Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Interlacing na LCD ?

generator (77)|21.5.2010 10:04
Ahojte,
vcera jsem byl v Datart prave kdyz jsme hrali hockey s Finama. Vsimnul jsem si ze na vetsine LCD jsou hokejisti a pohybujici se objekdy tzv. "interlaced". Na plasmach to nebylo. Pohyboval jsem se u rozmeru 42" a vejs. A az na LCD sony, mely vsechny LCD obraz takto zkazeny. Ale zase tech vetsich LCD nemeli v obchode tolik...

Je to normalni, nebo meli neco v Datart spatne ? Minuly rok jsem touzil po 42" Philips 8000 rada a prekvapilo mne, ze jsem interlacing videl i v nemecekm obchode z DVB-T signalem. Nemuze to byt rozvodama nebo nejakym spatnym nastavenim TV ?

Obrazek vypadal podobne jako zde:
http://www.geniusdv.com/weblog/archives/Interlcaed.jpg
Pitomec (10211)|21.5.2010 11:19
LCD TV nestojí oproti Plazmě za nic, prostě tato technologie se k zobrazení běžného TV vysílání absolutně nehodí, toť vše.
vivid.sk (11472)|21.5.2010 11:48
Normalne to urcite nieje. Dnesne TV toto musia zvladat vsetky bez vynimky.

Skor by som videl chybu v zlom zdroji signalu (zrejme zly upscale v HDMI zdrojoch signalu, ak to vobec bolo prepojene cez HDMI).

Hokej sledujem tiez a o ziadnych zasadnych problemoch pri pohybujucich sa objektoch (naviac s moznostou dopoctu na 100Hz) nemoze byt ani reci.
geronimoh (2327)|21.5.2010 12:14
[quote=Pitomec;282717]LCD TV nestojí oproti Plazmě za nic, prostě tato technologie se k zobrazení běžného TV vysílání absolutně nehodí, toť vše.[/quote]

Dovolím si nesouhlasit. Konkrétně s tím, že se tato technologie nehodí k zobrazení běžného TV vysílání. Kvalitní LCD televizory mohou velmi dobře zobrazit i prokládaný SD signál televizního vysílání. Já na svém LCD TV nepozoruji žádné neduhy týkající se prokládaného signálu. Možná je to kvalitní 100Hz technologií.
sirdo (1320)|21.5.2010 13:05
[quote=geronimoh;282728]Dovolím si nesouhlasit. Konkrétně s tím, že se tato technologie nehodí k zobrazení běžného TV vysílání. Kvalitní LCD televizory mohou velmi dobře zobrazit i prokládaný SD signál televizního vysílání. Já na svém LCD TV nepozoruji žádné neduhy týkající se prokládaného signálu. Možná je to kvalitní 100Hz technologií.[/quote]

to si nevsimaj, Pitomec je v tazkej opozicii voci LCD ako zobrazovadlu TV signalu. vsade kde sa riesi nakup TV a autor sa rozhoduje medzi PDP a LCD, tak pitomec pouzije hlasku podobnu ako v tejto teme :) ...
LPK (177)|21.5.2010 13:25
chyba musela byt nekde v signalu co sel do te TV .... dnesni LCD i PDP zobrazovadla s timhle nemaji temer zadny problem. Chtelo to spis kouknout cim je ten signal privaden nezridka je k videni pripojeni jen na klasickej sinch video vstup a tam pak nmuzes cekat nic nez mazanici na jakemkoliv zobrazovadle
David Lister (405)|21.5.2010 14:02
Musela být chyba někde v propojení. Nevím jak, ale nějak se jim muselo povést přivést prokládaný signál na progresivní vstup. Pak TV vynechá svoje obvody na odstranění prokládání a obraz zobrazí tak, jak jej tam zdroj signálu pošle. Nejjednodušeji se dá tohle "provést" při propojení s PC - to samozřejmě připojuješ přes vstup nastavený na 1080p (nebo 720p), ale pokud nepoužiješ při přehrávání nějaký deinterlace filtr, tak uvidíš přesně tohle, protože TV už se s tím nebude zabývat - ta čeká progresivní signál.
Jan10 (836)|21.5.2010 20:22
Spíš je problém v nekvalitním vysílání - nízkej datovej tok. Na druhou stranu - ČT rozděluje datovej tok v prvním multiplexu variabilně - takže třeba zrovna ten hokej myslím "dostává" vyšší dat. tok, takže se na to dá i koukat z přiměřené vzdálenosti. Na mým LCD LG není problém s interlacingem ani rozmazáváním při pohybu. Problém je v nekvalitě českýho pozemního digitálního vysílání.
Btw. 4. Mux, kde vysílá ČT HD a Nova HD vysílá taky prokládaně - 1080i - a po nějakých mazanicích není ani stopy - pokud zrovna vysílají pořad, který byl už natočen v HD.
jarino1978 (8045)|21.5.2010 20:43
a z akej vzdialenosti si to pozeral ?
Jan10 (836)|21.5.2010 20:48
LCD 32'' - na DVB-T SD se dá koukat tak ze 3 metrů+ , pak je to O.K.
na HD se dá koukat třeba z 1 metru ... už aby bylo to DVB-T2
MAKcz (205)|24.5.2010 15:43
no typoval bych, ze to maj dojebany v datardu, vetsinou to tak bejva, je klidne mozne, ze to lezlo blbe uz do tech tv. Jinak zadnej proklad na svem 200Hz LCD nevidim. Jak rek pitomec, LCD neni idealni, ale pro nektere ucely je proste vhodnejsi plazma (treba koukani na TV ;). Jinak ja kdyz se treba pri sportu kouknu na hranu rychle se pohybujicih objektu, vnimam rozfazovani, moje mrcha dopocitava (podle fotek mi to prijde jako 4) asi 4 snimky mezi bezne snimky. Zkousel jsem si v Aftrech udelat takove polopruhledne masky a tam ji to ty algoritmy dopoctu totalne vykostilo, je to pouze vhodne za urcitych podminek na sport, na filmy a tak to nema smysl. Pravda je, ze treba prave hokej v HDcku to celkem hezky "vyhladi" proste vse se tam pohybuje mene strobovane.
Duncan66 (140)|24.5.2010 23:55
hm, ja jsem si behem MS v hokeji vsim nul podobneho jevu. Obcas na par okamziku cca 1-3s byl v obrazu videt interlacing. Zajimave je, ze jsem to ani jednou nepozoroval pri hre, pouze kdyz byla prerusena hra. Dole behal text s pomoci ohledne povodni a tam to sem tam bylo videt taky. Muselo to byt vylozene tim prenosem MS, protoze kdyz jsem treba vecer koukal na golf, nebo na jiny program nez CT4 tak tam jsem si za celou dobu niceho podobneho nevsimnul.
prcekee (63)|22.2.2012 18:01
Taky jsem hledal a chodil jak nemocny osel po všech elektro ale stejně jsem došel k memu vysněnemu nazoru ktery se Vám pokusím vnutit jedině P L A Z M A a když plazma tak jedině P A N A S O N I C a když panasonic tak jen G30

ale neber na mně ohled a napalte mi to a předem říkám SD, LAN, USB, HDMI, repro, bzučení, blikání jdou mimo mně a to mám jen 42"