reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za otřesný Kaon

rizzo77 (13)|27.5.2010 07:47
Zdravím Všechny,
před nedávnem jsem si u společnosti Lica zakoupil STB "KCF-S270 HD zapper " (link níže), musím konstatovat že jsem hračička a elektronice jsem propadl, nicméně za hezkou řádku let mi prošla kupa přístrojů pod rukama, ten neměl tu funkci onen zase jinou ale... Zmiňovaný Kaon je vrchol všeho, nejen že mu chybí funkce ale i ty co má jsou nefunkční! Používám jej s kartou UPC a rozhodl jsem se jej vrátit (soudě dle diskuze pod produktem nebudu sám). Přicházím sem k Vám pro radu zdali je u nás na trhu jiný STB který je HD a podporuje cammodul od fa.Lica? Pokud bude někdo vyžadovat uvedení chyb a vad Kaonu, vypíši a podrobně tyto vylíčím. Prodejce stále slibuje nový firmware, který je v nedohlednu (neustálé posouvání termínů) navíc jsem přesvědčen že spousty problémů nový FW nevyřeší a jak již nekdo v diskuzi pod produktem uvedl "zákazník není betatester".
Díky za rady a tipy.

link: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/kcf-s270-hd-zapper.htm
Ivo Mašek (10205)|27.5.2010 08:01
Obávám se, že můžeš použít jen to, co nabízí Lica.
Pak už ti jenom zbývá si pořídit TV pro DVB-C (tam strčíš jenom dekodovací kartu od Lica)
rizzo77 (13)|27.5.2010 08:55
To by byl ovšem pat, mám rok a půl starou Vieru a můj typ nemá mpg4 takže nepoužitelný. Našel jsem ještě STB - C zde http://obchod.digizone.cz/kategorie/dvb-c-pristroje/
tyto nemohu použít?
Pak by mi zbývalo pouze jednné řešení a to je: vrátit Kaon a rozloučit se s UPC.
Pavel_tempx2 (829)|27.5.2010 09:27
a můžete ty závady vypsat, v čem konkrétně je špatný, jeden na stole mám, je pravda že není používaný na UPC...
rizzo77 (13)|27.5.2010 10:38
Ano mohu:

1)velmi špatně fungující EPG, po přejetí cca 10 kanálů v epg manažeru (guide) se již nezobrazuje program vůbec popř. nesmyslně či chaoticky pomůže pouze Of/On STB. Při zobrazení programu zůstává stará informace o právě sledovaném pořadu. Pokud chcete pročíst info o daném pořadu a je delší než okénko ve kterém je zobrazeno, musíte neustále mačkat tlačítko posuv (modré) protože text se neustále vrací na začátek. Tolik k EPG které se vlivem zmíněných chyb stává téměř nepoužitelné.

2)nemožnost seřazení kanálů jak na základní urovni tak do tématických skupin. Toto považuji za základ i naprosto hloupých zařízení!

3)při přecházení z jednoho kanálu na druhý se velmi často zobrazuje hlášení "není oprávnění" i u základní nabídky, pomůže pouze Of/On STB. Technická podpora tvrdí že se jedná o závadu daného kusu, což je dle mého lež neboť si na to stěžuje více uživatelů.

4)pokud přecházíte z programu vysílaném v HD na program vysílaný v SD rozlišení, dojde k rapidnímu zhoršení obrazu a pomůže opět pouze Of/On STB

5)krokování úrovně hlasitosti je neuvěřitelně skokové (dá se akceptovat)

6)často při restartu přístroje (k čemuž vlivem výše popsaných chyb dochází velmi často) naskočí hlášení "aktualizuji seznam kanálů" a po dobu cca 20-30 sekund STB nic nezobrazuje a nereaguje na jakýkoliv povel.

Téměř všechny chyby jsou popsány v diskuzi pod produktem, některé i podrobněji spoustou nešťastných majitelů. Mohu žel bohu pouze kvitovat že vše co popisují je skutečně pravda.
Ivo Mašek (10205)|27.5.2010 12:00
[quote]
To by byl ovšem pat, mám rok a půl starou Vieru a můj typ nemá mpg4 takže nepoužitelný. Našel jsem ještě STB - C zde [COLOR=#810081]http://obchod.digizone.cz/kategorie/dvb-c-pristroje/[/COLOR]
tyto nemohu použít?

[/quote]
TechniSat je sám o sobě pojmem. Rozhodně nelze prohloupit. Ale mám dojem (ale nechci tu kecat), že UPC musí brát produkty od Licy. Zkus se s UPC spojit a pohovoř na to tema s nimi, ohledně toho TechniSatu. Kdyby to šlo, tak potom neváhej. Jde o to, že dekodovací karty dělá Lica a páruje je s přístrojem.
rizzo77 (13)|28.5.2010 05:53
Ano právě onen TechniSat konkrétně TechniSat Digit HD8-C jsem měl na mysli. Myslel jsem že pokud má CI slot a mpeg4 + dvb-c musí se chovat jako klasické tv které podporují cammodul se spárovanou kartou?
Ivo Mašek (10205)|28.5.2010 06:32
Oni to ale párují k přístroji. Např. dekodovací kartu z mého STB Hanadan od UPC nemůžu použít ve stejném modelu STB, který má soused. Protože karta je spárovaná s mým STB, ale ne se sousedovým, ač má stejný model STB. Nemůžeš tu kartu šoupnout kam se ti zlíbí, byť je ten slot pro tu kartu určen.
Proto bude dobré, když se spojíš se svým poskytovatelem, tedy UPC. Oni ti řeknou, co dál a jestli je to vůbec k tomu TechniSat možné.
Retiree (659)|28.5.2010 06:52
Právě firma Lica (po ověření abonmá u UPC) prodává CA modul spárovaný s dekódovací kartou. Spárovanou sestavu CAM s kartou lze pak zasunout do CI slotu příslušného přístroje.
Doporučuji diskuzi zde: http://www.upczone.cz/viewforum.php?f=10
rizzo77 (13)|28.5.2010 07:09
[quote=Retiree;283584]Právě firma Lica (po ověření abonmá u UPC) prodává CA modul spárovaný s dekódovací kartou. Spárovanou sestavu CAM s kartou lze pak zasunout do CI slotu příslušného přístroje.
Doporučuji diskuzi zde: http://www.upczone.cz/viewforum.php?f=10[/quote]

Díky Retiree, přesně tak jsem to i myslel a napsal cituji "tv které podporují camodul se spárovanou kartou" takže by to mělo běhat. Ale během rána jsem objevil ještě Samsung BD-C8500 takže počkám až se začne prodávat a jaké budou recenze.
Pavel_tempx2 (829)|28.5.2010 11:25
Neberte to jako obhajobu, ale vyzkoušel jsem uváděné věci.

[quote=rizzo77;283489]Ano mohu:

1)velmi špatně fungující EPG, po přejetí cca 10 kanálů v epg manažeru (guide) se již nezobrazuje program vůbec popř. nesmyslně či chaoticky pomůže pouze Of/On STB. Při zobrazení programu zůstává stará informace o právě sledovaném pořadu. Pokud chcete pročíst info o daném pořadu a je delší než okénko ve kterém je zobrazeno, musíte neustále mačkat tlačítko posuv (modré) protože text se neustále vrací na začátek. Tolik k EPG které se vlivem zmíněných chyb stává téměř nepoužitelné.[/quote]

- po přejetí kanálů zobrazuje EPG pořád stejně
- program se neustále mění podle času a vysílaného pořadu, jak v průvodci (EPG), tak při zobrazení lišty u programu
- posuv - ano celkem nepříjemné pro čtení

[quote]2)nemožnost seřazení kanálů jak na základní urovni tak do tématických skupin. Toto považuji za základ i naprosto hloupých zařízení![/quote]

- do skupin? do oblíbených? přes Menu - Editace seznamu kanálů to jde, jdou ty skupiny i přejmenovat atd.
- seřazení kanálu je většinou závislé na operátorovi, podle jeho přiřazení čísel jednotlivým kanálům

[quote]3)při přecházení z jednoho kanálu na druhý se velmi často zobrazuje hlášení "není oprávnění" i u základní nabídky, pomůže pouze Of/On STB. Technická podpora tvrdí že se jedná o závadu daného kusu, což je dle mého lež neboť si na to stěžuje více uživatelů.[/quote]

- ani jednou se mi nezobrazovalo, je pravda že nepoužíváme u nás karty a kódování, takže tam by mohl být problém

[quote]5)krokování úrovně hlasitosti je neuvěřitelně skokové (dá se akceptovat)[/quote]

- 23 skoků, nepřijde mi to nějak hrozné, Technisat HD8-S (předpokládám že i DVB-C) má skoků 20, jenom to vypadá že jsou plynulé díky grafice

[quote]6)často při restartu přístroje (k čemuž vlivem výše popsaných chyb dochází velmi často) naskočí hlášení "aktualizuji seznam kanálů" a po dobu cca 20-30 sekund STB nic nezobrazuje a nereaguje na jakýkoliv povel.[/quote]

- zkoušel jsem asi 10 restartů během hodiny a pouze při prvním zapnutí Aktualizoval, potom už ne

Systémové info:
model: KCF-S270HDCO
S/W: 00.13.05.01
H/W: 04.02.64.81
Loader: 7.3.B
Micom: 1.1.9
|Mio| (350)|29.5.2010 10:04
Firmware do Kaonu se resi neustale s vyrobcem, nasledujicich par mesicu budou neustale nove a nove aktualizace s odstranenim zavad a nedostatku.

Dokokce pokud by byl zajem ze strany zakazniku lze i dokoupit licence a s novym firmwarem dodat moznot prehravani ruznych formatu audia a videa s USB.

Co ale je pro to nutne udelat ze strany zakaznika je KOMUNIKACE S UPC.
Tedy, mailujte, volejte, posilejte vsechny sve pripominky a postrehy.

Ze strany instalacnich firem byl predan pozadavek na moznost editace hlavniho seznamu kanalu. Ale zminte jej take, vice hlasu je vetsi tlak na vyrobce.

rizzo77: Ty svuj Kaon vyresetuj do tovarniho nastaveni, znovu nalad, nech probehnout aktualizaci a pokud nema pristroj dobre vetrani okolo tak jej umisti aby mohl vice dychat. Vyresi to prblem s EPG a sekanim.
KOCOUR65 (653)|29.5.2010 13:33
nasledujicich par mesicu budou neustale nove a nove aktualizace s odstranenim zavad a nedostatku - ha ha ha - pokus o vtip ci co
|Mio| (350)|29.5.2010 16:46
Proc pokus o vtip? Ted uz je v tom pristroji ctvrta verze firmware pro UPC a testuje se dalsi, ktera se pusti obvykle do 14 dnu do site. To neni spatny za 2 mesice ne?
rizzo77 (13)|31.5.2010 07:24
Upřímně řečeno, jsi mne zaskočil Mio. Přečetl jsem si tvůj příspěvek a moc tomu nerozumím:
  • Koho konkrétně mám bombardovat požadavky, připomínkami? Licu? UPC?
  • Zájem o další funkce je zcela evidentní (každá nová funkce je vítána, obvzláště pak jakákoliv souvísející s videem)

Nejvíce mne zmátla tato část tvého příspěvku: Ze strany instalacnich firem byl predan pozadavek na moznost editace hlavniho seznamu kanalu. Ale zminte jej take, vice hlasu je vetsi tlak na vyrobce.

za předpokladu že, instalační firma je Lica a výrobcem je Kaon, proč mám tlačit na Licu když ta už předala požadavek na možnost editace hlavního seznamu?

Ze tvého příspěvku cítím fundovanost a informovanost pramenící přímo od zdroje ale mezi řádky je mnoho obchodní politiky a vztahů kterým nerozumím, proto se raději ptám.

Jsem rád že uživatelům kteří tento přístroj používají mimo síť UPC vše funguje na 100%.
Resetů do továrního nastavení jsem provedl již několik..beze změn.

Závěrem bych chtěl dodat že nic se nemění na tom, že zákazníci se v tomto případě stávají betatestery což je nepřípustné, alespoň v takovémto rozsahu.
tjurny (496)|31.5.2010 15:34
[quote=|Mio|;283734]Proc pokus o vtip? Ted uz je v tom pristroji ctvrta verze firmware pro UPC a testuje se dalsi, ktera se pusti obvykle do 14 dnu do site. To neni spatny za 2 mesice ne?[/quote]
Me to take prijde jako pokus o v tip. Jak muzou dat na trh neco tak neodladeneho. Co kdyby to takhle delali vyrobci aut. Ze by ti 4 krat do mesice v servisu neco upravily aby auto brzdilo nebo svitlilo. Maji to pujcovat zakaznikum zadarmo jako beta produkt. Jako treba RC verze operacnich systemu microsoft.
Pitomec (10211)|31.5.2010 15:38
Však výrobci aut taky každou chvíli někoho svolávají do servisů...
Pavel_tempx2 (829)|1.6.2010 09:31
[quote=tjurny;283964]Me to take prijde jako pokus o v tip. Jak muzou dat na trh neco tak neodladeneho. Co kdyby to takhle delali vyrobci aut. Ze by ti 4 krat do mesice v servisu neco upravily aby auto brzdilo nebo svitlilo. Maji to pujcovat zakaznikum zadarmo jako beta produkt. Jako treba RC verze operacnich systemu microsoft.[/quote]

ale u DVD rekordérů apod. si na takové problémy s funkčností lidi museli zvyknout u těchto nových zařízení se dá jednoduše nahrát nový firmware, navíc když se podíváte třeba na přehrávač Popcorn nebo něco podobného, tak lidé na něj pořád vymýšlí úpravy

a automobilek je to naprosto stejné, pokud si lidé stěžují na nějakou verzi auta, tak další nová verze už má takové chyby vychytané
|Mio| (350)|1.6.2010 19:54
Tlacit na odberatele a tim je UPC, na nikoho jineho nez dodavatele sluzby se prece tlacit neda. Lica je dovozce a vicemene zprostredkovatel. Diky personalnimu propojeni jakoby komunikuje UPC primo s vyrobcem ohledne firmware.

Instalacni firmy pro UPC jsou nasmlouvani partneri jejich technici jezdi k zakaznikum. Mezi nimi i ta moje.

Kaony se testovali pres pul roku, ale je videt ze koncovy zakaznik je proste narocnejsi. A bohuzel je testovalo jen nekolik desitek lidi a nyni je pouziva nekolik tisic lidi.

Samotny preklad do cestiny nebyl vubec jednoduchy a i to se upravuje. Kaon dodal hotovy pristroj vcetne firmware, ale vse se da jeste vylepsovat a optimalizovat a pozadavky ruznych zakazniku v ruznych castech sveta se proste lisi.

Na firmware je vzdy co vylepsovat, treba jenom aktualizace kompatibilty toho USB host se da delat kazdy mesic a vzdycky se najde nekdo kdo to oceni.