Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kopie skladeb z kazety na mp3

wendy271 (44)|26.5.2010 21:32
Snad jsem se "trefil" do správného fóra.
Jsem staromilec skladeb z let 60-80, které mám převážně na kazetách (od 100 ks nebudu daleko).
Chtěl bych vše, nehledě na kvalitu, přenést do PC a vypálit na CD/DVD.
Doporučte mi k zakoupení nějaký kazetový mgf s výstupem na mp3.
Existuje něco takového ???
Nebo se mám raději co nejdříve pustit do časově náročného postupného stahování z YouTube ???
Můžete mi doporučit jiné fórum tématikou blízké mému dotazu ???
Děkuji za jakoukoli odpověď, popřípadě odkaz.
vivid.sk (11472)|26.5.2010 21:46
Mas zvukovku s "Line in" a magnetofon, ktory ma pre-out (=kazdy hifi tape deck)?
Pokial ano, tak mas vyhrate.
StD (8612)|26.5.2010 21:52
...a k tomu do PC nainstalit SpinItAgain od Acousticy a je příprava hotova. Seká to i na tracky, takže to práci ulehčí...
Fricoolinek2 (675)|27.5.2010 07:18
[quote=wendy271;283411]Snad jsem se "trefil" do správného fóra.
Jsem staromilec skladeb z let 60-80, které mám převážně na kazetách (od 100 ks nebudu daleko).
Chtěl bych vše, nehledě na kvalitu, přenést do PC a vypálit na CD/DVD.
Doporučte mi k zakoupení nějaký kazetový mgf s výstupem na mp3.
Existuje něco takového ???
Nebo se mám raději co nejdříve pustit do časově náročného postupného stahování z YouTube ???
Můžete mi doporučit jiné fórum tématikou blízké mému dotazu ???
Děkuji za jakoukoli odpověď, popřípadě odkaz.[/quote]

No, myslím si, že něco takového je dosti neefektivní práce. Posílám PM.
wendy271 (44)|27.5.2010 21:30
Přes výstup z kazetového magnetofonu do PC se nabízí docela dobrá cesta, kazety bych kopíroval jak na běžícím pásu a bral bych to i s akustickýma chybama. Editací by se leccos dalo napravit, minimálně rozdělit mnohamegabyteový soubor na jednotlivé skladby. Ale ani to by pro počáteční vypálení "pásma" starých hitů nebylo třeba. SW SpinItAgain jsem si kdysi uložil, protože se mi zdál
pro takovéto účely intuitivně přátelský. Dnes bude k dispozici určitě o dost vyšší verze.

Já jsem někde četl (pomozte mi zjistit kde) o nabídce "kombajnů" dokonce ve stylu "retro", které za peníz kolem 3000 Kč uměly přehrát staré desky, kazety, mělo to FM tuner a také CD mechaniku. Jen nevím, zda i výstup mp3, vmw, wav na vypalovačku nebo na SD slot nebo USB port. Tady si už možná vymýšlím, ale takové zařízení by u mne mělo velkou naději na zakoupení.

Takže zatím sbírám všelijaké nápady z příspěvků v tomto fóru a uvidím, co si nakonec vyberu.
vivid.sk (11472)|27.5.2010 21:46
Otazne je naco ti take zariadenie bude, ked si svoje kazety stiahnes.
Zadalsie mechanika kazety nebude ziadna slava, takze aj od vystupnej kvalitny nemozes cakat zazraky (casto starsie kazetaky davali dnes az neuveritelne dobry vystup).

Zadalsie si zober fakt, ze kazety z roka na rok stracaju magnetizmus. Takze pokial mas stare kazety (nech i su to chromky), po mnohych rokoch necakaj ziadnu kvalitu (ale ako retro spomienka mozno bude mat svoje caro).

Samozrejme, neviem z akeho zdroja su tie kazety, a na akom decku su nahravane, co je dost dolezity aspekt. Pokial su to originalky, tak stracas cas a spominane nahravky sa naozaj daju zohnat v CD remastroch v kvalite uplne inej, ako 20-30 rocna kazeta.
StD (8612)|27.5.2010 21:49
[quote=wendy271;283552]Přes výstup z kazetového magnetofonu do PC se nabízí docela dobrá cesta, kazety bych kopíroval jak na běžícím pásu a bral bych to i s akustickýma chybama. Editací by se leccos dalo napravit, minimálně rozdělit mnohamegabyteový soubor na jednotlivé skladby. Ale ani to by pro počáteční vypálení "pásma" starých hitů nebylo třeba. SW SpinItAgain jsem si kdysi uložil, protože se mi zdál
pro takovéto účely intuitivně přátelský. Dnes bude k dispozici určitě o dost vyšší verze.

Já jsem někde četl (pomozte mi zjistit kde) o nabídce "kombajnů" dokonce ve stylu "retro", které za peníz kolem 3000 Kč uměly přehrát staré desky, kazety, mělo to FM tuner a také CD mechaniku. Jen nevím, zda i výstup mp3, vmw, wav na vypalovačku nebo na SD slot nebo USB port. Tady si už možná vymýšlím, ale takové zařízení by u mne mělo velkou naději na zakoupení.

Takže zatím sbírám všelijaké nápady z příspěvků v tomto fóru a uvidím, co si nakonec vyberu.[/quote]

Prg SpinItAgain se moc dál nevyvíjel - nebylo proč, filtrovat praskání gramodesek nebo šum kazet to umí i vše ostatní. Jediný co je snad oproti starším ver. jiné je to, že s uživatelem komunikuje příjemným ženským hlasem (in English, lze vypnout, narozdíl od manželek...). :-E
wendy271 (44)|30.5.2010 07:15
Stále jsem se nedozvěděl, jestli takový kombajn na média v retro kabátu existuje, nebo jestli jsem si jej pouze vymyslel.
Zatím nemám k dispozici žádný kazeťák se zabudovaným výstupem, tomu co má manželka na zahradě bych žádnou kazetu do jeho útrob nesvěřil.
Vyvést signál na Cinch-konektor z potenciometru hlasitosti by nebyl problém, jen se dostat k vhodné mechanice.
Pozeptám se v okolí.
StD (8612)|30.5.2010 07:57
[quote=wendy271;283787]Stále jsem se nedozvěděl, jestli takový kombajn na média v retro kabátu existuje, nebo jestli jsem si jej pouze vymyslel.
Zatím nemám k dispozici žádný kazeťák se zabudovaným výstupem, tomu co má manželka na zahradě bych žádnou kazetu do jeho útrob nesvěřil.
Vyvést signál na Cinch-konektor z potenciometru hlasitosti by nebyl problém, jen se dostat k vhodné mechanice.
Pozeptám se v okolí.[/quote]

Špatně hledáš, Ivo Mašek už sem dával několik příkladů "retro-přístrojů", např. zde, byť šlo o gramofony...
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21405-vd-archivace-vhs
Je fakt, že to bývá "schováno" za něčím úplně jiným (zde VHS).
Jinak já když pár let zpátky přepisoval kazety, tak jsem si koupil obyč. Sony Walkman v U.S. za pár dolarů, propojil se SoundBlasterem na LineIn v práci a nahrál. Po skončení této činnosti to slouží dodnes jako vnější FM-tuner.
wendy271 (44)|31.5.2010 21:04
Tak dobře, zařízení podle mých představ zřejmě nebude existovat a než se dostanu k nějakému trofejnímu kazeťáku bude to chvíli trvat.
Jedna věc je zkopírovat "šmahem" vše, co je na kazetě a nestarat se o názvy, interpreta a o kvalitě nemluvě. I když to by byla pro mne optimální varianta - nejsem maximalista ani purista.

Mám další problém vzešlý z několika desítek souborů stažených z YouTube a konvertovaných do formátu mp3. Při přehrávání mají totiž nestejnou akustickou úroveň.
Existuje program na jakousi "nivelizaci" výstupní úrovně ???
Buď tu úroveň jednotlivě nastavit, nebo nejlépe celý "balík" souborů "sjednotit" na stejnou úroveň.
Pak by po vypálení byla pohoda poslouchat různorodé skladby v pohodové vyrovnané úrovni.

Dík za další informace z této oblasti.
StD (8612)|31.5.2010 21:09
[quote=wendy271;284039]Tak dobře, zařízení podle mých představ zřejmě nebude existovat a než se dostanu k nějakému trofejnímu kazeťáku bude to chvíli trvat.
Jedna věc je zkopírovat "šmahem" vše, co je na kazetě a nestarat se o názvy, interpreta a o kvalitě nemluvě. I když to by byla pro mne optimální varianta - nejsem maximalista ani purista.

Mám další problém vzešlý z několika desítek souborů stažených z YouTube a konvertovaných do formátu mp3. Při přehrávání mají totiž nestejnou akustickou úroveň.
Existuje program na jakousi "nivelizaci" výstupní úrovně ???
Buď tu úroveň jednotlivě nastavit, nebo nejlépe celý "balík" souborů "sjednotit" na stejnou úroveň.
Pak by po vypálení byla pohoda poslouchat různorodé skladby v pohodové vyrovnané úrovni.

Dík za další informace z této oblasti.[/quote]

"nivelizace" = klíčové slovo normalizace (hledej)
...a budeš k tomu potřebovat nějaký audioeditor schopný pracovat v dávkovém režimu (Batch)
Jiní k tomu poví určitě víc, ale je to piplačka a mě osobně to už dávno přestalo bavit vyrábět konzervy, když mám neustálý přísun z éteru z patřičných satelitních kanálů...
vivid.sk (11472)|31.5.2010 21:21
Nastastie existuje softik menom MP3 Gain, ktory vie spracovavat hlasitost mp3 lossless (bezstratovo). Definicia mp3 totiz umoznuje menit hlasitost bloku o -+1.5db.

Takze staci zanalyzovat a aplikovat Gain. (pozor, nemylit si z normalizaciou, ta nastavuje hlasitost podla maximalnej najdenej urovne v nahravke. Problem je podstatne zlozitejsi pretoze ludske ucho vnima hlasitost hudby inak ako len na zaklade najhlasnejsieho miesta v nahravke)
http://mp3gain.sourceforge.net/
http://mp3gain.sourceforge.net/download.php

[quote]
MP3Gain analyzes and adjusts mp3 files so that they have the same volume. MP3Gain does not just do peak normalization, as many normalizers do. Instead, it does some statistical analysis to determine how loud the file actually sounds to the human ear.
Also, the changes MP3Gain makes are completely lossless. There is no quality lost in the change because the program adjusts the mp3 file directly, without decoding and re-encoding.

[/quote]
wendy271 (44)|31.5.2010 21:30
StD:
Dík za promptní reakci.
Hudba je mi jen kulisou, texty nevnímám, interprety neznám - mohl bych s klidem přijmout tvůj přístup k hudební produkci všudypřítomné v éteru kolem nás.
Jenže když "něco" uslyším, chci si onen kousek užít opakovaně a také někdy příště podle libosti.
Vzhledem k mému věku se jedná o hodně staré hitovky a děkuji YouTube, že jsou dostupné všechny (jen znát názvy nebo interpreta) a navíc i ty, o kterých ještě ani nevím, že se mi kdysi líbily. Postupně je s překvapením objevím (už se těším) a ta konzervace mi poslouží k jejich libovolnému opakování. Z mobilu, z autorádia, na kole z mp3, a pod.
StD (8612)|31.5.2010 21:46
No mě už 5křížků bylo a vím, že diky podobné činnosti potom zjistíš, že ani nemáš čas na to kolo nebo procházku a v autě je člověk líný tam porád ten flashdisk cpát... S cédéčky to bylo podobné. Važ si raději toho času. Mě už dneska stačí vědět, že to umím udělat (a příležitostně sem do Víkendové filmové hádanky nějakou tu oblíbenou hudbu v mp3 vystřihnu, abych tím potěšil nebo inspiroval jiné), ale dnes už bych to opravdu považoval za ztrátu času. Už ti to napsali i ostatní na začátku.
wendy271 (44)|1.6.2010 21:25
S blížícím se koncem diskuse jsme se dostali až k tématu jak si stanovit životní priority.
Mnou vymyšlený kombajn, který by mé kazety "přejel" a vyplivl ze svých útrob několik vypálených CD nebo jednu velkou SD kartu asi neexistuje a sbírat po internetu tisíce líbivých skladeb je časově náročné. Nezbyl by čas na jiné aktivity.
Stejně tak je tomu s digifotkami, s videem z digikamery, se stříháním, s archivací originálů a DVD výtvorů. Stále nestíhám jedno, druhé a třetí a ještě si ukrádat čas sběrem ztracených písniček.
Dám se do setřídění priorit (práce v domácnosti odsunu hodně daleko, vysedávání u PC o něco méně daleko).
Na toto vlákno se podívám nejdříve až za týden.
Howgh.
geronimoh (2327)|1.6.2010 22:24
Záleží jakou formou by jsi ty mp3-ky na internetu sbíral. Dají se najít docela rychle a stažení pak dokáže PC bez přítomnosti uživatele. Během krátké doby si můžeš stáhnout tolik muziky, že si ji nebudeš mít čas všechnu poslechnout.
Já audiokazety zatím nelikviduji. Za pár set korun jsem koupil na aukru starší značkový tape deck a hraje to perfektně. Audiokazety zatím drží.
StD (8612)|2.6.2010 09:46
[quote=wendy271;284243]...[/quote]
Teď zrovna koukám do aktuálního letáku Globusu a mají tam za 3790 K přesně to, co chceš. Retro gramoradio s CD a kazeťákem s možností ripování do MP3 = Hyundai RTCC513 RIP.

http://www.electrohall.cz/Audio-Video-Foto/Audiokomponenty/Gramofon-s-CD-Hyundai-RTCC-513-RIP-RETRO-FM/produkt=860021237/kategorie=16450/
mirekv (7169)|2.6.2010 10:12
geronimoh: já audiokazety taky nelikviduji, mám jich asi 500 a to by mi urvalo srdce, kdybych je sypal do popelnice!
geronimoh (2327)|2.6.2010 15:14
To mě taky. Navíc to i na dnešní dobu pořád dobře hraje a má to své kouzlo.
qquiderr (30)|5.6.2010 09:02
K převodu audio kazet je nejlepší použít (jeli to možné) magnetofon na kterém byla kazeta nahraná. Magnetofon se k pc dá připojit pomocí "sluchátkového" konektoru pomocí stereo kabelu.
Já například mám takhle připojený Německý dvoukazetový magnetofon na němž byla většina mých kazet nahrána. Lze přrpnout i na rádio takže můžu nahrávat z FM a AM rádio přímo do PC nikoliv z rádia na kazetu a potom do PC. K nahrání zvuku používám program Audacity k odstranění šumu nero a mp3 editor pro. (nero má sinější vyhlazování takže to zní ja vysovenízkokvalitní nahrávka proto ji vložím do mp3 audioeditoru který smaže tyto nedokolaosti. U nera si ještě pomocí efektu "Stereo procesor" můžu rosšířit stereo. Monofonní nahrávky (musejí mít 2 mono kanály) lze pomocí tohoto efektu rozšířit na "pasivní" stereo, potom to líp hraje. ještě jsem dám pár odkazů jak hraje taková "digitalizovaná" kazeta.

Při editaci je dobré nejprve rosšířit stereo a potom odstraňovat šum zesilovat basy a další né u všech songů se mi to takhle povedlo.


V následující složce mám některé nahrávky můžete si poslechnout, každá je jíná všechny mají 320kb/s MP3, U nera se jako žánr ukládá Blues ale není to ve skutečnosti pravda to se ale ještě dá poladit.

http://www.4shared.com/dir/1_eNObIz/Kazety.html


Některé songy jsou nahrávky z rádia na TV kartě jak většina jsou kazety. Mám jich spostu, ale vahazovat je nikdy nebudu.
wendy271 (44)|29.9.2010 22:37
Mrknul jsem se po dlouhé době na mnou založený diskusní námět a měl bych se buď vyjádřit ke každému příspěvku nebo něčím novým k tématu přispět.
Trochu mne ta prvotní urputnost přešla, ten "kombajn" z Globusu jsem v letáku taky viděl, ale cena mne odradila, když jsem si nedokázal odpovědět na otázku "co s tím, až si překopíruju své oblíbené kazety ???". Zas takový zázrak techniky to asi nebyl a ani jako dekorační předmět to nesplňovalo mé představy, že bych se na "retro" styl dokázal trvale dívat.
Extrahované soubory mp3 z videoklipů stažených z YouTube časem naplnily několik CD, takže jsem do nového autoradia měl co nabídnout.
Až před dvěma týdny jsem někde na internetu zahlédl odkaz na katalog Conrad a hned na úvodní stránce se chlubil přístrojem ION Tape Express (Tape To mp3 Converter/Player). Na jiných stránkách jsem si o něm přečetl více, docela i chválu, tak jsem si jej objednal (mezitím cenu snížili z téměř tisícovky na rozumnějších 849 Kč) a dnes už mám vypálené další CD plné souborů mp3 získaných konverzí z mých oldtimerových pásek.
Přiložený SW dovoluje řídit záznamovou úroveň, podle mezer oddělovat nahrávky a za pomoci Audacity si pak případně upravím délku začátků a konců, odříznu úvodní "lupance" z dob nekoordinovaného Start-Stop režimu při záznamu z desek, cizího mgf, popř. přímo z rádia.

Jsem s výsledkem nadmíru spokojený a už jsem si z garáže přinesl další "várku" kazet na zpracování.
Takže toto vlákno jsem začal s nadějí, že řešení svého dotazu naleznu pomocí zdejších příspěvků, a nakonec přes různé až filosofické pohledy přispěvovatelů na můj problém jsem si pomohl sám.
Nicméně dík za spoluúčast a někdy opět nashledanou.