Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dualna PCMCIA karta FlyDVB-T Duo

pugzley_ce4you (2)|7.2.2005 12:55
Zdar,

v slovenskej sieti sa objavila PCMCIA dualna karta LifeView FlyDVB-T Duo cardBus. Mate s nou uz nejake prakticke skusenosti?? Cena v Ageme je pod 3000 s DPH....
Na strankach vyrobcu som nasiel, ze karta ma podporovat vsetky analogove TV normy, ma podporovat vsetky TV stereo zvuky, ma mat Svhs aj Vhs vstup....



Jedine co som v zrozumitelnej reci nasiel je predbezna recenzia:

Televízor v notebooku/LifeView FlyDVB-T Duo CardBus

TV karty už dnes nie sú veľká vzácnosť – existujú externé riešenia, najčastejšie pripájané cez port USB, ale aj interné karty na zabudovanie do počítača. Spoločnosť LifeView predstavila TV kartu, ktorú si dáte do notebooku. Inštaluje sa do slotu PC Card (staršie označenie PCMCIA) a môžete si ju ľahko zobrať so sebou na cesty. Veľkou výhodou je to, že spája v jedinom zariadení veľa funkcií. Okrem príjmu bežných TV programov umožňuje aj satelitný príjem. Ďalej slúži ako zariadenie na jednoduché grabovanie videa a je to aj digitálny videorekordér a prehrávač. Súčasťou dodávky bude i diaľkové ovládanie, takže budete môcť jednotlivé funkcie ovládať napr. z postele.
Zariadenie sme dostali priamo od spoločnosti LifeView a išlo o predpredajnú verziu. Podľa nášho názoru nebolo predovšetkým softvérové vybavenie celkom odladené, čo sa prejavilo na funkcii zariadenia. Podobne ani diaľkové ovládanie nebolo ešte v čase recenzie hotové.
Pri teste sme zariadenie vložili do notebooku a po jeho rozpoznaní sme vložili CD s ovládačom. Celá inštalácia prebehla v poriadku, a ako býva zvykom, končila sa požiadavkou na reštart. Po ňom sa objavili dva nové programy – LifeView DVB a Remote. DVB je ústredná aplikácia celého zariadenia a jej podobu vidíte na obrázku. Na pravej strane sú tlačidlá umožňujúce prepínať jednotlivé funkcie. Grabovanie externého videa sa môže realizovať z portu AV alebo S-Video. Používateľ si môže zvoliť aj obraz v obraze (PiP), pričom môže v jednom okne sledovať TV vysielanie a v druhom externý videovstup. Bohužiaľ, režim PiP nemožno použiť na sledovanie viacerých TV programov, keďže v tomto zariadení je len jeden tuner.
Pred sledovaním TV kanálov musíte zariadenie naladiť, čo sa uskutočňuje voľbou Scan napr. z hlavného panela. Ako je pri taiwanských TV produktoch zvykom, pri ladení sme neboli úspešní po výbere krajiny označenej ako Slovak Republik. Už tradične zabralo nastavenie Germany a normy D. Fly DVB-T sme pripojili na rozvod káblovej televízie UPC Slovensko a podarilo sa nám naladiť zhruba 30 TV programov. Problémom softvérového vybavenia bolo to, že po určitom čase (asi 5 minút) sme stratili zvuk a bolo potrebné prepnúť napr. na vstup S-Video a späť na TV, aby sa zvuk objavil. Sledovanie satelitných programov na družici Astra však pracovalo bez problémov.
Súčasťou dodávky je aj drobná TV anténa na príjem terestriálneho vysielania, tá je však skôr módnym doplnkom. Skúšali sme ju v Bratislave s tým, že v redakcii máme takmer priamu viditeľnosť na vysielač Kamzík, nijaký TV kanál sme však nenaladili. Po pripojení na skutočnú anténu Yagi sme boli schopní prijať signál TV Markíza a STV1 aj mimo Bratislavy.
Pri spracovaní signálu z portu S-Video sme nezaznamenali nijaké problémy, vyžaduje si to však skutočne výkonný notebook. Platí to aj pre nahrávanie TV signálu, vybrať si môžete formát MPEG-1, 2 i 4. S výhodou sa dá využiť funkcia TimeShift, ktorá vám napr. pomôže zbaviť sa reklamy. Nahrávanie TV programu sa dá naplánovať, a pokiaľ bude počítač v tom čase zapnutý, program sa nahrá. Ďalšia možnosť je realizácia statických záberov z TV vysielania alebo externého videovstupu.
Možno zhrnúť, že DVB-T Duo je vcelku zaujímavý výrobok, ktorý si určite aj u nás nájde svojich používateľov. Keďže šlo o produkt, ktorý ešte nebol oficiálne uvedený na trh, nemôžeme ho kompletne vyhodnotiť. Veríme, že výrobca ešte popracuje na softvérovom vybavení a používateľ dostane zariadenie, ktoré mu bude prinášať zábavu.
Technická špecifikácia
Rozhranie: CardBus
Videovstup: Mini-DIN 7-pin, S-Video, RCA jack
Podpora audia: stereo
Podpora videa: DVB-T Digital, NTSC M/J, PAL BG/DK/I, PAL M/N, SECAM BG/DK, SECAM LL
Rozmery: 129 × 55 × 24 mm
Hmotnosť: 65 gramov
Odporúčaná výbava PC: Intel Pentium 4 /2 GHz, 512 MB RAM, Microsoft Windows XP SP1 s DirectX 9.0c, 100 MB na inštaláciu

Cena: 3810 Sk (3200 Sk bez DPH)
Zapožičal: LifeView, Taiwan

Ondrej Macko...
Atkins (447)|8.2.2005 13:37
Ovsem ty naroky na CPU, zda se ze na karte bude jenom tuner a ADDA, vsechno ostatni bude zarizovat PC. To se mi az tak nelibi - cena tomu odpovida. :BB: