Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize s DVB-T2

etecka (36)|20.5.2010 14:39
Ve světle včerejšího testování DVB-T2 a informací (spekulací?) o možném komerčním provozu by mě zajímalo jestli jsou na ČR v prodeji televize s DVB-T2? Chystám se koupit TV a předpokládám, že by mi mohla 5-10 let vydržet. Myslíte že TV dovezená z UK bude fungovat bez problémů (když si teda vyměním zástrčku), např. TTX, EPG, internet..?

zvažuju SAM PS50C7000

dík
e.
Pavel_tempx2 (829)|20.5.2010 16:05
to právě není tak jisté, je lepší koupit teď kvalitní TV s DVB-T tunerem za 15tis. než kupovat novinku s DVB-T2 nebo třeba s 3D, která teď stojí 30tis. a výše (za těch 5let bude stát polovinu a budou novější modely)......DVB-T2 settopbox se dá dokoupit kdykoliv a až bude T2 víc rozšířená, tak taky bude stát 1000Kč i třeba HD verze
Pitomec (10211)|20.5.2010 19:54
etecka: To si radši kup TV s DVB-S2 tunerem, to je jistější.
oberkorn (4)|4.6.2011 23:44
na českém trhu se objevil monitor - televizor Samsung T27A950 s integrovaným DVB-T2 tunerem
zatty (1215)|5.6.2011 08:31
jsou modely které se dají v servisním menu změnit na T2 ale nikdo zatím nevím jak u nás T2 bude vůbec fungovat, když u nás nefunguje ani řádně T

P.S. telka na 5-10 let neexistuje do 5let budeš řešit ten samý problém co teď jen se to bude jmenovat třeba T3/S3/C3....
Pitomec (10211)|5.6.2011 16:00
[quote=oberkorn;349700]na českém trhu se objevil monitor - televizor Samsung T27A950 s integrovaným DVB-T2 tunerem[/quote]
Jako vtip je to dobrý - za 27" monitor vypláznout 15.000Kč jenom kvůli T2 :D
konas (66)|7.6.2011 09:52
DVB-T2 tuner mají všechny TV LG končící na "W". Např.: 32LV550W, 42/47/55LW550W, 42/47/55LW650W, 50/60PZ570W, 50/60PZ750W, 50/60PZ950W a možná nějaké další. Zatím ale u nás nejsou oficiálně dostupné, jedině dovoz.
killerman27 (871)|7.6.2011 10:09
mno ja si koupil tohohle panase:
http://www.dno.cz/zbozi/televizory-audiovideo/televize-plazmove/uhlopricka-40-49/produkt/panasonic-panasonic-tx-p42u30e.html

Pokud se nepletu DVB-T2 je defacto tuner umoznujici prijem v mpeg4 a to televize umi.
A muzu to potvrdit protoze chytam polaky a ti vysilaji v mpeg4(dvb-t2) a hraje to bezproblemu.
Polsat, TVN a dalsi, cca 6-7 polaku(ted z hlavy nevim presne)
konas (66)|7.6.2011 10:14
Bohužel, se pletete. DVB-T MPEG4 tuner není to samé jako DVB-T2 tuner. To, že přijímá DVB-T MPEG4 neznamená, že má DVB-T2.
killerman27 (871)|7.6.2011 10:20
aha, diky, skutecne jsem si myslel ze je to to same
intel810 (27)|7.6.2011 13:25
Možná už příští rok OH v Londýně, ale dá se tady v tom nepořádku ještě něčemu věřit? V pár zemích DBV-T2 už nějaký ten rok funguje.
Ivo Mašek (10205)|7.6.2011 14:01
Řádné a pravidelné vysílání je pouze ve Velké Británii. Jinde se jedná o testovací vysílání. Někde jsou s tím v začátcích, jinde již pokročili. Je to různé.
Články o tom vyšly i zde na TVFreaku., a i já jsem se tomu v sekci DVB-T dost věnoval.
patriot (227)|9.6.2011 13:15
[quote=etecka;282583]Ve světle včerejšího testování DVB-T2 a informací (spekulací?) o možném komerčním provozu by mě zajímalo jestli jsou na ČR v prodeji televize s DVB-T2? Chystám se koupit TV a předpokládám, že by mi mohla 5-10 let vydržet. Myslíte že TV dovezená z UK bude fungovat bez problémů (když si teda vyměním zástrčku), např. TTX, EPG, internet..?

zvažuju SAM PS50C7000
http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS50C7000YKXXU/index.idx?pagetype=prd_detail

dík
e.[/quote]

Rozlišení tunerů Panasoniků 2011
E: (např. P50G30E) tuner DVB-T2 údajně vůbec neobsahují
B: (např. P50G30B) modely určené pro britský trh, mají DVB-T2 tuner, který garantovaně přijímá řádné britské DVB-T2 vysílání. Nastavení země v menu TV je pouze Británie a Irsko. Takže příjem u nás by měl být možný, ale menu, EPG, atd. bude zdá se, jen v angličtině.
Y: (např P50G30Y) modely určené pro trhy, kde se aktuálně experimentuje s DVB-T2. Mají DVB-T2 tuner, který je po zvolení dané země k dispozici (Švédsko, Finsko). Široká jazyková lokalizace, předpokládám i češtinu. Tady je jasná možnost výhledově pomocí firmware zpřístupnit DVB-T2 pro jakoukoliv jinou zemi.

Buhužel, přestože se verze Y jeví jako ideální volba při koupi zejména dražších modelů TV, k nám se tato verze nedováží, poněvadž si Panasonic asi říká, že do 5 let tu celoplošně DVB-T2 nebude a pak už Vás to "donutí" koupit si novou TV, což jim vyhovuje.
Ivo Mašek (10205)|9.6.2011 19:13
[quote]
poněvadž si Panasonic asi říká, že do 5 let tu celoplošně DVB-T2 nebude
[/quote]
A s největší pravděpodobností bude mít pravdu. Bohužel.
zatty (1215)|9.6.2011 20:40
spíš s úplnou pravděpodobností.....už se mne lidi ptali jestli je nějaký T2 set-top-box na jejich 55cm crt televizi...bylo těžké jim vysvětlit že jim je k ničemu a dlouhá léta bude
patriot (227)|10.6.2011 11:15
Nejlepší (ironicky) na tom je, že ty TV Panasonic s DVB-T2 tunerem stojí prakticky stejně jako ty naše bez něj. Prostě T2 není za příplatek, přesto se naše české zastoupení Panasonic rozhodlo T2 nenabídnout (za stejnou cenu).
Takže ta poznámka dovozců a dealerů "a k čemu by Vám DVB-T2 bylo, pane", mne žere.
Nic to nestojí, čip jak čip, jenže bychom neměli důvod měnit další TV tak brzy. To je ten důvod, proč se u nás T2 zařízení neprodávají. OK, o něco ten čip T2 je třeba zazačátku dražží, ale i když přeženu, 500Kč na televizi za 25.000Kč nebudu řešit ...
Jsou to kapitalistický kur...
patriot (227)|11.7.2011 10:32
[quote=patriot;350535]Rozlišení tunerů Panasoniků 2011
E: (např. P50G30E) tuner DVB-T2 údajně vůbec neobsahují
B: (např. P50G30B) modely určené pro britský trh, mají DVB-T2 tuner, který garantovaně přijímá řádné britské DVB-T2 vysílání. Nastavení země v menu TV je pouze Británie a Irsko. Takže příjem u nás by měl být možný, ale menu, EPG, atd. bude zdá se, jen v angličtině.
Y: (např P50G30Y) modely určené pro trhy, kde se aktuálně experimentuje s DVB-T2. Mají DVB-T2 tuner, který je po zvolení dané země k dispozici (Švédsko, Finsko). Široká jazyková lokalizace, předpokládám i češtinu. Tady je jasná možnost výhledově pomocí firmware zpřístupnit DVB-T2 pro jakoukoliv jinou zemi.

Buhužel, přestože se verze Y jeví jako ideální volba při koupi zejména dražších modelů TV, k nám se tato verze nedováží, poněvadž si Panasonic asi říká, že do 5 let tu celoplošně DVB-T2 nebude a pak už Vás to "donutí" koupit si novou TV, což jim vyhovuje.[/quote]

Takže to mohu potvrdit. Panasonic P50GT30Y má DVB-T2 tuner. Pro jeho aktivaci bude stačit buď při ladění zvolit státy, kde se takto vysílá, nebo zvolit stát "ostatní", nebo s novým firmwarem přidají ladící šablonu T2 i pro zemi Česko. TV je plně (i) v češtině, k dispozici je k němu plný, 120-ti stranný český návod (majitelé LG a Smasungů teď tiše závidí :-)). Vyšel mne stejné peníze, jako shodný P50GT30E bez T2, který nám vnucuje naše české zastoupení Panasonicu. Pro GT30Y si tedy musíte vyjet na západ.
Takže, jak tady někdo psal, že DVB-T2 nemá cenu vyžadovat - opět ptám se: "Je lepší mít TV bez DVB-T2, nebo mít stejný model za stejné peníze, ale s DVB-T2 ?" Když už se o T2 reálně uvažuje, měl by být u všech přístrojů 2011 samozřejmostí, zejména u vyšší třídy, což GT30 od Panasonicu bezesporu je.
Celoevropský T2 tuner Panasonic montuje do těchto řad S, ST, G, GT, VT. Model musí mít dovětek Y. (ne naše E).
WarriorCZ (82)|11.7.2011 10:36
A prozradis kde jsi zakoupil???? V CR asi tezko ze....
Pitomec (10211)|11.7.2011 16:44
Hlavně až mu ten televizor klekne, tak aby mu ho opravili v ČR v nejbližším autorizovaným servisu...
patriot (227)|12.7.2011 08:56
Model Y má celoevropskou záruku, tzn. Panasonic to servisu zacvaká stejně ochotně, jako by to byl model E. A o peníze jde všem, stejně tak servisu, který pokud je autorizovaný, musí nadto stejně poslouchat svého chlebodárce, tj. toho, kdo je učinil autorizovaným :-). Tedy don't worry, be happy, guy.
vomic (671)|12.7.2011 09:53
tak se vymáčkmni kdes jí koupil (link) i s dopravou do CZ ... to snad nemůže být žádný tajemství :)
patriot (227)|12.7.2011 12:21
Já svůj nákup nebudu komentovat. Každopádně zboží je běžně dostupné, existuje google, amazon, ebay, nebo doporučuji oslovit nějakého menšího dovozce, což byl můj případ. Pokud v tom umí chodit, ještě na tom vyděláte.
patriot (227)|12.7.2011 12:33
Ani varianty B (pro Britské ostrovy) se bát zřejmě nemusíte, tohle jsem našel na jiném diskuzním serveru. Zdá se, že znalí lidé chtějí být na DVB-T2 připraveni ...

host - xxx.xxx.122.101 (?), 9.7.2011 0:02
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Já jsem koupil na amazon.co.uk Samsung UE32D5520 32-inch za L424.98 vč dopravy (cca 12 300 Kč). Ten má DVB-T2 tuner a všechno funguje OK, je tam i čeština OSD, EPG. Jedinej problém je, že testovací dvb-t2 vysílání vysílaj ze Žižkova s opačnou polarizací, takže to můžu chytat jen na přenosnou anténu což je problém protože jinak musím být napojen na STA. (Jsem z Prahy). Píšu to proto, že jsem měl před nákupem dost obavy, že bude nějakej problém s češtinou a vůbec jestli něco chytnu. Takže pokud někdo má podobné nutkání tak můžu doporučit. Pozor na to Samsung UE32D5520 prodávaj i u nás ale jen s HD-DVB-T tunerem ten UK má celej kód UE32D5520???K Vybrat si člověk může ze všech TV co maj značku Freeview HD. Abych někoho zase nezblbnul. Při ladění si můžeš vybrat ze 2 zemí UK a Irsko, ale možná to má vliv jen na ladění analogu, ale je mi to trochu záhadou. Stanice dostávaj čísla od 800 výš. Lze dodatečně upravit na 1,2,... Mohu klidně spát a DVB-T2 se bát nemusím. Pozor na helpdesk idiotů na Radiokomunikacích, kterých když se zaptáš proč nemůžu DVB-T2 na televizi s DVB-T2 tunerem naladit na STA tak tvrděj že to je v jiný normě a neřeknou nic o jiný polarizaci. Kvalita DVB-T2 se mi zdá lepší než HD DVB-T. Doufám, že olympiáda 2012 pojede v DVB-T2 i když si myslím, že se to trochu zadrhlo. Zdravím všechny TV maniaky
Pitomec (10211)|12.7.2011 16:34
[quote=patriot;356517]Model Y má celoevropskou záruku, tzn. Panasonic to servisu zacvaká stejně ochotně, jako by to byl model E. A o peníze jde všem, stejně tak servisu, který pokud je autorizovaný, musí nadto stejně poslouchat svého chlebodárce, tj. toho, kdo je učinil autorizovaným :-). Tedy don't worry, be happy, guy.[/quote]
A víš, že to není úplně pravda? Ty máš totiž záruku primárně uplatňovat u prodejce, protože s ním seš ve smluvním vztahu. Nikoliv se servisem nebo výrobcem, to pro tebe není defacto partner, ovšem ani ty pro ně. Výrobce jistě může jako nadstandard nabídnout, že pro opravy má síť autorizovaných servisů, kde to vezmou, ale pokud by nevzali a odeslali tě k prodejci, tak bohužel nenaděláš nic.
garb7 (1189)|12.7.2011 17:24
Ano oprava není v záruce problém , ale pokud dojde k situaci , že je to neopravitelné a řešení je vrácení peněz řeší to pouze prodejce a ten by mohl mít připomínky k servisu v jiném státě, to by obnášelo dokazování že servis je opravdu autorizovaný atd.
rado101k (298)|12.7.2011 22:46
Ale ved buduci rok spustaju dvb T2 aj rakusaci..tak(tv s Dvb-t2) to kupte tam a mate to za humnami... :-)
Na Slovensku este musime pockat par rokov,kym budeme mat blbe HD vysielanie... . :-(
este ze existuje ebay a blu-ray...
kofolak (294)|12.7.2011 23:08
Gratulujem patriotovi k T2 a uz by ste mohli ukocit natahovacky ohladne zaruky. :BB:
Patriot si to v pripade potreby vyriesi sam a ostani si pockaju na oficialny predaj. Otazne je ako dlho budu cakat :-E
Na Slovesnku nas T2 trapit nemusi, to by museli aj nieco kvalitne vysielat. :-k
patriot (227)|13.7.2011 08:17
Kamarád ze Slovenska objednal Panasonika u nás v ČR. Vybalil jej, a zjistil, že vůbec nemůže naběhnout. Tak s tím zašel do autorizovaného servisu na Slovensku, tam zjistili, že je to neopravitelné. Slovenský servis poslal toto vyjádření českému prodejci. A slovenský kamarád dostal peníze zpět. O přístroj se už dál nestaral, o to se již postaral slovenský servis. (na náklady Panasonicu).
Panasonic je slušná firma, stejně tak na úrovni jedná i Canon. Jsou to dražší značky, ale nepošlou vás do háje jako třeba Samsung nebo LG.

Takže reklamace - no problemo.