Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky chipset/MB pro HTPC 2Q 2010

Jivo (2)|22.5.2010 18:10
Nazdarek,
protoze mne muj UMAX Egreat 33H pekne stve, rozhodl jsem se pro postaveni HTPC na Linuxu asi XBMC nebo MythTV. Probiram plno for a nemohu najit jednoznacnou odpoved na to, cim zacit. Protoze mam zatim notas, nemohu vyzkouset.
Ale moje pozadavky jsou aby to stacilo na Blueray, nejake pomale prekonvertovani videa pres noc z kamery na jiny kodek, FullHD-rozliseni v Mpeg4, s TV tunerem a moznosti rozsireni. Co nejlevnejsi s pasivnim chlazeni a moznosti rozsireni. Takze 1xPCI a min 2xPCI-E 1x. Nerad bych ATX, spise mATX a nemohu nic nalezt. Z for jsem vycetl, ze bud Atom330 s ION nebo to postavit na AMD. Protoze Atom ma maximalne 1xPCI, vypadava ze hry.
CPU bych vzal nejspise nejmodernejsi nejlevnejsi dual s AM3 45W tedy AMD Athlon II X2 240e Dual Core. Rozdil ceny AM2 a AM3 je minimalni a predpokladam, ze AM3 bude dele pouzitelne.
RAM asi bych sel uz rovnou do DDR3. Mam sice doma mozna ve starem kompu DDR2 nebo dokonce jen DDR ale to bude 1GB. DDR3 ma vetsi propustnost a stejne to chce dualchanel a koupit 2x1GB.
Deska A ted co. Dle for bych moc nespolehal na ATI grafiku a vzal neco s chipsetem nForce to vsak asi neexistuje ale rad si necham poradit. V chipsetech se uz dnes vubec nevyznam a nekde jsem cetl pockat na 9000 radu od nForce. To vsak bylo asi spatne pochopeno, vsuje je jen 8200 nebo 8300.
Tuner take jeste nevim. Predpokladam pripojeni nejakeho Infra-ovladani do USB na cely komp a tak bez dalkoveho. Zde bych take rad dostal nejakou radu. Dva tunery pro monzost nahravani pri sledovani by se hodili.
Zbytek se dokoupi pozdeji. Case zatim mam i kdyz stary midiTower a zatim mne jde hlavne o funcnost, a ne o vzhled.
hell666 (6)|3.7.2010 19:49
no kludne vezmydosku s cipsetom AMD 785G alebo AMD 880G maju integrovanu vga radeon hd 4200 /4250 a ta by mal stacit na hd video ak satinebude pozdavat takkludne mozes dokupit inu ... a ten cpu kludne vezmi s tpd 65w rozdiel spotreby nebude 20W urcite v idle budu mozno na tom rovnako , popripade ho mozes podvoltovat
destiny (1)|30.7.2010 22:45
Škoda, že AMD FUSION bude až začátkem příštího roku. Protože to asi bude výborná volba do HTPC.