Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic VIERA TX-P50G20E VS. SAMSUNG PS50B650

Archer1 (8)|24.5.2010 17:10
Ahoj,

o obou TV je tu toho spousta, ale vše velice odborné a od autorů, kteří mají požadavky a využití TV, které já ani neplánuji. Tedy, rozhoduji se mezi uvedenými dvěma plasmami, moje nároky jsou:

1) převážně koukám na TV, a to přes DigiTV
2) o víkendech koukáme na filmy Blue-Ray
3) kvalita zvuku z TV není podstatná - zvuk bude přes domácí kino, na plasmě bude ztišen


4) zcela výjimečně bych na ní připojil PC a zahrál si nějakou hru.

Chci kvalitní stroj, bezúdržbový (= nechci měnit v menu nastavení pokaždé, když budu přecházet z BD na TV apod.)

Ostatní fce (všechny ty Sd karty, internety, ethernety apod. mě ani nezajímají). Na TV budu koukat z cca 3 metrů.

Díky za jasné doporučení! :o))
Hmm (1739)|24.5.2010 20:49
Pokud to není o penězích, tak jasně Panák, i když si nejsem jist, zda by v bodě 1) nemohl mít trochu navrch Sam. Ale není DigiTV nízkotokový shit na který lidi nadávají, takže je to vlastně jedno? A zjednodušeně proč Panák? Protože G20 podle recenzí má být na úrovni loňské V10 (obrazově, nikoli vybavením) a ta byla prakticky jistě lepší než PSxxB650.
Archer1 (8)|25.5.2010 09:20
[quote=Hmm;283101]Pokud to není o penězích, tak jasně Panák, i když si nejsem jist, zda by v bodě 1) nemohl mít trochu navrch Sam. Ale není DigiTV nízkotokový shit na který lidi nadávají, takže je to vlastně jedno? A zjednodušeně proč Panák? Protože G20 podle recenzí má být na úrovni loňské V10 (obrazově, nikoli vybavením) a ta byla prakticky jistě lepší než PSxxB650.[/quote]

Díky za radu! Taky se zatím přikláním v Pana (značka je značka:o). A je na DigiTV nějaký lék? U nás máme možnost pouze DigiTV nebo SkyLink (ale to bude asi úplně stejný princip jako Digi?) - pozemní u nás není (jsme v ďolíku) a kabelovka taky ne.

Rád uslyším i další názory!
David Lister (405)|25.5.2010 09:47
[quote=Archer1;283145]U nás máme možnost pouze DigiTV nebo SkyLink (ale to bude asi úplně stejný princip jako Digi?)[/quote]

Princip stejný, ale rozdíl bude v tom, že na SD ze Skylinku se dá aspoň dívat.
vivid.sk (11472)|25.5.2010 10:57
A je na DigiTV nějaký lék?
Je - Odhlasit :D
nasledne zakupit rozumny STB s moznostou HD prijmu a prepojit HDMI kablom. Vybrat si ineho providera (Skylink)
Archer1 (8)|25.5.2010 11:11
No vida, to je konstruktivní debata, díky chlapi;o) Jen hloupý dotaz (jsem opravdu jen obycejny uživatel tv:o) - STB je ta krabička vedle televize, co chytá ze satelitního talíře?:o)

PS: Už vidím, jak mi za tyhle dotazy klesají reputační body:o)))
9z9 (188)|25.5.2010 11:16
Ano, STB je ta krabička :-)

Jen si uvědom, že v základu je na DigiTV o dost víc (cz) programů než na Skylinku. Chlapovi to vysvětlit jde, že kvalita před kvantitou, ale např. ženské už to může být problém (dyť je tam toho míň, je to dražší, na co se budu díívat ? ... :-D)
David Lister (405)|25.5.2010 11:22
Když jsem u STB. Existuje nějaký HD satelit, který by měl modulátor s výstupem signálu na koax. Manželka si oblíbila sledování satelitních programů v kuchyni, kde to má na té svojí 37cm CRT přivedené přes normální televizní rozvody. A proto nechce HD satelit, protože by o tu možnost přišla. A platit 2x poplatek ke dvěma přístrojům se mi nechce. Dumám jak to vyřešit.

K původnímu dotazu: jsem pro G od Panasonicu, protože ten nový méně lesklý panel, bude mít něco do sebe.
LPK (177)|25.5.2010 15:09
jednoznacne G ... je tu v jinych vlaknech spousta informaci primo od majitelu a i spousta zkreslenych info od NEmajitelu :-) je to excelentni TV s perfektnim obrazem a na plazmu s perfektni spotrebou (a to i v porovnani s CCFL LCD) na LED se to nehrabe, ale zase obrazove srovnatelna LED je uplne nekde jinde s cenou.
Archer1 (8)|27.5.2010 19:11
Díky za dosavadní příspěvky.

Dnes jsem se byl podívat na Gčko v Datardu, ale musím říct, že měla objektivně nejhnusnější obraz ze všech, co tam byly!:o(( Pravda, byl jsem tam jen chvilku a běželo na ní ČT1, konkrétně asi dvacet let starý pořad Zpívánky, ale přesto mě to zarazilo...bylo to televizí nebo jejich špatným signálem?

Naopak velmi se mi líbil obraz Samsungů a překvapivě i LG.
9z9 (188)|27.5.2010 22:19
:-D
Vítej v klubu. Toto samé je tu v každém třetím threadu o pocitech z vystavených televizí v elektroprodejnách. Může to být kombinací osvětlení, módu Prodejna (opravdu velice hnusný režim) a mizerného vstupu. Tak před rokem jsem v ElekWordu viděl vedle sebe dvě stejné Sonky (velikost i model) a každá měla úúúplně jiný obraz. A ti .... je ještě postaví vedle sebe :-)
Archer1 (8)|28.5.2010 06:51
[quote=9z9;283567]:-D
Vítej v klubu. Toto samé je tu v každém třetím threadu o pocitech z vystavených televizí v elektroprodejnách. Může to být kombinací osvětlení, módu Prodejna (opravdu velice hnusný režim) a mizerného vstupu. Tak před rokem jsem v ElekWordu viděl vedle sebe dvě stejné Sonky (velikost i model) a každá měla úúúplně jiný obraz. A ti .... je ještě postaví vedle sebe :-)[/quote]

No taky jsem si říkal, že tomu nebudu přikládat velkou váhu, ale divým se těm ..... Vždyť tím škodí sami sobě hernajs, přece tu televizi chci prodat, tak se snažím ať to ukážu! No nic....
David Lister (405)|28.5.2010 07:55
[quote=Archer1;283583]No taky jsem si říkal, že tomu nebudu přikládat velkou váhu, ale divým se těm ..... Vždyť tím škodí sami sobě hernajs, přece tu televizi chci prodat, tak se snažím ať to ukážu! No nic....[/quote]

To ale vůbec nemusí být nastavením, možná jsi typ, kerému přepálené barvy a "sítnicivypalující" bílá na LCD vyhovují a každý plasma ti pak přijde hnusná. Navíc přes den je obraz na plasmě subjektivně horší než při zatmění. Géčko je v tomhle lépší než většina ostatních plasmových televizorů, ale pořád to přes den není zdaleka ono. Opravdový zážitek z plasmy začíná teprve v noci. Dneska jdu koupit 6W úsporku do večerního světla, protože těch 11W, co tam mám, je zbytečně moc. Možná dám diody na zadní stranu panelu, to by bylo asi nejlepší.

Když jsme si doma poporvé zapnul Kino režim na TV tak mi taky přišel trochu mdlý, ale byl to jen první pocit při přímém přepnutí z agresivnějších režimů. Po chvilce mi ale naopak přišel naprosto OK. To ale nesmíš mít vedle 10 dalších TV, které svítí jako blázen...