Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s dálkovým ovládáním Vantage

radek.kovacik (267)|26.5.2010 13:00
Zdravím,
mám satelitní přijímač Vantage HD-8000S a téměř od počátku mám problémy s vysílačem dálkového ovládání. Dělá to nejrůznější problémy počínaje tím, že tlačítko OK někdy nefunguje vůbec a z toho zase vyšle dva povely za sebou na jeden stisk, až k tomu, že začíná selhávat celý ovládací kříž uprostřed včetně tlačítka OK.
Zvláštní na tom je, že tyto problémy se objevily asi 14 dnů od vybalení a zprovoznění přijímače a protože jsem jej nechtěl hned posílat na reklamaci, tak jsem čekal, co se z toho vyvrbí.
Máte někdo taky takové problémy s dálkou, je to běžná závada nebo jsem zase měl smůlu na vadný kus?
geronimoh (2327)|26.5.2010 20:56
Mám stejný problém. Jen mi to ovladač nedělal hned od začátku, ale začal až po 4 měsících používání. Vše funguje, ale tlačítko "STOP" (oblast PVR ONLY) musím zmáčknout hodně silně, aby seplo a často používaná tlačítka (šipky ovl.kříže + OK) jak píšeš někdy nesepnou, někdy sepnou dvakrát rychle za sebou. Na reklamaci to asi není.
StD (8612)|26.5.2010 21:12
No nevím chlapi, ale první, co mi utkvělo v paměti ze všech threadů o těchto udělátkách PVR co jsem si kde pročetl, byla ta poučka stáhnout interval opakování kláves DO. Teď to mám na nějakých 20 % a dělá to teprve to co má (Optibox/Dreambox klon). Tovární Default je na 2 věci. To je snad nějaký prokletí Linuchu či co. :cool:
geronimoh (2327)|26.5.2010 21:27
Tak to nevím jak by se ten interval dal přenastavit. Vantage HD-8000S není linuxový přijímač a na http://vantagefunclub.cz/viewtopic.php?t=1905 jsem se dočetl, že potíže s dálkovým ovladačem jsou u tohoto modelu velmi časté, ale nic o tom, že by bylo možno přenastavit interval opakování u kláves DO. Spíše se většina kloní k tomu, že DO je nekvalitně vyroben.
StD (8612)|26.5.2010 21:44
Vy to nemáte jako položku v systemovým nastavení? Jinak Linuch/žurnálový system je tam (ať už v jakékoli podobě) téměř vždy. Pak je to jen otázka toho, co dělal ten firmware.

Poznámka na okraj hodně OT: Když jsem teď nedávno uváděl do chodu ten dreambox a jinde jsem se divil, proč ten stroj s diskem naformátovaným pod Ext3 běžně komunikuje v síti LAN s mými dřevními W2K a disky NTFS přes router, bylo mi řečeno, že to má na svědomí právě ten router, který linux "umí" a funguje de facto jako "překladač". Opravdu vše pracuje PlugNPlay bez nutnosti instalace nějakých prg.

Ale k vaší věci - hledal bych možnost tam, kde ten IR přijímač nestíhá dešifrovat to množství vyslaných signálů. Ta příčina je zahlcení. Zkuste ty příkazy dávat s delší prodlevou a uvidíte, co a jak. Jestli je to známá závada, pak čert vem toho tvůrce.
geronimoh (2327)|26.5.2010 21:55
Já jsem to jako položku v systémovém nastavení nenašel. Možná, že v jiné verzi firmware by se našla. Zahlcení se někdy také projeví, ale jinak. Přepnu předvolbu, ale nic se nestane, přepnu znovu a znovu a nic, až po nějakém čase (10s,15s) přijímač provede vše co jsem zadal přes DO rychle za sebou.
StD (8612)|26.5.2010 22:00
:-D[quote=geronimoh;283418]Já jsem to jako položku v systémovém nastavení nenašel. Možná, že v jiné verzi firmware by se našla. Zahlcení se někdy také projeví, ale jinak. Přepnu předvolbu, ale nic se nestane, přepnu znovu a znovu a nic, až po nějakém čase (10s,15s) přijímač provede vše co jsem zadala přes DO rychle za sebou.[/quote]

No to je přesně ta otázka filtrace - u obyč. klávesnice z přiblblýho plastu ti ty gumičky vespod taky nezaručují stejný stisk, ale SW vyfiltruje rozmezí "od-do" je to 1 (jednou) a déle je to 0 (furt) a to už prostě ten procesor nestíhá.

Edito: P.S. Od kdy jsi ženská? [quote] ...přijímač provede vše co jsem zadala [/quote] :-D
geronimoh (2327)|26.5.2010 22:18
Jen překlep. Stále muž, pro jistotu jsem to překontroloval.
geronimoh (2327)|26.5.2010 22:26
Mám dojem, že ty dálkové ovládače dělají méně kvalitní než dříve. U Humaxe IRCI-5400 fungoval dálkový ovladač několik let bez problémů, jen se setřely popisky tlačítek. U Golden Interstaru GI-S890 po nějakých 18 měsících používání začaly problémy s často používanými tlačítky a u Vantage HD 8000S zlobí tlačítka už po 4 měsících.
StD (8612)|26.5.2010 22:30
[quote=geronimoh;283425]Mám dojem, že ty dálkové ovládače dělají méně kvalitní než dříve. U Humaxe IRCI-5400 fungoval dálkový ovladač několik let bez problémů, jen se setřely popisky tlačítek. U Golden Interstaru GI-S890 po nějakých 18 měsících používání začaly problémy s často používanými tlačítky a u Vantage HD 8000S zlobí tlačítka už po 4 měsících.[/quote]

Měl jsi je už někdy rozebrané? To je hnus, velebnosti... Halt Čina vládne světem. Když jsem viděl dokumentík, v jakých podmínkách se to vyrábí a z čeho ti lidé žijí... =Globalizace našich peněz.
geronimoh (2327)|26.5.2010 22:36
Tyto konkrétně jsem ještě nerozebíral, ale měl jsem rozebraných spoustu jiných dálk.ovladačů. Některé byly celkem kvalitní, některé úplný šmejd. Po zkušenostech s Humaxem jsem už nechtěl nic korejského, ale momentálně na Vantage HD 8000S mají asi jen linuxové přístroje a od těch mě zase zrazoval známý, co prodává a montuje satelitní techniku.
geronimoh (2327)|26.5.2010 22:49
Ovladač k Vantage HD 8000S má na sobě skutečně "Made in China", sat.přijímač je "Made in Korea". Dokumenty o tom, jak se v Číně vyrábí elektronika a hodinky jsem nějaké viděl. Ať už to ti Číňani vyrábějí jakkoliv, odpovědnost za to co prodává nese firma VANTAGE.
StD (8612)|26.5.2010 22:52
[quote=geronimoh;283429]...odpovědnost za to co prodává nese firma VANTAGE.[/quote]
O tom není pochyb. PUNKT
Premiumx7100 (12)|27.5.2010 07:39
Nic nenastavuj, vezmi DO - tahem odděl horní a dolní díl - vezmi hadřík, očisti kontakty, vrať díly a je to. Mě to pomohlo.
radek.kovacik (267)|27.5.2010 10:45
[quote=geronimoh;283418]Já jsem to jako položku v systémovém nastavení nenašel. Možná, že v jiné verzi firmware by se našla.[/quote]
Myslím, že takováto položka nebyla nikdy v žádné verzi firmware u tohoto přijímače. My to můžeme řešit jedině výměnou nebo opravou vysílače DO, jak píše Premiumx7100. Takový vysílač bych nejradši dovozci omlátil o hlavu. :((
geronimoh (2327)|27.5.2010 13:15
Už když jsem ten sat.přijímač kupoval, tak jsem se dočetl na fórech, že dálkový přijímač není nic moc. Zatím funguje a až to bude neúnosné, tak ho zkusím rozdělat a případně vyčistit nebo co bude potřeba.
jarino1978 (8045)|27.5.2010 21:03
k prvým modelom Vantage HD bol dodávaný starší typ DO, ktorý bol ešte väčší shit ( naviac na gombičky ). Potom prišiel upgrade, ktorý trpí zasa tým, že gumové puntíky treba raz za mesiac vyčistiť a častejšie meniť batérie. Ja som to vyriešil programovateľným DO od AVR a mám už 2 roky pokoj.
xmarek (60)|29.5.2010 20:50
Podobné problémy jsem měl s DO hned po koupi STB. Bylo to den ode dne horší, tak jsem ho vyreklamoval. Nové DO je už jakštak v pohodě, ale zase mě vytáčejí jiné věci. Upřímně už bych si STB od Vantage nikdy nekoupil. Počkám až se pokazí a jebnu s ním do popelnice. :(
jarino1978 (8045)|29.5.2010 21:00
[quote=xmarek;283763]Upřímně už bych si STB od Vantage nikdy nekoupil. Počkám až se pokazí a jebnu s ním do popelnice. :([/quote]

- no vidíš, ja zasa na Vantage nedokážem dopustiť...
geronimoh (2327)|31.5.2010 12:09
Sice trochu zlobí dálkový ovladač a firmware, ale to jsou jen maličkosti. Jinak je VANTAGE HD-8000S špičkový přístroj a neměnil bych.
Cinda (21)|31.5.2010 14:47
[quote=Premiumx7100;283468]Nic nenastavuj, vezmi DO - tahem odděl horní a dolní díl - vezmi hadřík, očisti kontakty, vrať díly a je to. Mě to pomohlo.[/quote]

Mohu potvrdit! Ještě je třeba nějakým lihovým čističem (např slivovice) očistit každou kovovou bublinku pod tlačítkem, ne jenom plošný spoj. Na čištění je nejvhodnější "šťourátko do uší". Nesmí se moc do slivovice namáčet, jinak se odlepí bublinky od podkladové gumy! Já sama jsem toto udělala asi před rokem a dálkáč stále OK. Pro trochu zručného kutila(kutilku) je to práce na 1/2 hodky.
radek.kovacik (267)|1.6.2010 19:20
Ten horní a dolní díl dálkového ovladače se odděluje, předpokládám, podélným tahem?

Mimochodem, pokud by se funkčnost po očištění kontaktů nezlepšila, nevíte kdo na tyhle satelitní přijímače dělá záruční servis?
Cinda (21)|2.6.2010 11:12
[quote=radek.kovacik;284223]Ten horní a dolní díl dálkového ovladače se odděluje, předpokládám, podélným tahem?

Mimochodem, pokud by se funkčnost po očištění kontaktů nezlepšila, nevíte kdo na tyhle satelitní přijímače dělá záruční servis?[/quote]

Nevím, co myslíš "podélným tahem" ale nejlépe je opatrně vsunout příborový nůž (nože) do štěrbiny mezi půlkami a jemně zapáčit..
mirekv (7169)|2.6.2010 15:45
A když ne jemně, tak pořádně, někdy vítězí hrubá síla.
radek.kovacik (267)|3.6.2010 19:10
Cinda:
Podélný tah je ten, když táhneš rovnoběžně s podélnou osou dálkového ovladače (např. horní díl směrem dopředu k infra diodám a spodní díl opačným směrem proti němu, jakoby dozadu). Některé ovladače jsou konstruovány tak, že se tímto způsobem dají rozdělat bez toho, aniž by došlo k jejich poškození (ulomení pacek, oždibrání nožem či šroubovákem). To ovšem vyžaduje, aby jejich konstruktér trochu přemýšlel z pohledu servisního pracovníka, což se bohužel většinou neděje.

Pokud se to však musí dělat nožem (příp. šroubovákem), pak se to rozdělává v příčném směru, což je ten horší způsob, protože tam se většinou poškození nevyhneš (minimálně se oždibrají okraje, pokud se ti nepodaří zlomit i některou z pacek, které ty dva díly drží u sebe).
Cinda (21)|5.6.2010 11:01
[quote=radek.kovacik;284481]Cinda:
Podélný tah je ten, když táhneš rovnoběžně s podélnou osou dálkového ovladače (např. horní díl směrem dopředu k infra diodám a spodní díl opačným směrem proti němu, jakoby dozadu). Některé ovladače jsou konstruovány tak, že se tímto způsobem dají rozdělat bez toho, aniž by došlo k jejich poškození (ulomení pacek, oždibrání nožem či šroubovákem). To ovšem vyžaduje, aby jejich konstruktér trochu přemýšlel z pohledu servisního pracovníka, což se bohužel většinou neděje.

Pokud se to však musí dělat nožem (příp. šroubovákem), pak se to rozdělává v příčném směru, což je ten horší způsob, protože tam se většinou poškození nevyhneš (minimálně se oždibrají okraje, pokud se ti nepodaří zlomit i některou z pacek, které ty dva díly drží u sebe).[/quote]

Tak jsme si to vyjasnili. Děkuji za přednášku!
Opravdu to jde celkem "něžně" zvládneš to i lepšími nehty. Ničeho se neboj a rozlouskni to jako škebli :-)). Pokud si na to netroufáš, požádej nějakou zdatnější kolegyni. To je pokus o vtip!