Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MiniDV problem prepnut format NTSC/PAL vo Windows 7 pri stahovani videa

Rajio (1)|22.5.2010 00:54
Ahojte

Chcel by som poprosit o radu, ak sa uz niekto s tymto alebo podobnym problemom stretol a podarilo sa mu ho vyriesit...


Mam miniDV kameru Canon MV330i a FW radic NEC IEE1394. Kym som mal OS Windows XP SP2 a video SW Ulead Video studio 10, vsetko bolo v poriadku.

Nedavno som zmenil OS na Windows 7 (nova, cista instalacia) , nainstaloval znovu ten isty video SW Ulead Video studio 10 a pri stahovani videa z kamery nastal problem... Video je roztvorcekovane a v parametroch mi vypisuje rozlisenie 720x480. Z toho usudzujem, ze video stahuje vo formate NTSC aj ked je nahrate na kamere vo formate PAL (720x576). Ked som instaloval video SW, tak pri instalacii som zvolil krajinu Slovensko, tak snad tomu SW "doslo" ze by som rad robil s formatom PAL, kedze tento je v nasich koncinach zauzivany.

Osobne si myslim, ze problem nieje vo video SW, pretoze som odskusal aj iny a sprevadzal ho ten isty problem.

Skor si myslim, ze problem bude asi niekde v integrovanych ovladacoch Windows 7 pre Canon kameru alebo v integrovanych ovladacoch pre radic FW NEC.

Viete prosim niekto, kde by sa dalo prestavit v tych ovladacoch, v registroch Windows alebo v nejakych .ini suboroch rezim stahovania videa implicitne z NTSC na PAL?

Osobne si myslim, ze s tymto problemom sa bude postupne stretavat pocas preinstalovavania z WXP na W7 stale viac a viac uzivatelov, kedze v Microsrote si asi zrejme mysleli, ze kamery na svete pouzivaju len obcania USA a vo W7 to nespravili na automaticku volbu a rozoznanie formatu PAL/NTSC. S postupom casu a s pribudajucim poctom uzivatelov s tymto problemom, Microsrotaci urcite vydaju asi nejake opravne KB, resp. to bude v najblizsom SP.

Kazdopadne dakujem za akukolvek radu.

Rado.
ai (2993)|22.5.2010 01:53
to by mel byt problem softu, ne systemu snad, capture je zachyceni toho, co je na pasku, je tam PAL, zachyti se PAL, je tam NTSC, zachyti se NTSC, preklopeni dat z jedne hromady na druhou, nepamatuju si nikde, ze bych nastavoval nekdy nekde TV system pri zachyceni DV videa, je mozne, ze se upravuje obalka (type 1 nebo2), ale jde o porad to same

je mozne, ze mas projekt nastaveny na NTSC nebo nejaky takovy renonc? nebo zkus winDV
Delfín (48)|22.5.2010 21:45
pri nastavení projektu si cez F6 nastav pal vo video filtroch.Ulead to má tak sproste.
Jooonish (2)|2.7.2010 13:41
Mám ten samý problém.

Windows7 - nejde stáhnout DV z kamery.

Zkoušel jsem převod DV přes Ulead VD9, Pinnacle Studio 14, WinDV a dokonce i Scenalyzer.

Scenalyzer mi napsal, že se bijou frames NTSC proti PAL.

NIKDE TO ALE NEJDE NASTAVIT.

Problém je v "Microsoft DV Camera and VCR" ovladači, ale co s tím ?

Je tu někdo, komu jede převod DV pod Windows 7 ?

Díky, J.
Jooonish (2)|5.7.2010 20:42
Tak už jsem to rozjel....

Postačí rozevřít správce zařízení, otevřít si ovladač firewire IEEE, změnit ovladač, vybrat ručně a zvolit - už nevím, jak je to přesně, PC je pryč, ale bylo to nějak - ovladač IEEE ... bla bla ... STARŠÍ VERZE.

A je to - problém vyřešen...

Ještě doplním.

Nebylo to starší verze, ale snad "zastaralá".

Jinač to stejný želozo, bios atd na XP jelo úplně v pododě - toto je oprava pro PAL ve Windows 7
map (46)|22.9.2010 07:23
Díky , díky moc.
Už týden se trápím se stejným problémem po reinstalaci na Win7. Všude jsem získal spoustu rad typu "nastav si program na PAL blbe", ale že to dělá ve všech dostupných softech (tedy já zkoušel 4, ale to by snad mohl být dostatečný vzorek, ne?) a pořád to samé. Podpora u výrobce kamer naprosto nulová , ten asi ještě netuší ,že Win7 existují , a to je kamera značková.
Tahle změna nastavení ovladače samotného řadiče zabrala, ale mě by teda nenapadlo, že by zrovna v tom mohl být problém. Já pořád typoval na ovladač ke kameře, který se tváří jako OK, ale uvnitř je BETA.