Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Export v EDIUS 5

MartasKP (710)|19.5.2010 09:58
Ahoj vsichni,rad bych se zeptal,jak vyexportovat video na DVD.Mam EDIUS 5 a bohuzel tam neni,nebo jsem si nevsiml nabidky pro vypalovani.Mam sice PRO CODER 3,ale bohuzel v EDIUSu k nemu pristup neni a tedy musim renderovat uz vyrenderovanu AVI.Problem je v tom,ze mi prijde vcelku zbytecne vyrenderovat AVi a pak ho zase prerenderovat do DVD formatu.Muzete mi pls nekdo poradit,jak nejlepe a beze ztrat vytvorit DVD?
Pave1 (4279)|19.5.2010 20:08
Co takhle si přečíst manuál?

Jinak přes Tools - něco jako create disc (DVD apod).
MartasKP (710)|19.5.2010 21:15
Diky za radu,o to uz jsem se pokousel,ale manual nepomohl.Tahle nabidka tam vubec neni.Pouze print to TAPE mebo FILE.Podle tutorialu /nebo navodu na strankach GV/ je postup v jedny zalozce nabidka mozna i neco jako create DVD nebo print to DVD a pokracujes v PRO CODERU wizard atd,ale v ty petce co mam takovahle moznost neni.Jsou tam jen tyhle dve /paska a soubor/.Hlavne mi prijde,jak uz jsem psal zbytecny exportovat to do AVI souboru a pak konvertovat na DVD.
MartasKP (710)|19.5.2010 21:20
Tak beru zpet,polozka print to DVD se jakymsi zahadnym zpusobem aktivovala.Az do teto doby byla neaktivni.Ted uz se s tim poperu :)
drewarens (5)|21.5.2010 06:29
Běžně používám Print to file a funguje to bez problémů...je to jediný možný způsob exportu...
co víc si přát?...F11...dvd formát je mpg nebo m2v...v Ediusu MPEG (generic) nebo MPEG(Elementary stream)...
při správném nastavení už to není třeba překomprimovávat u authoringu.
MartasKP (710)|28.5.2010 10:50
Ja to taky pouzival,ale prijde mi to dost krkolomny.Vytvorit nejakej soubor a pak v NERU nebo jinym SW vypalit kdyz to EDIUS umi a ma i vcelku pekny presety pro menu.Jen mam ale ted prblm s datovym tokem.pokud pouziju defaultni a nebo kolem nej,neprecte mi to prehravac.Musim tedy nastavovat nekde kolem 7,5 :-(