Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE46C650 - zkušenosti, rady,...

Miliondj (7)|18.5.2010 20:51
Stal jsem se o víkendu šťastným majitelem této LCD TV. Vzhledem k tomu, že jsem přešel z pravěku do součastnosti (z 82cm CRT TV Panasonic - cca 10 let starý) tak se mi zdá skoro všechno skvělé a barevné.
Příjemně překvapil i obraz z SD signálu z UPC přes scart (jejich HD PVR budu mít koncem týdne), které je naprosto vpohodě až na Sport 1, který je při fotbale dost kostičkovaný okolo hráčů (za stejného nastavení).
S TV jsem zatím moc neexperimentoval a net dostane až se staví LAN pozitivní známý.
-
Hry - někdo si stěžoval na input lag, ale i bez nastavení na hry (zapomněl jsem) se dal fotbálek i BF Bad Company 2 hrát úplně bez problémů (přes HDMI ve 3 slotu je tam HDMI/DVI).
HD filmky z PC naprostá krása, žádný mazání a kostkování, oproti starému CRT až neuvěřitelná hloubka obrazu (např. Baraka v 720p kvalitě - doporučuji).
-
Jeden zásadní mínus - bručení. Je to opravdu neuvěřitelné. Většina programů bručí jako pučmeloun. Ale při přehrávání z DVD TV repráčky nebručí. Kvůli tomu používám externí zvuk i na zprávy. :-(
Druhý mínus, který snad odladim, je, že mi občas běhá po TV světlý pruh. Doufám, že připojení HDMI kabelem to vyřeší.

EDIT: po připojení nového HD PVR od UPC přes HDMI bručení a světlý pruh zmizeli. Nic nebručí, zvuk je čistý (trochu bez basů) a obraz bez problémů.

Tušíte někdo jestli bude SanyGo i na Cčkovou řadu? A jaké používáte nastavení barev? Já experimentuju, ale u různé kvality SD signálu se mi zdá, že by bylo třeba ladit u každého kanálu trochu jinak... Vůbec nepoužívám dynamický kontrast, to se mi zdá divný.
Nejčastějí používám režim obrazu Přirozený, podsvícení na 17, ale není to ideální na všechno v TV...
vivid.sk (11472)|18.5.2010 23:18
Zbytocne nezakladaj temu, ktora uz existuje!
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23491
(admin to snad presunie)
Miliondj (7)|19.5.2010 21:42
Ahoj, nezlob se, ale tam není jediná užitečná věc k C650.
Aspoň nic z toho co bych rád věděl a na posledních 3 stranách se řeší zvuk...
vivid.sk (11472)|20.5.2010 11:45
A v tomto vlakne azda je?
Je nejaky vazny dovod, preco si nemohol prispiet do povodneho vlakna?