Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Rozlišení videí

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Dobrý den, nikde jsem tohle nenašel a předem se omlouvám za nepřesné se vyjadřování.
    S potěšením stříhám hokejová videa a samozřejmě nahrávám na Youtube. Mám však problémy s rozlišením. Zápasy si nahrávám na DVD pomocí DVD rekordéru přímo do DVD videa, kvalita je taková, že na jedno DVD se vlezou téměř 4 hodiny.
    Následně si v Pinnaclu převedu DVD do mpeg formátu a už v programech jako Ulead video studio je stříhám. Jenomže nevím co s rozlišením. Video je v jakémsi rámečku a to používám poměr 4:3, dále i rozlišení 720x576, ale pořád je video v jakémsi obdelníčku uprostřed obrazovky. Černo je všude kolem toho rámečku jak v bocích tak i nahoře a dole.
    Zkusil jsem tedy video renderovat do HD ale pořád stejné...

Pokud možno, chtěl bych, aby video bylo na celém monitoru roztáhlé včetně boků.
    Je to možné? Díky za radu
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

...no jestli to patláš v nějakém LPrežimu a vlezou ti 4 hodiny na placku, tak to máš v nějakém SVCD formátu (Mpeg1, rozlišení 640x480), tak se nediv, že máš v 720x576 rámeček kolem. Na DVD-Video jednovrstvé je udáváno optimisticky 120 min (720x576), ale reálných je 95-105 minut ve slušné nejvyšší kvalitě (Mpeg2, 720x576).

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

A dá se s tím něco dělat? I na úkor toho, že by to bylo rozmazané?

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od matsn Zobrazit příspěvek
    A dá se s tím něco dělat? I na úkor toho, že by to bylo rozmazané?
    Dodatečně? To bude opravdu buďto jen mazanice nebo šachovnice (=rozkostičkováno). Konverze se dají dobře dělat směrem dolů, nahoru je to jako chtít "plést z h*vna bič", což je jedno z oblíbených místních rčení. Zásada je vždy nechat jak je. Když to máš tak, sestřihej to ve Womble MVW jako SVCD a znovu bez rekomprese ulož. Lepšího z toho nic nevydoluješ. Ztráta času a poučení pro příště.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 24-05-2010 v 20:52 Důvod: Womble

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

To není o chybě, kdybych dal větší kvalitu, tak bych musel ten zápas nahrát na více DVD a to je celkem nevhodné
    Díky za radu Jsem zvědav co z toho teda vznikne

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

To není o chybě, kdybych dal větší kvalitu, tak bych musel ten zápas nahrát na více DVD a to je celkem nevhodné
    Díky za radu Jsem zvědav co z toho teda vznikne
    To je nesmysl, co píšeš. 2hodinové filmy (+-) co dělám mají v závislosti na datovém toku od 3 do 5 GB (buďto ze streamu nebo grabované přes TVkartu, která dělá totéž co ten DVD-rekordér-zázrak) a narvat to na jednovrstvou placku není problém. Pokud mají drobátko více, stlačí se to dolů DVDShrinkem, když je to o moc, dá se to na dvouvrstvé... Ale honění se za gumovým nesmyslem na ledě pokud vím déle jak filmy netrvá...

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Noo, včerejší finále Česko-Rusko s oslavama zabralo přes 3 a půl hodiny. Gumový nesmysl, vždyť jsme v tom mistři

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Noo, včerejší finále Česko-Rusko s oslavama zabralo přes 3 a půl hodiny. Gumový nesmysl, vždyť jsme v tom mistři
    No to je hezký, že jste mistři, ale tak to udělám na dvouvrstvé a celé oslavy bych z toho stejně odstřihl a dal je pak zvlášť, aby se v tom dalo taky trochu navigovat.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ale tak to udělám na dvouvrstvé a celé oslavy bych z toho stejně odstřihl ....
    presne. Napríklad aj celý zápas.... Načo ? Zostrihať, vybrať len dramatické časti a spraviť z toho pekné dynamické video s rýchlymi prestrihmi. Za pár mesiacov ťa už určite nebude baviť pozerať opäť celý zápas. A s veľkou rezervou sa vmestíš na budúce aj na single layer.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

- radšej si pohľadaj na nete na torrentoch od niekoho stream zápasu...
    - asi si možno ozaj hokejový fanda, tak spravím možno výnimku a dám ti odkaz od druhého fandu, ktorý spravil stream finále z DVB-T. Je to 720x576 , 16 : 9, stream je z CT2.
    Tak tu máš :
    http://tracker.cztorrent.net/torrent...a-rusko/100795
    - ten stream si stiahni, má 6,5 GB, ale bude to neporovnateľne lepšie, ako ten tvoj výsledok.....

Je tu pravidelně
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No to je hezký, že jste mistři
    ty se mezi nás nepočítáš?

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od michal_h Zobrazit příspěvek
    ty se mezi nás nepočítáš?
    [OT] Ee, hokej mne nechává chladným a nějaké národnostní honění ega a sokolské fangličkování nezajímá, ovšem to sem nepatří.[/OT] Rozhodující je, aby si tazatel nastavil pořádně zařízení před nahráváním toho, co zajímá jeho a když už to má, tak aby používal analytické nářadí na zjištění toho, co vyrobil...

Je tu pravidelně Avatar uživatele píďa_m
    Registrace
    Dec 2008

TO michal_h: na klasickou DVD placku (4.7GB), nahraješ všechny tři třetiny ve formátu 720x576 , 16 : 9, (Mpeg2) i s prodloužením a nájezdy, bez rozbruslení. Pokud to dáváš na YT tak tam je právě tento formát doporučován (označují ho 720p). Jukni na:
    Promiň teď jsem si všiml že ty to nenatáčíš jako kameraman, nebo jo?
    Ale to je v konečném výsledku jedno.
    Pokud Tě zajímá střih a natáčení hokeje tak napiš.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Promiňte, ale neptal jsem se, jak to sestříhat - jestli dát oslavy a hokej zvlášť. Názory jsou hezká věc, ale já si to dělám podle sebe, za to taky sklidím kritiku nebo chválu. Mám své nápady.
    Díky za rady a odkaz ke stažení, to nejspíš stáhnu.

Je tu pravidelně Avatar uživatele píďa_m
    Registrace
    Dec 2008

TO michal_h: noo.. Ti pánové nahoře, co Ti tu radili, jsou těžcí profíci.
    Nastav si při nahrávání správné rozlišení (raději větší), zmenšit ho můžeš vždy.
    Pak když to sestřiháš tak při exportu nastav rozlišení jak jsem Ti psal v minulém přízpěvku.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Konverze videí
    Od Buracek v sekci Editace videa
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 21-12-2010, 20:12
  2. stahování videí z TV archivů....
    Od stani v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 04-01-2009, 13:56
  3. Výstava CES 2008 a pár videí