyz se kdysi dávno zapnul třeba fen a rušilo to prijem TV.
....[/quote]
Ja som mal ten istý problém a skončilo to tým, že som MB SA7 vymenil za MB ASUS P4P800-X a bolo po probléme. Výmena zdroja mi nepomohla.