Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kolísání jasu u Panasonic TX-L32C10

bluetime (3)|18.5.2010 22:22
Dobrý den,
nedávno jsem koupil tenhle televizor a po jeho instalaci jsem si všiml, že kolísá odstín (jas) menu, v závislosti na měnícím se obrazu na pozadí: převaha světlé v obrazu = světlejší menu, víc tmavé = tmavší menu. Na menu je to kolísání patrné, protože je tam větší jednolitá šedá plocha. Při sledování běžného programu tuhle "dynamiku" není tak vidět, ale mám pocit, že tam je. Vzhledem k tomu, že mám nějaké zkušenosti s prodejem TV, pokládal jsem to za chybu a televizor vyměnil. Bohužel dělá to i ten druhý i další, na jiné prodejně, kde jsem si to byl ověřit a kde jsem zjistil, že jiné modely Panas., vyrobené 2010, tímhle netrpí. Rád bych zjistil, jestli má ještě někdo podobnou zkušenost, nebo radu, co s tím. Díky!
vivid.sk (11472)|18.5.2010 23:12
Neviem ci vravime o tom istom, ale pozri ci nemas v menu zapnuty dynamicky kontrast, alebo nejake setrenie energie. Toto* robia napriklad aj samsungy, ale da sa to vypnut.

* je to automaticka zmena podsvietenia v zavislosti od svetlosti zobrazenej sceny. Ci sa dana funkcionalita da vypnut zavisi od typu/modelu TV.
bluetime (3)|19.5.2010 21:44
Díky aspoň za jednu reakci. I mně to připadá, jako kdyby to byl nějaký dynamický kontrast, jenže tenhle televizor žádnou takovou volbu nemá, minimálně není přístupná z uživatelského menu. Je tam ECO režim, ale ten reaguje na intenzitu vnějšího osvětlení. Možná by to mohl být námět pro servisního technika, který ví jak se dostat do nějakého servisního režimu. V jistém diskusním fóru jsem našel zmínku o problému s kolísáním jasu a řešením měla být aktualizace softu, ale byla to jiná značka. Předpokládám, že v servisu skončí ten můj původní televizor, ale vzhledm k tomu, že to kolísání není moc patrné při absenci menu na obrazovce, pochybuju, že s tím budou něco dělat.
Nenajde se nikdo, kdo vlastní tenhle typ?
David Lister (405)|20.5.2010 11:47
[quote=bluetime;282501]I mně to připadá, jako kdyby to byl nějaký dynamický kontrast, jenže tenhle televizor žádnou takovou volbu nemá...[/quote]

Nemusí to být jen dynamický kontrast. Může to být i fuknce TOTAL /SHIT/ DIMMING - tedy celkové pohasínání podsvícení při tmavé scéně. Téhle funkce se většina LCD drží jako klíště a někde se toho opravdu nedá zbavit bez zásahu do servisního menu. Naštěstí to má často alespoň jedna předvolba vypnuté, takže bych zkusil navolit režim "Kino" - tam by to třeba dělat nemuselo.
bluetime (3)|6.6.2010 10:06
To David Lister:

Omlouvám se, že reaguji až teď, ale protože je televizor v držení mého příbuzného, dostal jsem se k vyzkoušení Vaší rady až včera a zdá se, že je to přesně tak jak píšete - v režimu KINO to nekolíše. Je jenom škoda, že tenhle režim není pro běžné sledování vysílání právě nejatraktivnější. Naštěstí, jak už jsem napsal, to nijak zvlášť neruší a příbuzenstvo s tím bez problémů žije. Je to evidentně věc návrhu obvodů, ale pikantní je, že reklamaci toho prvního televizoru uznal i velkoobchod a vrátil peníze:-)). Ještě jednou díky všem za pomoc!